Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Po przemyśleniach zdecydowałem, że kupuję cztery miotacze - dwa dla rodziny i jedna sztuka treningowo-zapasowa. Wobec tego, że chciałbym aby to był jak najskuteczniejszy gaz proszę was o pomoc w podjęciu decyzji. . .


W sumie się wtrącam ale czy nie warto wziąć pod uwagę jeszcze jednego kandydata a mianowicie PM OC-17 ? - sam wytknąłem temu gazu kilka "błędów" ale de facto to najmocniejszy gaz z wszystkich które wymieniłeś ( mam na myśli zawartość puszki ).

P.S Jak by ktoś chciał mam dostęp do PUISSANCE 90 w normalnej cenie ( tj. sklepowej ) info. PW
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Po przemyśleniach zdecydowałem, że kupuję cztery miotacze - dwa dla rodziny i jedna sztuka treningowo-zapasowa. Wobec tego, że chciałbym aby to był jak najskuteczniejszy gaz proszę was o pomoc w podjęciu decyzji. . .


W sumie się wtrącam ale czy nie warto wziąć pod uwagę jeszcze jednego kandydata a mianowicie PM OC-17 ? - sam wytknąłem temu gazu kilka "błędów" ale de facto to najmocniejszy gaz z wszystkich które wymieniłeś ( mam na myśli zawartość puszki ).

P.S Jak by ktoś chciał mam dostęp do PUISSANCE 90 w normalnej cenie ( tj. sklepowej ) info. PW


Mam PM OC-17 splatter stream i jest rewelacyjny. Zuzyte tylko 2 puszki i żadnych sensacji negatywnych nie było. Nawet stara puszka z Inter-Ark ( ŻEL) mimo,że przeterminowana odpaliła bez problemu chociaż zasięg już nie był specjalny. Za to moc.... nie życzę nikomu tym przypadkiem oberwać. Kolega długo dochodził do siebie po "skosztowaniu"drobinki z palca na oko. Jednak pozytywane doświadczenia mielismy z akcji a więc trzeba by spytać wszystkie te chwasty, które od nas tym oberwały.

Oczywiście jak PM to tylko z USA tzw oryginały.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do Police Magnum - no teoretycznie ma tą największą ostrość na dyszy, ale nie potrafię znaleźć żadnych testów "na ludziach". Jedne z testów, które znalazłem to te, które wrzucił kamikaze - ale one pokazują jak leci, a nie jak działa na napastniku.

Na innym teście było psikanie nim w kartkę z odległości metra - tam kartka lekko się zabarwiła na pomarańczowo - o wiele słabiej niż np. z foxa albo sabre gdzie cel natychmiast uzyskuje rdzawy kolor.

Chociaż, jak już ustaliliśmy - w necie nie ma również zbyt wielu informacji o Fox'ie Green... Kurcze no mam zagwozdkę.

BTW
Czy wszystkie gazy Sabre Red mają to same stężenie substancji drażniącej(1,33 MC i 2.000.000 SHU) i jedynym ich ostrzejszym gazem był Frontier?
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



to jest filmik gdzie gosc po foxie jakby toszke jest w stanie otworzyc oczy (około 40 sekundy)
widzi pistolet

Poogladaj sobie na yt filmiki z sabre, czasem wyglada to tak jakby prawie wszystko widzieli (i dlatego nie moge sie przekonac do sabre - ludzie zachowuja sie spokojnie tzn.nie widac na ich twarzach bulu jak po foxie i na testach ludzie czasem widza gdzie co lezy)

Co do ostrosci na dyszy to jednak sabre red bedzie mial wieksza : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przypominam, ze sabre red ma 200 000
Co zauwazylem - czym wiecej gaz ma % OC to bardziej moze przydusic, wiec ja osobiscie gdybym mial brac dla siebie chmurke to tylko PM
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do Police Magnum - no teoretycznie ma tą największą ostrość na dyszy, ale nie potrafię znaleźć żadnych testów "na ludziach".

Sorry post pod postem, ale tu np. masz filmiki z PM ... i nie tylko :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja również-szczególnie widać jak zachowują się żołnierze po sabre-mogą walczyć i boksować..

Więc jak widać ostrość bazy robi różnicę..
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

.Więc jak widać ostrość bazy robi różnicę..

Nie widze innej racjonalnej odpowiedzi...

Moja propozycja dla mrx1
-FOX-stream
-SABRE RED-foam
-PM-cone
:) :) :)
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
MarOne: pisząc FOX, masz na myśli klasycznego, czarnego foxa?
Dodane po edycji: No obejrzałem wiele filmików dotyczących czarnego foxa i sądzę, że chyba się na niego zdecyduję. Być może Fox Green byłby lepszym wyborem, ale Fox 5.3 został sprawdzony w boju i do chwilowego obezwładnienia napastnika wystarczy.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

MarOne: pisząc FOX, masz na myśli klasycznego, czarnego foxa?

hehe nie wiem :) moze green bedzie lepszy, adekwatnie do zwiekszonego MC zwiekszy sie moc, a moze zmniejszona ostrosc bazy oslabi go - nie wiem, nie mam pojecia.
Z niecierpliwoscia czekam na filmiki jak zielony dziala w praktyce ... moze niedlugo beda.
Ja posiadam 5.3 i jak na dzien dzisiejszy kupil bym go jeszcze raz.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do Police Magnum - no teoretycznie ma tą największą ostrość na dyszy, ale nie potrafię znaleźć żadnych testów "na ludziach". Jedne z testów, które znalazłem to te, które wrzucił kamikaze - ale one pokazują jak leci, a nie jak działa na napastniku.

