Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Teraz poważnie: wg zaleceń specjalistów od ochrony osobistej w USA typowe gazy policyjne mogą nie zdać egzaminu w sytuacji kiedy broni się zwykły człowiek a więc w tzw obronie osobistej.
Proszę link ( Chris E McGoey, CPP, CSP, CAM - ekspert od ochrony osobistej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i nie jest to jakiś tam koleś co się nie zna :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Minimalne wymagania dla gazów pieprzowych do skutecznej ochrony osobistej ludności w wiekszości przypadków ataku:

1. Przynajmniej 15 % OC
2. Minimum 2 mln SHU
3. Raczej tzw Force cone czyli koniecznie chmurka
4. Gaz musi być zawsze trzymany w ręku w sytuacjach kiedy jest mozliwy atak.

Czyli stone , daniel itd - jeżeli nie chodzimy parami :) to SABRE i wiele innych gazów typowo policyjnych nas szarych ludków może nie obronić. I taka jest prawda. Ale policji w zupełności wystarczą :D

Ej więc ty jakiś kozak jesteś bo Sabre w Twoich rękach dał rade :lol: niesamowite-rozumiem ze od tej pory wszyscy kupujemy tylko gazy powyżej 15%OC bo jakiś stary dziad pseudo spec tak powiedział :) Pomyśleć ze mój kumpel zniósł gościa w autobusie zwykłym KO 8O
Ale przecież nie można przyznac ze Sabre to świetne gazy bo te wszystkie Hi-Powery nie będą już takie fajne,szkoda tylko ze nikt kto je posiada nie może nakręcić filmu,nawet pomimo że kończy wam sie data ważnośći,zwłaszcza TY,który mówisz że posiadasz 3 nie możesz udowodnić swojej gadki o zasięgu itp. :-)
Co do Cizzii to jestem pewny że nadal jest na tym forum,tylko pod innym nickiem,pewnie mu głupio od gadania że nikomu nie uda sie załatwić dobrych gazów i już nie można sie chełpić ze tylko Ja mam Foxa itp.i liczyć sobie po 150 zeta za puche :wink: Ale prosze bez kłopotu można kupić Foxa,Crossfire,Frontiersman itp. :)


Kupuj KO . Ja go też kupiłem - na psy bo mi szkoda porzadnych gazów marnować a ten jeszcze ma jako taka moc i zasięg.
Pedały, lesbijki i taksówkarze też KO i inne tanie kupują bo podobno skuteczne. Jaki sens mają takie porównania.
Filmy o HP ? Jaki sens kręcić filmy. Chyba dla motłochu i co ty nie wiesz że film i TV kłamie? hahahaha . A uwierzysz w taki fim gdzie babka podrzyna gardło kochankowi? Chcesz link to zapodam leszczom.


A na Hi-Gówno nie szkoda Ci kasy marnować?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

1. Uzywał/miał ktos hi-max w wersji cone?
2. Oprócz twist locka co macie do sabre red w wersji magnum?

1. Nie miałem. Gdy pytałem w hpe.pl czy mają wersje Cone to odpowiedzieli mi, że nie mają takich w ofercie.
2. Jeśli chodzi ci o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to:
bardzo kiepski zasięg,

słabe ciśnienie gazu, duża podatność na wiatr

bardzo wąski strumień mgły

Co do Frontiersman to podoba mi się to, że producent podał przybliżony czas opróżnienia puszki z całego gazu (ok. 5 sekund) a nie tak jak w innych gazach podaje np. 15 wystrzeleń.
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzisiaj trochę poszperałem po zagranicznych stronach i znalazłem taka ankietę morze kogoś zaciekawi [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A na Hi-Gówno nie szkoda Ci kasy marnować?


Gdyby Hi-Power był jeszcze masowo produkowany i dostepny w Polsce w jakiejś normalnej cenie to inaczej byś gadał koleżko. A tak to szkoda mi czasu na udawadnianie wyższości tego czy innego gazu nad innym. Wyższość wychodzi w praktyce a nie w zaciszu naukowych pracowni.

