Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A czerwony walther nie leci "zelem"tylko skupioną chmurą w ksztalcie stożka.Skupiony stożek chmury przez około 1.5 metra,potem chmura w miare normalna.Lepsze to niz zwykła chmura,ale gorsze od zelu" moim zdaniem
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

heh za 30 zl to nie, ale u mnie te walthery w sklepie chodza po 100PLN! powaga! Jeśli dałes za niego 60, to był to w miarę dobry zakup! np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

robią obniżke ze 149 na 99 zł! dla mnie to za duża kasa jak za ten gaz!, ale 60 to czemu nie, można brać,


To widzę że zrobiłem interes życia :P bo ja za tego walhtera dałem 30zł (gaz) + 30 zł kabura. Pół roku temu pozbywali się tego w Kolterze obok dworca PKP. Z tego co wtedy ten gość mówił to wyprzedają towar z magazynu po promocyjnej cenie. Od spodu naklejka EXP 2008. Hihi teraz już wiem czemu tak tanio :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ludziska, nie przesadzajmy też z tą datą ważności....

To, że gaz ma oznaczoną datę ważności do np. XXXX r. włącznie (no właśnie, jak rozumieć oznaczenie na gazach - ważny do początku oznaczonego roku czy jego końca ?), to nie znaczy, że dzień później trzeba gaz wywalić, bo woda się z niego zrobiła...

Zresztą tu zdania uczonych są podzielone, czy to substancja chemiczna
z czasem "wietrzeje", czy to gumki zaczynają przepuszczać :lol:
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Slusznie prawisz,wie ktos czy 2008 oznacza poczatek czy koniec roku?Poza tym moim zdaniem bardziej na date waznosci wrazliwe sa gazy cs niz oc.Tak czy inaczej chyba lepiej miec gaz przed uplywem terminu niz po.Kondona tez mozesz uzyc po;) ale juz nie to samo poczucie bezpieczenstwa. :)
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Tak czy inaczej chyba lepiej miec gaz przed uplywem terminu niz po.Kondona tez mozesz uzyc po;) ale juz nie to samo poczucie bezpieczenstwa.


dobrze prawisz.. :)
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jesli ktos trafi na Equalizera to w sumie moge polecic.Raz bylem u kumpli i polozylem na pólce,i oczywiscie jeden sie dorwal i psiknal bratu prosto w oczko ;) no i tamtem oczy off i ryk ze oddychac nie moze.To sprytni znajomi przeczytali na gazie ze trzeba pod zimna wode.Koles wszedl do wanny (w ubraniu) i lał na twarz lodowatą wode,efekt ulgi zaden za to caly sie trząsl z zimna ;p znudzilo mi sie to sobie poszedlem, następnego dnia dowiedzialem sie ze oko jedno otworzyl po 3 godzinach!drugie po 4.Nie wiem czemu tak dlugo,ale fakt ze dostal max z metra.Tak czy inaczej zawsze kozaczyl ze po oc to sie kichaa potem jak zobaczyl to spierdalal :) Tak wiec polecam,choc nie kazdemu pasi ten dzyndzel przesuwany,mi osobiacie pare razy sie przekrecil w kieszeni i wcisnal do polowy,na szczescie nie wypalil bo seksu juz bym chyba w zyciu nie zaznał;/ (nosze gaz w kieszeni).Ale jesli ktos jest nieatrakcyjny :) i dziewczyny spiedalaja na sam widok,to polecam eqalizera. :D
  • 0

budo_ess.kowalsky
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, ale od razu przejdę do rzeczy.
Jestem zainteresowany kupnem gazu obronnego. Wiem jaki gaz jest mi potrzebny, ale niestety nie wiem gdzie mogę go kupić, dodam, że interesuje mnie tylko zakup on-line, czyli w sklepie internetowym itp.

