Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

stone: w przypadku Hi-Power wg mnie dane o mocy są zaniżane a brak powtarzalności polega raczej na tym, że są mocniejsze niz producent podaje i takie je lubie :)


No bardzo ci dziękuję za rzeczową odpowiedź. Podzielę się z tobą równie rzeczowym stwierdzeniem: według mnie Hi-Power to badziewie i nie leci nawet 50 cm i ma mniej kapsaicyny niż Sabre. Jeszcze coś wymyslisz ciekawego?

Skąd wiem? Chlapnąłem coś z głowy tak jak ty zawsze uciekając od odpowiedzi nierzeczowymi gdybaniami i jakimiś przeczuciami swoimi.
Chyba że masz chromatograf w domu i zmierzyłeś :) ale przeciez równie dobrze możesz wyciagnąć wszysto na poparcie swojej tezy z tyłka jak zawsze.

Chodź napsikam ci Sabre albo KO i mi powiesz że nic ci nie jest i czujesz się świetnie. Na takim poziomie śmieszne testy proponujesz.

Zawsze jakieś swoje nieudokumentowane przeczucia opisujesz czy Hi-Power czy Sabre.

Ja polegam na tym na czym polegać mogę bo mam podstawy z długoletniego używania Fox-a i Sabre przez policje i cywili w USA.

Może Hi-Power to dobry gaz. MOŻE... a może nie bo opinia 3 kolesi z forum w tym jednego co nim handluje nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem w porównaniu z innymi gazami.

Wole pewniaki i pewniaki każdemu polecam a nie jakieś wynalazki.

Na szczęście niedługo skończy się już całkowicie to mamienie ludzi do zakupu przedrożonych Hi-Powerów i spokojnie będa mogli kupić skuteczne gazy w normalnym sklepie czy Kalibrze cz Hotsprayu a nie od sprzedawców bajkopisarzy.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Eh Fedormajk Stone sie produkuje na pół strony i ma racje,a Ty swoje :) tyle już było mówione ze nie ma ZADNEGO filmu z użycia hi-power,z Sabre i Foxa jest od cholery i choćby to przemawia za tymi gazami.Co z tego że hi-power jest mocniejszy skoro takim Sabre,OC-17,Foxem,Hi-maxem położe kazdego i mam do wybory fog,cone,stream,piane itp.Tak zachwalasz hi-power i masz 3 sztuki to nagraj filmik i tak prędzej ci data ważności poleci niż je zużyjesz :D Jak powiedział Stone to przypomina gadanie kto ma większego tyle ze 20 cm czy 25cm nic nie zmienia :) i tak nie włozysz bo sie nie zmieści.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
mail:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Na allegro wystawiał się gość, który sprzedawał zasobniki po gazie RMG-75, napisał,że na życzenie wyśle pełny miotacz. Oczywiście chętnych nie brakowało. Napisałem do niego i pełny, sprawny miotacz kosztuje 100zł. Opłaca się? Wg. mnie opłaca się i się chyba w niego zaopatrzę
bo doszedłem do wniosku, że jest to najmocniejszy CS jaki można kupić (bo F80 jest za żadne skarby niedostępny z inter-arkiem włącznie, podobnie jak HP), choć wyklucza się to z moim poprzednim postem, że Defenol jest porównywalnie silny. Sprzedawca napisał, że miotacz zawiera 300mg substancji czynnej więc ciut więcej co force i wydaje się być to prawdą bo gdzieś to już słyszałem.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@stone: Piszesz, że gazy od jakiegoś tam stężenia będą skuteczne i nie potrzeba więcej. Ale wolisz gaz po którym napastnikowi puszczą z bólu zwieracze czy taki po którym "tylko" zamkną się oczy i go trochę twarz popiecze? Co byś wolał posiadać w sytuacji gdy musisz walczyć o życie?


A ty na czym opierasz stwierdzenie że Hi-Power taki mocny? Bo ci kolega z forum powiedział? Nie rozśmieszaj mnie. Gratuluje źródeł. Słuchaj się bajkopisarzy dalej zamiast rzeczowych argumentów.

Od żadnego OC nie puszcza nikomu zwieracze chyba że nie trzyma moczu z przyczym chorobowych.


Różnica jak między Sabre a Hi-Power (o ile tyle ma) nie będzie znacząca dla człowieka to ci gwarantuję. Zwyczajnie nie poczujesz czy dostałeś 0,5% więcej czy nie i tak cię będzie tak samo mocno paliło.

No chyba że skóra jesteś w stanie stwierdzić tez temperaturę płomienia którego dotkniesz, w takim razie gratuluje zdolności nadludzkich.

