Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcellous
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tout le monde.

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam.

Polecam nielubiany tu chyba gaz Magnum.
Kilkakrotnie mialem okazje go uzyc na ludziach "pod wplywem".
Dziala na kazdego kto pil,lykal czy palil.
Jedyny mankament tego gazu to to, ze sie luzuje zabezpieczenia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Taka ciekawostka zupełnie egzotyczna na naszym rynku Zarc inc. i ich Vexor - 1% kapsaicyny (a raczej jakiejś pochodnej) i 15 (słownie: piętnaście) milionów SHU :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to wersja cywilna. Są jeszcze służbowe T7 lub V7.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Taka ciekawostka zupełnie egzotyczna na naszym rynku Zarc inc. i ich Vexor - 1% kapsaicyny (a raczej jakiejś pochodnej) i 15 (słownie: piętnaście) milionów SHU :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to wersja cywilna. Są jeszcze służbowe T7 lub V7.


to to nie spowoduje poparzen?? gdzies ktos chyba pisal ze 5 mln shu moze poparzenia spowodowac czy cos ale 15 mln normalnie dla mnie to szok kulturowy
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kapsaicyny jest 1% czyli mniej niż np. w Sabre Red. To jest wyznacznik "siły" gazu. Oczywiście te 1% to nie tak mało i chętnie sprawdziłbym jak ten miotacz pryska. Ciekawa rzecz, u nas raczej nieprędko się dostanie, pewnie nigdy.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kapsaicyny jest 1% czyli mniej niż np. w Sabre Red. To jest wyznacznik "siły" gazu. Oczywiście te 1% to nie tak mało i chętnie sprawdziłbym jak ten miotacz pryska. Ciekawa rzecz, u nas raczej nieprędko się dostanie, pewnie nigdy.


fakt.kapsaicyny ma mniej niz sabre red ale jak zobaczylem ze 15 mln shu to sie dziwilem

i mam wrazenie ze amerykanie produkuja czesto gazy 10 oc,15% oc,17% oc i 2 mln shu
a fox labs 2 % OC ale 5,3 mln shu

aha ale to co na stronie Ko pisza ze ma 11% OC i 2,5 mln SHU to nie moze byc prawda

Jesli sie pomylilem poprawcie mnie.pozdrawiam
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to jeszcze odnośnie Vexor'a tu jest specyfikacja V7 - 1,45% kapsaicyny (więcej niz Sabre Red, BodyGuard Le10, Walther Pro Secur, ponad dwa razy więcej niż Fox Labs 0,66) przy ponad siedmiokrotnie większej "ostrości" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I teraz coś co mnie bardzo zastanawia w specyfikacji pozycja 3 od góry to "oleoresin" chyba chodzi o olejek pieprzowy, zawartośc 0% skąd w takim razie kapsaicyna?
  • 0

budo_sieg13
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mam pytanie czy posiadanie UGŁ 200 (uniwersalny granat łzawiacy ) jest legalne dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmmm nie znam sie na tym ale mi sie wydaje ze granat z gazem to raczej legalnie moze miec policja bo cywilowi nie jest potrzebny granat lzawiacy

oczywiscie moge nie miec racji(jak zawsze) pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wygląda na to, że w tych Vexorach jest czysta kapsaicyna, tj. albo wyciągnięta z OC (nie wiem , czy można, musiałby się specjalista wypowiedzieć..), albo syntetyczna. I dlatego jest ostrość oznaczona 15 mln SHU - o ile pamiętam, to ostrość czystej kapsaicyny właśnie.
Ciekawe te vexory, chętnie bym przetestował organoleptycznie :D

A co do UGŁ - z pamięci przepisów nie zacytuję, ale jestem prawie pewien, że cywil tego posiadać nie może. To towar o przeznaczeniu policyjno/wojskowym.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do kapsaicyny to od 1997 ma 16mln SHU najnowsza norma USA z 03 roku to AOAC revised Official Method of Analysis 995.03. Do 96r kapsaicyna miała 15mln SHU AOAC adopted and issued Official Method of Analysis 995.03. Do dzisiaj większość producentów niewiadomo dlaczego (pewnie marketing) podaje zawartość wg. starej normy. I tak np BodyGuard Sabre czy Walther miałyby 1.25% capsaicyny a podawane jest 1,33% lepiej wygląda na opakowaniu :D .
A co do Vexora to, żeby było jeszcze ciekawiej wersja T7 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma w pozycji "capsaicinoids" jak i w "oleoresin" 0 (zero)%. Skąd 15mln SHU???
Generalnie to ten gaz zajmuje u mnie pierwsze miejsce na liście do przetestowania, drugi byłby Mace Pepper Gel - to gęste coś z prawie 5 metrowym zasięgiem, 3 to FoxLabs, wiadomo dlaczego :D
Co do testowania organoleptycznie to kiedys spróbowałem (to dobre słowo) piankę Sabre efekt taki, że przez 20min trzymałem język w szklance z zimną wodą :D
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
0 % ? 8O To ja już nic nie kumam :cry:

Na te testy, delirium, to musielibyśmy sie chyba do USA wybrać. Jak mi zasponsorujesz bilet, to lecę z Tobą i możesz gazy sprawdzać na mnie :D

