Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
liman -

noooo :) to może by się kolega podzielił wrażeniami HE HE ;)

pozdro

Cizzia
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak... osobnik pijany, agresywny. Pierwsze psiknięcie z metra. Napastnik sie odwraca, przeciera twarz, odwraca do mnie i sie zaczyna :D rece na twarz, zgiecie w pol, totalna dezorientacja. Musialem sie szybko oddalic, ale widzialem jeszcze, ze tamta osoba ma przynajmniej godzine wylaczona z zycia. Niestety, w moim gazie cos jest nie tak z koncowka. Podczas psikania troche substancji poszlo do gory(na spust,dzwignie, jak kto woli), co poskutkowalo ubrudzonym palcem, a pozniej rozniesieniu pewnej ilosci gazu w kieszeni.

Pozniej przetestowalem na sobie. Na palec i na jezyk. Nie polecam ;] po nosie tez sprawdzilem - 30 min niesamowitego pieczenia. A ilosc byla sladowa.
Bogu dzięki, ze to gówno jest ciężko dostępne. ;]
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, krótko i treściwie: który?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja bym proponowal [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mimo,ze ma mniejsze stezenia gaz przyzwoity sprawdzony nie zamarza w minusowych temperaturach i zasieg cos ponad 4 metry oraz duza ilosc strzalow jesli nie to Magnum OC 17(17%olejku pieprzowego)gdyby cos mam magnumy na stanie :) pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Liman – ........ mniam mniam to to raczej nie było :)

Ponieważ ze swojej praktyki wiem że ZAWSZE pewna ilość gazu zostaje na głowicy i palcach – więc nie jest to nic dziwnego, szczególnie w gazach typu / stożek mgły / ale przy innych postaciach gazu również – ta niedogodność sprawia że nie ma możliwości abyśmy nie upierniczyli choć trochę kieszeni wkładając do nich gaz zaraz po sypaniu i właśnie dlatego staram się nosić chusteczki HE HE.
Dodam do tego jeszcze jeden ważny element a mianowicie wszystkie miotacze powinny być WYCZYSZCZONE i przejrzane przed kolejnym użyciem, ponieważ osadzająca się w dyszach olejożywica może zwężać lub zatykać samą dyszę.
O ile z całkowitym zatkaniem to się jeszcze nie spotkałem to jednak paprochy, nitki i farfocle w kieszeniach znacznie łatwiej mogą się przyklejać do takiego miotacza i z czasem możemy mieć problem ! Wypracowałem sobie nawet metodę którą się chętnie podzielę mianowicie potrzebne będą :
Patyczki do uszu, wykałaczki, spirytus, miękki drucik ( najlepiej z miedzi bo łatwo się wygina ), sprężone powietrze do czyszczenia kompów, latareczka zegarmistrzowska lub punktowa ew. inne rarytasy ;) – oczywiście ja mam lekkiego pierdolca więc ... zapewne wystarczy mniej akcesoriów. Samo czyszczenie jest proste jak j....... więc w jego opisy nie będę się zagłębiał :)

Noite –

ponieważ oba UZI i S&W produkuje Camp Co więc różnicy nie ma ( choć oczywiście są tacy co to mają własne zdanie ) ale ja bym nie przepłacał i kupił S&W – testowaliśmy, działa, jest w postaci STREAM i ma Filp Top(a) tylko nie kupuj nic mniejszego niż 60 ml a preferowane to 120 ml.

NO GAZOWNICY :)

Ponieważ święta święta i po świętach – to przypominam że rozpoczyna się okres ŁOWIECKI ( na frajerów ) i jestem przekonany że przez najbliższy miesiąc prawdopodobieństwo użycia naszych zabawek ZNACZNIE WZRASTA tak więc szykować tam kto co ma bo będzie się działo !!!

Cizzia
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz od razu umylem (opakowanie sciereczka przetarlem), dysze wyczyscilem chusteczka mokra i patycziem ;] trzeba uwazac, gaz jest pozniej bardzo ciezko usunac z rak. A ja mam wrazliwa skore :( :D
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

ponieważ oba UZI i S&W produkuje Camp Co więc różnicy nie ma ( choć oczywiście są tacy co to mają własne zdanie ) ale ja bym nie przepłacał i kupił S&W – testowaliśmy, działa, jest w postaci STREAM i ma Filp Top(a) tylko nie kupuj nic mniejszego niż 60 ml a preferowane to 120 ml.


słyszałem, że UZI leje stożkiem, a S&W sikiem prostym (piszesz o streamie, czyli połowa tezy potwierdzona;)). Prawda to czy nie?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
oba gazy to STREAM i sikają strumieniem

miałem w raczkach S&W 60 i 120 ml oraz UZI 120 ml i wszystkie one miały taką samą glowicę a substancja w środku przypominała wodę - więc na 100% to strumienie.