Na innym teście było psikanie nim w kartkę z odległości metra - tam kartka lekko się zabarwiła na pomarańczowo - o wiele słabiej niż np. z foxa albo sabre gdzie cel natychmiast uzyskuje rdzawy kolor.

.......................


Kurcze koleżko szukaj a znajdziesz i to na tym forum . Ostatnio tzn w tym i poprzednim miesiacu test PM na ludziach - wałkowany ten film z 5 razy . Dla ciebie specjalnie po raz szósty :) :


Puszczaj głośno.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale w większości filmów z PM biorą udział miotacze ,,breloczkowe" (max. 25 ml) i myślę, że w większych ciśnienie jest wyższe..
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do Police Magnum - no teoretycznie ma tą największą ostrość na dyszy, ale nie potrafię znaleźć żadnych testów "na ludziach". Jedne z testów, które znalazłem to te, które wrzucił kamikaze - ale one pokazują jak leci, a nie jak działa na napastniku.

To widocznie źle przeglądałeś moją stronę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, zużyłem "przed chwilą" dwie(!) puszki i potrzebuje jak najszybciej zakupić piankę (~60ml)) i chmurkę (maks 90ml)*. Co proponujecie z tych dostępnych w kraju?

*Nigdy więcej stream'u!
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Opowiadaj :)
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie, opowiadaj, zwłaszcza, że ja chcę niedługo zakupić 4 streamy dla mnie i bliskich mi osób :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co tu opowiadać, spieprzyłem sprawę to szczęka i dłoń teraz napiernicza. :evil: ~300m od domu, jakiś typ chciał mnie skroić, zachciało mi się kaca leczyć klinem... Nie trafiłem go Macem, doszło do wymiany ciosów, puszka na ziemi. Jak tylko dałem radę wyciągnąłem OC-17 w chmurze którą noszę w rezerwie w kaburze i mu konkretnie nasypałem (cała puchę 60ml). Poprawiłem resztką Macea - jak odchodziłem rzygał jak kot. :twisted:

Więc co kupić? Mam czarnego Foxa, ale pojemność z dupy (120ml, za duża pucha) więc nosić tego nie chcę. Poza tym to stream.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chmurkę to polecam OC-17 lub fox-a. Więc standarcik co do pianki..hmm to wybór wyjątkowo mały bo w hotspray-u FOX-y się skończyły, w HPE super słabizna a sabre..hmm nie polecam, leci lipnym cieniutkim strumieniem a ostrość prawie znikoma (testowałem ponad rok temu).
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co tu opowiadać, spieprzyłem sprawę to szczęka i dłoń teraz napiernicza. :evil: ~300m od domu, jakiś typ chciał mnie skroić, zachciało mi się kaca leczyć klinem... Nie trafiłem go Macem, doszło do wymiany ciosów, puszka na ziemi. Jak tylko dałem radę wyciągnąłem OC-17 w chmurze którą noszę w rezerwie w kaburze i mu konkretnie nasypałem (cała puchę 60ml). Poprawiłem resztką Macea - jak odchodziłem rzygał jak kot. :twisted:

Więc co kupić? Mam czarnego Foxa, ale pojemność z dupy (120ml, za duża pucha) więc nosić tego nie chcę. Poza tym to stream.


120ml-w sam raz :)

Dlatego powoli odchodzę od streamów, w teorii wydaje się że wszystko ok, lecz jak dochodzi stres i adrenalina..nawet chmurką ciężko wycelować:)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dokładnie, opowiadaj, zwłaszcza, że ja chcę niedługo zakupić 4 streamy dla mnie i bliskich mi osób :)


Nie kupuj streamu, drugi raz nie trafiłem (wcześniej Sabre Red albo Uzi) z bliskiej odległości. A nie byłem specjalnie spanikowany.

Myślałem o Sabre Red (lubię i cenię ich produkty) w pianie, ale zbyt dużo negatywnych opinii o zasięgu i kształcie wyrzucanej substancji.

OC-17 w chmurze kupię, pomimo tego że zasięg nie jest najlepszy, ale ten gaz konkretnie działa. Tym razem wezmę 90ml, bo 60tka zadziwiająco szybko się kończy.

Także dobrej pianki mi trzeba i jestem w kropce.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dokładnie, opowiadaj, zwłaszcza, że ja chcę niedługo zakupić 4 streamy dla mnie i bliskich mi osób :)


Nie kupuj streamu, drugi raz nie trafiłem (wcześniej Sabre Red albo Uzi) z bliskiej odległości. A nie byłem specjalnie spanikowany.

Myślałem o Sabre Red (lubię i cenię ich produkty) w pianie, ale zbyt dużo negatywnych opinii o zasięgu i kształcie wyrzucanej substancji.

OC-17 w chmurze kupię, pomimo tego że zasięg nie jest najlepszy, ale ten gaz konkretnie działa. Tym razem wezmę 90ml, bo 60tka zadziwiająco szybko się kończy.

Także dobrej pianki mi trzeba i jestem w kropce.


Ja czekam na dostawę FOX-ów :) (aby piankę kupić).

A tak na marginesie-gdzie kupiłeś MACa?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024