Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ile cm długości ma ten 75 ml Force 80?
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ma tak 15.2 cm :wink: .
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dodając do tematu, czy jeśli ktoś jest w stanach, może kupić gaz firmy fox lab i go spokojnie przywieźć do Polski?
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
chyba tak mocne nie są dozwolone w polsce
ale kto Ci to sprawdzi? kto się tak na tym zna?
a i nie wiem jak z tym przez kontrolę na lotnisku
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No właśnie głównie nad tą kontrolą się zastanawiam :roll: .
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
przede wszystkim moze byc problem z transportem - na poklad go w bagazu podrecznym nie wezmiesz, a znowu puszczac go w torbie moze byc problematycznie (mnie firma przewozowa jak sie sprowadzalem tu do UK uczulala zebym nie wsadzal zadnych gazow pod cisnieniem do bagazu ktory beda przewozic samolotem bo moze wybuchnac ze wzgledu na roznice cisnien)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A gdzie są w polskim prawie ograniczenia dotyczące stężenia ?
A zresztą Fox ma stosunkowo mało kapsaicyny....
Bardziej bym się martwił właśnie lotniskiem i w ogóle wysyłką lotniczą, bo w USA gazów samolotem przesyłać nie wolno.
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W naszym pięknym polskim prawie (ustawa o broni i amunicji) nie ma ograniczeń dotyczących RMG jest tylko ograniczenie dotyczące paralizatorów (oczywiście SARIN I IPERYT odpadają) a czasami szkoda :wink:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Są... może być max 17% OC :wink: . A jak jest z CS'em to nie wiem :roll:
  • 0

budo_the_moon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Katowic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
gdzies tu czytatalem ze miotacz gazu w Polsce jest zabroniony ? czyli zabroniony jest miotacz o stezeniu powyzej 17 % CO ?
a jak jest w innych krajach Europy i przewozenie tego przez granice ? np jesli ktos jest kierowca samochodu ciezarowego i jezdzi po krajach Unii Europejskiej to moze ze soba miec gaz ? :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kreatorzy mitów :wink:
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

gdzies tu czytatalem ze miotacz gazu w Polsce jest zabroniony ? czyli zabroniony jest miotacz o stezeniu powyzej 17 % CO ?

Ręczne miotacze gazu są w Polsce całkowicie legalne dla osób powyżej 18-go roku życia. Co więcej, z tego co wiem to nie ma żadnego przepisu mówiącego o maksymalnym dopuszczalnym stężeniu OC w gazach pieprzowych, więc możesz mieć nawet gaz posiadający 100% OC (o ile to w ogóle możliwe :wink: ) i policja nie ma prawa Ci nic zrobić.

a jak jest w innych krajach Europy i przewozenie tego przez granice ? np jesli ktos jest kierowca samochodu ciezarowego i jezdzi po krajach Unii Europejskiej to moze ze soba miec gaz ? :)

Niemal cała Europa znajduje się w strefie Schengen, więc zdaje się, że na granicach nikogo nie sprawdzają, ale jeżeli zrewidują Cię w kraju w którym posiadanie gazu jest zabronione (np. w Holandii), to możesz mieć problem.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Smith & Wesson w akcji :wink:

Z rok temu kupiłem swojego pierwszego S&W 120 ml ( zawsze lubiłem duże miotacze :) ), 15% OC / 2.000.000 SHU. Przyznam że od początku nie byłem przekonany co do jego skuteczności, niby wszystko ok. pod względem ostrości ale jakoś tak – sami wiecie jak człowiek sam czegoś nie przetestuje ... a mnie ostatnio od długiego czasu zwyczajnie kłopoty omijają – ponieważ należę do ludzi którzy nie sypią gazem dla zabawy możliwości jego zastosowania spadły u mnie do zera.
Będąc jak zwykle u Hordy HE HE w trakcie gadki wyszło że on chwilowo został bez miotacza ( poprzedni zastał zużyty a nowego jeszcze nie kupił ) a ponieważ wisiałem mu jeszcze parę groszy skończyło się na tym ze odsprzedałem mu swojego S&W. Sam miotacz jest wykonany wzorowo: głowica typu Flip Top, przewężana dysza ( dokładnie jak w Fox Labs ) oraz co bardzo istotne wygodna i dobrze dopasowana wysokość i obwód samej puszki ( znaczy to że gaz pomimo większej pojemności jest niższy a przez to poręczniejszy i łatwiejszy do ukrycia w kieszeni od np. OC – 17 Police Magnum 90 ml który jest zdecydowanie wyższy ) ciekawostką jest sama substancja która w trakcie potrząsania pojemnikiem sprawia wrażenie wody – we wszystkich innych OC posiadanych prze zemnie po potrząśnięciu dochodzi do spienienia się środka drażniącego w tym wypadku ten efekt nie występuje. Dodatkowo dodano tu substancję oznaczającą adwersarza w celu jego późniejszej identyfikacji w świetle UV, a wszystko to sprawia że to naprawdę fajna konstrukcja.
Ponieważ sam jestem zwolennikiem posiadania miotaczy w formie stożka mgły, działających obszarowo co pozwala na podjęcie i skuteczne prowadzenie obrony z kilkoma przeciwnikami, spraye w innej formie ( żelu, strumienia lub piany ) były u mnie jak do tej pory na 2 miejscu, co nie znaczy iż nie doceniam ich możliwości niemniej w moich zastosowaniach sprawdza się mgła. Piszę to ponieważ ( choć na początku nie byłem o tym przekonany ) S&W jest gazem który powinien mieć oznaczenie STREAM - strumień i przeznaczony jest do zastosowania selektywnego, na koniec dodam o ile dobrze pamiętam iż producent podaje że gaz wystarczy na 10 – 12 jedno sekundowych pisknięć i z naszych z Hordą ustaleń wynika iż NIE JEST TO PRZESADĄ. Zwyczajnie nie dosyć że 120 ml to npr. sporo to jeszcze na długo wystarcza – czego chcieć więcej ?
Jeszcze jedno mianowicie skuteczna odległość praktycznego zastosowania sięga 2 metrów ale polecam od 0,5 do 1,20 od samej dyszy – to najbardziej optymalna odległość wypraktykowana przez Hordę i potwierdzona naszymi późniejszymi testami. Sam gaz leci zdecydowanym wąskim strumieniem ( nie mylić ze strumyczkiem ) który przechodzi w grube krople, jest koloru rdzawo pomarańczowego choć nie jest on bardzo intensywny i pomimo wcześniejszych moich obaw jest olejożywicą a to sprawia że świetnie przywiera do wszystkiego i jednocześnie jest trudny do usunięcia, no i jak każdy dobry pieprz – śmierdzi niemiłosiernie !!! – może nie tak intensywnie jak OC-17 ale podobnie.

ZASTOSOWANIE W PRAKTYCE:

Nie zagłębiając się w szczegóły, sytuacja miała miejsce tak ze 2 tygodnie temu, Horda jadąc do mnie w odwiedziny zaszedł do jakiegoś sklepiszcza po browarki i wszystko było by ok. gdyby nie to że w trakcie zakupów zdziwiła go atmosfera. Ano od jakiegoś czasu 2 typków szukało pod tym sklepem „rozrywki” ponoć kogoś tam już pobili, a teraz pijąc piwko szukali nowej ofiary. Skończyło się na tym że ten bardziej wybujany ruszył na Hordę gdy ten wychodził ze sklepu, który jak sam przyznał spodziewał się ataku i był na niego przygotowany tzn. gaz w łapie – pacjent dostał tak z około 1 metra prosto na dzioba – i tu miłe zaskoczenie gaz podziałał jak żel lub farba ślicznie oblepiając całą facjatę typa.
Reakcja była natychmiastowa, browar wypadł mu z ręki nie wiadomo kiedy, zgięcie w pół niejako automatycznie chciał uciekać ale zdążył jedynie się odwrócić – kto to wie może chciał jeszcze kopa w dupę HE HE... skończyło się na skomleniu i wcieraniu gazu w mordę rękami i obcieraniem ryja kurtką – co jak mniemam tylko pogorszyło sytuację. Ten drugi pomimo że większy i wyższy od tego pierwszego co dostał – jak to ujął Horda – nie miał najmniejszych złudzeń kto będzie następny – więc jego zachowanie uległo całkowitej zmianie, ot całym sobą dawał mojemu przyjacielowi znać że on na pewno nie mam zamiaru się stawiać – i właśnie dla tego nie dostał, po czym po litanii uprzejmości ( k...., ch.... itd. ) ze strony Hordy który nakazał im odwrót do domu, zabrał kolegę i udali się w bliżej nieustalona stronę. Co fajne to ten co dostał chciał się niejako wesprzeć na koledze ale ten mimo że go prowadził raczej unikał zbyt bliskiego kontaktu HE HE. A i zapomniałem dodać że w miarę upływu czasu po użyciu gazu, ten co dostał miał się raczej coraz gorzej i gdyby nie kolega zapewne długo by pod tym sklepem „pełnił wartę honorową”.
Wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.... taaa ponieważ dywagacje chwilowo ustały pozwalam sobie ciągnąć temat dalej

