Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kolego nie uzywam więcej jak 3 marki a noszę zawsze tylko 2 gazy - jeden w strumieniu , drugi w chmurce. Ten w strumieniu to OC-17 + czasem w zapasie SABRE Red Crossfire ( nie wymieniłem KO bo ten na psy raczej uzywam).
Moi znajomi mają znacznie bogatszą kolekcję z racji wykonywanych prac i obowiązków :D i stąd również czerpię praktyczną wiedzę a nawet ich gazy czasem uzywałem.

O Wild Fire jeszcze raz sprawdzę informację.



Tak go wychwalasz, podobno masz 3 sztuki a nie nosisz HP?????????????????????????????

Taki super według Ciebie ten HP, o Sabre piszesz że taki słaby a nosisz Sabre zamiast HP????????????????????
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dla osób preferujących Sabre, dwa filmiki z okresowych testów gazów.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dla osób preferujących Sabre, dwa filmiki z okresowych testów gazów.

Z jakiej mniej więcej odległości "sypałeś"?
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk skończ pisać swoje bajeczki bo sam się w swoich bzdurnych wywodach gubisz co masz wytykane na każdym kroku. I przestań pisać żenujące teksty w stylu że HP używają jakieś jednostki specjalne a Ty wiesz i ogólnie jakich ty nie masz znajomych bo mi się śmiać chce :)

0 argumentów, poziom przedszkolaka, wszystko z głowy bierzesz człowieku.

Przestań się ośmieszać.

Masz 3 puchy HP a nosisz Sabre i OC-17 mimo że Sabre według ciebie słabe ale to jego użyłeś ostatnio (o ile nie ściemniałeś) i zadziałał super?

Bzdety piszesz jak potłuczony.

Zawsze tylko uciekasz od odpowiedzi i te swoje bajeczki wciskasz. Ciekawe co teraz wymyślisz.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mrx1: Super metoda badawcza na język, polecam. I opieraj się dalej na opinii handlarza cizzi i jego kolegi i majka bo to takie kółko wzajemnej adoracji. Fajnego sobie kolegę znalazłeś.

Zrób jak chcesz przepłać, kup sobie bazarowca z krótkim terminem ważności. Bądź w swoim mniemaniu przekonany że masz super sprzęt.

A ja ci polecam jeszcze lepszy. Vexor był reklamowany jako 16M SHU kup tak producent napisał. Tez tylko w jednej formie dostępny. Z pewnością napastnikowi zejdzie skóra z twarzy, oczy wyskoczą a potem głowa wybuchnie. Serio lepszy niz pistolet. Ja ci mówię i badałem na języku. Nikt g nie ma ale ja ci mówię super. Sam nosze inny gaz ale ten lepszy za 300 zł ci sprzedam.

Dla wszystkich postronnych którzy zaglądają polecam nabycie w hotspray lub kaliber.pl markowych i sprawdzonych gazów po przyzwoitej cenie - Sabre i Fox.

Fedormajk: to czy się obronisz strumieniem nie zależny od tego czy nosisz mundur czy nie chciałem zauważyć tylko czy trafisz w oczy co było MILION razy tu poruszane. Przestań opowiadać bajki bez podstaw co ty za bzdury bezmyślne wypisujesz.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Teraz poważnie: wg zaleceń specjalistów od ochrony osobistej w USA typowe gazy policyjne mogą nie zdać egzaminu w sytuacji kiedy broni się zwykły człowiek a więc w tzw obronie osobistej.
Proszę link ( Chris E McGoey, CPP, CSP, CAM - ekspert od ochrony osobistej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i nie jest to jakiś tam koleś co się nie zna :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Minimalne wymagania dla gazów pieprzowych do skutecznej ochrony osobistej ludności w wiekszości przypadków ataku:

1. Przynajmniej 15 % OC
2. Minimum 2 mln SHU
3. Raczej tzw Force cone czyli koniecznie chmurka
4. Gaz musi być zawsze trzymany w ręku w sytuacjach kiedy jest mozliwy atak.

