Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
abbon, sprawdź jeszcze raz czy zbiornik wysokości 12,3cm nie wejdzie Ci do kieszeni...

Do mojej jednej kieszeni wchodzą na raz gazy OC17 i Hi-Power (te na zdjęciach z poprzedniej strony) i nic nie wystaje, ale noszenie tego wygodne nie jest. Force 75ml też wchodzi.

Napisałeś "Hi-Power 75ml", a to dokładnie to samo to 55g.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ciekawe, ... nigdzie w necie tego nie spotkalem - w sklepie militarnym w okolicy natknąłem się na Walther Pro Secur w formie chmury (szary).. ponoc ma 1.33% kapsaicyny a kosztuje tylko 39zł! (pjemność na oko 55ml)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pytasz o Hi-power? Ciekawe z tym Waltherem, nie słyszałem o Waltherze w formie mgły a tylko o żelu (czerwony), pianie (żółty), płynie (szary właśnie).

Tak, ta cena 39zł może być realna, bo sam za tyle kupiłem swojego Walthera w płynie. I wcześniej pisałem troszkę o nim (w skrócie - dość mały zasięg i niewielka ilość wylatującego środka).

Noszę go teraz w bocznej kieszeni plecaka, ponieważ często jeżdżę tramwajami, trzymam wtedy plecak na kolanach i jest to najszybszy sposób na wyciągnięcie gazu, no i wiadomo, skoro to płyn to praktycznie zerowe szanse na zagazowanie się samemu.
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
heh, widze ze nie Ty jeden masz w tym miejscu gaz :D pytam właśnie o szarego walthera.. bo ten w formie piany określam jako "biały" - ten w formie mgły jest ciemnoszary - za tydzień postaram się to nabyć (jeśłi znowu ktoś tego masowo nie wykupi) - wtedy pokaże zdjęcia... przeszukałem cały internet i nigdzie nei znalazłem walthera w formie mgły....
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
korekta:

legenda wg mnie:
walther czewrwony: - żel
żółty- piana
biały - płyn
szary - mgła

pierwszy raz to zobaczyłem właśnie w sklepie i zaciekawiło mnie że w necie nie ma o szarym ani kropli info - coż, będę musiał sprawdzić samemu
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

heh, widze ze nie Ty jeden masz w tym miejscu gaz :D p


A ja jeszcze zrobiłem taki patent, że zerwałem naklejkę i spód miotacza pomalowałem na czarno, jest wtedy praktycznie niewidoczny w tej siatkowanej kieszonce :D
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja tak waltherów znam tylko 3 rodzaje. Czerwony - stożkowa chmura, szary - płyn, żółty- piana. Czewony to taka zawiesita chmurka, do żelu to jej daleko.
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zastanawiam się nad jakimś gazem pieprzowym w żelu, musi być skuteczny również na psy(no i na ludzi :-) ). W jakiej cenie mogę dostać coś konkretnego? Szukałem gazów z pierwszego posta ale nie mogę ich nigdzie znaleźć, więc żeby był dostępny w sklepach typu: militaria.pl, arobron.pl, bron.pl itd.
Co myślicie o tych dwóch gazach, nadają się czy raczej do dup*?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli to tanie badziewie, to co skutecznego i pewnego możecie polecić? Ale cena w miarę przystępna. Za granicach 40-50 zł dostane coś konkretnego?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
tego walthera białego z tego co tu pisano raczej nei warto polecić na psy, bo miota wąskim strumyczkiem... nie wiem jak jest z tym red pepperem co podałes w linku, ale jeśli ma takie stężenie jak zadeklarowano to pod warunkiem ze miota szerokim stożkiem żelu (rzyga;)) brał bym raczej jego