Owszem widzę w necie sporo polskich testów dotyczących gazów KO ,SABRE, Police Magnum, Force80 , UZI , Smith&Wesson itp ale jescze nikt z was sobie przed kamerą nimi w gębę nie strzelił. :) Tym bardziej trudno będzie znależć chętnego na test z Hi-Powerem. Ci którzy go nie mają i nie uzywają śmieją się z niego , że słaby drogi u kitaja pewnie robiony itp Ale OK jakby co to pod koniec 2011 zapraszam. Bo wtedy mi sie konczy termin ważności 3 szt HP i moze jakiś dotrwa. Wcześniej szkoda mi marnować tak zacnego produktu na jakieś wygłupy przed kamerą. Aha za HP zapłaciłem po 100 zł - dwa dostałem od znajomego z USA , wczesniej kupowałem w HPE Poland po 60 zł. Czy to drogo?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sam mam Hi-Powera, ważność do 2012r, ale jako obiekt kolekcjonerski. Bo już go nie produkują i jest po prostu nie sprawdzony. Ale wydać 150zł-żałuję bo można dostać już niezłą gaśnicę..

Co do ankiety to kolejny raz prawda się potwierdziła, lecz sabre* jeszcze do końca jakoś nie ufam, widziałem jak koleś dostał nim i normalnie był w stanie walczyć, drugi widział (celował atrapą broni w trenera)..Co do Defense Technology to uważam je za lepsze niż sabre, oczywiście niektóre produkty, głównie Bodyguard bo jest sprawdzony w policji..ale mają też gaz dostępny w HPE 10% olejku o ostrości...0.5 SHU więc porównując ma moc najsłabszego Kolterka.

*Jedynymi produktami, jakim ufam są Frontiersman i CrossFire.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sam mam Hi-Powera, ważność do 2012r, ale jako obiekt kolekcjonerski. Bo już go nie produkują i jest po prostu nie sprawdzony. Ale wydać 150zł-żałuję bo można dostać już niezłą gaśnicę..

Co do ankiety to kolejny raz prawda się potwierdziła, lecz sabre* jeszcze do końca jakoś nie ufam, widziałem jak koleś dostał nim i normalnie był w stanie walczyć, drugi widział (celował atrapą broni w trenera)..Co do Defense Technology to uważam je za lepsze niż sabre, oczywiście niektóre produkty, głównie Bodyguard bo jest sprawdzony w policji..ale mają też gaz dostępny w HPE 10% olejku o ostrości...0.5 SHU więc porównując ma moc najsłabszego Kolterka.

*Jedynymi produktami, jakim ufam są Frontiersman i CrossFire.


Frontiersman i Crossfire? Potwierdzam :Miodzio :!:
A hi-Powera sie nie obawiaj, wiele razy użyłem i naprawdę trzeba uważać, żeby nie zrobić komuś problemów dodatkowych. Wierz mi zdarzali się tacy od których gównem śmierdziało jak z HP dostali ( i co miałem im zdjęcie wtedy zrobić?). Zdecydowanie za mocny ale akurat ja takie lubię.Po co bym miał tu wstawiać głodne kawałki skoro i tak juz go masowo nie produkują czyli trzeba raczej o nim zapomnieć :(

Aha ;Nie wierz w żadne ankietki :)
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po przemyśleniach zdecydowałem, że kupuję cztery miotacze - dwa dla rodziny i jedna sztuka treningowo-zapasowa. Wobec tego, że chciałbym aby to był jak najskuteczniejszy gaz proszę was o pomoc w podjęciu decyzji.
Rozważam takie gazy: Fox 5.3 SHU, Fox Green, Sabre Red Crossfire. Poniżej przedstawiam moje spostrzeżenia i wątpliwości na temat każdego z nich:

Fox 5.3 SHU:
- teoretycznie powinien najszybciej zacząć działać, a to jest dla mnie kluczowe - nie chcę odpierać 10-cio godzinnego oblężenia tylko jak najszybciej obezwładnić napastnika po to by móc się oddalić
- mało procent OC - nie wiem czy to wystarczy, chociaż wg. filmików z YT powinien wystarczyć. Niemniej jednak również w tym temacie wklejano filmiki, w których fox nie działał zbyt dobrze. Ja to mogę jeszcze przeżyć bo jeśli gość będzie tylko trochę obezwładniony to i tak da mi to sporą przewagę w starciu fizycznym. Jeśli jednak osoba broniąca będzie kobietą, dla której osiągnięciem będzie wyjęcie i użycie gazu to sytuacja może być różna.

Fox Green:
- 3 miliony SHU i 6% OC - olejku pieprzowego ma już więcej niż czarny fox, ostrość "na dyszy" również ma wyższą
- czy mniejsza liczba SHU nie spowoduje spowolnionego zadziałania ?
- malowanie napastnika na zielono - nie wiem czy to jest aż tak mocna zaleta, gdyż jeśli napastnikowi się coś stanie - wpadnie pod samochód lub do jakiegoś zbiornika wodnego to charakterystyczność tego gazu może ułatwić namierzenie operatora miotacza. Oczywiście nie planuję takich akcji, ale ktoś w tym temacie już poruszył tą kwestię i zapadła mi ona w pamięć.

Sabre Red Crossfire:
- 2 mln SHU i 10% OC - ostrość "na dyszy" chyba najwyższa z tych trzech gazów, ale pytanie czy 2 mln SHU wystarczą i działanie nie będzie zbyt wolne?
- spora zaleta: można używać gazu pod dowolnym kątem. Niemniej jednak mam pytanie - czy np. gdyby foxa obrócić do góry nogami to naprawdę by nie psikał? Może duże ciśnienie w puszce spowodowałoby jednak wyrzucenie środka drażniącego?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Po przemyśleniach zdecydowałem, że kupuję cztery miotacze - dwa dla rodziny i jedna sztuka treningowo-zapasowa. Wobec tego, że chciałbym aby to był jak najskuteczniejszy gaz proszę was o pomoc w podjęciu decyzji.
Rozważam takie gazy: Fox 5.3 SHU, Fox Green, Sabre Red Crossfire. Poniżej przedstawiam moje spostrzeżenia i wątpliwości na temat każdego z nich:

Fox 5.3 SHU:
- teoretycznie powinien najszybciej zacząć działać, a to jest dla mnie kluczowe - nie chcę odpierać 10-cio godzinnego oblężenia tylko jak najszybciej obezwładnić napastnika po to by móc się oddalić
- mało procent OC - nie wiem czy to wystarczy, chociaż wg. filmików z YT powinien wystarczyć. Niemniej jednak również w tym temacie wklejano filmiki, w których fox nie działał zbyt dobrze. Ja to mogę jeszcze przeżyć bo jeśli gość będzie tylko trochę obezwładniony to i tak da mi to sporą przewagę w starciu fizycznym. Jeśli jednak osoba broniąca będzie kobietą, dla której osiągnięciem będzie wyjęcie i użycie gazu to sytuacja może być różna.

Fox Green:
- 3 miliony SHU i 6% OC - olejku pieprzowego ma już więcej niż czarny fox, ostrość "na dyszy" również ma wyższą
- czy mniejsza liczba SHU nie spowoduje spowolnionego zadziałania ?
- malowanie napastnika na zielono - nie wiem czy to jest aż tak mocna zaleta, gdyż jeśli napastnikowi się coś stanie - wpadnie pod samochód lub do jakiegoś zbiornika wodnego to charakterystyczność tego gazu może ułatwić namierzenie operatora miotacza. Oczywiście nie planuję takich akcji, ale ktoś w tym temacie już poruszył tą kwestię i zapadła mi ona w pamięć.