Czyli stone , daniel itd - jeżeli nie chodzimy parami :) to SABRE i wiele innych gazów typowo policyjnych nas szarych ludków może nie obronić. I taka jest prawda. Ale policji w zupełności wystarczą :D

Ej więc ty jakiś kozak jesteś bo Sabre w Twoich rękach dał rade :lol: niesamowite-rozumiem ze od tej pory wszyscy kupujemy tylko gazy powyżej 15%OC bo jakiś stary dziad pseudo spec tak powiedział :) Pomyśleć ze mój kumpel zniósł gościa w autobusie zwykłym KO 8O
Ale przecież nie można przyznac ze Sabre to świetne gazy bo te wszystkie Hi-Powery nie będą już takie fajne,szkoda tylko ze nikt kto je posiada nie może nakręcić filmu,nawet pomimo że kończy wam sie data ważnośći,zwłaszcza TY,który mówisz że posiadasz 3 nie możesz udowodnić swojej gadki o zasięgu itp. :-)
Co do Cizzii to jestem pewny że nadal jest na tym forum,tylko pod innym nickiem,pewnie mu głupio od gadania że nikomu nie uda sie załatwić dobrych gazów i już nie można sie chełpić ze tylko Ja mam Foxa itp.i liczyć sobie po 150 zeta za puche :wink: Ale prosze bez kłopotu można kupić Foxa,Crossfire,Frontiersman itp. :)
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

mrx1: Super metoda badawcza na język, polecam.


No nie jest może najlepsza, ale jąkąś tam informację o ostrości niesie. Gdyby stężenie było niższe niż podane to z pewnością nie przyniosłaby takich efektów.

Zrób jak chcesz przepłać, kup sobie bazarowca z krótkim terminem ważności.


Wiem, że Sabre ma 4 lata ważności. Zobacz jednak co na ten temat pisze Fox w pdfie na swojej oficjalnej stronie:

We warranty our units for three years from the date they are made, resulting in what is called a three-year total life. However, we recommend replacing a unit at two years from the “time of purchase" or after using it to protect oneself.
(...)
Could we state our shelf life is 4 or 5 years? Certainly, but we do not want you to risk only getting a short burst, if anything at all, when you are expecting to have enough formula to hit an attacker. Just because a company says 4 or 5 years doesn’t mean their product is really going to perform as you hope it will for that amount of time. It only means that you are taking a big risk with your safety.


W streszczeniu i przetłumaczeniu: Zalecają wymianę gazu po dwóch latach, mówią, że trzymanie gazu przez 4-5 lat to duże ryzyko i nie powinno się tego robić pomimo, że niektóre firmy piszą, że ich gaz jest ważny przez 4 lata.

Vexor był reklamowany jako 16M SHU kup tak producent napisał. Tez tylko w jednej formie dostępny


Hi-Power nie był dostępny tylko w jednej formie, jeśli za formę uważamy wymiar miotacza. HP był oferowany w kilku pojemnościach.

Sądzę, że wymieniliśmy się argumentami i temat się raczej wyczerpał. Oczywiście możesz się ustosunkować, ale ja raczej nic więcej do dodania nie mam. Z resztą - nie warto się wysilać w dyskutowaniu o gazie, którego nikt już raczej nigdzie nie kupi, a używają go tylko koneserzy :)

Z chęcią jednak posłucham o Sabre/Foxach/innych dostępnych na rynku gazach i ich działaniu z Twojego doświadczenia. Jak już pisałem, ważność mojego HP się skończyła i nadszedł czas zmiany.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dyskusja o to, czy Fox czy Sabre, przypomina mi dyskusje Commodore czy Amiga, PC czy MAC. Oba sa dobre i porównywalne, a ze jeden ma cyferki większe od drugiego o niczym nie świadczy. :)

A tak mi się skojarzyło :) trochę bawię się w sport i nieodłącznym suplementem jaki wcinam jest magnez. Jest milion rożnych preparatów i kilka form postaci magnezu: tlenek, wodoroasparganian, cytrynian itp.

