Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_porto
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam pomyślałem że mógłbyś mi pomóc załatwić w miare porządny gaz lub coś konkretnego doradzić, mam coś upatrzonego ale tyle tego jest że mi łeb pęka co wybrać naczytałem się tego i mi się mętlik zrobił , mam na myśli jeden z nich [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo ten [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chyba że miałbyś radził co inego stąd prośba na email.

Pozdrawiam Julek
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cześć porto !

pewnie ze postaram sie doradzic ;) )))))) ba bo i czemu nie ..... aby wybrac cos co DZIALA .....

a i opisz e/w przemyslenia po zastosowaniu HE HE .......... !!!
  • 0

budo_porto
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam jak co do tycu gazów to nie jestem konfidentem daj mi namiary na maila to powiem o co chodzi ok :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam ponownie !

porto / Julek - mam nadzieje ze jasno i wyraznie naswietlilem Ci w mailu ;) )))))) co i jak ..... gdybys chcial cos jeszcze doprecyzowac ..... ale nie wydaje mi sie aby bylo jeszcze cos do dodania z mojej strony HI HI

pozdrawiam

cdn .....
  • 0

budo_porto
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam cizzia daj jeszcze raz maila podałem Ci zły adres mailowy poproszę na ten poślij [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :oops: wiesz już nie te lata skleroza itp :wink:

Pozdrawiam Julek
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
:lol: :lol: :lol: :lol:

chlopie bo pekne he he ...

dobra losiu juz Ci wyslalem - enjoy jak mawiaja amerykanie ;) ))

pozdrawiam no i licze na dalsz rozsadna dyspute nad zagadnieniem GAZU i jego mozliwych zastosowan ..... taaaakkkkkk mam kilka ciekawych pomyslow ....... ale o tym innym razem

jeszcze raz pozdrowienia

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czolem porto
Witam Mr_Twinkle

-porto- smignij jeszcze raz na sw maila / pozwolilem sobie cos jeszcze tam wyslac ;) )) powinienes byc zadowolony

mam zamiar wysmarowac nowe opracowanko dotyczace posiadania i zastosowania wiec ....;))) no licze na chlodna ocene moich wypowiedzi i e/w dyskusje - bo ja ani alfa ani omega nie jestem

pozdrawiam cdn .....
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
strasznie smętnie sie zrobilo .....

czy naprawde nikt nie ma nic do napisania w temacie GAZU lub jego zastosowania

FRONTIERSMAN 400 ml. i to jest to

zdecydownie przekonała mnie info na str producenta która mówi że działa nie tylko na niedzwiedzie ale rowniez aligatory i byki ...;))))) HE HE --- DOBRE nie ma co
ze swojej strony mysle sobie tak ze na słonie chyba też :) :twisted: :)

łykam to jak pelikan ....

a i od razu podam iz sa i pewne minusy które zaraz wymienię:
po pierwsze trening dot urzycia jest niezbedny tzn - zapoznanie sie ze sprzetem, wyczucie go i dopasowanie do siebie ze o sposobie noszenia / w kieszeni pochwie czy na szelkach / ze o wyciaganiu nie wspominam !
po drugie głowica miotacza jest dosc specyficzna (to typowo amerykańskie rozwiązanie) i o ile sprawdza się np w moim OC - 17 150 ml (po prostu butla nie jest ciezka i dosc poreczna) to wydaje mi sie ze 400 ml juz takie poreczne nie bedzie (ale uszy do gory !!!) to doprawdy drobiazg HE HE
po trzecie niezbedne jest potrenowanie sciagania zabezpieczenia (blokady) z głowicy miotacza TO DOSC ISTOTNE !!! - radze potrenowac ...

ps. ale osobiśćie znam zdecydowanie mocniejsze !!! choć nie przeczę że to maleństwo potrafi pokazac ZABKI !!! i w dodatku jest naturalne ;) ))) - pisałem juz na ten temat wczesniej ...

