Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A mam pytanko dotyczące chmury FOXa i PMa. Czy jeśli będę psikał pod wiatr z odległości 1 metra to kto oberwie: tylko napastnik, tylko ja, obaj ? Załóżmy, że wiatr nie jest huraganowy, ale taki, że czuć go na odsłoniętych częściach ciała wyraźnie.

Bo doświadczenie Viniciuss'a trochę mnie do streamu zniechęciło, a nie chciałbym ciągle się zastanawiać czy ten wiatr wystarczy aby cofnąć chmurę w moją stronę czy nie.
Tzn. o siebie się nie martwię bo myślę, że ogarnę na tyle sytuację aby się dobrze ustawić przed użyciem gazu, ale właśnie o wcześniej wspomniane osoby, którym gaz również zamierzam wręczyć :) .
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja czekam na dostawę FOX-ów :) (aby piankę kupić).

A tak na marginesie-gdzie kupiłeś MACa?

Znajomy z Ameryki przysłał mi swego czasu parę gazów.

Fox w pianie ma mniej SHU? To jest chyba jakaś inna formuła. Mean Green jest w pianie? Na hotspray.pl mają tylko w strumieniu...

Na military.pl dalej nie mieli dostawy? :lol: Kupiłbym sobie MK3 w pianie mimo wszystko.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fox w pianie ma 5% OC i 2 mln SHU więc..niby słaby ale powinien wystarczyć, w końcu to fox.

Green-a produkują tylko cone i stream, w hotspray-u mają tylko streamy.

A co do military to dostawy nie było i chyba nie będzie..
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie zaglądam już tutaj zbyt często więc nie jestem na bieżąco. Jedno dla mnie jest pewne: nigdy więcej stream'u! Kupujcie chmurki i pianki Panowie, szkoda twarzy. ;)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wpadłem na to niedawno:) I Vincuss-masz rację!!

A pianką też trzeba wycelować, jak streamem..
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wiadomo że gazem z dyszą cone łatwiej wycelować ale sytuacje są różne np. przy silnym wietrze czy w pomieszczeniach cone odpada.

Viniciuss napisz jak typ się zachowywał po tym jak oberwał PM :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie mógł otworzyć oczu - to najistotniejsze. :) Cały czas szedł do przodu odgrażając się przez chmurę, zaczął się krztusić, poprawiłem Macem, zgięło go w pół i puścił pawia.

To był niezły zawodnik, mam wrażenie że pomimo wielu lat trenowania SW nie dałbym mu rady bez gazu. Pałki teleskopowej jak na złość nie miałem przy sobie.

Mała uwaga: nie trzymajcie gazu w kaburze przy pasie (przynajmniej w zimie pod kurtką) - wyciągniecie go w razie godziny W jest bardzo kłopotliwe i zajmuje wieki. Od dzisiaj obie sztuki będe trzymał w zewnętrznych kieszeniach.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Myślałem o Sabre Red (lubię i cenię ich produkty) w pianie, ale zbyt dużo negatywnych opinii o zasięgu i kształcie wyrzucanej substancji.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Test z ok. 1,8-2m Użyłem Sabre Red MK4 (niebieski). Plama ma ok. 15-20cm.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak stream to tylko splatter stream i tylko sypany z bliska a będzie OK.
Sikawki SABRE się nie nadają - wyjątek Crossfire ale ten akurat cenię z innego powodu o którym już była mowa. Jak ktoś panikuje to też odpada i zostaje mu jakaś solidna chmurka typu Fox lub PM.
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

nigdy więcej stream'u! Kupujcie chmurki i pianki Panowie, szkoda twarzy. ;)

Tu masz dużo racji, ciężko jest trafić strumieniem w oczy ruszającej się osoby. Jest wiele filmików na YT gdzie pryskany strumień na początku najczęściej przelatuje nad głową spryskiwanego i dopiero po opuszczeniu dłoni delikwent dostaje w oczy. Niestety ten pierwszy strzał może być kluczowy. Osobiście, zapuszczając się w niebezpieczne miejsca mam przygotowane do użycia dwa miotacze z dyszą stożkową (dwie boczne kieszenie kurtki) i w zapasie strumień (tylna kieszeń). Równoczesne użycie dwóch stożków nie tylko daje lepszy efekt ale dodaje większej pewności siebie. Oczywiście najlepiej mieć dwa różne stożki. Np jeden Fox 5,3 (wbrew różnym krytycznym opiniom ten gaz na prawdę ma moc choć ma znacznie krótszy czas działania) i drugi o dużej zawartości % OC i niższym SHU. Przy odrobinie szczęścia można się obronić nawet przed 3 osobami. W zapasie (w sytuacjach wyjątkowych) jakiś ciekawy strumień (posiadam jeszcze UZI więc na razie wystarczy).
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nie zaglądam już tutaj zbyt często więc nie jestem na bieżąco. Jedno dla mnie jest pewne: nigdy więcej stream'u! Kupujcie chmurki i pianki Panowie, szkoda twarzy. ;)

