Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jednorazówka to za dużo powiedziane...
Pół-razówka.
O ile nie ma potrzeby noszenia gazu w portfelu czy w odbycie :wink: - odpada.
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

O ile nie ma potrzeby noszenia gazu w portfelu czy w odbycie :wink: - odpada.

Ja przynajmniej nie mam takiej potrzeby :wink:
Tak się zastanawiam i chyba wezmę tego Hi-Max'a. Tylko jak dziala na ludzi :?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmm.. co do działania na ludzi - dotychczas gazy zawierające 1.33% kapsaicyny (tak jak hi-max) okazywały się zazwyczaj skuteczne na ludzi! policja używa właśnie takiego stężenia... nawet w stanach (red sabre)

a tu się nei dziw, że takie gazy określa się jako "przyzwoite" bo na tym forum sa maniacy (profesjonaliści), ale żeby mieć coś WYRAŻNIE lepszego niż ten hi-max musiałbyś już dać 70PLN/sztuke + koszt wysyłki i kupić HI-POWERA (również w hpe - telefonicznie)

a tak w ogóle .. żel zelem.. niby dobry na ludzi.. ale jak już niejednokrotnie podkreślał cizzia - na większa ilość napastników nie ma to jak solidna chmura - i w tym względzie hi-max będzie miał przewagę nad żelem, tymbardziej, ze napastnicy atakują zwykle w grupach
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
przyszły mi te hi-powery :-) :-) w realu wyglądają lepiej niz na fotkach :D mają flip-topa, datę do 2010 roku! , a co najwazniejsze są niewiele (około 1cm wyższe) od koltera guard max (50ml)

całkowita wysokość gazu (razem z flip-topem) to 12cm, - idealnie mieści się w dłoni

testy zrobie jak się nadarzy okazja, w moim przypadku długo czekac nie będę musiał, bo jeżdżę na rowerze i psy same się "kleją" :?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sory, nie hi-powery, tylko HI-MAX-y
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To chyba tez kupie jak jakieś 5 dych wpadnie :wink:
Jak przetestujesz to złóż relacje :)
A i do znawców, bo ja jeszcze gazu w chmurze nie miałem xD
Jest w ogóle szansa trafienia kogoś na dość mocnym wietrze (np. ze 30 cm), jak mocno znosi takie gazy i na jaka odległość leci gazę w miar celnie na dość silnym wietrze (obstawiam 30 cm :) ) ?
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
testowalem niemeickiego csa przy konmkretnym wietrze - 30cm spokojnie, moze i 70-80 da rade, a był to gaz za 8zł :D czyli najgorszy z najgorszych... (ale niech się wypowiedzą inni)
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nie mogłe się powstrzymac i przetestowałem HI-MAXA.......

to nie żadna chmura!!! skupiony w wąskim strumieniu żel o zasięgu minimum 4m... z 3m trafiłem w drzewo w lini prostej z PEŁNYM IMPETEM! mocne ciśnienie, no to mogę zastąpić tym mojego koltera wysłużonego (HI-MAX ma co najmniej 2 razy taki zasięg jak kolter)

jestem zadowolony z miotania, choć liczyłem na chmure.. gaz okazał się byc zajebistym żelem.....

stężenie sprawdzę wkrótce......
  • 0

budo_raperek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A w takim razie polecasz go ciągle na psy, czy w tym wypadku będzie raczej mało użyteczny przeciwko tym zwierzakom :wink:
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak sobie pomyślałem że dzięki tak dużemu zasięgowi nie tzreba będzie czekac az pies podejdzie na 1m.. i nie ważne ze pogoda bedzie deszczowa, wietrzna.. itp... za to na ludzi będzie boski - ot tańszy odpowiednik policyjnego bodygourda LE-10.. no wasnie, na etykietce pisze: "formuła LE-10", a przecież LE-10 jest żelem...

mimo wszystko testy przydatności na zwierzetach musze wykonac żeby na psy go polecić, ale powinien działac, bo duże stężenie +żel

aha - kolejne psiki wykazały, ze koło wąskiego strumienia żelu (jak psik z pistoletu na wodę, tylko ze dalej, mocniej, więcej) leci jakby drobna mgiełka-drobne kropelki żelu, które szybko opadają, jendak mogą być wdychane przez napastnika/psa a na etykietce pisze, ze gaz podrażnia też górne drogi oddechowe.. zatem TEORETYCZNIE na psy bedzie ok
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To ma być żel? To chyba mamy zupełnie inne rozumienie słowa "żel". Dla mnie to jedna z drobniej rozpylonych pieprzówek jakie miałem.... Żelem zwykłem nazywać np. Force 80 gel liquide czy szarego walther'a...
Najlepiej zrób fotkę piskającego, jak masz czym, to porównamy....
Zgadza się, że strumień jest skupiony, ale 4 m SKUTECZNEGO zasięgu na wolnym powietrzu - nierealne.
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmm... wygląda jak strzał z pistoletu na wodę, zostawia na drzewie duże, mokre, oleiste plamy, chyba chmurka tak nie potrafi? dla mnie to żel, ale może się nie znam,