I teraz co z tego, ze jakiś tam lek ma 100 mg magnezu w jednej tabletce, jeżeli do jego wyrobu wykorzystano tlenek magnezu o wchłanialności ok. 10 %, a inny niby gorszy bo ma mniej o polowe - 75 g magnezu z cytrynianu magnezu ale o wchłanialości 40% …

Może na tej samej zasadzie Fox ma najlepsza formę bazy i jest lepszy od Sabre :) żartuje oczywiście. :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Akurat Commodore czy Amiga to bardzo kiepskie porównanie :lol: tak jakby porównywać awionetka do F-16 :) Sorki,ale nie mogłem sie powstrzymac
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mrx1: Fox nie ma nic do technologii Sabre i jest znany z marketingowego bełkotu. Jesli ich miotacze tyle wytrzymują to ich sprawa. Jest bardzo dobrym gazem ale ich marketingiem się nie przejmuję bo można im wytknąć inne rzeczy które wymyślają. Ale marketing dźwignią handlu.

Sabre powinno robić miotacze z ważnością 2 lat ale robi 4 zarabiając tym samym mniej :D nie ma sensu ekonomicznego dla nich aby zawyżali przydatność gazu raczej odwrotnie. Mimo wszystko są szczerzy i wiedza ile ich pojemnik wytrzyma i substancja.

Dla mnie przydatność Sabre jest oznaką poważnego traktowania klienta, wiadomo że pojemnik z wysokiej jakości materiałów spokojnie wytrzyma kilka lat przecież a substancja o ile się nie rozłoży (a wygląda że jest dość trwała bo ogólnie miotacze mają przydatność w latach liczoną) to nie ma ryzyka.

Sabre ma kolejny plus za to że sztucznie nie zaniża przydatności gazów.Nie maja żadnego celu w zawyżaniu przydatności a odbiorców mają powaznych.

Oczywiście jak chcesz wymieniaj szybciej nie zaszkodzi.

A Hi-Power to gaz dla koneserów wynalazków.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podsumowując wczorajszą rozmowę.

Hi-Power to na pewno jeden z lepszych gazów. Na pewno w większości przypadków zda egzamin, jednak jak już przedmówcy pisali ja wybrałbym OC-17, fox-a czy frontiersmana czy BodyGuarda bo to światowa czołówka gazów. Ktoś napisał, że przy teście ,,na język" HP wcale nie był mocniejszy ,,fox piekł bardzo mocno, zaryzykuję ,że bardziej niż HP". A fox działa piorunująco i zajebiście mocno, a inne też mocno ale dłużej. Coś kosztem czegoś. Tak jak byś miał batona 26 i 16 cali. Jak byś którymś z nich dostał bolałoby równie mocnie.

Na np. NATO jest napisane ,,blilion" czegoś tam i co, uwierzysz, że ma bilion substancji czynnej? NIE, bo zostało to sprawdzone, natomiast w przypadku HP nie, tylko kilka osób twierdzi że jest mocny a skąd wiesz, że nie kłamią? W sądzie taki dowód byłby o kant dupy potłuc.

Z kolei na innym takim gazie w innym opakowaniu jest napisane ,,SUPER PARALISANT" i co, jest to gaz paraliżujący? Nie, bo to nierealne. Ale oczywiście ludzie z allegro się nabiorą jak i Wy na HP. Sprzedający twierdzi, że to gaz paraliżujący co jest absolutną nieprawdą jak i ,że działa na ,,furiatów oraz ludzi pod wpływem narkotyków i alkocholu" co jest też w większości sprzeczne z prawdą. Ale oczywiście ludzi uwierzą i myślą ,że chodzą z gazem paraliżującym i powalą nim batalię komandosów...

