Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Świrek, Maxpaste i Cizzia dostajecie po ostrzeżeniu za te głupie pyskówki.
Ten temat jest najbardziej merytoryczny z całego vortalu i jestem dumny z piszacych tutaj.
Nie popsujcie tego, proszę.

  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Z tego co piszesz ,nie oglądałem wczesniejszych fotek to wydaje mi się ze masz na mysli cysterne red pepera

Nie. Ja mam małego Red Peppera (40 ml) i cały czas właśnie o nim mówię w swoich postach.

A tak w ogóle to mam pewną koncepcję odnośnie tego, dlaczego nie mogłem wcisnąć swojego gazu w czasie pierwszego testu. Otóż, ja swój gaz noszę w kieszeni do góry nogami (przez co po włożeniu ręki do kieszeni i chwyceniu gazu nie muszę jeszcze dodatkowo marnować czasu na jego obrócenie). Do czego piję? Mianowicie chodzi o to, że jeżeli gaz jest odwrócony, to wtedy cała ciecz gromadzi się u szczytu pojemnika i coś tam się blokuje (klinuje się wylot, albo zalewa się ta gumka czy coś tam). Spróbujcie np. przez kilka sekund potrząsać swoim gazem, a zobaczycie, że po paru sekundach zawartość przestanie chlupać, gdyż nagromadzi się w górnej części pojemnika i zbije się w taką sztywną masę (albo gdzieś tam się zablokuje - dokładnie to nie wiem). A potem spróbujcie z niego psiknąć. :wink:
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[quote name="budo_Nosferatu"][quote name="budo_maxpaster"]Z tego co piszesz ,nie oglądałem wczesniejszych fotek to wydaje mi się ze masz na mysli cysterne red pepera[/quote][/quote]
Nie. Ja mam małego Red Peppera (40 ml) i cały czas właśnie o nim mówię w swoich postach.:[/quote]


To już wiem ;) ,w zielonym guzik był wyprofilowany i nie było zabezpieczenia flip flop tak jak to jest w czerwonym.W gasnicach tego producenta ,jest taki smieszny pistoletowy uchwyt,w którym gołym okiem widać znacznie więcej spreżynek niż w tym twoim 40ml.


_____________________________________________________________

Pamiętaj ze cząsteczki gazu ciągle się zderzają o ścianki pojemnika, wywierając okreslone cisnienie.Nic nie powinno się blokować ! niewazne czy pojemnik jest do góry nogami.Ważne jak jest sprężony ! i jakie powstaje cisnienie.Od tego zalezy czy gaz wyleci z pojemnika czy nie.Po drugie budowa spustu w tym red peperze jest do bani,nie dziwota ze jest awaryjna skoro jest tam tyle elementów to jak one mają działac w produkcie za 10zł.Tylu pierdół wystający z okolic spustu co w red peperze to jeszce nie widziałalem.Sprezynki,linki,zwieracze normalnie z tych czesci to mozna naprawic trabanta.Cizia jak zwykle ma racje ! to niewarto sobie dupy zawracac gazami 40ml o skutecznosci odswierzacza do ust bo to w realnym starciu to może się tragicznie skonczyc.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wielkość ma znaczenie i nieważne co mówią Wasze kobiety, po prostu nie chcą Wam sprawić przykrości i tyle ;)

Moim zdaniem najmniejszy to 55 ml., większe to już musicie troszkę pokombinować jak to schować ale nie jest to niemożliwe. Oczywiście, że w zimie problem będzie mniejszy (i powiedzmy sobie wprost, że noszenie każdego sprzętu łączy się z dyskomfortem, ale jak taki dyskomfort wolę, lubię mieć i już), w lecie jest gorzej ale, ale... wszystko da się zrobić, no chyba że jesteście już w samych kąpielówkach :)

55ml wystarczy na 3-4 gości, ale tylko w korzystnych dla Was warunkach, zaznaczam - w korzystnych warunkach!, realnie na 1-2 cwaniaków.
Podczas korzystania z gazu na ulicy dochodzi stres i wcale nie tak łatwo ustrzelić od razu napastnika, a gdy jest ich więcej to jeszcze trudniej, dlatego gaz musi być (było to już tyle razy tu wałkowane...)

1. Mocny! Im mocniejszy tym lepiej - mniejsza ilość gazu spowoduje lepsze działanie.

2. Duży. Większy, znaczy większe ciśnienie, więcej samego gazu i większą ilość wystrzeliwanego gazu na przeciwnika w ciągu np. 1s.