A gaz to wole taki który wiem że jest dobry i nosi go tysiące cywili i funkcjonariuszy a produkowany jest przez renomowana firmę i odpali jak będzie potrzebny a nie jakiś wynalazek
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
stone: ja jestem praktykiem. Teoretycznie większość ma rację i ty również. A ja jednak obstaję przy swoim. Dla mnie pewniakiem jest gaz, który nie sprawdził się w policji USA i na całym swiecie :)
W dodatku już go raczej nie mozna kupić :cry:
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

stone: ja jestem praktykiem. Teoretycznie większość ma rację i ty również. A ja jednak obstaję przy swoim. Dla mnie pewniakiem jest gaz, który nie sprawdził się w policji USA i na całym swiecie :)


Praktykiem jest ten kto opiera się na rzeczach sprawdzonych w praktyce.

Ty się opierasz na wyobraźni i użyciu w praktyce może 3 sztuk tych gazów (tyle było może opisów jego użycia na forum).

Skończ się kompromitować.

A jak dla ciebie jest pewniakiem coś co się nie sprawdziło to noś pałkę z gąbki. Gratuluję logiki.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Różnica jak między Sabre a Hi-Power (o ile tyle ma) nie będzie znacząca dla człowieka to ci gwarantuję. Zwyczajnie nie poczujesz czy dostałeś 0,5% więcej czy nie i tak cię będzie tak samo mocno paliło.


Nie 0.5% mocniej, tylko ponad dwa razy mocniej. Sabre ma trochę ponad 1(chyba 1.3, ale tego nie jestem pewien), a Hi-Power 3%. Nie jest używany przez policję bo jest po prostu za mocny, oni nie chcą żeby gościu rzygał i był niemożliwy do doprowadzenia do porządku przez dłuższy czas.

Co do firmy, która produkowała HP - jak już zostało wytłumaczone, była to porządna firma robiąca wiele produktów dla policji i nie tylko. Z gazów zasłynęła również Bodyguardem LE-10. Obecnie firma nazywa się defense technology - nie wiem czy po prostu zmienili nazwę w każdym razie należą do BAE Systems. Możesz sobie poszukać informacji w Internecie na temat defense technology i przekonać się, że również jest to porządna firma.

Myślę również, że możesz trochę zmniejszyć swoją frustrację i zirytowanie - nie pomagają one w rzeczowej dyskusji.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Streszczę ci w jednym zdaniu:

Opierasz się na nieprodukowanym gazie z budżetowych materiałów którego nie używa ani żadna formacja mundurowa ani znaczna grupa cywili.

Jedyne na czym opierasz swoje twierdzenie że jest dobry to opinia (która można uzasadnić wszystko) kolegi z forum że nie używają w mundurowych bo gaz za mocny :) oraz że firma która go produkowała wypuszcza tez przyzwoite gazy.

Na tej zasadzie może ci wepchnąć wszystko, Kija z kupą też nie używają bo za mocny. Ma 50% kapsaicyny bo ktos napisał na kiju. Nieważne że nikt tego nie używa na szerszą skalę. Najlepszy mówię ci. Kosztuje u mojego kolegi tylko 200 zł.

A ja ci powiem prosto, dla ludzi którzy maja wybór dobrych sprawdzonych gazów HP to totalne badziewie niewarte uwagi.

A ostro się wypowiadam bo mieliśmy na forum juz dużo bajkopisarzy i typów spod bramy. Trzeba dbać o porządek na forum, nie obchodza mnie wynurzenia jakiegos kolesia na podstawie tego co sobie wymyślił.

A ty sie dobrze zastanów które podejście jest bardziej rzeczowe i zasadne. Jesli rzeczowe dowody cię nie przekonuja prosze bardzo róbcie sobie z kolegą kółko wzajemnej adoracji tylko nie nawijajcie głupot i przypuszczeń na uszy bo to nie będzie tolerowane.

Chesz przepłacać za niepewny miotacz - twoje zdrowie w twoich rękach. Nie próbuj jednak uzasadniać swojej decyzji czymkolwiek bo podstaw do tego nie ma. Zwyczajnie dajesz się namówić komus na cos niesprawdzonego.

A jak było sprawdzone to proszę o testy, filmy, opinie na forach. Znajdziesz chociaż 10? A ja cię zawalę kilkukrotnie większa ilością rekomendacji, opisów testów i filmów z pewniejszymi miotaczami.

Argumenty znacie co jakiś czas przypominam dla postronnych osób.

