Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich. Jestem dośc mocno zainteresowany tematyką jaką się tu porusza ponieważ sam uzywam dośc dużo gazu ze względu na rodzaj pracy jaki wykonuję a mianowicie jeżdżę w załodze interwencyjnej w jednej z firm warszawskich. Co do skuteczności gazu s&w- jest o bardzo dobry gaz. Wielokrotnie używałem z bardzo dobrym skutkiem i zawsze noszę go przy sobie. Cena jest przystępna, swoje zadanie miotacz spełnia. Co do oc 17- to też jest bardzo dobry gaz (testowałem w realnych warunkach) i też spełnia swoje zadanie. Myślę że wszelkie spory który jest lepszy są bez sensu bo oba działająw sposób wystarczający. Gazy są różne w różnej cenie. O wielu produktach wogule tu się nie napisało. Z własnego doświadczenia mogę śmiało polecic mało znany ale skuteczny Tornado, jest w ofercie portalu bron.pl. Całkiem niezły miotacz z latarką wbudowaną. Jeśli ktoś używał tego gazu tak jak ja niech podzieli się z innymi swoją opinią.
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dodam jeszcze że tw 1000 pepper fog też testowałem w realnej sytuacji i sprawdził się znakomicie.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czesc,sledze forum od dawna,ale do rzeczy.Myslalem ze OC-17 jest dostepny tylko w chmurze,ale tak sie sklada ze jak zwykle mijajac jedno z miejsc w ktorym mozna go dostac zdziwil mnie "wylot"ktory ewidentnie wskazuje na to ze to zel lub płyn.Jest identyczny jak np.szary WALTHER płyn.Na naklejce z tyłu rowniez pisze gaz w płynie.Do rzeczy-pojemnik chyba 44ml cena 65 zł.Nazwy kiosku nie pamietam(bodajze RELAX) jest tuz przy wyjsciu w kierunku centralnego ze Zlotych Tarasow.Wczoraj przechodziłem był,wiec ewentualnie bez pretensji jesli ktos specjalnie pojedzie i nie bedzie :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
melchi1 a miales kontakt z Puissance-90 i co wogole myslisz o CS-ach?

Pogromca czyli zawiodla Cie substancja w Puissance 90 czy miotacz?
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
powiem szczerze ze cs-ów nie stosuje. ten o którym piszesz podobno jest niezły tak przynajmniej twierdzą koledzy z pracy. ja mam troche obaw ze wzgledu na powikłania jakie mogą wystąpic. w mojej robocie nie mogę zastanawiac się nad tym czy komuś wypale gały, muszę działac szybko stanowczo ale bez zbędnego ryzyka nawet dla agresora dlatego uważam że sprawdzony pieprz to sprawdzony pieprz(napewno mniejsze ryzyko wypalenia oczek :D ). ja za każdym razem kiedy użyje gazu zawsze pisze raporty i odpowiadam za delikwenta. mam nadzieje ze to zrozumiesz aczkolwiek ostateczna decyzja czego Ty użyjesz należy do ciebie samego.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dodam jeszcze że tw 1000 pepper fog też testowałem w realnej sytuacji i sprawdził się znakomicie.


Panie kurwa... weź Pan z tą propozycją zastopuj, bo jak się ktoś posłucha TO MU SIĘ KRZYWDA STANIE. Czasami może i zadziała... zresztą nieważne

@Ambull
Zawiodło mnie to i to. Cizzia napisał, że miałem lewy miotacz bo niby powinno na 6 - 7 metrów lecieć, a 6 to za chuja nie było. Góra 4.. Ogólnie jako osoba która dostała i CS'em i Pieprzem powiem tak. Gaz pieprzowy działa ewidentnie lżej ale za to o otworzeniu oczu można pomarzyć... CS zadaje niesamowity ból (Force 80) ale bardzo szybko mija ( 5 min i byl looz). Nie obeszło się bez tego iż przez miesiąc czułem "obce ciało" w oku. Pieprz działał znacznie dłużej, powoduje pieczenie nie do wytrzymania przy próbie otworzenia oczu. Dochodzę do wniosku, żeby unikać Puissance, a kupować starego dobrego forca...
Ogólnie jednak jestem za dobrym OC, a jeszcze bardziej za tym i za tym :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
............... – kami ... coś tam coś tam, bujaj się frajerze !