pozdrawiam cdn ....
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Są mocniejsze, tzn. 3 %, ale nie w tej pojemności.... Zgadzam się, rozmiar gazu ma duże znaczenie.
Ja swoje "gaśnice' nosiłem bez tych zawleczek i nigdy mi przypadkowo nie wypaliły (ale też nie odprawiałem żadnych akrobacji z nimi).
Tylko noszenie tego - pod kurtką - jeszcze da radę, ale latem .... :cry: W placaku, torbie itd. - wolno się wyciąga.
Ja raz zdążyłem wyciągnąć francuski SC Magnum 70 300 ml przeciwko 4 panom - w lipcu. Tylko, że miałem go w reklamówce... :D
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wiec cizzia czy już zapoznałeś się z tematem gumek i uszczelek i zweryfikowałeś swój pogląd na temat "TERMIN WAŻNOŚCI GAZÓW NIE JEST WYZNACZANY POPRZEZ WAŻNOŚĆ SAMEGO GAZU... A JEDYNIE GUMEK" czy nadal z uporem maniaka twierdzisz, że JEDYNIE gumki stanowią o ważności gazu? czy nadal uważasz, że gaz nie ulega rozkładowi, utlenianiu itd? i najważniejsze jest żeby gumka była ok? :D
Poza tym nadal nie podałeś choćby nazwy niemieckiego gazu, który zawierałby 0,5% CS??? wiec może mnie uświadomisz?
Nie wiem też po czym wnosisz o rewelacyjności blendów???
I gdzie na stronie producenta Frontiersmana jest coś o bykach i aligatorach? mogę link prosić? a już najlepiej wklejony cytat gdyż języki obce są mi obce.
Aaa i oczywiście poproszę o link ewentualnie mocniejszego wynalazku niż Frontiersman opartego o OC.
I ostatnie pytanko... czy ten ARM II to takie biało - niebieskie opakowanie? Jeśli tak to też poproszę link ewenntualnie adres gdzie to można nabyć?

PS nie cytowałem Cię wybacz ale mam nadzieję, że wiesz co piszesz i nie muszę Ci tego przypominać.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
-delirium- ...... odp

CHŁOPIE czy Ty potrafisz czytać ?????!

po 1 to jestem już zmęczony odpowiadaniem na Twoje pytania (jakoś takie one głupawe są) bez obrazy nie wiem ile latek posiadasz (jak widzę chyba nie za wiele) bo nawet nie raczyłeś podać ...... co do reszty znam gazy których stężenie OC wynosi 23 % !!!!! - jakos mnie do tej pory nie interesowały bo i dostępność praktycznie zerowa (ale w wolnej chwili postaram sie przedstawic więcej o nich na forum) ....

po 2 co do frontiersmana to FAKT popierniczyło mi się z GUARD ALASKA co nie umniejsza faktu że z Ciebie ---- ZWYKŁY ŁOŚ ---- !

masz synku i poczytaj ...... i nie płacz (że po angielsku nie umiesz) zamiast na browar śmigac więcej czasu w budzie spędzać trzeba było

"Guard Alaska Bear Spray Works on Alligators and Bulls!! No kidding, my customers tell me it does."

a to wszystko znajdziesz tu :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pytałeś jeszcze o cos mocniejszego od Frontiersmana - guard alaska 20 % PASI ???!

co do ARM II cwaniaku to / a co ja kurna jestem INFORMACJA ????

A TAK POZA TO NIE WYDAJE MI SIE BY TA ZABAWKA BYŁA DLA CIEBIE !!!!!!!!!

pozostań raczej przy swoich niemieckich CS-ach tak je przecież zachwalasz ...... a co do całokształtu Twoich wypowiedzi kierowanych do mnie to - wybacz - ale nie tylko nic z nich nie wynkia ale zakrawaja na zwykłe pieniactwo tym bardziej że nic wartościowego nie wnoszą !!!! a co do GUMEK których tak się czepiasz MAM JE WIESZ GDZIE ........ no własnie tam i sprawdzanie info na temat materiałów uszczelniajacych TEŻ tym bardziej z 58 roku !!!!!!

czy wystarczająco wypowiedziałem się w interesujacych Cie sprawach .... - ochłoń pomyśl - wtedy napisz a nie jakies gnioty tu wstawiasz - może poczytaj wszystkie moje posty od początku a zapewne (mam nadzieję że IQ Ci pozwoli) dojdziemy do POROZUMIENIA ...