Tak samo jak by na HP napisali, że ma bilion SHU uwierzylibyście??
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

mrx1: Fox nie ma nic do technologii Sabre i jest znany z marketingowego bełkotu. Jesli ich miotacze tyle wytrzymują to ich sprawa. Jest bardzo dobrym gazem ale ich marketingiem się nie przejmuję bo można im wytknąć inne rzeczy które wymyślają. Ale marketing dźwignią handlu.

Sabre powinno robić miotacze z ważnością 2 lat ale robi 4 zarabiając tym samym mniej :D nie ma sensu ekonomicznego dla nich aby zawyżali przydatność gazu raczej odwrotnie. Mimo wszystko są szczerzy i wiedza ile ich pojemnik wytrzyma i substancja.

Dla mnie przydatność Sabre jest oznaką poważnego traktowania klienta, wiadomo że pojemnik z wysokiej jakości materiałów spokojnie wytrzyma kilka lat przecież a substancja o ile się nie rozłoży (a wygląda że jest dość trwała bo ogólnie miotacze mają przydatność w latach liczoną) to nie ma ryzyka.

Sabre ma kolejny plus za to że sztucznie nie zaniża przydatności gazów.Nie maja żadnego celu w zawyżaniu przydatności a odbiorców mają powaznych.

Oczywiście jak chcesz wymieniaj szybciej nie zaszkodzi.

A Hi-Power to gaz dla koneserów wynalazków.


HiPower to taki gaz jak samolot An-225 Mrija czyli, że działa ale i tak nie jest zbyt często używany jest zawodny i wszyscy i tak wybiorą Airbusa czy Boeinga bo jest niezawodny i sprawdzony przez największe linie lotnicze świata:)

A co do przydatności to FOX ma jak najbardziej rację, ja mam RMG-75 jeden z 82r jak i z 92. Z 82 roku zadziałał jak nowy z zasięgiem i mocą i ten z 92 pewnie też by i tak działał tyle, że mają prawie 20 i 30 lat...Ale lepiej mieć miotacz nieprzeterminowany bo 100 razy się uda a 101 może się nie udać..

Tak samo jak stare pralki działały 20 lat i jeszcze piorą to nowe chodzą rok i się rozwalą..
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
oczywiscie nastepca hi-powera jest, firma z renoma jedynie co mozna zarzucic to mała pojemnosc

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]\

a teraz tak z innej beczki:

1. Uzywał/miał ktos hi-max w wersji cone?

2. Oprócz twist locka co macie do sabre red w wersji magnum?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jeszcze raz link bo nie wiem czy tamten dziala poprawnie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

jeszcze raz link bo nie wiem czy tamten dziala poprawnie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dzięki za link kolego, fajna sprawa ten UDAP, szkoda tylko że pojemnik jest tak mały.

Osobiście wolałbym to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - parametry właściwie identyczne jak Frontiersman, a miotacz został zaklasyfikowany przez UDAP jako "personal pepper spray" 8O
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W obronie możesz nawet zabić napastnika..więc frontiersman to nic...
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W obronie możesz nawet zabić napastnika


Radziłbym uważać z takimi uproszczeniami - wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Odsyłam do postów kolegi Cezarego_D.

Nawiasem mówiąc, gdyby jakiś prokurator dostał małpiego rozumu na widok niedźwiedzia na puszce Frontiersmana i chciał komuś postawić zarzut przekroczenia obrony koniecznej, zawsze można argumentować, że są na rynku miotacze o właściwie identycznych parametrach, przeznaczone do użytku przeciwko ludziom. Ciśnienie i ilość kapsaicyny są w UDAP i Frontiersmanie zbliżone, a jakoś nie przychodzi mi do głowy inny powód (poza ilością kapsy i ciśnieniem) dla którego Sabre przestrzega przed stosowaniem Frontiersmana przeciw ludziom.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Zobaczcie sobie na hotspray jaka ladna obnizka cen gasnic PM

Ech dzisiaj kupiłem sobie Frontiersman.


