Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z CS-ów w zimie to używałem w boju Nato military dawno temu , ale działał jak trzeba .Puissance w chmurze tylko testowo , ale też raczej podziała ;-) Jak nosiłem pieprzowe w chmurze blisko ciała i były ogrzane też działały .Co innego żele np Tornado , nie zadziałał w zimie w ogóle i musiałem walczyć wręcz ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ten Puissance w chmurze podatny jest na wiatr? Przecież ciśnienie ma zajebiste.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Teraz jeszcz jedno wyjasnienie ja nikomu nic nie proponuje opisałem jedynie możliwości technologiczne określonych rozpuszczalniów używanych do cs .Po drugie gaz cs który wydobywa się z dymnych granatów zawiera ponad 50 innych związków chemicznych oraz związki ze spalenia tych substancji to zupełnie odrebny temat tego nie da się porównać.A co do innych wypadków takie zgłoszenia są rejstrowane i badane przez agendy reach od 1999 i nic nie na ten temat .Nastepny temat to opisy lekarzy czli tak zwane obdukcje jeżeli wykonana zostanie po godzinie czy jeszcze krótszym czasie to czy po pieprzu czy cs wygląda tak samo uszkodzenia gałki ocznej oparzenia 2giego stopnia na drugi dzień nie na nic .A teraz informacja o bezpiecznym OC 2007 rok Białystok 14 grudnia policja gazuje faceta w samochodzie umiera na obrzęk krtani niepomaga reanimacja w karetce wszystko sie może zdarzyć to są środki obezwadniające każdy używa ich na własną odpowiedzialność .Ale moim zdaniem lepiej ich użyć i nie leżeć potem w szpitalu jako ofiara ciężkiego pobicia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście gazy w porównaniu do dowolnej broni białej ,palnej , lub dowolnego systemu walki wręcz są bardzo bezpiecznym sposobem samoobrony .Żeby przy Puissance wystąpiła chmura zwrotna , musiałby chyba wiać halny . :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki megagasmig oto mi chodziło.
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki megasmig oto mi chodziło.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Cześć. Przeczytałem abc gazów pieprzowych. Dużo się tam dowiedziałem, tylko nie jaki gaz wybrać.
Oczywiście były tam przedstawione fox labs, sabre red, police magnum jednak nie mam pojęcia który wybrać, potrzebuje coś sprawdzonego dla dziewczyny.
Jakie polecilibyście? Coś z tych trzech czy macie coś innego sprawdzonego? Cena hmm, tak dużej roli nie gra, ale myśle że tak ok 60zł, no chyba, że uważacie, że lepiej dołożyć więcej to ok. Pozdrawiam.

Ja z testowanych bojowo wybieram Police OC-17 Magnum chmura poskładał prawidłowo czyli gleba kolesia, który pijany dymił w pubie.
Kupując kobiecie gaz naucz ją go używać czyli:
nie nosić go w torebcewyćwicz u niej odruch szybkiego wyciągania gazu,przeprowadź jej trening jak działa gaz i co się dzieje po dostaniu gazem (zostań królikiem doświadczalnym i wrzuć film tu na forum ;-) )Kup na początek KO Jet stożek aby zobaczyła jak to pryska pokaż jej filmy z mojej strony, gazem się nie straszy tylko pryska prosto w mordę napastnika.

PS. Podajcie jakieś linki do filmów szkoleniowych.
  • 0

budo_szakal1313
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Wczoraj idac poznym wieczorem zostalem zaczepiony przez dwoch bardzo napietych osiedlowych panow :) gadka zaczela sie od "masz czleniu szluga?" na co ja odpowiewdzialem nie mam czleniu :) i sie zaczelo spinanie wiec bez chlili wachcania pierwszy pyskacz dostal w buzie po czym sie przewrocil po chwili wyjalem Hi-Maxa i zagazowalem obu :) obaj panowie bardzo zalowali zaczepki tak sadze poniewaz jeden tak sie darl jak by conajmniej dostal kwasem solnym w oczy drugi rowniez znokautowany takze 10/10

Pozdrawiam
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moje konkurde gratulacje że zamiast deeskalować sprowokowałeś, a podobno łeb na karku jest najlepszy i podobno gaz jest "obronny". Nic dziwnego że podałeś taka listę testowanych bojowo skoro szukasz i prowokujesz okazje.
Ja tam jestem na nie, ale niech się inni wypowiedzą.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To co by było jak miałbyś broń palną dwa trupy a ty w dożywocie
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Moje konkurde gratulacje że zamiast deeskalować sprowokowałeś, a podobno łeb na karku jest najlepszy i podobno gaz jest "obronny". Nic dziwnego że podałeś taka listę testowanych bojowo skoro szukasz i prowokujesz okazje.
Ja tam jestem na nie, ale niech się inni wypowiedzą.