pozdrawiam wszystkich

cizzia

cdn ......
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam po po prostu dziką przyjemność jak każdym moim pytaniem obnażam Twoją niewiedzę! Każda Twoja odpowiedz to Twoja kompromitacja! Zero wiedzy o czymkolwiek, zero zrozumienia tematu!
Nie odróżniasz Fronitersmana od Guard Alaska... ok nie każdy zna obce języki jak widać Ty nie:) Poprosiłem Cie o coś co jest mocniejsze niż Frontiersman... nie podałes nic sugerujesz, że 20% OC to będzie to. Rozumiem, że pojęcie OC i CRC jest Ci znane i wiesz czym się różnią? Jeśli nie wiesz co to chętnie Ci wytłumaczę wystarczy poprosić :D
Co do ARM II nie chcesz żadnym faktem (czyt. linkiem) poprzeć swojej wypowiedzi? Rozumiem, że masz tylko nie wiesz jak wygląda? Bywa :)
O blendach ani ja ani reszta forum też się niczego nie dowiedziała i nic nie napisałeś czemu to mimo, że nie masz, nie używałeś, nie testowałeś piszesz, że są wspaniałe.
A z 0,5% CS w niemieckich gazach też wiesz, że się wygłupiłeś tylko nie chcesz się przyznać.
Zabawny z Ciebie człowiek oj bardzo ale jaką radość mi sprawiasz :D
Pisz więcej szczególnie takich historyjek z życia wziętych... nie często spotyka się tak odważnych ludzi :) Brawo :D
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
taaaaaa .... HE HE

Uderz w dzwon a nożyce się odezwą - ….. CAŁY Ty /delirium/ nawet konstruktywnej krytyki nie potrafisz przyjąć chętnie bym z Tobą polemizował gdyby nie to, że mi żal dupę ściska - A TY KIEDY KOLWIEK CHOĆ SŁYSZAŁEŚ O Guard Alaska ??????!

Tak właśnie myślałem ……

Jakoś nie widziałem na forum jakichkolwiek wypowiedzi na jego temat A TYM BARDZIEJ TWOICH !!!

co do zastosowania i własnej odwagi NO I OCZYWIŚCIE POSIADANIA chętnie udowodnię na TOBIE co POSIADAM i POTRAFIĘ !!! mam nadzieję że jesteś zainteresowany …
jeśli masz jaja (a nie jakieś tam pestki czy wisienki HE HE :) )))))) to poprzez forum chętnie się z Toba ustawie ! ot z czystej przyjemności spuszczenia komuś (w tym wypadku Tobie) kontrolowanego manta – kto wie może Ci to kiedyś życie uratuje bo mam zamiar DAĆ Ci nauczkę która zmieni na zawsze Twój światopogląd ;) ))))

ja chyba nie zasnę z niecierpliwości kiedy to NASTĄPI i zastosuję na TOBIE posiadane prze zemnie zabawki OCZYWIŚCIE TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO ABY UNAOCZNIĆ Ci w jak daleko idącym błędzie jesteś – co do reszty, jesteś choć z Warszawy – chyba nie – powiem więcej bo zaczynasz mnie irytować – szczekać to każdy pies potrafi …. A potrafisz ugryźć ????!

i jeszcze jedno JAKOS NA FORUM NIE WIDZIAŁEM opisu Twoich reali ???? zastanawiam się czemu ?! – no chyba Ty i ja wiemy czemu …………..

SYNKU nawet składni polskiej nie znasz że o skleceniu sensownego zdania nie wspomnę – POCZYTAJ SAM SIEBIE - ……. NIE WSTYD CI …..?!

A co do gazów niemieckich to osobiście szajsu i chały to ja nie zbieram i nie kupuję – z tego co napisałeś to Ty jesteś SPECEM i fanem od tej szkopskiej tandety – a może jesteś przedstawicielem jakiejś gównianej firmy co ta lipę wciska ludziom ojjj ……. WSTYD MI ZA Ciebie !