Pozdrawiam.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
heh szkoda ze u nas nie ma takiego wyboru jak w usa.u nas niektore amerykanskie dostepne rzadko to u nich sa pewnie w sklepach czy nawet na byle bazarkach w koncu skoro u nich bron palna jest tak dostepna to co to dla nich sprzedawac gaz wszedzie a u nas w polsce nawet na bron gazowo trzeba miec pozwolenie


sorki ze pier...e bzdury
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


to ten FOX LABS 5,3 mln SHU 2%OC sorki ze spamuje
  • 0

budo_gargamell
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja znalazłem sklepik na necie w polsce z francuzkimi gazami podobna najlepsze czy to prawda? Nie wiem czy moge tu linka podac inter-ark nazwa sklepu reszte musicie poszukać
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
linka do strony podac tu mi sie zdaje ze to nie jest zadne naruszenie regulaminu.bylemr az na tej stronie ale zero opisow gazow cen itd
  • 0

budo_oswald
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
właśnie
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Inter-Ark jest dużym importerem gazów, ale z tego co wiem, to francuskie są u nas dotsępne głównie CS (z reguły niezłe).

Te wszystkie filmy z amerykańskich "testów" służb mundurowych zbyt wiele nie dowodzą. Koleś stoi Z ZAMKNIETYMI OCZAMI, dostaje szprycę, a potem na oślep biegnie do kolegi i wali, też na oślep, pałą w tarczę ochronną. NIC odkrywczego. Zresztą to ma na celu przygotować żołnierzy/policjantów do działania pod wpływem gazu :wink:

Moim zdaniem trzeba by zrobić taki test.

Ubrać 2 ludzi w ochraniacze i kazać jednemu zacząć tłuc drugiego. Drugiemu kazać bronić się gazem i własnym ciałem. To lepiej pokazałoby ile gaz jest wart do obrony i jak prawidłowo trzeba go używać.

Żelem trzeba starać się trafić w otwarte oczy przeciwnika, a nie jak ma zaciśnięte powieki, a potem liczyć, że spłynie mu do oczu...

A filmik z Foxem niezły. Pamiętajcie tylko, że sławny Fox z 5,3 mln SHU ma tylko chyba z 0,7 kapsaicyny. Sabre Red np. ma 1,3%. Ale są też wersje Fox z 10% OC i 2 mln SHU (czyli ok. 1,3 kapsaicyny).
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
te filmiki faktycznie badziewne z testow amerykanskich sluzb mundurowych ale ja tylko ten z foxem wkleilem.
wiadomo ze stoja se spokojnie i pryska gazem i niby atakuje a naprawde to napastnik jest bardziej wkurzony bo wiadomo ze kolega kolegi nie bedzie atakowal jak napastnik bo bedzie wiedzial ze to trening

a Fox labs niby ma tylko tyle kapsaicyny ale z drugiej strony ponoc dziala krotko ale mocno przez te 5,3 mln SHU.

szkoda ze nie mamy takiego wyboru jak w USA

a w polsce dobre pieprzowe np smith and wesson,oc magnum,walther itd sa dostepne a z dobrych CS(nie liczac jakichs nato itd) to tylko force 80.no chyba ze ktos zna sklep z innymi dobrymi CS niz force
  • 0

budo_gargamell
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam udało mi się dowiedziec iz inter ark posiada taki francuzki gaz w żelu Force 80 za 75ml chca 55 zyla chyba dobże;)to dobry chyba gazik?Pozatym pytałem o pałki oj kurcze drogo mają bo od 350 zyla amerykanskie jkies mandock firmy
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Inter Ark jest chyba głównym dystrybutorem Equalizera w Polsce - gdyby to kogoś interesowało. W ofercie mają też CS Force i chyba Magnum 17. W różnych pojemnościach.

Co do tych dobrych gazów polecanych przez batoniarza to S&W (jeśli jest to to samo co dostępny w USA Pepper Shield a z opisu na opakowaniu wynika, że tak) to ten gaz ma całe 0,47% kapsaicyny. To ja nie wiem czy to taka rewelacja. Co nie znaczy, że się nim nie obronisz ale za takie pieniądze mógłby być lepszy. To samo dotyczy Police Magnum OC 17. W opisie jest "2 mln SHU 17% OC i 1,33% kapsaicyny. Tu jest prosty wzór na zawartośc kapsaicyny:
Czysta Kapsaicyna = 15,000,000 SHU
2,000,000 SHU to 13.3% z 15,000,000 SHU.
10%OC z 13,3% to 1.33% - czystej kapsaicyny w roztworze 10%OC o ostrości 2mln SHU
Podstawcie w miejsce 10% - 17% jakie ma OC Magnum i... już :D

Mr. Twinkle jakbyś bardzo chciał potestować sobie coś ciekawego to w Polsce można za jedyne 70zł + przesyłka nabyć nie mniej słynny od Foxów czy Sabre - Guardian Security Product z 3 mln SHU, 15% OC, 3% capsaicinoids. Jakiś czas temu widziałem go w cenniku firmy, która sprzedaje wszystkie produkty Guardian - więc wiesz gdzie szukać :D
Gargamell - temat oczywiście przeczytałeś od początku i jesteś nadzwyczaj pewien, że koniecznie chcesz gaz chemiczny i akurat ten??? Jeśli tak to 55zł to dobra cena :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024