Najlepiej polegać na sprawdzonych gazach, jeśli nie przez Was to przez np. to forum, są gazy które mają dobrą opinię i już, ja wolę zaufać takiemu a nie jakiemuś taniemu badziewiu.

A co do noszenia i wyciągania miotacza to zobaczcie to, (zdjęcia i filmy są badziewnej jakości, bo z telefonu komórkowego kręcone przeze mnie, jak będzie czas i ochota to może i zrobię lepsze):

Hi-Power - 2oz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Police Magnum Oc 17 - 4oz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tak się z tego korzysta (zaznaczam to zabawy w domu, na ulicy przy stresie nie musi wcale wyjść tak samo, aczkolwiek mi jakoś jak na razie wychodzi :) ):

Hi-Power [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oc 17 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

budowa spustu w tym red peperze jest do bani,nie dziwota ze jest awaryjna skoro jest tam tyle elementów to jak one mają działac w produkcie za 10zł.

Skąd Ty wziąłeś tę cenę? Ja swojego kupiłem za 30 zł i jeszcze nigdzie nie widziałem, żeby Red Pepper schodził poniej 25 zł. :?

Tylu pierdół wystający z okolic spustu co w red peperze to jeszce nie widziałalem.Sprezynki,linki,zwieracze normalnie z tych czesci to mozna naprawic trabanta.

Nie przesadzaj. Sprężynka to akurat jest umieszczona w kącie klapki i w ogóle nie wadzi. :wink: Jedynie to jej przedłużenie, które wychodzi pod spodem i które początkowo brałem za blokadę może haczyć (więc może dlatego nie mogłem go wcisnąć?). :roll:
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
co do noszenia gazu do góry dyszą ,szybciej się go wyciąga i ja robie tak samo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Ponizej foty sprzetu,ktory mam zawsze przy sobie i z którym się nigdy nie rozstaje.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
AbuS Zwymiarowałem wszystkie mniejsze gazy jakie mam w domu specjalnie dla Ciebie ;)

Oto wyniki:
Force 80 50ml - wys. - 11,5cm; obwód - 11cm, do tego dochodzi leciutko wystający klips.

Force 80 25ml - wys. - 10,6cm; obwód - 8cm + klips

Sabre Red M-60-OC , porównując do Force'a ma około 40-45ml - wys. 10cm; obwód - 11cm [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moim zdaniem ma mniej niż 2 oz.

Hi-Power 55ml - wys. - 12,3cm; obwód - 11cm

Police Magnum oc 17 2oz - wymiary j.w.

Walther Pro Secur 55ml - wymiary j.w.

Małego Sabre nie mogłem znaleźć, ale wymiary będą podobne do Force'a 25ml. Moim zdaniem powinien Ci odpowiadać taki Walther 44ml, ale jakoś ciężko go teraz dostać (podobno Walther rezygnuje z żelu ponieważ ma niedługo wypuścić coś nowego), lub Sabre Red ten mój model-sprawdzony i leci z niego ładny strumień z dość dobrym zasięgiem, gdyby nie zaworek to miałbym o nim bardzo dobre zdanie. No i cena przystępna.

Ale na koniec i tak spróbuje Cię namówić na coś w stylu 2oz (Hi-power, Oc17), lub ciut niższy - Force 80 50ml - TO NAPRAWDĘ MAŁY GAZ!!! Wystarczy zaopatrzyć się w kaburkę, a nie nosić gaz w spodniach, to jest niebezpieczne, niewygodne i dłużej się go wyciąga.

Zrobisz jak będziesz chciał.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XIII skoro już podajesz wysokość, to jako drugi wymiar wypadało by podać średnicę ;)

Tak czytałem Twojego posta, i pierwsze co to "intuicyjnie" odczytałem średnicę jako 11 cm :P Musiałem przeczytać to jeszcze raz, żeby upewnić się że mówisz o obwodzie (czyli 2*JI*r lub jak kto woli JI*d), a nie o średnicy.

To tak dla tych którzy też odwiedzają czasami forum po browarku i będą się zastanawiać skąd się wzieło to 11 cm jako drugi wymiar :P

Pozdrawiam
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Skoro masz obwód to łatwo możesz obliczyc średnice


Obwód koła / średnica koła = 3,14

11cm/x=3,14
x= 3,50 cmm dla police magnum ,x=2,50 cmm dla force80 i analogicznie dla innych

