Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A który z nich jest w formie Cone? I co z Oc na zimę.Ją osobiście noszę w kieszeni kurtki i często mam w ręce a więc go ogrzewam. Pozatym często wstrząsam zależy w jakiej jest formie gaz i substancja miotająca.Są takie sztuczki jak gość zasłania sie rękami to puścić pod nimi trzymając puszkę do góry nogami . P patrz YT ale wiele gazów w ten sposób nie zadziała bo nic nie wypuszczą dlatego lepiej to sprawdzić.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ten Red Pepper ze Sharga to dobry jest? chodzi mi o zasieg i moc?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fanta Puissance Gaz Lourd to typowa gęsta chmura o super ciśnieniu , chociaż wersja żelowa tego gazu to też nie jest typowy stream jak sabre tylko chmura bardzo dużych kropli , więc też trafisz bez problemu .Jeśli mówisz o sztuczkach z crossfire , czyli gazem żelowym pryskającym do góry dnem to to jest może dobre dla policjantów , których jest kilku na jednego , na ulicy nie będziesz miał raczej na to czasu , chyba że atakuje cię pijaczek , który potyka się o własne nogi .Między innymi dlatego używam chmury tu raczej nie da się zasłonić , chyba że gość zrobi ciuciu-babkę i zakryje oba oczy , ale wtedy nie może atakować , a ode mnie dostałby jeszcze czyste silne kopnięcie :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , Piczon masz tu Red Pepper Gel cone 63 ml , zasięg to on ma dobry , moc nie jest taka zła (choć uważam że np OC 17 , jest silniejszy ) , główną wadą tego gazu jest nieporęczność , puszka 63 ml , ma 13 cm .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,podejrzewam że na tego gościa żaden gaz pieprzowy by nie podziałał , cóż są i tacy :) :) :)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Skoro ten Puissance Lourd to gęsta chmura i wysokie ciśnienie to może lepszy na zimę niż żel ,bo na mnie osobiście lepsze zrobił wrażenie
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ostatnio szukając informacji na temat gazów pieprzowych natrafiłem na kilka stron amerykańskich organizacji anarchistycznych i podawały one, że najlepiej spisuje roztwór 50% wody i 50% Maalox (lub inne środki posiadające wodorotlenek glinu lub wodorotlenek magnezu) do przemywania oczu i twarzy.
  • 0

budo_superkwasek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cześć. Przeczytałem abc gazów pieprzowych. Dużo się tam dowiedziałem, tylko nie jaki gaz wybrać.
Oczywiście były tam przedstawione fox labs, sabre red, police magnum jednak nie mam pojęcia który wybrać, potrzebuje coś sprawdzonego dla dziewczyny.
Jakie polecilibyście? Coś z tych trzech czy macie coś innego sprawdzonego? Cena hmm, tak dużej roli nie gra, ale myśle że tak ok 60zł, no chyba, że uważacie, że lepiej dołożyć więcej to ok. Pozdrawiam.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fox w stozku?
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam co do bezpieczensta używania miotaczy CS jest taka komisja REACH ktora nadzoruje całą produkcje i import wszystkich bez wyjątku substancji i zwiąków chemicznych na terenie unii Europejskiej .Jeśli by był nawet cień podejrzenia ze związki cs powodują jakieś nieodwracalne nastepstwa zdrowotne np utrata wzroku natychmiast zakazano by produkcji tego związku i jego sprzedaży a te przypadki były by opisane ta jak są opisywane inne substancje i związki chemiczne które są zabronione na terenie UNI Europejskiej z dużo bardziej niegroznych powodów czy tylko podejrzeń .A jak widomo CS jest produkowany w krajach należących do unii.Żeby pisac o czymś trzeba to sprawdzić a nie powtarzać opowieści gdzieś zasłyszanych
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgred obaj dobrze wiemy ,że nie ma unijnych regulacji odnośnie ręcznych miotaczy gazów , w niektórych krajach gazy są w ogóle zakazane , w niektórych są legalne i OC i CS , a w niektórych tylko OC z limitem olejku .Gdyby traktować poważnie unijną biurokrację to powinna ona zakazać produkcji np farb w sprayu i muchozoli , bo są one rakotwórcze i mogą spowodować trwałą utratę wzroku . :) Masz duża wiedzę , ale mam wrażenie , że jesteś osobą związaną z Inter-arkiem i silnie promujesz jeden rodzaj dobrego zresztą produktu .Pozdrawiam
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Superkwasek dla kobiety moim zdaniem najlepszy byłby gaz cone do wyboru między trzema Fox Labs Cone 59 ml , Walther Pro Secur 53 ml , lub Puissance 90 50 ml gaz lourd , te trzy są moim zdaniem optymalne .
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Megagasmig dlaczego Puissance lourd jest gorszy na zimę niż liquide gel? Na mnie ten drugi zrobi dużo mniejsze wrażenie . Dużo słabszy efekt inhalacyjny i okulary nie pokonał w przeciwieństwie do Lourd. 50 ml tego gazu wystarczy na 2 góra 3.strzały. Ja raz psiknołem sobie i pół puszki poszło.
  • 0