Niestety lepiej nawet nie czekać aż w ciemnym miejscu lub na odludziu dwa typki coś do ciebie zaczna zagadywać.Lepiej od razu, jak zagrodzą ci drogę, sypać i uciekać. Żadnych dyskusji,walk i spięć. A jak już do czynnego napadu dojdzie to słyszałem tu na forum kiedyś o dwóch szkolach w temacie: falenickej i otwockiej...
jedna mówi że jak nie ma świadków i masz czym to napier..dalaj. ale nie zabij.
druga mówi że jak mogą być świadkowie - walnij na odlew i wiej... bo jak dojdzie do sprawy to ty w zeznaniach tych co cię napadną będziesz tym który zaatakował. :)
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@fedormajk:
"jak zagrodzą ci drogę" "Żadnych dyskusji,walk i spięć" jak najbardziej, zasady święte, nie ma co dyskutować.

Czepiam się fragmentu:
"bez chlili wachcania pierwszy pyskacz dostal w buzie po czym sie przewrocil po chwili wyjalem Hi-Maxa i zagazowalem obu" już pomijając kk według którego to oni zostali zaatakowani i pomijając nieukrywaną radość z podbudowania własnego ego, po prostu argument: "bo pyskowali" jakoś do mnie nie przemawia. Przecież jaja nie uschną od przemilczenia sprawy, i wycofania się, przejścia z odpowiedzą "nie palę", bez odszczekiwania się i zgrywania macho, "bo mam gaz w ręku to mam +5 do nieśmiertelności".
Może jestem warchlakiem ale nie słyszałem nawet o sytuacji typu "najpierw w pier**l potem gadka", zawsze po kolei narasta.
Zwłaszcza cytując szakala, miał już sporo "okazji" - "Wiec mialem okazje uzyc w "boju" Foxa,PM,Sabre Red,Pro Secura,Hi Maxa." - sama "top lista" z budo btw. może za tydzień przeczytamy o teście bojowym UZI...

W końcu jaka jest różnica czy zbierze się 4 dresów i szuka okazji żeby kogoś obtłuc czy jeden kupi gaz i szuka okazji żeby kogoś obtłuc...
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Różnica jest taka, że on ich nie zaczepiał, tylko oni jego...

Z czysto zdroworosądkowego punktu widzenia (i prawnego), to przedmówcy krytykujący to zachowanie mają rację.

Ale jest jeszcze coś takiego jak wewnętrzne poczucie sprawiedliwości każdego normalnie wychowanego człowieka, w którego standardach nie mieści się to, by jakieś uliczne żule, które i tak żyją na nasz koszt, jeszcze uczciwych ludzi zaczepiali i znieważali, nie mówiąc już o biciu czy okradaniu. Krytykuje się powszechny dostęp do broni palnej w USA i jest wiele argumentów, bardzo poważnych, by go ograniczyć. Jak dla mnie jeden argument jest "za" - każde barachło (tak to się pisze..? :) ), które wyciąga rękę po cudze dobro albo dla zabawy chce kogoś zgnoić musi liczyć się z tym, że dostanie kulkę chociaż on sam ma giwerę. I tu podobna sprawa - przytarcie nosa penerom żeby nie myśleli, że mogą bezkarnie każdego zaczepiać.
Nie pochwalam niczego co zakrawa na samosąd, ale w pełni rozumieniem tych, którym puszczają nerwy.

Przepraszam za odejście od tematu gazów.