Proszę o informację gdzie mogę kupić:

Police OC 17 Magnum (17% OC, 1,33%, 2.000.000 SHU) 75ml lub 90ml ŻEL

Ewentualnie jakiś ŻEL HI-Power lub Fox Labs


Z góry dziękuję za wszelkie informacje i namiary.
Pozdrawiam - Szymon!
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Rany gosciu,Anihilator na poprzedniej stronie podal linka,moze by warto bylo zajrzec co? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tez sie przydaje.a jesli chodzi o fox labs to gdybys sie pokusił o przeczytanie choc czesci forum to bys wiedzial ze nie skołujesz. :X
  • 0

budo_ess.kowalsky
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Rany gosciu,Anihilator na poprzedniej stronie podal linka,moze by warto bylo zajrzec co? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tez sie przydaje.a jesli chodzi o fox labs to gdybys sie pokusił o przeczytanie choc czesci forum to bys wiedzial ze nie skołujesz. :X


Witam.
Link podany przez Anihilatora znam, niestety w sklepie gascolt.pl, Police OC 17 Magnum, jest w postaci chmury, a mnie interesuje tylko żel.
Co do czytania forum to muszę powiedzieć, że wczoraj prawie cały dzień spędziłem na czytaniu tego tematu, niestety jest dość trudno czytać ze zrozumieniem po kilku godzinach przed komputerem, z tego co pamiętam nie można dostać produktów Fox Labs, ponieważ jest to amerykańska firma i tam też są produkowane ich gazy, a amerykańskie prawo nie pozwala na wysyłanie gazu w paczkach ...
Sprawdziłem wszystkie linki podane na forum do sklepów internetowych z gazami obronnymi, w żadnym z nich nie było produktów HI-Power, a Police OC 17 Magnum był tylko w jednym (gascolt.pl) 8)

Co do Google, to muszę powiedzieć, że nigdy nie mam problemu ze znalezieniem interesujących mnie informacji, tak więc "nigdy" nie muszę nikomu zawracać głowy na żadnym forum banalnymi pytaniami, ale poszukiwanych przeze mnie gazów obronnych niestety nie znalazłem. Przeszukałem chyba wszystkie sklepy internetowe z militariami, bronią, artykułami obronnymi itp. Przyznam, że na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podana informacja, iż posiadają gazy "BODYGUARD LE 10, MK-9 Magnum, MK-3, HI-Power amerykańskiej firmy Defense Technology.", ale nie są dostępne w ich standardowej ofercie, czyli z tego co rozumiem, w celu zakupu gazu np. HI-Power należy się z Nimi osobiście skontaktować.


Jeśli może ktoś mi pomóc w "zdobyciu" poszukiwanych przeze mnie gazów obronnych, bardzo proszę o pomoc na forum, lub o kontakt na PM, lub e-mail.

Pozdrawiam - Szymon!
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja bym chciał na chwilę uciec od dyskusji na temat ręcznych miotaczy gazu i zapytać Was, co sądzicie o pistoletach gazowych? Oczywiście mam tu na myśli 6 mm, bo na większy kaliber niestety trzeba mieć zezwolenie. Na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wypatrzyłem całkiem ciekawy model za 149 zł o nazwie Kolter RMG-19. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest zdjęcie i opis tego pistoletu.

Ja myślę, że taki pistolet mógłby się okazać dużo skuteczniejszy od ręcznego miotacza gazu, ze względu na to, że już samo jego wyjęcie mogłoby wystraszyć potencjalnych napastników. W końcu to replika Glocka, a podejrzewam, że mało który dres byłby w stanie odróżnić ostrą broń od gazówki. :) Poza tym dobrze wiemy jak to jest ze skutecznością ręcznych miotaczy. Mówiąc ściślej: nie da się ukryć, że po trochu jest to loteria (jednemu zadziała, innemu nie, jeden zdoła się obronić, a drugi tylko rozdrażni napastnika, gdyż gaz okaże się za słaby). Natomiast pistolet rzadko kiedy się zacina, gdyż jest to po prostu mechanizm - z pewnością dużo efektywniejszy od jakiejś tam gumki czy sprężynki w ręcznym miotaczu. Warto również zauważyć, że jeden magazynek starczy nam na 10 wystrzałów gazu (to naprawdę sporo), a ilu przeciwników bylibyśmy w stanie obezwładnić ręcznym miotaczem, nie mówiąc już o tym, że z pistoletu strzela się szybciej i celniej? :?