Co do jak je nazywasz „blendów” – może będziesz łaskaw wyjaśnić co to za nazwa i skąd pochodzi bo jak na moje 32 lata pierwsze słyszę – A MOŻE MASZ KŁOPOTY Z ZASYPIANIEM I SAM SOBIE WYMYŚLASZ TAKIE KOCOPAŁY … HE HE – jak to było BLENDY ??! kurczę Ty to masz wyobraźnię w dodatku pewnie z tydzień myślałeś nad ta nazwą co nie ….. HI HI a teraz się lansujesz na forum że niby zajebisty cwaniak z Ciebie – W 60 SEKUND WYBIJE CI Z GŁOWY TE WSZYSTKIE BZDURY !!!! a jak się już pozbierasz i opamiętasz (czytaj dojdziesz do siebie po gazie tym właśnie ARM II – obiecuję że postaram się nie zrobić Ci krzywdy – jedynie CZEGOŚ NAUCZYĆ) to zabiorę Cię na browara ba nawet kilka i pogadamy o Twoich refleksjach …….

pozdrawiam Wszystkich

cizzia

cdn ....
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
tak sobie poczytałem Twoje (delirium) posty raz jeszcze i dochodzę do wniosku że kompletnym pierdołą To Ty nie jesteś - masz wiedzę i interesujesz sie tematem TO FAKT tylko że co do zastosowania w realu .... oraz możliwościach kupna jak i wyboru miotaczy raczej z Tobą kiepsko !!! (bo FAKT sporo przedstawiasz zarówno stron www jak i samych odmian, niemniej w większości to BADZIEW - tylko kilka mnie zainteresowało - ale to i tak zabawki które oceniam jako przeciętne !!! np LE - 10 - to zwykły standard

STARCIE NA ULICY to nie teoria - tu liczy sie skuteczność bo wszystko inne to CAŁKOWITA DUPA .... !!! gdy masz tylko jedna szanse ! a To PODSTAWA bo teoretyzowanie mnie nie interesuje A JAK SIĘ WYDAJE TO TWOJA DOMENA - co by było gdyby .......

przyznaję że i ja ucze się od Ciebie npr ten VEXOR V7 - REWELACJA !!!!!!!!
to chyba Ty dałes pierwszy linka i opisałeś to coś ........

...... już napisałem do rodzinki aby mi przysłali ;) ))))))))))) jak tylko dostane to sie pochwale !!!!

ALE TO CO NAPISAŁEM POST WCZEŚNIEJ PODTRZYMUJĘ ............................. !!!
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ok więc zacznę od spraw merytorycznych... bo cizzia oczywiście coś tam przeczytał coś tam widział ale ogólnie to się zgubił we wszystkim i nie wie co pisze.
Prostuję Twoj rzeczowy błąd:
Porównujesz Guard Alaska z Frontiersmanem. W wypadku tego pierwszego producent używa zwrotu "This formula is a scientifically proven superior 20% concentration", który odnosi się do 20% "czegoś". Tak naprawdę nie wiadomo czego. W przypadku Frontiersmana - Security Equipment Corporation podaje zawartość "Capsaicin and Related Capsaicinoids" 2%... i teraz wytłumacz mi jakim cudem nie znając "ostrości" obydwu produktów, zawartości procentowej olejku Frontiersmana ani zawartości kapsaicyny w Guard Alaska twierdzisz, że ten (GA) jest mocniejszy??? tylko po zawartości olejku? bo prawdopodobnie ta formuła odnosi się właśnie do tego.... czy rozumiesz już mierność swojej wypowiedzi?

Co do słowa "blend" (a podobno znasz języki obce LOL) cytat z tak chętnie przywoływanej przez Ciebie strony Security Equipment Corporation "SABRE combines both an irritant (CS Military Tear Gas) and an inflammatory (Oleoresin Capsicum/Red Pepper) to produce a BLENDED formulation,"... pewnie i tak nie rozumiesz chodzi o... mieszanki (nie zdawałem sobie sprawy że rozmawiam z ćwierćinteligentem i że nie zrozumie tak trudnego słowa "blend") przez Ciebie zwane mixami. Sabre nazywa je 3 in 1, Mace Triple Action. Nie miałes, nie widziałes, nie używałeś... za to wiesz, że są wspaniałe. Wytłumacz mi dlaczego.

Z niemieckimi CS dam Ci spokój najpierw piszesz, że miałeś potem, że szajsu i chały to Ty nie zbierasz? Rozumiem, że jeden post na forum piszesz Ty, drugi Twój brat, którego nie widać? Zdarza się :D Tu się już wystarczająco skompromitowałeś!