budo_superkwasek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A czemu proponujecie akurat stożek dla kobiety?
Łatwiej go użyć, ale z drugiej strony jak będzie wiatr to czy nie obniża się bardzo jego skuteczność?
Tak samo, moja wiedza na gazach jest tylko taka co wyczytałem, ale na logike wydaje mi się, że strumień jest lepszy gdyż, jak sama nazwa strumień wydaje się mówić samo za siebie, a stożek tylko się rozpyla.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fanta nigdy nie twierdziłem że gel Puissance jest gorszy od chmury , można nawet zaryzykować , że w wielu sytuacjach zadziała lepiej , ale nie mam doświadczeń jak on działa na mrozie , więc nie będę się wypowiadał . Superkwasek za naszymi radami przemawia doświadczenie , wieloma gazami o cienkich strumieniach to fajnie się pryska np kartke papieru , ale trafić w stresie ruszającego się napastnika , lub psa to wcale nie jest tak łatwo zapewniam cię .Polecam ci drobny eksperyment daj swojej dziewczynie np jajko wielkanocne i symuluj atak , jeśli nie trafi za pierwszym razem w obydwa oczy to masz odpowiedż na pytanie jak łatwo jest trafić streamem , a w stresie percepcja zmniejsza się nawet o 80% :) Foxa w stożku użyła kiedyś moja przyjaciółka i wcale się nie zagazowała .Ja w młodości użyłem np z 8 razy Nato Military i też się nie zagazowałem .Większość żeli jest dobrych może dla policjantów , gdy kilku pryska jednego .Pomijając już fakt , że na mrozie , żel podziała ci średnio po około 3 minutach . ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Megasmig coś zle przeczytałeś bo ja twierdzę tam że wyraźnie bardziej mi pasuje Lourd a nie żel tylko w któ rymś poście napisałeś że w zimie raczej żebym nosił liquide gel a ja w poście napisałem że go uważam za słabszy niż ten Lourd szczegulni jeśli chodzi o efekt inhalacyjny.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze raz o REACH to nie jest agenda regulujaca posiadanie lub nie jakichkolwiek miotaczy cs czy pieprzu jest to nadzór nad produkcją substancji chemicznych i ich importem na teren UNII Europejskiej nieważne co to jest jeżeli są podejrzenia produkt czy substancja czy sam pierwiastek dostaje ograniczenie pełne lub częściowe jak np ołowiu nie można używać do produkcji biżuterii jako komponentu co jeszcze 5lat temu było normą .Co do dyrektyw unijnych dotyczących broni a za taką uważa sie cs w Polsce sa one tylko okreslone do broni palnej i też tylko do niektórych jej rodzaji w stosunku do innch jak noże miotacze nawet broń myśliwska są to regulacje wewnętrzne każdego kraju.To żadne rewelacje to wszystko można znależć nawet w necie dlatego jak piszesz że cs pozbawił kogoś wzroku to sie zastanów czy by pozwolili dalej go produkować i . sprzedawać . A co do tw reszty twoich wrażeń to sie grubo mylisz pracowałem w pewnym instytucie który wdraża normy europejskie i patenty .A na temat areozoli pisałem pewne opracowania techniczno technologiczne.Jeżeli coś piszesz to potwierdż to jakimiś faktami na strony REACH możę wejść każdy są po polsku .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fanta sorry coś żle zrozumiałem , ale naprawdę nie wiem jak zadziała żelowy CS w zimie . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgred jak zapewne wiesz wielu członków sekty Gałąż Dawida po użyciu w pomieszczeniach zamkniętych , przez amerykańskie służby , granatów z gazem CS , w ogóle udusiło się na śmierć .Oczywiście faktem jest , że nie mogli oni opuścić pomieszczeń , ale jak widać nie jest to taka bezpieczna substancja .Znam przypadek z dawnych lat, że ktoś potraktowany RMG 75 , przez milicjanta , miał problemy ze wzrokiem około miesiąca .Podobnie w zeszłym roku jakaś gimnazjalistka potraktowała dwóch kolegów gazem zdaje się NATO Military (CS) i jeden z nich też miał przejściowe problemy ze wzrokiem .Oczywiście są to bardzo rzadkie przypadki ,ale się zdarzyły .Po OC słyszałem , co najwyżej o zapaleniu spojówek .Może się mylę , ale ja znam takie fakty ,może żle je interpretuje .Oczywiście w obronie życia i zdrowia , użyłbym CS , baz wahania , gdybym miał go pod ręką .Jeśli niesłusznie cię posądziłem o związki z pewną firmą to sorry , ale z moich doświadczeń wynika , że jeśli ktoś proponował tylko jeden produkt ,to z reguły miał w tym interes .Jeśli się mylę to sorry . ;-)
  • 0

budo_fanta9
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chodzi mi właśnie jak zadziała tan nie.żelowy. A propos norm itd. Ile razy testował Cs na sobie ,francuzy i nie tylko a le te lepsze zawsze na drugi dzień miałem strupki na powiekach podpuchnięte pod oczami itp. Po pieprzu nigdy mi się to nie zdarzyło.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024