Sabre Red Crossfire:
- 2 mln SHU i 10% OC - ostrość "na dyszy" chyba najwyższa z tych trzech gazów, ale pytanie czy 2 mln SHU wystarczą i działanie nie będzie zbyt wolne?
- spora zaleta: można używać gazu pod dowolnym kątem. Niemniej jednak mam pytanie - czy np. gdyby foxa obrócić do góry nogami to naprawdę by nie psikał? Może duże ciśnienie w puszce spowodowałoby jednak wyrzucenie środka drażniącego?


Kolego - krótko. Po pierwsze: bierz dostępne w Polsce, będzie taniej.
Czyli : jeden porządny w chmurce: FOX lub Police Magnum ( USA)
drugi strumień jak wyżej lub Crossfire jeżeli głównie byś uzywał w dzień. Zawsze noś dwa tzn jeden strumień i jeden chmurka.

Uwaga: Fox psiknie też w pozycji odwróconej ale za chwilę straci całą moc wyzrucającą i zostanie ci prawi pełna puszka bez mozliwościu strzału.

Gdyby był dostępny SABRE RED DPS (DUAL System) 10%OC 2mln SHU to też bym polecił ale niestety nie ma w kalibrze. Ten ostatni zrobił na mnie wrażenie niedawno jak użył go znajomy w czasie zadymy w Sopocie * latem). Poszukałem w necie i też ma dobre notowania w USA.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kolego - krótko. Po pierwsze: bierz dostępne w Polsce, będzie taniej.
Czyli : jeden porządny w chmurce: FOX lub Police Magnum


Wszystkie które wymieniłem są dostępne w Polsce (foxy w hotspray'u, sabre w kalibrze). Co do noszenia dwóch gazów - raczej nie ma takiej możliwości, muszę wybrać jakiś kompromis. Rozumiem jednak że w takim wypadku proponujesz FOXa czarnego?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


Kolego - krótko. Po pierwsze: bierz dostępne w Polsce, będzie taniej.
Czyli : jeden porządny w chmurce: FOX lub Police Magnum


Wszystkie które wymieniłem są dostępne w Polsce (foxy w hotspray'u, sabre w kalibrze). Co do noszenia dwóch gazów - raczej nie ma takiej możliwości, muszę wybrać jakiś kompromis. Rozumiem jednak że w takim wypadku proponujesz FOXa czarnego?


Raczej czarny i chmurka szczególnie jak dla Pani.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak już wcześniej cytowałem artykuł jakiegoś doktora, większa liczba SHU bardziej pali, większa liczba procent OC dłużej trzyma. Bierz Mean Green i Crossfire.

Gdyby był dostępny SABRE RED DPS (DUAL System) 10%OC 2mln SHU to też bym polecił ale niestety nie ma w kalibrze. Ten ostatni zrobił na mnie wrażenie niedawno jak użył go znajomy w czasie zadymy w Sopocie * latem). Poszukałem w necie i też ma dobre notowania w USA.

No wszystko fajnie tylko mnie zastanawia dlaczego Sabre Red nie napisał nic o tych gazach na swojej stronie?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jak już wcześniej cytowałem artykuł jakiegoś doktora, większa liczba SHU bardziej pali, większa liczba procent OC dłużej trzyma. Bierz Mean Green i Crossfire.


Też może być tylko wtedy brałbym Police Magnum w chmurce i Crossfire. Logicznie

No wszystko fajnie tylko mnie zastanawia dlaczego Sabre Red nie napisał nic o tych gazach na swojej stronie?


Gdzieś to u nich jest. Poszukam. Na razie tylko tu :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu chyba z tego oberwał:

  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jak już wcześniej cytowałem artykuł jakiegoś doktora, większa liczba SHU bardziej pali, większa liczba procent OC dłużej trzyma. Bierz Mean Green i Crossfire.


Też może być tylko wtedy brałbym Police Magnum w chmurce i Crossfire. Logicznie

No wszystko fajnie tylko mnie zastanawia dlaczego Sabre Red nie napisał nic o tych gazach na swojej stronie?