Coś jeszcze próbujesz mnie obrazić publicznie ale wierz mi taka miernota jak Ty nie jest w stanie tego zrobić. Nie zniżę się do Twojego poziomu. "chamstwu w życiu trzeba się przeciwstawiać siłom i godnością osobistą" :D (J. Kobuszewski)

Aaa i chciałem Ci powiedzieć, że Twoje groźby wzbudziły we mnie uzasadnioną obawę co do ich spełnienia... i jeszcze chcesz w tym celu użyć jakiś zabawek?
Oczywiście, moja odwaga jest do sprawdzenia trzeba mieć tylko odpowiedni pieniążek :D
Piszesz, że się uczysz szkoda, że tak późno dobrze, że wogóle :D
Przeczytaj moje 70 postów na forum jeśli znajdziesz w nich nieścisłości chętnie wszystko wyjaśnie :D

Co do opisów "reali" to nie widzę sensu ich opisywania. Coś co dla Ciebie jest dramatycznym zdarzeniem dla mnie będzie tylko śmieszną historyjką. Każda sytuacja jest inna i nie da się jej odnieść do niczego innego. Z każdej realnej sytuacji da się wywnioskować to samo... użyć z zaskoczenia, możliwie najbliżej, dobrze trafić, dużą ilością... wszystko. Żadna filozofia.

Co do wysyłki gazu z USA bardzo fajnie, że masz tam rodzinę i bardzo fajnie, że Ci przyślą ale chyba będą musieli wynająć kontener (taki na statek) bo pocztą lotniczą o ile mi wiadomo gazów - wysyłać nie wolno. To na jeden mały gazik cały kontener się nie opłaca nie? - ale tego pewien nie jestem napisałem sobie ot tak :D

Co do zaproszenia na piwo... przepraszam ale nie pijam piwa z byle kim. Za pozdrowienia dziękuję. Tobie również życzę zdrowia :D
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie!
Wprawdzie ja tu nie moderuję, ale .... bądźmy dla siebie dobrzy na wiosnę :D
Fajnie by było dyskutować na merytorcznym, nie zaś emocjonalnym poziomie.

Co do gazów, to ja kieruję się 3 zasadami:
1. Ostrzejszy znaczy lepszy.
2. Większy znaczy lepszy.
3. Z większym ciśnieniem znaczy lepszy.

Celelowo nie dokonuję gradacji tych zasad.

Gazu w realu - na 2-nożnego napastnika- użyłem tylko 2 razy. Raz TW-1000 CS 63 ml w żelu - zadziałał dość kiepsko, ale też kiepsko go zastosowałem, ze zbyt dużej odległości.
Drugo raz Equalizera ok. 200-250 ml (taka mała gaśnica), z szeroką dyszą, w chmurze - zadziałał rewelacyjnie. 300 ml francuskiego CS tylko wyciągnąłem i odpuścili... :lol:
Na psy jak dostąd (ok 3 razy) zawsze sprawdzał mi się pieprz KO 50 ml, mojemu ojcu
i znajomemu też.

Stąd duży i silnie stężony pieprz, najlepiej "misiowy" (jako taki też był oznaczony Equalizer) jak dotąd sprawdzał mi się najlepiej, co nie znaczy, że wszelkie inne są gówno warte....
Osobiście na co dzień noszę pieprz 50 ml (żel Avenger, chmura Hi Power lub pianka Sabre Red) - do pracy albo gaśnicę 400 ml Red Pepper - jak idę w "specyficzne" miejsca.
CS nie noszę, bo do dobrych nie mam dostępu, ale większym francuzem teź bym nie pogardził.
Taka moja gazowa filozofia.
Pozdrawiam życząc więcej luzu i wyrozumiałości :wink:
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
................ i ja zgadzam się iż głupotą będzie dalsze roztrząsanie tematu w gestii sporów kłótni i udowadniania sobie czegokolwiek !!!!!!!!!!!