... i nic nie mów o browarkach :P bo ja od 3 dni sie zataczam po zmieszaniu martini ze szkocka i zywcem.
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia, obserwuje ten watek od dluzszego czasu i po przeczytaniu kilku Twoich postow, dowiedzialem sie z nich wiecej niz z calego tego tematu.
Pytales o to, czy byloby zainteresowanie zakupami w profesjonalnej firmie z akcesoriami do obrony. Moim zdaniem JAK NAJBARDZIEJ TAK!
Czesto robie zakupy w internecie i wiem, ze bardzo ciezko dostac dobry gaz w internecie.
Force 80 - wlasciwie tylko w zelu
Sabre Red - nie da sie, sklep kalibra nie dziala
Hi Power - nie ma juz w ofercie hpe
ARM II - CS - nie widzialem w polskim internecie
Itd moglbym wymieniac dalej. Wlasciwie w Polsce bez problemu mozna dostac tylko equalizera, koltera, red pepper, TW 1000 i rozne inne gazy ze sredniej/niskiej polki.

Dlatego z radoscia powitalbym profesjonalny sklep internetowy, z dobrymi opisami i szerokim wyborem!

Pozdrawiam
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jest dokładnie jak napisał przedmówca:

napisałem do tego całego hpe i już którys tam dzień z kolei nikt nie odpisuje, czuje się zlekceważony, trudno - teraz wiem już dlaczego!

BTW. Na szczęście w necie łatwo można kupić walthery i mające całkiem przyzwoite parametry teoretyczne (nie testowałem) S&W, police magnum i force 80 też sie znajdzie - czyli w zasadzie taki dobry standard jak pisał cizzia, ale zawsze coś! a tak poza tym to w realu jest jeszcze gorzej, ba.. jest TRAGICZNIE!!!!wchodząc do jednego sklepu militarnego w mojej okolicy miałem wrażenie że mój Kolter Guard Max jest mocniejszy niż cały arsenał gazowy tego sklepu razem wzięty;), takie badziewie mają w sklepach! co więcej, na pytanie czy można u nich zamówić coś specjalnego odpowiadają bezdusznie: "NIE MOŻNA!" - tak, dokładnie.. mają w dupie głęboko klienta
  • 0

budo_maxpaster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hi Power - nie ma juz w ofercie hpe


Nie ma w ofercie ich sklepu internetowego,bo widocznie jej nie zaktualizowali,ale nadal możesz go u nich nabyć.Wystarczy wysłac emaila na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub złożyc zamówienie telefonicznie 041 362 51 42
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam !

taaaaaaa ..................... ;) - zapoznałem sie z opinia moderatora -

teraz tr o zastosowaniach alternatywnych:

od dawien dawna miałem zamiar potestować inne miotacze niz tylko gazy:) do tego przeznaczone - a oto pierwsza relacja -

jakos 2 tygodnie temu wyprawilismy sie z Horda na grilla ;) (bylo miodzio a te 2 kg stekow co wciagnelismy ..... HE HE) ale ale do tematu w trakcie zakupow w sklepiszczu (tesco) wpadla mi w oko samochodowa gasnica proszkowa - waga 1 kg - substancja wywalająca azot - jak tylko ja zobaczylem postanowilem zastosowac TESTOWO ---- HE HE a co !

a bylo to tak: - pojedli my, popili, pogadali no i pstryknelismy moneta kto pierwszy bedzie sypal co by bylo uczciwie - wyszlo na mnie (cena gasnicy to 24 pln) zrobilosmy skladke aby nikt finansowo nie ucierpial HI HI

wyciagnolem zawleczke gasnice nakierowalem na sporej wielkosci krzak (chcialem zobaczyc jak proszek bedzie daleko lecial no i ile jest w stanie objac zasiegiem)

wnioski - co do zasiegu to sie osrto przeliczylem MAX 2 metry - raczej cienko poniewaz stalem tak z 5 metrow od krzaka - nawet do niego nie dolecialo ALE ALE po przycisnieciu tak okolo 2 sekund ZDECYDIOWANIE stwierdzam ze ten co by dostal tym na buzie raczeje miny wesolej by nie mial :) HE HE - ot duch kacperek murowany :) :) :) - podkresle jeszcze ze nie mam pojecia jak to swinstwo dziala na oczy ale pewnie nie jest to mile doznanie :) poniewaz najpierw walilem ja, potem HORDA, potem moj syn -= wszystkim sie podobalo - jako maniak bylem tr zawiedziony ale .....;)))))) - w ostatecznosci moglo by ZADZIALAC !!! poniewaz stalismy na gorce (jakies 20 m wysokosci - na dole strzelnice
i pech chcial ze jacys ludzie przyszli postrzelac z wiatrowek / maja inne miejsce ale moze szukali samotnosci - ot - po wywaleniu calej gasnicy te bidaki znalezli sie w tumanie proszku - a strzelnica jak boisko pilkarskie - tuman owial jakas 1/3 "boiska" moze WIECEJ !!! - co by nie mowic zmyli sie na odległosc dla strzelca wyborowego :0 HE HE to raczej w smak im proszek nie byl czyli dziala ............

cdn.