ciekawe - dla mnie chmura to coś jak Anti-Hund, dezodorant Axe :P (chyba że anti-hund to nie pieprzówka tylko jakiś CN)

mierzyłem zasięg - 4m w lesie spokojnie,

dobra, może w weekend zrobie fotkę,
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
aha, dodam, że moim zdaniem hi-max psika tak: główny "strumień" to coś jakby strzał z pistoletu na wodę (na dowód - mokre drzewo) ot coś jakby ktoś strzykawkę napełnioną wodą mocno nacisnął, wokół tego wszystkiego faktycznie zdaje się byc drobno rozpylona mgła, co ciekawe im mniej w miotaczu tymwięcej tej mgiełki

na początku własnym oczom nie wierzyłem że to jest żel, chcąc się upewnić poszedłem nad staw - tam czarno na białym w odbiciu tafli i po spadających kroplach widać, że mój model to raczej nie drobna chmurka

może są różne odmiany? albo nie są powtarzalne? kto to wie
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mr. Twinkle i jeszcze jedna ostatnia kwestia - po oddaniu strzału dysza jest mokra, tzn jest w niej płyn barwy wiadomo jakiej - chyba w miotaczach, które są chmurką dysza powinna pozostać sucha, no nie?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Całkiem możliwe, że nie są powtarzalne i mój model po prostu psikał inaczej od Twojego...

Choć pewnie mamy po prostu różne kryteria oceny. Pieprz w porównaniu do CS czy CN zawsze jest bardziej żelowy, bo OC to przecież olejek. CS czy CN są w "chmurce" bo są bardziej suche. Ja po prostu żelem nazywam coś co, jak leci w powietrzu to ma zwartą i płynną konsystencję, coś co jest rozproszone nazywam chmurką.
Wrażenie z Hi-Maxa miałem takie, że strumień jest wąski, ale wewnątrz siebie - rozproszony.

To zawsze kwestia ocenna, gaz gazowi nierówny nawet jak jeden i drugi to "żele". Każdy musi sam wypróbować, co mu najbardziej odpowiada.
Fotki w ogóle w tym wątku by się przydały... Ja swojego Hi-maxa już nie mam, może w przyszłym miesiącu kupię drugiego...

Tutaj fotka z mojego testu czegoś, co bez wątpienia żelem nazwać można (francuski CS Winpro) - http://budo.net.pl/v...er=asc&start=75
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ta.. no moim zdaniem dokładnie tak samo psikał mój Hi-Max (jednym strumieniem)... ale odpowiedź przyniesie analiza fotek, jeśli takie uda mi się je zrobić (dołożę starań),

całość rozproszona w obrębie skupionego strumienia mówisz... możliwe! dla porównania psiknąłem kolterem żelowym i Hi-maxem jednocześnie, faktycznie - psik koltrera był znacznie szerszy i dużo bardziej zwarty - jedna ciecz, a w hi-maxie w cholere kropelek i ta mgiełka na boki.. w przypadku koltera o żadnej mgiełce zwiewanej w bok nie było mowy, jednak hi-max psikał dosłownie 2 razy dalej, co jest chyba zbyt daleko jak na chmure 8O ,

potrzebuję teraz zrobić fotkę i jakiś test praktyczny

i wniosek ciekawy mi się nasuwa - czyli Anti-Hund to nie żaden pieprz jak twierdzi każdy sklep internetowy:) sucha, a do tego biała chmura :)
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
OK

TERAZ BEDZIE PODSUMOWANIE HI_MAXA! podsumowanie około tygodniowego testu tej zabawki! oczywiście moje subiektywne

na początku przyznaję rację Mr. Twinkle! to nie jest pieprzony żel:) ale i ja miałem trochę racji.... ale po kolei!

1. EKONOMICZNOŚĆ

Miotacz jest bardzo ekonowmiczny - wykonałem około 15 psików, a dalej mam wrażenie że starczy jeszcze na 5-8!