--- z mojej strony WSZELKIE dalsze posty z /delirium/ zostają zamknięte !!! ---

bez komentarza .............. (mam nadzieję że nie tylko z mojej strony ale i Jego) ..............

proponuję aby dalsze wypowiedzi były ściśle związane z gazami oraz ich zastosowaniem a i jeszcze jedno oczywiście mam prawo się pomylić w tym co pisze, tym bardziej że jestem jedynie ;) )) hobbystą i miłośnikiem a nie profesjonalistą. Jednocześnie powiem wprost mam ogromny zbiór informacji na temat GAZÓW i ich ZASTOSOWANIA w ogóle, zarówno po polsku, angielsku jak i francusku wiec jeśli wkradną się jakieś przekłamania to sorry !!! będę starał się doprecyzowywać lub poprawiać e/w błędy.
Co do mnie to nie przywiązuje wielkiej wagi do takich szczegółów jak te poruszane przez - delirium – a skupiam się na :

PRAKTYCZNYM ZASTOSOWANIU / MOŻLIWOŚCIACH OBRONY / EFEKTACH KTÓRE DANY GAZ WYWOŁUJE PO UŻYCIU NA LUDZIACH

Myślę więc iż zamiast się spierać, powinniśmy wymienić się w miarę chęci, możliwości oraz wiedzy (praktycznej lub teoretycznej) w/w tematem. Aby rozpocząć prostowanie proponuje najpierw przyjrzeć się DOGŁĘBNIE SPRAWIE GAZÓW NA NIEDŹWIEDZIE !!!
Przyznaję się że i ja jestem tr. „gorączka” ..;))))) ale taki już jestem i potrafię czegoś nie doczytać czy po prostu robić 10 spraw naraz np. pracować, pisać post, rozmawiać przez tel. itp. A to zwyczajnie rodzi błędy ..................

Zgromadziłem już odpowiedni materiał aby Was –mam nadzieję- usatysfakcjonować jak i zaprezentować coś czego jeszcze nie było albo jest stosunkowo mało znane .........

cdn ....... bo praca ;) )))

pozdrawiam Wszystkich

Cizzia
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czym się kieruję przy wyborze:
1 Zawartością OC, liczbą SHU oraz zawartością kapsaicyny (podoba mi się określenie CRC)
2 Wielkością opakowania / rodzajem zastosowanej dyszy
3 Zasięgiem (ciśnieniem)

Ad 1 Są gazy w których użyto 20% OC o ostrości 0,5 mln SHU co daje zawartość kapsaicyny na poziomie 0,4%. Jak dla mnie jest to za mało bo uważam, że o "mocy" "sile" czy jak zwał tak zwał świadczy właśnie jej jak najwyższa zawartość (żeby nie być gołosłownym x2 def tec - przykład wysokie OC o małej ostrości)

Ad 2 Wielkość opakowania... nie zmieszczę w kieszeni nic co ma 400ml żebym nie wiem jak się starał. Optymalnym rozwiązaniem dla mnie jest do 100ml... więcej mi nie potrzeba.
Dysza - nie lubię Twist on lock i już! lubię Flip Top. Wolę "cone" od "stream" Z tym, że to "cone" nie może być za szerokie i chmurkowate raczej wąskie i zwarte.

Ad 3 Zasięg - wiadomo im większy tym lepszy.

Firma - i tu zaczynają się tzw. schody: Security Equipment Co. Guardian Security Product, Defense Technology/Federal Labs, IDC/Umarex/Walther i może jeszcze jak się gdzieś uda trafić Stealth Guard - wybierałbym coś z nich. Chyba, że znacie jeszcze jakiś znanych producentów dostępnych na Naszym rynku - to poproszę.

Do cizzia, możesz pisać do mnie posty możesz nie pisać, możesz moje czytać albo nie jest mi to obojętne. Wytknę Ci każdy merytoryczny błąd nie dlatego, żeby pokazać Twoją nieznajomość tematu ale, żeby utrzymać wysoki poziom merytoryczny dyskusji. Czy będziesz chciał się czegoś nauczyć czy tylko mnie obrażać Twoja sprawa.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to jak widzicie te "gazy na niedzwiezie i smoki"?

Znacie jakis dobry gaz o szerokim strumieniu rozpylania, zeby nietrzeba bylo celowac.... moze byc duzy
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy gazy OC sa skuteczne gdy uzywa sie ich w bardzo niskich temperaturach otoczenia?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024