Cizzia
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak na swoją cenę, S&W to dobry gaz. Przyzwoity zasięg, mała podatność na podmuchy wiatru (strumień) i w większości "typowych" przypadków użycia będzie skuteczny. Ja miałem 90 ml i byłem z niego zadowolony. Nie ma potrzeby przepłacać, tymbardziej, że (z tego co się orientuję) nie idzie za tym lepsza jakość UZI w porównaniu z S&W. Nie wiem co ma wpływ na to zróżnicowanie cenowe.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, mam małe pytanie odnośnie gazu walther pro secur w pianie. Po 1 w jakiej postaci to wylatuje tzn czy jest to strumień, a 2 gdzie można to kupić :P . Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale cena trochę zaporowa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sklep internetowy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma w ofercie gazy Walther'a spytaj się ich może mają go na stanie ale nie zamieścili go w ofercie internetowej.
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam, mam małe pytanie odnośnie gazu walther pro secur w pianie. Po 1 w jakiej postaci to wylatuje tzn czy jest to strumień, a 2 gdzie można to kupić :P . Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam


Kumpel ma to i nie poleca.Wkleje jego co prawda bardzo lakoniczne ale chyba pomocne podsumowanie tego gazu.

to jest sikacz prosty a nie piana, wez sobie napelnij strzykawke 50 i mocno nacisnij , dokladnie tak samo

:D
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jednak mi sie wszystko popierdzielilo:)
Kumpel ma bialego Waltera i jest to plyn wiec sie zgadza.Natomiast co do piany informacji nie mam - sory :wink:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
He, ja się spodziewam, że piana leci tak jak płyn, tylko, że się obkleja :wink:
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kiedyś miałem w kieszeni po jakiejś rocznej jak nie więcej przerwie gaz, pamiętam Sabre Red, wcześniej był już użyty, o czym zapomniałem i po prostu skitrałem go do kieszeni. Dyszę po użyciu oczywiście wytarłem, ale widać nie do końca. Gdy idę, a gaz mam w kieszeni kurtki to zazwyczaj go trzymam w ręce ( co swoją drogą ogrzewa sam zbiornik z gazem, więc na plus), a i tak np. z zimna trzymam ręce w kieszeni. Musiałem jakoś dotknąć dyszy a potem nosa…nagle zaczęło mnie coś swędzieć, potem piec i dopiero po jakimś czasie skojarzyłem, że to na pewno ten gaz. Jak widać i po roku czasu gaz utrzymuje swoje właściwości, nawet jeżeli jest wystawiony na działanie powietrza, może ograniczone ale zawsze.

A teraz taka historia sprzed jakiegoś czasu. Wracałem w nocy a że z pewnej imprezy to odstawiony fest: garniak, płaszczyk, pantofelki. Przed wyjściem z domu chciałem zabrać ze sobą coś małego coby nie uwierało itd., zazwyczaj na takie okazje zabieram małego DPS’a ale jakoś nie mogłem go znaleźć, złapałem coś ciut większego, czyli Sabre Red ….chciałem piane a że opakowania podobne a ja w pośpiechu, to niechcący do kieszeni trafił Stream o czym przekonałem się dopiero dużo później.
Cicha, osiedlowa uliczka i nagle zza winkla wyłazi gość, jakiś menel, ale nie taki konkret śmierdziel, jeszcze taki z tych trochę zadbanych ;) , kolo koło 40-tki, rusza na mnie z łapami, przeklina i karze dać mu kase na piwo bo wpierdol…no cóż długo nie czekałem :D . O dziwo jakoś nie spanikowałem ani trochę więc wszystko dobrze pamiętam, dostał 1s, może 1,5 prosto w buzię, szedł na mnie cały czas podczas strzału, ale od razu zamknął oczy, potem stanął i cisza… widać było, że za wszelką cenę chce otworzyć oczy i sprawdzić co tak naprawdę się stało :D no ale biedak nie mógł. Potem zaczął wydawać z siebie jakiś cichy dźwiek w stylu „Yyyyy…”, potem ręce na twarz i odwrót, no a to co się działo potem… powiem tak, gdybym nie wiedział że dostał gazem i zobaczył tak zachowującego się gościa na ulicy to bym uciekał czym prędzej albo wzywał karetkę, odgłosy jakie zaczął wydawać przeszły moje pojęcie… to było coś w stylu kwiczącej świni a warkotem dzika, normalnie język trola :D , pomieszany jakby ze szlochem dziecka. Stałem zszokowany z lekkim uśmiechem i po prostu nie mogłem uwierzyć. Do tej pory reakcje z jakimi spotkałem się po potraktowaniu kogoś gazem to była albo totalna cisza, albo kurwienie, albo przepraszanie, ale to…no nie da się tego opisać. Postałem tak może z minutę obserwując jednak otoczenie i patrzyłem sobie na ten iście wyjątkowy widok i naprawdę- nie do opisania słowami :D , po czym postanowiłem jednak oddalić się, bo może jakiś jego kumpel jeszcze będzie gotowy mu pomóc, a wiadomo , nie ma co ryzykować, zwłaszcza że mój ubiór specjalnie nie dawał się ani do bijatyki ani do ucieczki. Potem pod domem coś mi zaczęło nie pasować, przecież miała lecieć piana a leciał bardzo wąski strumień, patrze – Stream :)
Wnioski: gaz zadziałał, to była wersja z flip-topem, niebieska seria, pojemność na oko 50ml. Rozpocząłem strzał z odległości 2m, leciał no po prostu stream – wąska struga płynu ale pod dobrym ciśnieniem, która oblała prawie całą twarz napastnika przez okres około 1,5s., wiatru jak chwilę potem sprawdziłem nie dało się wyczuć ani trochę. Jak widać na ulicy się sprawdził, ale ja preferuję jednak inną formę wyrzucanego gazu przez miotacz, mianowicie dobrze skupioną mgłę, jeżeli oczywiście mówimy o ulicy.
Jak każdy normalny człowiek noszę ze sobą dwa gazy, jeden bardziej pod ręką, drugi czasami ciut mniej. Podstawowy zawsze większy i strzelający szerzej, a ten drugi bardziej do autobusu, tramwaju itd, teraz wiem , że z powodzeniem spisze się na takie okazje właśnie niebieski Sabre Red, chociaż póki co rolę zapasu spełnia maleństwo DPS’a lub Mace Gel :) (ale jestem cekaw jak te zabawki działają :D …).

