Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dostałem dzisiaj nowe gazy, w nich OC-17 90ml chmura. I zauważyłem, że dysza jest identyczna jak w FOX cone, a jak zauważyłem na filmikach zasięg foxa o wiele większy..więc wychodzi na to, że FOX ma większe ciśnienie??
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Fedormajk a gdzie twoje Hi-Powery? przecież sabre red jest słaby to czemu nie nosisz Hi-power'ów?


Wszystkich trzech naraz nie noszę. Muszą starczyć przynajmniej do połowy 2011. :)
Sabre? Czemu nie? Crossfire się sprawdził ale trzeba mieć nerwy żeby tym dokładnie trafić.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja jednak gdybym miał wybierać to wybrałbym Hi-max niż sabre...
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja jednak gdybym miał wybierać to wybrałbym Hi-max niż sabre...

A to niby dlaczego? 8O
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Bo bardziej polegam na tych gazach..i w próbie ,,smaku" HI-max wydawał się o wiele ostrzejszy..
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ciekawą rzecz znalazłem na temat Foxów. Tzn. może nie ciekawą, ale raczej wszyscy myśleli, że to fox green jest nowszy od czarnego foxa. Tymczasem jest całkiem odwrotnie - Fox Green został wprowadzony w roku 1997, a Fox 5.3 - rok później.
(źródło tej informacji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ostatecznie zamówiłem cztery czarne foxy (89 ml w żelu). Myślę że po treningu na tej jednej ćwiczebnej sztuce wszyscy będą potrafili posłużyć się żelem, a dobrze obsłużony żel jest lepszy od chmurki bo, jak wiadomo, niepodatny na wiatr, można się bronić np. w pociągu bez skażenia połowy wagonu itd.

Najprawdopodobniej w sobotę lub niedzielę będę mógł nagrać różne testy(psikania i ostrości "na smak") Fox'a i Hi-Powera.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ciekawą rzecz znalazłem na temat Foxów. Tzn. może nie ciekawą, ale raczej wszyscy myśleli, że to fox green jest nowszy od czarnego foxa. Tymczasem jest całkiem odwrotnie - Fox Green został wprowadzony w roku 1997, a Fox 5.3 - rok później.
(źródło tej informacji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ostatecznie zamówiłem cztery czarne foxy (89 ml w żelu). Myślę że po treningu na tej jednej ćwiczebnej sztuce wszyscy będą potrafili posłużyć się żelem, a dobrze obsłużony żel jest lepszy od chmurki bo, jak wiadomo, niepodatny na wiatr, można się bronić np. w pociągu bez skażenia połowy wagonu itd.

Najprawdopodobniej w sobotę lub niedzielę będę mógł nagrać różne testy(psikania i ostrości "na smak") Fox'a i Hi-Powera.



Z HP uważaj. Na początek polecam rozpylenie w jakimś nie uczęszczanym pomieszczeniu i próbe wejścia w chmurkę po kilkunastu sekundach. Dobrze radzę. :)

Na języku to różnie to działa na różne osoby więc wg mnie metoda nie jest do konca miarodajna.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk-kręcić zaczynasz. Jest miarodajna, nasyp sobie na język czerwoną paprykę i pieprz cayenne. Zapewne poczujesz różnicę. Możesz też spróbować polać język wodą o temperaturze 100 i 50 stopni. Jeżeli w obu w/w przypadkach nie poczujesz różnicy to masz coś ze smakiem..

Jest to miarodajna metoda, bynajmniej orientacyjna można też spróbować na oku. Nie polecam wejścia w chmurę bo cały dzień do dupy, pieką oczy kaszel itd.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Fedormajk-kręcić zaczynasz. Jest miarodajna, nasyp sobie na język czerwoną paprykę i pieprz cayenne. Zapewne poczujesz różnicę. Możesz też spróbować polać język wodą o temperaturze 100 i 50 stopni. Jeżeli w obu w/w przypadkach nie poczujesz różnicy to masz coś ze smakiem..

Jest to miarodajna metoda, bynajmniej orientacyjna można też spróbować na oku. Nie polecam wejścia w chmurę bo cały dzień do dupy, pieką oczy kaszel itd.



Po najmocniejszych to nocka też nieprzespana a z tym smakiem to sam przyznałeś... można mieć coś nie tak .. więc metoda badawcza średnia. Co innego polać sobie tym chipsa i zjeść :) Miłej zabawy.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No wydaje mi się, że "smakowanie" będzie najmniej dotkliwe w skutkach. HP sprawdzę na pewno, Foxa nie wiem, bo nie chcę samemu wywalić treningowego miotacza tylko pokazać jak to działa za pierwszym razem i dać innym do spróbowania(jak miotacz działa, a nie spróbowania substancji drażniącej) :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
oprócz języka mozesz takze sprobowac dotknac usy, albo policzka (ale gdzies z boku) no i oczywiscie nagraska po wewnetrznej stronie (w tym miejscu co sie sprawdza mleko dla niemowlaków)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O, z tym nadgarstkiem to bardzo ciekawy pomysł:)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kiedys tak posmarowałem nagarstek tw500, i troszke czułem pieczenie przeszło i tyle :-) \
nawet nie spłukałem
dopiero wieczorem w kąpieli w ciepłej wodzie to normalnie paliło jak jakies oparzenie
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To może dla odmiany zróbcie sobie z HP , PM lub Foxem taki test i opowiadajcie jak było :) :

  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ciekawą rzecz znalazłem na temat Foxów. Tzn. może nie ciekawą, ale raczej wszyscy myśleli, że to fox green jest nowszy od czarnego foxa. Tymczasem jest całkiem odwrotnie - Fox Green został wprowadzony w roku 1997, a Fox 5.3 - rok później.
(źródło tej informacji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co do greena - to chyba w 2007r wszedl na rynek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

co do greena - to chyba w 2007r wszedl na rynek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To FOX miesza się w zeznaniach. Na stronie, którą Ty przytoczyłeś jest napisane:

In August 2007, Fox Labs was first again, this time by introducing MEAN GREEN™ H2OC™: an OC formula consisting of resin rated at 3,000,000 Scoville Heat Units (...)


Podczas gdy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] widzimy już:

In August, 1997, FOX LABS International, the recognized leader in self-defense spray innovation, introduced "MEAN GREENTM" "H2OCTM"—a green, water-based defense spray formula using real (...)


:)
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie mogę wykopać, chociaż niedawno był post o tym. Sabre MK3 foam to crossfire w końcu czy nie?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nie mogę wykopać, chociaż niedawno był post o tym. Sabre MK3 foam to crossfire w końcu czy nie?

Nie. Crossfire jest wyłącznie w strumieniu.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy u Was też nie działa opcja "Wersja do druku" w tym topicu?
Po otworzeniu linku (http://www.fabrykasi...iew.php?t=43121) pojawia się pusta strona. A była to bardzo przydatna opcja do wyszukiwania informacji z dawniejszych postów (wygodniejsza, niż google).
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024