ten TEMAT został założony po to aby inni ludzie mogli sobie poradzić w sytuacji zagrożenia własnego zdrowia i życia, wiedzieli jak i czego używać oraz umieli to skutecznie zastosować – a ja ZAWSZE byłem zwolennikiem wyrównywania szans na ulicy !

jak się gówno znasz to po co w ogóle zabierasz głos w temacie który jak widać znacznie cię przerasta ?! – dla samego kłapania dziobem ??? jesteś zwykły pozer i o ile mam to w tyłku, to nie mam zamiaru spokojnie patrzeć jak celowo czy nie, wprowadzasz w błąd innych !

koniec kropka.


Teraz co do metody organoleptycznej ( specjalnie dla Pogromcy )

Tak wiec nie ma specjalnie co tu dużo myśleć HE HE ponieważ droga dedukcji może być tylko jedna, a mianowicie słuszne jest twierdzenie iż to co mocniej pali w dziobie powinno być skuteczniejsze od tych środków co palą mniej ale ...

Jest cała masa czynników które mogą mieć dodatkowy wpływ na samo działanie w praktyce, poczynając od samego gatunku użytych do produkcji papryczek czy pieprzu, poprzez technologię podrasowywania ich mocy w trakcie samego procesu destylacji, dodatkowych składników dodawanych do mieszanki, rodzaju ( postaci ) samego gazu, warunków w których został zastosowany, użytej ilości czy osobistych predyspozycji na samym stanie psychicznym czy wpływie leków / środków psychotropowych lub alkoholu kończąc – warto podkreślić jeszcze znaczne różnice w samym działaniu OC, CS, mieszanek itp. a wymieniłem jedynie niewielką część możliwych czynników dodatkowych mających wpływ na samą skuteczność bo to temat na doktorat :)

Idąc dalej tym tropem NIE MA NA RYNKU CYWILNYM SUBSTANCJI które miały by wywołać u naszego przeciwnika chuj wie co ... ?!

LUDZIE co wy myślicie że gaz to kwas albo środek o działaniu paraliżująco drgawkowym ??? bo jak tak to najwyższy czas zmienić swoje podejście !!! - nie ma na świecie czegoś takiego - ponieważ to nie wojna. Wszystkie środki stosowane do obrony są jedynie substancjami drażniącymi o bardzo słabym, słabym lub średnim wpływie na organizm ale jak widać na xxx przykładach to w zupełności WYSTARCZA !
W zamierzchłych czasach do obrony stosowano całą gamę rożnych substancji gdzie najciekawsze mieszanki opracowali ninja. W czasie wojny jak i po mój dziadziuś osobiście stosował sól którą sypano w oczy i była zajebiście skuteczna zresztą parokrotnie potwierdził w praktyce to twierdzenie. Z ciekawostek warto wspomnieć jeszcze o NIEPRAWDOPODOBNYCH wręcz w działaniu mieszankach opracowanych na Jamajce i stosowanych w praktykach Voodoo które nie tylko działają natychmiastowo ale i .... zresztą co ja się tu będę produkował sami sobie poszukajcie :)

Co do zakupu Puissance 90 od Pięściarza – to wydaje się on być solidną firmą tym bardziej iż kilkakrotnie wymieniliśmy pocztę i koleś ma serce do gazów HE HE a co do jego asortymentu to tak czy siak bierze go z Inter Arku ;) bo tylko oni na dzień dzisiejszy sprowadzają do naszego kraju francuzy i OC siedemnastki.