No to na razie wsio gazownicy.
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropo meneli to swego czasu kumpel stestowal czerwonego Secura na jednym.Sytuacja byla o tyle smieszna ze zrobil to nie wychodzac z Auta.Swiatla - czerwone akurat a jakis poalkoholowy kozak idzie 'jebiac' werbalnie wszystkich dookola.Kumpel otworzyl okno, cos mu tam powiedzial(a to na prawde spokojny czlowiek) a ten do niego z lapami - jeden strzal i 'koledze' od razu agresja przeszla :lol: - 'doczolgal' sie do trawnika i tyle z niego bylo.
Sam swego czasu opisywalem sytuacje z kozakiem ktory lecac na mnie na totalnym znieczuleniu(a menelem nie byl i do tego na prawde z chlopem bym za cholere nie powalczyl), dostal strzala i tyle go widzialem - niestety dostalem odlamkami wiec dokladnej relacji ze skutkow jego przygody zdac nie moge, bo mnie tez 'oslepilo'.

Nie tak dawno bieglem sobie alejka a jakis pijany pajac idac, zaczal mi 'blokowac przejscie', tak ze ledwo obok niego przebieglem - oczywiscie jak go wyminalem zaczal kozaczyc a niestety bylem tuz po zgubieniu jednego gazu i tuz przed dotarciem przesylki z nastepnym- szkoda jak cholera bo nie ma to jak test w warunkach bojowych :wink:
  • 0

budo_liman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jak każdy normalny człowiek noszę ze sobą dwa gazy.


:lol:

też muszę pomyśleć nad drugim gazem. Force 80 widziałem tylko w 1 sklepie na necie. Macie może jeszcze jakieś sklepy z 80tką na oku?
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie mam pilne pytanie :X chodzi o to,ze dzisiaj wieczorem w impreze sylwestrowa w klubie gdzie stoje zapowiedziano nam wczoraj nalot od pewnej ekipy tzn. obiecali,ze mamy sie ich spodziewac ze sztachetami a szczerze sa do tego zdolni.Stoje sam z jednym kolega i moje pytanie brzmi jaka najlepiej gasnice zabrac zeby wrazie czego wygazowac z 7 osob ale zeby i na sale za bardzo nie poszlo to jest klub do ktorego zeby wejsc trzeba 2 pietra przejsc klatka na ktorej my stoimy przy kratach wlasnie wiec prosze o szybka odpowiedz.Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, odradzam gaśnicę Puissance 90 GEL, mi w trudnej sytuacji nie pomogła i musiałem ratować się umiejętnościami... Może być chyba gaśnica OC -17 ale nie wiem jak to leci. Proponuje 2 gasnice 1 CS i 1 OC... No i wiecej rak do gazowania/napierdalania sie. W sumie to najbardziej proponuje uspokoić konlfikt :P

Pozdrawiam
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, odradzam gaśnicę Puissance 90 GEL, mi w trudnej sytuacji nie pomogła i musiałem ratować się umiejętnościami... Może być chyba gaśnica OC -17 ale nie wiem jak to leci. Proponuje 2 gasnice 1 CS i 1 OC... No i wiecej rak do gazowania/napierdalania sie. W sumie to najbardziej proponuje uspokoić konlfikt :P

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024