Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
powiem wam coś na odmianę o gazach francuskich CS z... Francji...

miałem okazję kupić kilka francuskich zabawek prosto od żabojadów, zupełnie nieznane marki, ale co zrobić, w każdym razie co ciekawe, gdy dostałem je do ręki poczułem pewien zawód, gdyż na opakowaniu:
- nie napisano daty ważności!
- nie napisano stężenia...

przetestowałem póki co mgiełke 75ml, na zwierzętach jak na razie:) psy odpusczają będac nawet ciut poza max. skutecznym zasięgiem, nie miałem okazji utrafić kundla stuprocentowo, bo wiadomo "w akcji" nie zawsze wszystko wychodzi

mimo wszystko następnym razem kupię chyba force 80, sprawdzony przez użytkowników, renomowany i mający datę ważności:)

w każdym razie co do tematu użycia gazu na psach!
psy strasznie boją się syku gazu, może widoku chmury, i nie raz już miałem przypadki że sp**lały aż miło a w ogóle nie zostały trafione! mowa tu o zwykłych wiejskich kundlach lubiących pobiegac za rowerem... a takich jest 99%

pozdrawiam gazomaniaków
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Witam :)

Annihilator / Mr Twinkle mam dla Was coś ciekawego co może zmieni wasze podejście jeśli chodzi o pomiar ostrości OC – z braku czasu powierzam wam ten materiał aby został oceniony i przedstawiony na Forum dla szerszej części. Plik PDF wyślę na wasze skrzynki e mail

Cizzia

Ps. W sprawie francuzów również mam coś do dodania ale o tym za czas jakiś ( Horda ) zastosował ostatnio podarowanego mu prze zemnie :) C.B.M. 20% CS do dziś nie do końca wiemy czy to był żel czy płyn a może wszystko po trochu niemniej skutek pomimo pewnych perturbacji był zacny wiec .....

pozdrawiam

Cizzia
  • 0

budo_wielki flutek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ps. W sprawie francuzów również mam coś do dodania ale o tym za czas jakiś ( Horda ) zastosował ostatnio podarowanego mu prze zemnie :) C.B.M. 20% CS do dziś nie do końca wiemy czy to był żel czy płyn a może wszystko po trochu niemniej skutek pomimo pewnych perturbacji był zacny wiec .....

kupiłeś to u żabojadów na miejscu, czy ktoś takie wypasione sprzety sprowadza i sprzedaje w pl?

lato idzie czas sie przerzucic na cos mniejszego niz 90 ml OC17, bo z tym w kieszeni spodni nie idzie normalnie siedziec, chyba ze ktos wymyslil jakis patent na noszenie duzego gazu we w maire wygodny sposob (hmmm kydex jakis?)...
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Odpowiadając na pytanie:

C.B.M. – kupiłem w Polsce i osobiście wcale bym nie zmieniał twojego OC – 17 na niego

Jeśli chodzi o porę roku to faktycznie wszystko powyżej 50 ml będzie sprawiać kłopoty z noszeniem – jako zatwardziały przeciwnik maluchów ( wszystko do 50 ml ) – przyznaję iż zmieniłem podejście ( zgodnie z twierdzeniem że tylko krowa nie zmienia poglądów ) i teraz noszę minimum 2 ( FORCE 80 50 ml i HI – POWER 55 ml ) ponieważ idealnie wręcz pasują do kieszeni mojego fleka. Dodatkowo dam ci radę – w kydeksy bym się nie pakował zwyczajnie są nie poręczne i się obijają. Pozostaje albo samemu sobie zrobić kaburę ( XIII jest w tym npr. dobry i pisał już o tym w tym temacie ) albo jak ja znaleźć sobie kaletnika który na zamówienie wykona odpowiedni rodzaj kabury. Ja osobiście preferuję cordurę np. 1000D ale rozwiązań i patentów jest bez liku to tylko kwestia wyobraźni. Rozważ również chodzenie z wyciągniętą koszulą na spodnie – zupełnie przyzwoicie ukrywa różne oporządzenie przy pasie.

Cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki cizzia za pdf'a, w wolnej chwili przestudiuję i nie omieszkam się wypowiedzieć :D

A poniżej macie filmik z 3 zabawkami strzelającymi gazem, przy czym nie jest to broń gazowa. Pierwszy "gun" i tak właściwie psika, całkiem ładnie nawet, ale efekt taki jak w zwykłym miotaczu "żelu". Kolejne 2 to szwajcarskie strzeladła. Starszy braty Guardian Angel i on sam. Ogólnie - przereklamowane. Nie umywa się do dobrego, dużego, standardowego pojemnika z gazem. A o ile są droższe. Choć po dopracowaniu...
Enjoy:

  • 0

budo_wielki flutek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
no to z cbm daje sobie spokoj zostaje przy sprzecie osobiscie sprawdzonym

Dodatkowo dam ci radę – w kydeksy bym się nie pakował zwyczajnie są nie poręczne i się obijają.

hmm myslalem o kydexie na pasek, nei wiem o co miałoby chodzić z tym obijaniem się

jeśli chodzi o pochwy z cordury to lepiej coś do noszenia poziomo czy pionowo?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
więc jeśli chodzi o materiał od cizzi...

jest to pdf jakiegoś amerykańskiego producenta gazów pieprzowych, który ma swoje własne podejście do informowania klientów o ostrości swoich gazów, otóż zamiast podawać na etykietce: 2mln SHU + 10%OC, (co jego zdaniem jest oszukiwaniem klienta, i oznacza jedynie że do produkcji gazu użyto 10%OC o ostrości 2mln) podaje on prawdziwą ostrość gazu, który opuszcza miotacz, czyli w tym przypadku 200.000 SHU

co ciekawe jst tu też ranking ostrości, na pierwszym miejscu oczywiście producent:) ale co ciekawe, wysokie, bo piąte miejsce zajmuje łatwy do kupienia w PL smith&wesson (0,89% kapsaicyny- jedynie 26% słabszy od najlepszego!), UZI natomiast kilka miejsc dalej (0,74% kapsaicyny- 38% gorszy od najlepszego), czyli to jednak nie te same gazy...

a teraz najlepsze!!!!
wg tego rankingu jedno z ostatnich miejsc zajmuje.. red sabbre.. 0.38% kapsaicyny!!! do cholery, czyżby co ranking to test sponsorowany? podobny, jeśli nie identyczny ranking miał sabbre... w którym oczywiście wygrał....

wniosek płynie z tego dla nas, ze czemu by nie kupic sobie s&w, który jest powiedzmy w dużym uproszczeniu, dobry i lepszy niż niemieckie pieprze których pełno w sklepach
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chciałbym aby i Mr. Twinkle się wypowiedział niemniej ...

Zgadzam się w pełni iż KAŻDA Firma chce jak najlepiej wypromować swoje produkty – i nic w tym dziwnego – byle byśmy pamiętali że prawda zawsze leży pośrodku !!!

Co do Sabre Red osobiście sądzę że to jedne ze SŁABSZYCH GAZÓW dostępnych w Polsce – przyznaję że klasyfikowałem je jako dobry standard tyle tylko że zawsze podkreślałem iż zaliczam do nich „psikawki” z poziomu level III ( strona producenta wyjaśni zawiłości ) – niejednokrotnie pisałem już i nie tylko ja ale skupię się na sobie – że Sabre jest producentem który produkuje głównie dla policji, gdzie flagowym odbiorcą jest stan Nowy Jork a tam przepisy są tak drakońskie że ... – jak już wspominałem pisałem o tym.