Za każdym razem bajkopisarzy będe piętnował, bo może zajrzy tu ktos postronny i sie głupot nasłucha i da zrobic w konia kupując przedrożone wynalazki i ryzykując zdrowiem.

Zobacz na smieszne odpowiedzi twojego kolegi.

Nie dajcie sie robić w konia ludzie.
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie opieram się na zdaniu jednego tylko człowieka z forum, przeszukaj ten temat i zobacz że był polecany również przez inne osoby. Osoby znające się na gazach, posiadające ich wiele i mimo to polecające HP.

Jak będziesz dokładnie kopał to znajdziesz także następującą historię. Ktoś pisał, że brał małą ilość gazu na palec, a później na język. W ten sposób testował ostrość Foxa i HP. Przy Foxie było małe pieczenie, przy HP reakcja o wiele ostrzejsza.

Czyli po krótce, za HP przemawiają dla mnie takie fakty:
1. Polecały go osoby, które miały sporo gazów w rękach, wklejały ich fotki, filmiki - ogólnie widać było, że znają się na temacie.
2. Wypuściła go poważana firma, znana w branży. Taka firma raczej nie okłamała ludzi podając fałszywe stężenia.

A co do tego że był za mocny to uważam, że jest to sensowny argument. Skoro gaz firmy sabre polecany na niedźwiedzie(i pisze na nim wyraźnie żeby nie stosować na ludziach) miał 2% MC, a HP ma 3% to reakcja w przypadku niektórych ludzi mogła być zbyt silna. Może rzeczywiście za silna dla celów policyjnych - przecież oni chcą gościa po prostu spacyfikować, a nie zapewniać mu rzyganie i niezapomniane doznania przez jak najdłuższy czas. Wobec tego produkcja tego gazu przestała być opłacalna bo siły policyjne nie będą go kupować bo jest im nieprzydatny. Niemniej jednak ja chciałbym mieć gaz o maksymalnej możliwej mocy(dostępnej legalnie, Sarinu bym nie nosił :D ).

Nie jest to gaz budżetowy, nie wiem dlaczego to powtarzasz nieustannie. Jego cena jest podobna do cen innych gazów, również tych polecanych przez Ciebie(Fox/Sabre o ile dobrze pamiętam).
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Streszczę ci w jednym zdaniu:

[


Długie te twoje zdanie było więc wyciąłęm i w ogóle ciekawy gość jesteś :)
Pozdrawiam

mrx1: jak nie trafi sie hP a chcesz mieć jakiś egzotyczny i mocny gaz to zalatwiaj WildFire 18% 3% MC albo jakiś z serii DPS .Niestety cholernie drogie na razie bo import skromny. Wild ma dobre opinie na forach w USA i duzo filmów na You Tube. Sam jeszcze go nie sprawdzałem.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam,
byłby ktoś zainteresowany gazami BodyGuard LE-10 MK-6 Stream? ;)

dokładnie taki jak tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

niezwykle lekki, idealnie leży w dłoni, z klipsem do zaczepienia.
wysokie stężenie - 13.3% OC 2,000,000 SHU

Prosto z USA;)


W jakiej cenie?


orientacyjnie podam tutaj 65zł

Na Militaria.pl znalazłem bliźniaczy gaz UZI, dużo droższy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pisz na maila radnus@pino.pl
pozdr.;)
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem stone dobrze gada, ja osobiscie zostaje jednak przy foxie,
a przekonaly mnie :
-renoma firmy
-jakosc wykonania
-uzywanie gazu przez rozne sluzby mundurowe
-dobry zasieg i szeroki strumien (stream)
-to co widzialem na yt
-wypowiedzi ludzi, ktorzy uzywaja foxa
-wypowiedzi ludzi, ktorzy testowali go na sobie (byli tacy, ktorzy testowali nie tylko foxa ale tez inne np.10% 2 000 000shu i mieli porownanie jak dziala fox, a inne gazy)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Teraz poważnie: wg zaleceń specjalistów od ochrony osobistej w USA typowe gazy policyjne mogą nie zdać egzaminu w sytuacji kiedy broni się zwykły człowiek a więc w tzw obronie osobistej.
Proszę link ( Chris E McGoey, CPP, CSP, CAM - ekspert od ochrony osobistej:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i nie jest to jakiś tam koleś co się nie zna :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Minimalne wymagania dla gazów pieprzowych do skutecznej ochrony osobistej ludności w wiekszości przypadków ataku:

1. Przynajmniej 15 % OC
2. Minimum 2 mln SHU
3. Raczej tzw Force cone czyli koniecznie chmurka
4. Gaz musi być zawsze trzymany w ręku w sytuacjach kiedy jest mozliwy atak.