Na innym forum brałem udział w dyskusji dotyczącej gazów 6 mm, ale przeciwnicy twierdzili, że taki kaliber to zwykła zabaweczka (jestem ciekaw co dokładnie mieli na myśli?) i że jeżeli ktoś wyjmie prawdziwego, no to mamy pozamiatane. :roll: Cóż.. Jeżeli chodzi o pierwszy argument, to nie wiem co o tym sądzić, gdyż jeszcze nigdy nie miałem gazówki w ręku i nigdy z niej nie strzelałem. Natomiast drugi argument wydaje mi się być nonsensem, gdyż Polska to nie USA i tutaj mało kto ma prawdziwą broń, a już na pewno nie jakieś osiedlowe dresy. :lol: Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kolego ess.kowalsky jesli chodzi o gaz HI-POWER to firma [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma go teraz w sprzedazy wysylkowej wystarczy mejlowo zlozyc zamówienie i po sprawie :wink:
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nosferatu co ty gadasz? 8O to gowno to nie pistolet gazowy tylko zwykla zabaweczka z plastiku z wkladanym zasobnikiem gazu,czyli identyko jak rmg,ale mniejszy wiec i mniejsze cisnienie.A jeli chcesz kogos straszyc plastikiem to nie radze bo trafisz na kogos kto sie niewycyka i masz p.......ne.Poza tym jak to raz zadziala raz nie?kup dobry to zadziala zawsze.
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ess.kovalski,zwracam honor,jak szukales to looz,ale z twojego postu myslalem ze nie.
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nosferatu co ty gadasz? 8O to gowno to nie pistolet gazowy tylko zwykla zabaweczka z plastiku z wkladanym zasobnikiem gazu,czyli identyko jak rmg,ale mniejszy wiec i mniejsze cisnienie.A jeli chcesz kogos straszyc plastikiem to nie radze bo trafisz na kogos kto sie niewycyka i masz p.......ne.

Czyli jeżeli bym strzelił do kogoś z tego pistoletu, to efekt byłby gorszy niż w przypadku użycia ręcznego miotacza gazu? Czy przeciwnik w ogóle poczułby ten gaz?

Poza tym jak to raz zadziala raz nie?kup dobry to zadziala zawsze.

Prześledziłem cały ten temat od A do Z i nie pamiętam, aby jakikolwiek opisywany tutaj gaz zebrał same pochlebne opinie. Nawet Walthery czy Red Sabre komuś zawodziły, a ktoś inny psiknął z Red Peppera (którego osobiście nie mogłem wcisnąć) czy też jakiegoś taniego Anti Hunda i skutecznie się obronił. Moim zdaniem wiele tutaj zależy od szczęścia, gdyż nie ma gazu, który byłby idealny.
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jakie "strzelił"? to nie pisotlet! nie myl z palną bronią gazową! ta zabawka nie ma kalibru bo....ten pistolet to zwykły gaz (ręczny miotacz gazu - RMG) tylko że MNIEJSZY, obudowany kupą plastiku... , w dodatku to ma dozownik, tzn. pobiera tylko określoną ilość gazu do "strzału", a z ręcznego miotacza walisz ile wlezie!