Cizzia

ps. moze ktos ma inne doswiadczenia z substancjami alternatywnymi - chetnie poczytam ! - tym bardziej ze zamyslam juz kolejne testy HE :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.... jeszcze jedno ;)

TAK SOBIE POMYSLALEM - JEST NAS (STARYCH WYJADACZY CO NAJMNIEJ KILKU ;) ! ) -

sporo z Was juz znam i sporo zna mnie ;) / osobiscie lub nie - to nie ma znaczenia / wiec moze tak
ZROBIMY JAKAS USTAWKE

...........
(ze wzgledu na syna ja moge tylko w Wawie) ale sporo pokrewnych dusz jest wlasnie z wawy a reszta moze wpadnie w odwiedziny - ? ;)

OBECNOSC W PEŁNYM RYNSZTUNKU OBOWIAZKOWA - HE HE !!! -

dobra dobra to byly jaja z tym FULL WYPASEM - bo jak nas szanowna wladza chciala by odwiedzic to ;) ))) - .............. wiadomo co <> a po co nam to !

mam nadzieje ze i nasz szanowny moderator by sie podlaczyl ?!

z niecierpliwoscia czekam na wypowiedzi i propozycje

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
........................ - abbon - ;) :) :)

dobry człowieku - ciesze sie ze moglem byc pomocny / !

a i dzieki za taka ocene moich wypowiedzi - pisze bo chcialbym podzielic sie z Wami / REALEM / a nie bzdurami czy jakimis dywagacjami co by bylo gdyby / calkowicie olewam takie podejscie -

...... - pisze w temacie ULICA - ...... jesli ktos tego nie lapie __________ :idea:

co do slusznego stwierdzenia ze zakupic cos u nas w necie - TO FAKT - lipa z sosna razem rosna ale ale nie zalamywac rak RODACY ;)

wiec tak - Firma taka nie ma u nas racji bytu - GRUBA KASA KTORA NIE MA SZANS SIE ZWROCIC - a to dla firmy wiadomo / kula w leb - wiec dupa zbita niemniej jesli chcesz wiedziec taka "Firma" juz dziala !!! HE HE HE HE HE o tak nie formalnie oczywiscie i na malutka skale - ale to co moze zalatwic to by Was wszystkich na kolana walnelo !

czyli ...................... nic juz nie dodam terminy dlugie ale jesli chodzi o CENY idzie sie dogadac ;) ! - nikt w ptaka nie leci - a to chyba podstawa co nie ! co do reszty - to tak sobie mysle ze komu jak komu ale Tobie to chyba nic juz tlumaczyc nie musze :) :D 8O :!: - czyli gdybys .............................................

pozdrawiam ALL

i sorry za zdominowanie tematu

Cizzia
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia, poleciles mi gaz HI POWER, sprzedaja go tylko w pojemnosci 75 ml, takze raczej nie zmiesci sie w kieszeni jeansow... Bedzie trzeba kupic do niego kabure.
Jaka polecacie? Na jakims zdjeciu widzialem gaz noszony w kaburze do gory nogami, co o tym myslicie?
pzdr
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A moze macie sprawdzone sposoby na noszenie wiekszego gazu bez kabury w lecie?
pzdr
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
może jakiś UZI czy Smiths&Wesson by Ci przypasował, oba mają 15%OC +2mln SHU, co daje ponad 1.9% czystej kapsaicyny - różne pojemności tych gazów są w bardzo szerokim wyborze....
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Coś mi się w to deklarowane stężenie nie chce wierzyć, S&W to gazy znane w USA (choć słabo znane) jako Pepper-Shield, która do czołówki nie należy.... Na wykresie Sabre Peppr Shield miało liche stężenie, nie wiadomo tylko, czy tych samych modeli ten wykres dotyczył i czy sam był wiarygodny. Bardziej jednak ufałbym marce Sabre niż Pepper Shield.
A wybór rzeczywiście duży, takie znów słabe oczywiście nie są (sprawdzałem).
  • 0

budo_wielki flutek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Cizzia, poleciles mi gaz HI POWER, sprzedaja go tylko w pojemnosci 75 ml, takze raczej nie zmiesci sie w kieszeni jeansow...

nie koniecznie, Force 80 75 ml nosze bez problemu w kieszeni typowych jeansow, nie przeszkadza i mozna go szybko wyjac jeśli nie ma w tej samej kieszeni innych większych rzeczy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024