Ponieważ od kiedy wprowadzono Puissance w zastępstwie Force 80 dochodzą mnie różne słuchy zarówno z Vortalu jak i poza nim iż Inter Ark mocno podupadł na jakości. Mam tu na myśli iż sprzedawane przez nich obecnie gazy nie tylko posiadają nędzną gwarancję ( sięgającą 2 lat ) ale i same środki są jakby słabsze w stosunku do tych importowanych wcześniej. Osobiście twierdzę iż Inter Ark jest na tyle mocną Firmą z ugruntowana pozycją na rynku że bez problemu może sobie pozwolić na zamawianie większych partii co nie tylko wpływa na cenę ale i daje pełne spektrum ingerencji w moc samych substancji drażniących zawartych w pojemnikach, dam nawet przykład bodajże w zeszłym roku ( a może 2 lata temu :) ) wygrali przetarg dla poczty polskiej na 10.000 miotaczy – wszystkie one ( pomijam szczegóły ) zostały wyprodukowane na zamówienie i zgodnie z wytycznymi zawartymi w przetargu – tak wiec co im szkodzi zamówić wykonanie „OC – 17” i dokleić nalepkę że niby z USA ... ! i o ile można by się spierać bo na głowicy Flip Topa napisane jest że patent Made in U.S.A. ale jakoś mnie to nie przekonuje HE HE bo wiem ze to żadna przeszkoda ;) Co do reszty ostatnio często trafiają się od nich zabawki wybrakowane i bublowate które niestety ale nie zapewniają tego co powinny – czyli BEZPIECZEŃSTWA !!! a to już kurna amatorka.
Co więcej sam kupiłem od nich na początku zeszłego roku miotacz o nazwie PRO SECUR z czerwono białą nalepka po polsku o stężeniu 10% OC na 2.000.000 SHU o pojemności 90 ml i podobno mający postać żelu, tak przynajmniej było napisane na opakowaniu, nie było podanego producenta ale doczytałem się na Flip Topie nazwy Swisspol czy jakoś tak – teraz meritum czyli oczywiście natychmiast został poddany testom i .... no kurna takiej zasranej LIPY to od lat nie miałem w rękach tzn. zasięg 30 centymetrów, cherlawo i nędznie lecące rozproszone krople a właściwie smarki a co do ostrości porównał bym go do ... no właśnie brak mi porównania – zwykłe GÓWNO. Oczywiście bez problemu chcieli mi zwrócić kasę lub wymienić na nowy czy zupełnie inny gaz ( wziąłem wtedy w zastępstwie OC – 17 ) ale ... w realu miałbym kurna problem !


Witamy NOWYCH

Cizzia

Ps. Co do wypowiedzi - melchi1 – myślę że są one w PEŁNI uzasadnione co do zastosowań w ramach wykonywanej pracy bo tak to właśnie w poważnej ochronie wygląda że nie można napsikać komuś od tak sobie, a i stosowane środki powinny być jak najsłabsze ze względu na szeroko pojęte możliwe konsekwencje zarówno dla jednej jak i drugiej strony e/w konfliktu.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@melchi1

Co do gazu z latarką - Tornado mam pytania:
czy ta "latarka" zadziałał oślepiająco?
jaka była reakcja delikwenta po dostaniu gazem, jak długo miał objawy?
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam pytanie wczoraj przyszedl mi S&W tylko chodzi mi o to,ze na stronie sa one niebieskie i posiadaja dysze ta czerwona przekrecana a moj S&W jest srebrny,ma Flip-Top oraz zamowilem 90ml i pisze na opakowani w ktorym byl,ze tyle ma a wyglada ja 63ml to ja juz nie wiem o co kaman? :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moj rowniez jest "srebrny" a kupilem u nich na miejscu wiec chyba w porzadku i rowniez ma flip top (kupilem okolo 4 miesiecy temu wiec to raczej norma,a czemu na stronie sa "niebieskie to nie wiem).A jesli chodzi o to ze 90ml jest sporo mniejsze niz powinno byc to pytalem o to sprzedawcy bo moj walther 44ml byl niewiele mniejszy i koles powiedzial ze nie wie :) ze moze ciensze scianki lub bardziej "napelniony".Aha i po potrzasnieciu nie spienia sie,sprawia wrazenie wody.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Cizzia
Czyli polecasz kupowanie starego dobrego Force 80? Tak w skrócie się dla pewności spytam :P
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
oczywiście - FORCE 80 dostepny jest od lat i jego pozycja wydaje sie byc stabilna,