Gdzieś to u nich jest. Poszukam. Na razie tylko tu :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu chyba z tego oberwał:


Ale jak niedokładnie w oczy trafisz ze strumienia to jest tak, dlatego dla Pańs raczej chmurka musi być:

  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Niemniej jednak również w tym temacie wklejano filmiki, w których fox nie działał zbyt dobrze.

Pokaz mi filmik gdzie fox nie zadzialal zbyt dobrze(ja takich nie widzialem)
Chyba, ze mowisz o murzynie, ktory dostal chmura i zanim gaz doszedl do oczu to minelo kilka sekund (i dlatego wole stream), czy ten na ktorym gosc otwiera oczy po tym jak gowno nim dostal, polecial pod wode pozniej za chwile poszedl do domu ciety filmik i znowu pod woda i tam otwiera oczy.
1.zbyt mala ilosc ilosc gazu
2.ciety filmik (nie wiadomo ile siedzial w domu)
Innych nie widzialem do ktorych mozna by sie przyczepic, niby ma tylko 0,7 MC ale jakos to gowno dziala i to niezle.
To byly bledy czlowieka, a nie gazu.Gdyby dostali wieksza ilosc albo chociaz z blizszej odleglosci, a najlepiej stremerem to by reakcja byla troche inna. :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
marOne: No ja też zamierzam raczej zakupić streamery - myślę że po odpowiednim przeszkoleniu wszyscy dadzą sobie z nimi radę. A zazwyczaj jest tak, że jak jest zła sytuacja to pierdzieli się wszystko - i np. lądujemy w pozycji "pod wiatr" - wtedy jest ryzyko, że sami otrzymamy trafienie chmurką.
Co do wspomnianych filmików - to tak, były to te które wymieniłeś i przy okazji wyjaśniłeś.

Mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz: czy ktokolwiek widział skuteczność foxa green albo zna jakiś filmik na którym ktoś nim dostaje? Szukam szukam i trudno mi znaleźć nawet opinię.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

marOne: No ja też zamierzam raczej zakupić streamery - myślę że po odpowiednim przeszkoleniu wszyscy dadzą sobie z nimi radę. A zazwyczaj jest tak, że jak jest zła sytuacja to pierdzieli się wszystko - i np. lądujemy w pozycji "pod wiatr" - wtedy jest ryzyko, że sami otrzymamy trafienie chmurką...

I zobacz sobie jak 59 ml ladnie leci:
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nom, widać, że leci "bogato" :) W zasadzie mam już jeden dylemat - fox czarny czy zielony. Zielony został zrobiony później, więc fox mógł wyciągnąć jakieś wnioski i może zielony jest lepszy. Z drugiej strony - może jest tak jak często bywa z drugimi częściami filmów - może być gorszy od pierwszej wersji.

Narazie skłaniam się bardziej ku zielonemu bo ma większą ostrość "na dyszy".
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nom, widać, że leci "bogato" :) W zasadzie mam już jeden dylemat - fox czarny czy zielony. Zielony został zrobiony później, więc fox mógł wyciągnąć jakieś wnioski i może zielony jest lepszy. Z drugiej strony - może jest tak jak często bywa z drugimi częściami filmów - może być gorszy od pierwszej wersji.

Narazie skłaniam się bardziej ku zielonemu bo ma większą ostrość "na dyszy".

Ogolnie malo jest w sieci o zielonym foxie, nie widzialem chyba zadnych opinii jak dziala green
Na yt jest cos takiego:
i na forum kilka stron wczesniej ktos dal link jak leci...a najwieksza ostrosc na dyszy ma sabre red.
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dzisiaj wypróbowałem gaz fox 5.3 w strumieniu ten średniej wielkości i dziwne bo nie wiało a jednak poczułem go w nosie .. tym bardziej że strumień był skierowany w stronę ziemi :/ wziełem go na język z dyszy.. ale po 10 minutach już go nie czułem.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to jest filmik gdzie gosc po foxie jakby toszke jest w stanie otworzyc oczy (około 40 sekundy)
widzi pistolet
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024