Czyli stone , daniel itd - jeżeli nie chodzimy parami :) to SABRE i wiele innych gazów typowo policyjnych nas szarych ludków może nie obronić. I taka jest prawda. Ale policji w zupełności wystarczą :D
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@fedormajk
Czy tym właściwie się zajmujesz, że tak dużo gazów zużywasz?

Z tego co pamiętam podałeś tylko 1 link do forum zachwalającego Hi-Power i żadnego filmiku z testem tego gazu. Sam szukałem opinii na temat tego gazu lecz nic konkretnego nie znalazłem.

Skąd informacja, że WildFire ma 3% MC skoro po przejrzeniu ok. 500 stron z google na żadnej nie pojawiła się informacja o zawartości kapsakainy jedynie podkreślały 3 mln SHU, 18% OC?
---

Orientujecie się kto jest producentem gazu WildFire 18% :?:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@fedormajk
Czy tym właściwie się zajmujesz, że tak dużo gazów zużywasz?

Z tego co pamiętam podałeś tylko 1 link do forum zachwalającego Hi-Power i żadnego filmiku z testem tego gazu. Sam szukałem opinii na temat tego gazu lecz nic konkretnego nie znalazłem.

Skąd informacja, że WildFire ma 3% MC skoro po przejrzeniu ok. 500 stron z google na żadnej nie pojawiła się informacja o zawartości kapsakainy jedynie podkreślały 3 mln SHU, 18% OC?
---

Orientujecie się kto jest producentem gazu WildFire 18% :?:


Kolego nie uzywam więcej jak 3 marki a noszę zawsze tylko 2 gazy - jeden w strumieniu , drugi w chmurce. Ten w strumieniu to OC-17 + czasem w zapasie SABRE Red Crossfire ( nie wymieniłem KO bo ten na psy raczej uzywam).
Moi znajomi mają znacznie bogatszą kolekcję z racji wykonywanych prac i obowiązków :D i stąd również czerpię praktyczną wiedzę a nawet ich gazy czasem uzywałem.

O Wild Fire jeszcze raz sprawdzę informację.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
co do wildfire gdzieś sie spotkałem z informacja ze to ściema jest
ponadto w poniższej tabeli (sporzadzona jak mniemam dla wychwalenia gazu heatwave)
i tak najlepiej wypada sabre

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a zobaczcie jak zachfalany wildire

natomiast w tej drugiej tabeli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
rowniez sporzadzonej na potzreby heatwave -wystepuje sabre (nie sabre red) pewnie tylko po to zeby wywindowac tego heatwave z jego 1,2%mc
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zobaczcie sobie na hotspray jaka ladna obnizka cen gasnic PM
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Zobaczcie sobie na hotspray jaka ladna obnizka cen gasnic PM

Ech dzisiaj kupiłem sobie Frontiersman.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

co do wildfire gdzieś sie spotkałem z informacja ze to ściema jest
ponadto w poniższej tabeli (sporzadzona jak mniemam dla wychwalenia gazu heatwave)
i tak najlepiej wypada sabre

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a zobaczcie jak zachfalany wildire

natomiast w tej drugiej tabeli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
rowniez sporzadzonej na potzreby heatwave -wystepuje sabre (nie sabre red) pewnie tylko po to zeby wywindowac tego heatwave z jego 1,2%mc


Z tymi badaniami to jak z sondażami przedwyborczymi :) Dobrej nocki
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Minimalne wymagania dla gazów pieprzowych do skutecznej ochrony osobistej ludności w wiekszości przypadków ataku:

1. Przynajmniej 15 % OC
2. Minimum 2 mln SHU
3. Raczej tzw Force cone czyli koniecznie chmurka
4. Gaz musi być zawsze trzymany w ręku w sytuacjach kiedy jest mozliwy atak.

Czyli stone , daniel itd - jeżeli nie chodzimy parami :) to SABRE i wiele innych gazów typowo policyjnych nas szarych ludków może nie obronić. I taka jest prawda. Ale policji w zupełności wystarczą :D

??????????????????????????????????????????????????????

A zachwalasz Foxa z 2% OC??????? Poszukaj sobie jeszcze w necie jak powinna wygądać kobieta......... :D :) :D



Cizzia okazał chociaz trochę zdrowego rozsądku i zniknął z forum.Tobie Majku proponuję to samo. Nie ośmieszaj się, to żenujące..........

Ludziska, tylko Sabre!!! Ponad 30 lat działalności firmy!!! i ileś tam stanów używających ich gazów itp. itd.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024