PS. Szukam filmiku jak psika francuski CS gaz lourde (jakiś Forec albo Puissance) - ten z dużą dysza. Gdyby ktoś znał to proszę o link.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , pierwsze w Polsce gazy ćwiczebne , jednak chyba troche za drogie na nasze warunki ;-)
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja bym tak kolegi szakla nie potępiał bardzo. Sytuacje można interpretować różnie. Być może jeśli on zignorowałby tych gości, to zaczepiliby kogoś innego, kogoś kto gazu nie miał. Może ten ktoś straciłby zdrowie, może byłby to ktoś z moich bliskich. Na pewno nie będę żałował 2 popaprańców, że dostali łomot, na przyszłość zastanowią się zanim kogoś zaczepią. Może posiedzą w domu. Komu jak komu, ale im na pewno trochę jaja uschły :) i może będą grzeczniejsi. Właśnie przyzwalanie takim gościom na bezkarność powoduje, że jest jak jest. Jakby normą było, że jak ktoś robi szum w tramwaju i dostaje wp..ol od wszystkich pasażerów, to było by grzeczniej. Można się ślepo trzymać reguł które ktoś wymyślił bez zastanawiania się czy są one słuszne, ale czy to jest racjonalne. Tym bardziej, że do naszego prawa można mieć sporo zarzutów. np. że działa na korzyść przestępców.Oczywiście nie chodzi o to żeby przebrać się za Batmana i napier...lać okolicznych dresów. Ale też nie uważam, że być obojętnym na przejawy agresji i dawać się kopać w półdupy, nawet słownie jest dobrym wyjściem. Przestępca, bądź potencjalny przestępca musi wiedzieć, że nie jest bezkarny. Reagować trzeba szybko, jak 2 czy więcej kolesi podchodzi do ciebie nocą, to wiadomo że nie zapytać o drogę. Kumpel miał rok temu nieciekawą sytuacje. Wracał od dziewczyny w nocy. Idzie ciemną uliczką zadowolony, po pewnym czasie widzi nadchodzących z naprzeciwka kolesi idących tą samą stroną chodnika. Idą goście jakby nigdy nic, jeden obok drugiego oczywiście zajmowali całą przestrzeń chodnika, tak że on szedł na nich, żaden nie schodził, a on nie miał jak ich minąć. Jak już byli bardzo blisko zszedł na asfalt tuż przy krawężniku żeby jednak jakoś ich minąć. Gdy się z nimi niemalże zrównał, to po prostu rzucili się na niego i zaczęli napie...ać, jak się przewrócił to kopali. Kumpel łeb siny, 2 razy większy, oczu prawie nie widać. Żebra sine, cały poobijany. Jak go zobaczyłem i jak mi to opowiedział, to się zastanowiłem jak się przed taką napaścią obronić. Najczęściej, to przeciwnicy zaczynają od przepychanek słownych, ale ci byli bardziej przebiegli. Żadnego sygnału, że zaatakują. Na obronę był tak na prawdę ułamek sekundy, można by nawet nie zdążyć wyjąć gazu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przeżyłem kiedyś starcie w pociągu z trzema złodziejami dzięki umiejętnościom i butelce po piwie która była w śmietniczku , gdyby ci goście spotkali osobę nieprzygotowaną , to pewnie by zginęła . :cry:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja nie mam oporów przed szybkim użyciem gazu jak się czuję poważnie zagrożony sytuacją bo jak mawiają wszędzie na świecie :" lepiej być sądzonym przez przysięgłych dwunastu niż niesionym przez czterech do piasku". :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
tak z innej beczki...
robiłem przeglad "magazynu" i znalazło sie tam min.

1. Sabre Red stream niebieski H20 pojemność 1.8oz termin waznosci 08/2013 - noszony kilka zaledwie razy
2. Magnum OC17 cone 60 ml termin waznosci 12/2011 z plombą
3. RMP Hi-Max strumień 75 ml termin waznosci 12/2013 - nawet nie noszony

wszystkie nie nużywane, na niektorych delikatne slady noszenia w postaci otarc na papierowej naklejce/etykietce

moze ktos chciałby zakupic w/w zestawik za cene 100 zł + koszty wysyłki? :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do tzw gazów treningowo-ćwiczebnych "Inert Trening Unit" polecam wykonanie takiego gazu samemu.
Kiedys wykorzystałem do tego celu pusty pojemnik po TW500 40ml...wystarczy zdjac głowice - do rurki wystajacej z puszki za pomoca strzykawki ze złamana igła wtłoczyc wode, załozyc dysze odwrocic gaz do góry kołami wypuscic nadmiar powietrza - powyzsze powtorzyc kilkukrotnie...gdy poczujemy ze puszka ma juz jakies 1/2 do 2/3 wody bez powietzra to dobijamy gazem do ładowania zapalniczek przez w/w złaman igłe :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024