2. TEST ZASIĘGU

do 4m-5m jeśli miotacz jest nowy (poniżej 5 psików)
do 3m - next psiki

3. RODZAJ MIOTANIA

żel czy chmura? przez pierwsze 5 psików całość jest tak skupiona że wygląda jak strzał z pistoletu na wodę! idą ciężkie krople w niczym nie przypominające chmury... typową chmurę mamy gdy miotacz się już rozkręci, z tym że ta chmura ma w sobie też kilka potężnych kropli! co widać na fotkach

4. TEST NA LUDZIACH

rozpyliłem gaz w pomieszczeniu około 1,5mx1,5m przez 1 sekundę, po 30 sekundach wszedłem i zaciągnąłem sie gazem przez 1 sekundę przez nos tylko i wyłącznie (oczy miałem zasłonięte, szkoda mi ich:P), efekt - natychmiastowo doszło przez nos do mojego gardło - natychmiastowe uczucie trudności w oddychaniu! tak jakby zwężał się przełyk, masakra po prostu, co dopiero tym dostać....

nie mówie już o rutynowym rozsmarowaniu oleku pieprzowego pod okiem.... bo i po co

wsiosek: gaz oceniam jako bardzo skuteczny i dobrze stężony nie żadna woda)

5. FOTKI I FILMIKI

Na fotkach mam kolejno: 12ste, 13ste i 14 ste użycie gazu - już nie jest tak skupiony jak na początku - zaczyna przypominać stożek!

ZAINTERESOWANYM WYŚLĘ NA MAILA 2 FILMIKI DOBREJ JAKOŚI (3 mega każdy) oraz kilka fotek - proszę pisać na PW


Natomiast Wam przedstawiam jak wyglądało pokrycie powierzchni kartki formatu A3 z 1,5 metra.. ... widać wyraźnie pokrycie przez mgłę + kilka potężnych kropli! powiadam Wam, na początku ten gaz walił tylko takimi dużymi kroplami!!!! toteż pomyślałem mylnie że to żel...!!!

jak mi się zachce to w przyszłości gdzieś uploaduje te filmiki - na razie mailowo

czekam na Wasze wnioski

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pewnie stąd się wzięła nasza polemika, że Twój miotacz dopiero po pewnym czasie zaczął drobno rozpylać, a mój od razu.... Może substancja nie była dobrze wymieszana czy cholera wie... No i nie pierwszy raz mam wrażenie, że miotacze nie są powtarzalne.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

youtube znacznie obcięło jakość, ale widać o co chodzi

psikanie było pod wiatr i jest to już końcówka miotacza
  • 0

budo_koli
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hejka.

Mój pierwszy post na tym forum,więc proszę nie krzyczeć jeśli napiszę coś nie tak.
Mam pytanie,na które odpowiedź zapewne znajduje się już w tym wątku,ale na okres wakacji mam ograniczony dostęp do netu,więc nie mogę przeczytać tematu od deski do deski,a sprawa jest pilna.

Chodzi o wybór gazu pieprzowego.
Do tej pory miałem TW1000,ale ostatnio się na nim zawiodłem. Broniłem się przed trzema agresywnymi psami,niestety z dość marnym skutkiem - jedyne co,to że trzymałem je na dystans. Ciągle szczekały i skakały wokół mnie, po chwili znowu atakowały i musiałem poprawiać każdego z nich ze 3 razy. Było ciężko ale nic mi się nie stało.

Strumień gazu miał postać stróżki płynu (trochę jak pistolet na wodę),ale to nie żel ani pianka. Na pewno też nie chmura. Pomyślałem że gaz w takiej postaci nie drażni dostatecznie mocno dróg oddechowych psa. Mimo to dziwne że ten gaz był tak mało skuteczny,bo celowałem sabaki prosto w nos a także w oczy. A może ten gaz był jakiś popsuty? Ja trochę czułem go w nosie.

W każdym bądź razie na psy kupię sobie teraz anty-hund (to podobno sprawdzone i skuteczne i tanie). Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Apropos - jaki jest jego faktyczny zasięg i czy ewentualnie mocno mi podrażni gardło podczas obrony?

Proszę też o podpowiedź w wyborze dobrego gazu na ludzi. Wolałbym żeby to nie była chmura,bo miewam pewne problemy z gardłem i każde podrażnienie to dla mnie poważny powód do zmartwień. Może jakiś dobry żel?

Z tego co się zorientowałem,do skutecznych gazów należą:
Hi-Power
Welther Pro Secur
Sabre Red

Wolę jednak zasięgnąć profesjonalnej porady,żeby nie polegać wyłącznie na opinii sprzedawcy który znowu wciśnie mi coś co nie zadziała jak należy - TW1000 miał działać na psy i na ludzi. Na ludziach jeszcze nie próbowałem,ale na psy to on nie działa.

Z góry dzięki za odpowiedzi i od razu przepraszam wszystkich oburzonych obecnością na tym zacnym forum kolejnego żółtodziba,który pyta o absolutne podstawy.

Koli
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024