Nie obroniles sie strumieniem to pianka tez raczej bys nie dal rady(gdybys zamiast stream mial wtedy w rece foam)
Mace ma ubozszy tzn. wezszy strumien niz fox? wiec moze z foxem nie bylo by tak zle?
Cone ma wieksze pole razenia wiec latwiej jest trafic i dodatkowo podraznia drogi oddechowe ale mniejszy zasieg i podatny na wiatr.
Wszystko ma plusy i minusy...Ty miales troche niefart ...zdarza sie i najlepszym.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

nigdy więcej stream'u! Kupujcie chmurki i pianki Panowie, szkoda twarzy. ;)

Tu masz dużo racji, ciężko jest trafić strumieniem w oczy ruszającej się osoby. Jest wiele filmików na YT gdzie pryskany strumień na początku najczęściej przelatuje nad głową spryskiwanego i dopiero po opuszczeniu dłoni delikwent dostaje w oczy. Niestety ten pierwszy strzał może być kluczowy. Osobiście, zapuszczając się w niebezpieczne miejsca mam przygotowane do użycia dwa miotacze z dyszą stożkową (dwie boczne kieszenie kurtki) i w zapasie strumień (tylna kieszeń). Równoczesne użycie dwóch stożków nie tylko daje lepszy efekt ale dodaje większej pewności siebie. Oczywiście najlepiej mieć dwa różne stożki. Np jeden Fox 5,3 (wbrew różnym krytycznym opiniom ten gaz na prawdę ma moc choć ma znacznie krótszy czas działania) i drugi o dużej zawartości % OC i niższym SHU. Przy odrobinie szczęścia można się obronić nawet przed 3 osobami. W zapasie (w sytuacjach wyjątkowych) jakiś ciekawy strumień (posiadam jeszcze UZI więc na razie wystarczy).


Świete słowa kolego. Dwie chmurki i jeden stream. A z gazem w kaburze przy pasie w zimie trzeba rzeczywiście się pożegnać. Juz pisałem, że swój PM stream noszę na sznurku z mocowaniem Velcro pod pachą lub z przodu na piersi. Jeden ruch i mozna sypać z wyprostowanej ręki :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk a gdzie twoje Hi-Powery? przecież sabre red jest słaby to czemu nie nosisz Hi-power'ów?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

...
Mace ma ubozszy tzn. wezszy strumien niz fox? ...

Nie wiem jak sypie Fox, nie miałem okazji go użyć. Mace ma lepszy strumień od Sabre, coś ala Uzi. Nie przypatrzyłem się mówiąc szczerze, nie było na to czasu.
  • 0

budo_sten123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test zasięgu gazu PM oc17 cone tu [/code]
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropo Uzi mam taki nówke i jeszcze S@W któremu zostały 2 miesiące więc wczoraj sporo wypiłem i jak jakiś debil pod wpływem "przygody"Viniciuss postanowiłem sie pobawic.Psiknąłem S@W na parapet włożyłem w to palce i rozsmarowałem pod oczami no i zaczęło sie :cry: Momentalnie oślepłem,zajebisty ból i juz tylko przez około(nie wiem bo nie mogłem spojrzeć na zegarek) 30 minut kursowałem na slepo do łazienki zmywać wodą a wystawianiem głowy za okno bo tylko pod wodą lub na minusowej temp.ból mijał.Szczerze to nie wyobrazam sobie dostać tym w twarz i ciesze sie ze nie miałem na tyle odwagi zeby to zrobic bo bym pozałował.Polecam ten gaz i żałuję że mozna go kupic tylko militaria bo sklepu nienawidze i odradzam testy na własnej twarzy :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi (S&W) to dobry gaz. Użyłem go swego czasu i zadziałał zgodnie z przeznaczeniem. No i miałem kiedyś przygodę z Uzi, którą wcześniej już opisałem:

Dałem popalić dzisiaj. Ćwicząc w przedpokoju wyciąganie Uzi odpaliłem... Wystrzeliłem tylko 3g gazu. Oczywiście uciekłem z mieszkania, wróciłem do niego po kilku minutach aby otworzyć szerzej wszystkie okna. Na głowe założyłem kaptur, okulary na nos, przechodzę przez przedpokój na bezdechu, dochodzę do łazienki i nagle zaczynam czuć lekkie pieczeni oczu, pali mnie lekko w gardle i nosie oraz zaczynam się delikatnie dusić! Kurcze, nie chciałbym nawet taką śmieszną dawką dostać w twarz.


  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmmm niewiem jaki to gaz ale chyba raczej zadziałał . Filmik chciałem zamieścić bo mało testów robi się w zimę .. przynajmniej filmików. niby ujemna temperatura osłabia działanie gazu. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Odnośnie kwestii strem/foam to po jednej akcji jakieś pojedyńcze krople miałem i ja i dziewczyna na twarzy - odplaśty poleciały, sądzę że pianka pozwoliła by takich numerów uniknąć, bo jak by był niefart i rykoszetem streama oberwać po gałach to i sudecon nie pomoże. Dziwne to i tajemnicze że sabre 3 w pianie jest nieosiągalne... ;/
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Odnośnie kwestii strem/foam to po jednej akcji jakieś pojedyńcze krople miałem i ja i dziewczyna na twarzy



no ja też poczułem nie tyle co na twarzy bo może nie prysło .. sam już niewiem ale psiknąłem ostatnio foxem stream i to jeszcze w stronę podłoża no i poczułem pieczenie w nosie i w ustach. Dzień był bez wiatru. ani najmniejszego niebyło podmuchu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024