Gratulacje, świetny wybór. Czekamy na wrażenia. :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Teraz poważnie: wg zaleceń specjalistów od ochrony osobistej w USA typowe gazy policyjne mogą nie zdać egzaminu w sytuacji kiedy broni się zwykły człowiek a więc w tzw obronie osobistej.
Proszę link ( Chris E McGoey, CPP, CSP, CAM - ekspert od ochrony osobistej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i nie jest to jakiś tam koleś co się nie zna :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Minimalne wymagania dla gazów pieprzowych do skutecznej ochrony osobistej ludności w wiekszości przypadków ataku:

1. Przynajmniej 15 % OC
2. Minimum 2 mln SHU
3. Raczej tzw Force cone czyli koniecznie chmurka
4. Gaz musi być zawsze trzymany w ręku w sytuacjach kiedy jest mozliwy atak.

Czyli stone , daniel itd - jeżeli nie chodzimy parami :) to SABRE i wiele innych gazów typowo policyjnych nas szarych ludków może nie obronić. I taka jest prawda. Ale policji w zupełności wystarczą :D

Ej więc ty jakiś kozak jesteś bo Sabre w Twoich rękach dał rade :lol: niesamowite-rozumiem ze od tej pory wszyscy kupujemy tylko gazy powyżej 15%OC bo jakiś stary dziad pseudo spec tak powiedział :) Pomyśleć ze mój kumpel zniósł gościa w autobusie zwykłym KO 8O
Ale przecież nie można przyznac ze Sabre to świetne gazy bo te wszystkie Hi-Powery nie będą już takie fajne,szkoda tylko ze nikt kto je posiada nie może nakręcić filmu,nawet pomimo że kończy wam sie data ważnośći,zwłaszcza TY,który mówisz że posiadasz 3 nie możesz udowodnić swojej gadki o zasięgu itp. :-)
Co do Cizzii to jestem pewny że nadal jest na tym forum,tylko pod innym nickiem,pewnie mu głupio od gadania że nikomu nie uda sie załatwić dobrych gazów i już nie można sie chełpić ze tylko Ja mam Foxa itp.i liczyć sobie po 150 zeta za puche :wink: Ale prosze bez kłopotu można kupić Foxa,Crossfire,Frontiersman itp. :)


Kupuj KO . Ja go też kupiłem - na psy bo mi szkoda porzadnych gazów marnować a ten jeszcze ma jako taka moc i zasięg.
Pedały, lesbijki i taksówkarze też KO i inne tanie kupują bo podobno skuteczne. Jaki sens mają takie porównania.
Filmy o HP ? Jaki sens kręcić filmy. Chyba dla motłochu i co ty nie wiesz że film i TV kłamie? hahahaha . A uwierzysz w taki fim gdzie babka podrzyna gardło kochankowi? Chcesz link to zapodam leszczom.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ty coś wąchasz tak?czy poprostu problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :) mój tekst o Ko był do tego ze gazem poniżej 15%OC spokojnie da rade sie obronić :wink: Jakas awersja do pedałów?może kiedyś któryś Cie zaatakował i nie dałeś rady Sabre sie obronić więc tak go nienawidzisz :lol: Widze ze kumplejesz sie z Cizzią,on też wyzywał wszystkich od leszczy :idea: kto tu mówi o TV?a filmy rzeczywiście nic nie dają,pewnie dlatego połowa forum wrzucała z uzycia różnych gazów i You Tube tym ocieka i każdy wie jak leci Sabre,frontek itp :) po co film z Hi-rozpierdalacza powera,jeszcze ktoś zaneguje jego zasięg.Lubie Cie :lol: zawsze mi nastrój poprawisz.
Pozdro
P.S napisz mi jakąs cientą riposte bo na impreze ide na 20 i chcę iść w świetnym nastroju^^
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024