ja mam jak na razie koltera guard maxa.. niby ktoś powie że 2 razy mniejsze stężenie jak w waltherze.. ale - miota 3-4 razy mocniej! w jednostce czasu naniesiesz dużo więcej gazu na twarz psa (który zwykle jest ruchliwy i szybko się przemieszcza) z takim miotaniem tego koltera łatwo trafic w psa, niestety, (na szczęście) koltera tego na zwierzętach nie testowałem - zwykle starczał anti-hund.. aha...... co do psów - tu stężenie az takiej roli moim zdaniem nie odgrywa, psy mają wyczylony węch i ważne by tylko byle czym pieprzowym w niego trafić, a pod względem łatwości trafienia to kolter jest bardzo dobry, aha - w tym kolterze zasięg zależy od siły naciskania spustu:)
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli ten gaz jest przyzwoity [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A na psy ogólnie lepsze są chmury, żele, a może w płynie? Tylko z chmurą jest poważny problem z wiatrem...
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
na psy podobno najlepiej chmura (żelu nie testowałem) - i tu sprawdza się DOSKONALE Anti-Hund za 10-15zł! bo co pies nawdycha to jego...dodatkowo dostanie się jego drogom oddechowym, a żel nie razi dróg oddechowych (choć to kwestia nazewnictwa itp, zakładam, że żel=płyn) , ale... chmura ma mniejszy zasięg (1m-1,5m) i musisz mieć mocne nerwy żebo wytrzymac aż "bestia" podejdzie tak blisko, uwaga: nie trafienie drania (np gdy chmura nie dojdzie) może spowodowac jego rozwścieczenie (znam z doświadczenia - około 10%przypadków) - natomiast ów czarny Anti-Hund skonstruowany jest tak, (nie wiem na ile celowo), że psy spierdzielają juz na sam odgłos świstu gazu wydobywającego się z miotacza - testowane - skuteczne, tanie

aha link do niego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jakoś nie słyszałem złych opinii na jego temat - masz 3-4 Anti Hundy w cenie 1 walthera w płynie, który do tego pewnie się nie sprawdzi na psa
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Aha, dzięki! Czyli zakupie Anty-Dog na psy i przetestuje lekko na sobie, czy na ludzi w ogóle działą. A co polecacie na ludzi?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dosłownie kilka stron wcześniej, Cizzia poleca świetne miotacze na ludzi - polecam lekturę - poszukaj jego postów
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przeczytałem pierwsze 10 stron i kilka poprzednik, resztę tylko przejrzałem, znalazłem taki gaz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jenak nie wiem co to za sklep muszę sprawdzić. Gazy wymieniane np. HI Power, czy Force CS jednak cholernie ciężko je znaleźć. Nie ma nic skutecznego i w przystępnej cenie (40-50 PLN), ale ogólnie dostępnego w sklepach internetowych?
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorry za dwa posty, ale nie wiem jak edytować, nie widzę coś tej opcji :?
Dodam, że gaz musi być skuteczny na ludzi jak i na psy, bo nie będę nosił dwóch gazów, jednego na psy, jednego na ludzi. Co możecie mi polecić, ale ogólnie dostępnego w sklepach internetowych (czy gaz czy żel, no i tak do 40-50 PLN).
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w sugerowanym przez Ciebie przedziale cenowym myśle, że to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] powinno zdac egzamin - sam zamówiłem 2 sztuki, jak tylko dojdą - rozpoczynam praktyczne testy, bo stęzenie zapowiada sie obiecująco - podobne jak w red sabre, ponoć miota skupioną chmurą, fajnie było by gdyby ktoś kto juz testował ten gaz cos o nim napisał - szczególnie czy stężenie wydaje się być zgodne z tym co na etykietce

a teraz ciekawostka.. sam już czuję się sdezorientowany: mówi się ze CS nie jest skuteczny na dzikie zwierzeta, a CN jest jeszcze mniej skuteczny... to po co do cholery robic Anti-Doga opartego o gaz CN? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] juz sam nie wiem co o tym myślec,
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
poprawny link to Anti Doga opartego o CN

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tez chyba wezmę tego Hi-Max bo wydaje się dobrym zakupem.
A wiesz może jakie w przybliżeniu ma taka puszka wymiary?(wysokość głownie)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hi-Max nie jest zły, ale lepszy chyba na psy niż na ludzi. Zasięg taki sobie, psika drobno rozpyloną chmurką, dość wąskim strumienie. Za to jest w miarę ekonomiczny (nie zużywa się za szybko). Generalnie przyzwoity, ale na ludzi szukałbym czegoś więcej. Może żel Polce RSG z Sharga...? A najlepiej te, które polecał cizzia.

A tu sobie możecie obejrzeć jak może skończyć się zbyt niefrasobliwe użycie gazu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co sądzicie o tym gazie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jest skuteczny? 25 ml wystarczy na 2-3 akcje, czy raczej to jednorazówka?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024