Spotkałem się ostatnio z opinią że zdecydowanie przeceniam możliwości obronne gazów – mianowicie pokładam w nich zbyt duże nadzieje co do ich możliwości, zasięgu oraz samego działania substancji drażniących ...

Odpowiem tak – zresztą pisałem już o tym:

Podstawą SKUTECZNEGO zastosowania gazu jest ZASKOCZENIE w innej sytuacji ratują nas jedynie gaśnice ( których jestem wielkim FANEM ), i z którymi że tak powiem, starcie nawet z grupą przeciwników nie wydaje mi się straszne :) )))))) zresztą mam pewną złotą zasadę:

NAJPIERW GAZEM POTEM PAŁĄ

Pała w tym wypadku jest stalowym hartowanym batonem którego ( bogu niech będą dzięki ) nigdy nie musiałem użyć, i choć mam ich kilka, od 18” po 26” – zwyczajnie w 100 % wystarczał gaz – i możecie mi wierzyć że traktowałem gazem kozaków a nie leszczyków, często nieźle przytyranych z którymi zdaję sobie sprawę, mimo swojej wagi i umiejętności mógłbym mieć problemy w starciu na ręce i nogi.
Prawda jest taka że postęp technologiczny doprowadził do tego iż obecnie stosowane substancje SĄ W 100 % SKUTECZNE – oczywiście mówię tu o światowej czołówce miotaczy DPS, FOX LABS, MACE, OC-17 Police Magnum, FORCE 80, ARM II, HI POWER, FRONTIERSMAN wymieniał bym tak i wymieniał tylko po co ...
Pomijając wszystkie inne symptomy działania gazów dla mnie najważniejszym i podstawowym czynnikiem jest odebranie przeciwnikowi – samego widzenia !!! – to właśnie sprawia że gazy są npr. skuteczne no bo co po nawet 200 kg wagi i 20 latach treningu sztuk walki jak gówno widzisz !!!!!!!!!! Tyle tylko że na samym odebraniu wzroku się nie kończy, zapewniam że to tylko jeden z elementów składowych działania gazu – choć w mojej ocenie NAJWAŻNIEJSZY.
Przyznam również że na dzień dzisiejszy skłaniam się w kierunku miotaczy OC – dobry pieprz CZYNI CUDA he he i dodam że skutki użycia mogą być odczuwalne znacznie dłużej niż po CS. Rozumiem oczywiście że zgodnie z zasadą iż - wyjątki potwierdzają regułę – może się kiedyś trafić sytuacja że gaz podziała słabiej - zgadzam się z tym tyle tylko że co z tego jak nic nie widzisz ...
Nie oczekuje po gazie cudów a szumne nazwy jak „gaz paraliżujący” już dawno schowałem między bajki, nie spodziewam się również że przeciwnik natychmiast padnie czy coś w tym stylu – cudów nie ma ! – ale wbrew pozorom takie sytuacje MAJĄ MIEJSCE – oto kilka reakcji których sam byłem świadkiem lub słyszałem od wiarygodnych osób:

1. potworny ból który sprawia że ludzie zaczynają drzeć mordę jakby ich ktoś wrzątkiem polał,
2. zupełny brak orientacji tzn. przeciwnicy są całkowicie w swoim świecie :) i NIC do nich nie dociera,
3. reakcja nazywana „bąkiem” – ( przyznaję że to moja ulubiona zajawka i kiedyś ją dla was nagram ) kolo dostaje gazem po czym składa się w pół i zaczyna kręcić się dookoła siebie,
4. wymioty, duszności, kaszel, przy mocniejszych środkach całkowite odebranie oddechu i możliwości jego złapania, ci co to przeżyli opowiadają że mieli wrażenia iż się zaraz uduszą,
5. całkowita zwała – dostał gazem i padł jęcząc, a zaliczenie kolanek to częsty standard,
6. jeszcze jedna fajna reakcja mianowicie ten co dostaje zaczyna pędzić przed siebie niczym w biegu na 100 metrów – ma tylko jeden problem – gówno widzi, a to powoduje często różne psikusy :)

co do reszty, nie mam zamiaru ( jak kiedyś :) z jednym forumowiczem ) ustawiać się czy cokolwiek komukolwiek udowadniać, ale ci co na mnie trafią i będą niegrzeczni, doświadczą na własnej dupie możliwości moich psikadełek HE HE HE ... :)

Cizzia

ps. Ktoś mi powiedział że powinienem jeszcze kupić ze 2 jednostki broni krótkiej ( rewolwer + pistolet ) oraz coś na grubszego zwierza ( jakąś strzelbę pump-action ) i być jak mój ojciec - tylko kurczę po co ?! Broń w każdych łapkach jest śmiertelnie niebezpieczna, a najgorszymi jej użytkownikami są niedzielni strzelcy czy zarobione bubki którym się wydaje że jak już dostali pozwolenie na broń i kupili sobie chromowanego Eagla to chodzą niczym wielcy koziro, napiszę o tym następnym razem bo i taką akcję miałem niestety całkiem niedawno no i .... :wink:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak zawsze opisy sa klasa sama w sobie - czekamy na dalsza czesc :)
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pozwolę sobie wykorzystać Waszą wiedzę w temacie i zapytać o radę co do wyboru konkretnego gazu z oferty [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Poza skutecznością zależy mi na tym by był jak najbardziej poręczny/ nie za duży.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
krvavy - spoko nick he he

ze strony którą podałeś wybrał bym HI MAX

- a bo bym zapomniał i nie daj się OKRADAĆ i kup u profesjonalistów

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

po pierwsze to pierwsza ręka i dostaniesz produkt nowy z długim czasem przydatności a po drugie zaoszczędzisz parę złoty ...

Cizzia

- dzięki DZEY - szanuję Twoje wypowiedzi i cieszę się że mogę wnieść coś nowego w tym temacie a jeśli to dodatkowo potrafi to wywołać uśmiech na czyjejś buzi cieszę się ze zdwojona siłą ... :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

- dzięki DZEY - szanuję Twoje wypowiedzi i cieszę się że mogę wnieść coś nowego w tym temacie a jeśli to dodatkowo potrafi to wywołać uśmiech na czyjejś buzi cieszę się ze zdwojona siłą ... :)

hehe - dzieki i nie ma za co - fajnie sie po prostu czyta porady praktykow :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a co tam pooglądajcie sobie

Tata twardziel i FOX LABS

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

SABRE RED dokument :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wałkowana już rewelka z FOX LABS – warto kuknąć raz jeszcze

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to zwyczajnie was rozwali WILD FIRE 18% / 3.000.000 SHU

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

część 2 WILD FIRE

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a teraz OC – 17 Police Magnum 15 ml

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz trochę CS w akcji – dla mnie BOMBA – dokładnie widać opóźnienie i dalszy rozwój wypadków

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


co wy na to ..............................................

Cizzia
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hahaha - jak goscie zarzucili ta gasnica Wild Fire w zamknietym malym pomieszczeniu a potem w podskokach wyrywali na zewnatrz to malo co sie nie poplakalem ze smiechu.. :lol:

natomiast CS - rzeczywiscie widoczne jest parosekundowe opoznienie ktorego nie widac przy testach OC
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024