Ponieważ stosowałem już przeróżne gazy ( w warunkach bojowych – tylko i wyłącznie :) ) chciałbym zwrócić uwagę na CS – y, z moich doświadczeń wynika iż działają z pewnym opóźnieniem w stosunku do OC – to po pierwsze – no nie na tyle aby było to specjalnie groźne dla stosującego niemniej wyraźnie zauważalne !!! a jeśli chodzi o skutki to są że tak powiem zdecydowanie DUSZĄCE – i w mojej ocenie to właściwe określenie ich działania.
Oczywiście wszystkie inne symptomy działania gazu występują również tyle tylko że sam na dzień dzisiejszy noszę w jednej kieszeni HI – POWER a w drugiej FORCE 80 – ano po to aby zrobić jakiemuś kozakowi mixa ... niemniej jakoś nie było do tej pory specjalnie okazji, a te które były zwyczajnie udało mi się rozwiązać w inny sposób.

Oczywiście NIEZMIERNIE CIEKAWY JESTEM ZASTOSOWANIA NAJPIERW OC A POTEM CS – tyle tylko iż mam świadomość że doznania mogą być NAWET ŚMIERTELNE a na pewno piorunujące !!!

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do CS'a i działania z opóźnieniem to przyznaję. Również to zauważyłem nawet na sobie, aczkolwiek nie jest to duże opóźnienie 8) . Heheh co do mixu do faktycznie dobry pomysł :D .
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ale sprzedają przecież (oczywiście nie w polsce) mieszanki cs i oc
też chodzę z jednym takim i jednym takim i sam jestem ciekaw jakby jaki cwaniaczek dostał z obu naraz :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie.

Zapoznałem się z katalogiem od cizzi i metodą liczenia ostrości gazu prezentowaną przez wytwórcę miotaczu Heatwave.
Policzyłem tą metodą współczynnik dla kilku gazów, a potem metodą określania procentowej zawartości kapsaicyny, którą wskazał wyżej Nosferatu. I na co wychodzi...?
Ano na to samo!
Obie wartości dla poszczególnych gazów pozostają w takich samych proporcjach.
A w tym rankingu Sabre jest nisko, ale nie napisano, że jest to Sabre Red! To może być Sabre z levelu I ostrości. Sabre ma z kolei swój ranging i certyfikat, w którym podaje zmierzoną metodą HPLC (chromatografia płynna) wartość 1,33 kapsaicyny dla miotaczy Sabre Red....
Rankingi rankingami, reklamy reklamami. OBIEKTYWNYCH pomiarów jeszsze nie widziałem...
Dla mnie sprawa jest prosta. Skoro substancją drażniącą jest kapsaicyna, miarą ostrości gazu jest to, ile kapsaicyny zawiera roztwór wypełniający pojemnik. A OC i SHU wg mnie w ogóle nie ma potrzeby podawać!
Tak jak z herbatą. Jaka będzie słodka świadczy nam ile wsypiemy do niej cukru. A jak słodzimy miodem, to też o słodkości będzie świadczył cukier, którego w danym miodzie może być tyle, a tyle...
Ciekawa sprawa z gazem Vexor. 15 mln SHU podają. Znaczyłoby, że wlali tam czystą kapsaicynę, nie OC - tak mi się wydaje... A wlaai tylko 1,4 %, tj. ponad 2-krotnie mniej niż w Hi Powerze, czyli standard...
Tyle ode mnie.
P.S. Może zrobimy zrzutę na jakieś niezależne badania fizykochemiczne zawartości kapsaicyny kilku najbardziej znanych gazów i wyniki opublikujemy...! :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie.