a więc reasumując - skuteczność gorsza od ręcznego gazu, bo mnijeszy zasięg, ciśnienie, pojemność.... nawet producent nie podaje stężenia gazu w tej zabawce....... nie polecam
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Anihilator ma racje,gazówka strzela pociskami z gazem ktore wedlug moich info(moga byc błędne)po paru metrach rozpadaja sie.A to plastikowe gówno to taki pojemnik z gazem w formie pistoletu,nie wiem kto ci nagadal tych glupot o kalibrze itp.wsadzasz poprostu do "magazynka"bodajze 20 ml pojemnik z gazem,na dodatek jakis nedzny.Jesli szukasz gazu idealnego to takiego nie ma,trzeba rozwazyc + i -.moim zdaniem pojemnik ma zalety,maly,itp.Poza tym mam wrazenie ze nigdy gazem nie dostales.Stan pod murem,niech ci kumpel walnie i sporo cie to nauczy.
  • 0

budo_swirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Poza tym poczytaj,to mam zasobnik gazu 15 ml 8O szkoda ze nie 5 ml :roll:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.....................
................................
..............................................


KURWA - PANOWIE - żal mi dupę ściska jak czytam takie wypociny !!!

co wy CZYTAĆ nie umiecie ?! - PRAWIE wszystko zostało juz opisane w tym temacie (GAZU i jego dostepnosci) na warunki polskie - w mojej ocenie małpa juz dawno by zakumała - kruca bomba - czy juz tylko dzieci sie tu wypowiadaja ...?!

........................ niEEEEEEE no chciałem odpisac na te debilizmy ale kurna jak ktos ma PROBLEMY Z CZYTANIEM - TO NIECH WRACA DO SZKOŁY - TO SAMO SIE TYCZY LENIOW !!!!....................

............jak mówi pismo świete - szukajcie a znajdziecie - TU na forum odpowiedzi na wasze pytania SA !!! i to w tym temacie ............


A DLA TYCH CO MAJĄ PROBLEMY ZE ZROZUMIENIEM TEGO CO CZYTAJĄ ......... - ja piernicze --------- to moze to Forum Was przerasta !!!!

WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY SIE WIELCE OBRUSZĄ MOJA WYPOWIEDZIĄ ODSYŁAM DO WGŁĘBNEGO PRZECZYTANIA WSZYSTKIEGO OD POCZATKU -

choć rozumiem że kogoś może to przerosnąć BBBUUUEEEEEEEEEEEEEEEEEE

pozdrawiam ALL - (tych co nie maja problemów ze zrozumieniem tego co CZYTAJĄ) HE HE

Cizzia
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Annihilator, swirek: OK, popieprzyło mi się. Zapomnijmy o tym gównianym RMG w formie pistoletu do którego podałem linka (nie wiedziałem, że to ręczny miotacz gazu). :oops: Mi cały czas chodzi o normalną 6 mm gazówkę ładowaną amunicją gazową. Czy można ją nabyć bez zezwolenia i czy taka gazówka jest skuteczniejsza od RMG?

Z góry dzięki za odpowiedzi i nie napinajcie się tak chłopaki. Każdy ma prawo się pomylić, więc więcej luzu. :wink:
  • 0

budo_abus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XXI i Cizzzia szanuje to ze uwazacie ze 55 czy 90ml to minumum jakie warto kupowac ale ja juz 3x zaznaczalem ze potrzebuje wlasnie malego gazu. Do tej pory korzystalem z 40ml gazow ktore maja 9cm wysokosci i juz taki niezle mi wypycha kieszen w spodniach, jak sobie kupie 55 czy 90ml to mi sie do tej kieszeni nie zmiesci albo bedzie wystawal itd wiec naprawde jeszcze raz podkreslam ze interesuja mnie gazy wylacznie ~40ml i 9cm wysokosci. Niestety Hi-Powery nie sa chyba produkowane w takich wersjach wiec chcialbym zapytac ktory z gazow bylby godny uwagi? z takich okolo 40ml + 9cm wysokosci? bo jak narazie czytajac ten temat oraz szukajac po necie doszedlem do wniosku ze najlepszy dla mnie bedzie Red Pepper ale chcialbym poznac opinie kogos kto naprawde sie na tym zna i moglby mi pomoc ; )

Nosferatu testowales juz moze tego Peppera? napisalbys o nim cos jeszcze?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024