niemniej Puissance 90 wcale gorszy nie jest - jak pisałem kiedyś, dla mnie to jeden i ten sam środek tylko w innym opakowaniu - zwykła komercha nic wiecej.

z ciekawostek - jak przeferuję mgłę to w wypadku CS skłaniam sie do formy żelu ponieważ ilość ( napsikanej komuś substancji ) ma tu kardynalne znaczenie dla skuteczności, cześć pieśni :)

Cizzia
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ty Pogromca troszke spokojniej kolega chcial sie podzielic z nami informacjami o gazach jakich uzywal w realnym zastosowaniu.To nie wyjezdzaj do niego z takimi tekstami :? A tak wogole moze bys opisal dokladniej sytuacje jak doszlo do gazowania a i tak dodam na marginesie znam duzo policjantow w Lublinie i powiem Ci szczerze duzo razy czepiali sie mnie o gaz wogole a do Ciebie sie nie przyczepili? :? A ja wciaz czekam na zdjecia twojego dowodu na Maila
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panie z początku mi to rekwirować chcieli :) ... A, że jeszcze miałem rozłożonego batona... to w ogóle mnie pierwszego zaatakowali... Opiszę dokładnie jak będę miał czas. Co do mojego czepienia się gazu TW. Przepraszam tamtą osobę, że się trochę uniosłem ale... powiem tak. Kolega się dla zieji potraktował chmurką, kaszlną 3 razy i tyle... Przepraszam za ton po prostu chciałem uniknąć sytuacj w stylu "o ochroniarz poleca gaz o tani o kupie o zajebali mnie".

Wysłałem już zdjęcia

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam sory za dubla ale zadam jeszcze jedno pytanie:
Mianowicie mam gaśnicę OC - 17. Tzn z nalepką equalizera i OC - 17 przy czym w sklepie zapewniali, że to jest OC -17 :wink: . A więc tak. Chciałbym wiedzieć, czy to jest gaśnica OC- 17 i że dystrybutor nakleja też nalepkę equalizera?
Oraz czy ktoś to testował i jak to leci? Tzn chmura czy żel i jaki ma zasięg?

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja pierdole LUDZIE czy wy jesteście DEBILE - bez obrazy ale to do Pogromcy !!! jak coś co ma nalepkę EQUALIZERA może byc OC - 17 ( stką ) ... ?!

to ze inter ark nakleja nalepki OC - 17 na gaśnice Equalizer to nie znaczy że to jest od razu OC - 17 :) :) :)

sam Equalizer jako gaz jest ok i spełnia założenia ale z oryginalnym OC - 17 to to NIE MA NIC WSPÓLNEGO !!!

i właśnie dla tego miedzy innymi stawiam tezę że oni wcale nie sprowadzaja oryginalnych OC - 17 Magnum Police z USA bo co by im zalezało wziąść tr. CONE FOG + STREAM w dodatku o różnych pojemnościach - to chyba proste jak jebanie ...

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia, a czy ja powiedziałem, że w to wierzę? :? Dla pewności się spytałem.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co sądzicie o gazach produkowanych przez czeską firmę ESP [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?:
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wyprodukowane w Niemczech
  • 0

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Изготовлено в Германии.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024