Zapoznałem się z katalogiem od cizzi i metodą liczenia ostrości gazu prezentowaną przez wytwórcę miotaczu Heatwave.
Policzyłem tą metodą współczynnik dla kilku gazów, a potem metodą określania procentowej zawartości kapsaicyny, którą wskazał wyżej Nosferatu. I na co wychodzi...?
Ano na to samo!
Obie wartości dla poszczególnych gazów pozostają w takich samych proporcjach.
A w tym rankingu Sabre jest nisko, ale nie napisano, że jest to Sabre Red! To może być Sabre z levelu I ostrości. Sabre ma z kolei swój ranging i certyfikat, w którym podaje zmierzoną metodą HPLC (chromatografia płynna) wartość 1,33 kapsaicyny dla miotaczy Sabre Red....
Rankingi rankingami, reklamy reklamami. OBIEKTYWNYCH pomiarów jeszsze nie widziałem...
Dla mnie sprawa jest prosta. Skoro substancją drażniącą jest kapsaicyna, miarą ostrości gazu jest to, ile kapsaicyny zawiera roztwór wypełniający pojemnik. A OC i SHU wg mnie w ogóle nie ma potrzeby podawać!
Tak jak z herbatą. Jaka będzie słodka świadczy nam ile wsypiemy do niej cukru. A jak słodzimy miodem, to też o słodkości będzie świadczył cukier, którego w danym miodzie może być tyle, a tyle...
Ciekawa sprawa z gazem Vexor. 15 mln SHU podają. Znaczyłoby, że wlali tam czystą kapsaicynę, nie OC - tak mi się wydaje... A wlali tylko 1,4 %, tj. ponad 2-krotnie mniej niż w Hi Powerze, czyli standard...
Tyle ode mnie.
P.S. Może zrobimy zrzutę na jakieś niezależne badania fizykochemiczne zawartości kapsaicyny kilku najbardziej znanych gazów i wyniki opublikujemy...! :wink:
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam.Chciałbym polecić Red pepper.Wypiłem dziś 7 strongów(7,6%) i tak mnie napdło,żeby wypróbować w/w gaz(na osobie nietrzeźwej-mnie),który zresztą noszę od ponad roku w kieszeni.W stanie ledwo funkcjonującym psiknąłem na mebel przed sobą(szafa).Zaskoczył mnie daleki strumień 3-4 metry.Po starej szafie spłynął strumień jak farba po ciosie Rocky ego BalboaWziąłem porządny wdech(z "wytrysku" z tej szafy i zaczęło się.Wypaliło mi całe drogi oddechowe.Ledwo oddycham,prawie rzygałem,chodze na czworakach,jakby mi ktoś nos podpalił.Starłem to chusteczką i dałem powąchać siostrze.Wzięła jeden "mach" i kaszle od pół godziny jak po gazie trującymz 1 wojny światowej(1915 Ypres)
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pomyślcie,co by było,gdyby ktoś to przyjął centralnie na ryj.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja w samoobronie z "przyłożenia" prysnąłem centralnie na ryj :roll: generalnie zadziałało, ale przeciwnik dalej stał na nogach :oops:
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To ja powiem tak. Wchodzę sobie wczoraj do kibelka w pewnym markecie. Gdzie tam! Supermarkecie, do super kibelka!
Wbijam się do kabiny, bo pisuarki zajęte były. A lać mi się chciało. I co? :roll:
:oops: Zamiast lać to zacząłem płakać nad tą muszlą (wzruszyłem się), bo ktoś się bawił w kabince gazikiem. Cholera wie jakim (jakiś pieprzny). Zamiast się odlać to o mało się nie zesrałem z wrażenia.
Więc cóż. Lałem na bezdechu i płakałem przy tym niemiłosiernie.
Ale to tak na marginesie. 8)

:) :) :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kapsaicyne macie w gazach? robie na tym magistra :D
hmm moze sie zakrece za jakims gazem, coby napedzic bardziej moj magisterski przemysl xD
co polecacie?
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podaj tytuł swojej pracy magisterskiej, ewentualnie krótki opis na temat czego będziesz pisał, to może coś poradzimy.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hehe, nie nie, praca magisterska jest w troche innym kierunku niz gazy obronne :)
Bardziej skupiam sie na hodowli odmian papryki bogatych w kapsaicynoidy i przydatnych dla przemyslu przetworczego (kapsaicyne bierze sie z papryki :P ))

Gaz obronny to tak tylko do obrony jak nogi zawioda i nie ma gdzie uciekac ;]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
z papryki również ( dokładnie strąków chili ) ale z moich ustaleń wynika że najwięcej capsaicyny zawiera odmiana pieprzu o nazwie HABANERO około 70 - 80 tysięcy jednostek SHU w naturze - co do reszty odmianę tą w połączeniu z innymi stosuje się w najlepszych produkowanych na swiecie OC, miedzy innymi HI - POWER :)

Cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024