Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Adamoo , Pogromca:

Ano trzymał zasieg ale za działanie z tej odległości nie odpowiadam i nie sprawdzałem.

Ja nawet z gasnicy sypię z bliska ( no powiedzmy z 2 m) o czym wielokrotnie zapewniałem. To wg mnie jedyny skuteczny sposób i prawie 100 % pewność, że wyhamujesz chwasta.

8-10 m zasieg gazów Frontiersman czy UDP jest teoretyczny jedynie w sensie zadziałania. Leciał na tyle ten większy Frontiersman i tylko tyle mogę powiedzieć. Ten z kalibra ma mniejszą pojemność puszki i zdaje się max zasieg 30 stóp czyli chmurka powinna dolecieć na te 8 m ale nigdy nie przekonywałem, że na tę odległość będzie skuteczny a to zasadnicza różnica.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fedor a z jakiej gaśnicy pryskałeś w chmurze czy strumieniu?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Myślałem, że to oczywiste, że mówimy cały czas o zasięgu praktycznym ;)
Pisząc o tym, że producenci zawyżają zasięg, mam na myśli choćby foxa, który określa zasięg swoich gazów w wersji heavy stream na prawie 6 metrów i epatuje nas takimi obrazkami:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tymczasem w rzeczywistości mean green 3 oz. leci tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Odległość od drzewa to dokładnie 6 metrów, gaz trzymałem mniej więcej na wysokości nosa. Puszka była ciepła, trzymałem ją do ostatniej chwili "za pazuchą" :) Było praktycznie bezwietrznie (filmik jest z dźwiękiem, strumień wylatuje z dyszy właściwie bezgłośnie).
Tak na oko strumień leciał prosto przez maksymalnie 4 metry, potem opadał. Jak dla mnie to i tak BARDZO DOBRY wynik, ale nie zmienia to faktu że sporym nadużyciem jest określenie zasięgu na 6 m i zamieszczenie efektownego obrazka bez dodatkowej adnotacji, że po tych 6 metrach płyn znajdzie się na ziemi a nie na ryju napastnika. Jakiś początkujący gazownik będzie próbował się osypywać z daleka i mocno się zdziwi gdy dostanie wp***dol...

Pozdrawiam
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a "paruje" ten mean green cos? czuc było jego ostrosc czy nie sprawdzałes?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

fedor a z jakiej gaśnicy pryskałeś w chmurze czy strumieniu?


Chmurka - Frontiersman był znajomego. Do końca wazności były 2 miesiące chyba.
Powiem tak: Frontierek to naprawdę super sprawa. Przy strzale poruszać poziomo gazem a nawet 4 - 6 chłopa nie da rady przejść taką chmurkę bez strat. :) Ale uwaga : cała puszka opróżnia się wg mnie w jakieś 4 - 5 sekund. :!:

zółtodziób: lepiej nie ryzykować i wyćwiczyć sypanie z bliska i unik z kopem w dupę frajera. :) Faktycznie na zasieg gazów bym nie liczył a raczej na ich moc. I koniecznie krzyknąć : otwórz gały łachu :) Gaz mocniej zadziała jak otworzy na chwilkę.
  • 0

budo_w cieniu drzew
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam wszystkich

Obserwuje forum od jakiegoś czasu ,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy :wink:
Zrobiłem stronke z różnymi informacjami na temat gazów tzn.zebrałem informacje z różnych źródeł m.in z tego forum.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fajna czy nie ?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Piczon - co do ostrości greena mogę powiedzieć tylko tyle, że wkładając miotacz do wewnętrznej kieszonki w polarze lekko ubrudziłem materiał resztkami płynu z dyszy. Odkryłem to jakieś 1,5 godz. później, powąchałem to ubrudzone miejsce i natychmiast poczułem drapanie w gardle. W sumie to nic niezwykłego, ale sądzę, że do mocy substancji raczej nie można mieć zastrzeżeń.
Na minus zaliczyłbym osobiście greenowi:

- zbyt dużą puszkę. W środku jest tylko 84 g. gazu a puszka ma dokładnie taką samą wielkość jak Smith&Wesson 120 ml. Wydaje mi się, że spokojnie dałoby radę upchnąć to do puszki 90 ml - byłoby znacznie poręczniej

- ekonomię. Miotacz BARDZO szybko się opróżnia. Po dwóch jednosekundowych strzałach mam wrażenie że ze środka ubyła połowa substancji. W tej chwili wg. moich subiektywnych odczuć Green waży trochę mniej niż mój stary Smith&Wesson 90 ml w dużo mniejszej puszce (również po dwóch jednosekundowych strzałach). Nie jestem ja wprawdzie fanem malutkich otworów wylotowych jak w Sabre, ale Fox chyba przegiął trochę w drugą stronę.

Poza tym trochę rozczarował mnie zielony barwnik - podczas testu spadło mi parę kropel płynu na rękę i bez trudu zmyłem to w domu - chociaż to akurat mogło być spowodowane lekko spoconą ręką.
Generalnie polecam jako oryginalny eksponat do gazowej kolekcji, ale osobiście wybrałbym dziś w tej cenie raczej gaśniczkę OC-17 albo np. Frontiersmana

I koniecznie krzyknąć : otwórz gały łachu :)


Zapamiętam :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zmieniłem nazwe tzn.całe konto (można jakoś wykasować nieużywane konto?bo zostaje przy tym)

>Nikt się nie wypowiedział o stronce - daje rade czy do dupy pomysł?

:oops:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gdzie można kupić w Polsce taką gaśnicę piany?
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



Gdzie można kupić w Polsce taką gaśnicę piany?


Ładnie go przydusiło - nie zazdroszczę
Wygląda troche jak Sabre Home Defence z wyblakłą naklejką :) ale Sabre Home Defence nie jest przecież w pianie
Dołączona grafika i zobacz sobie ten filmik od 4:25
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam wszystkich

Obserwuje forum od jakiegoś czasu ,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy :wink:
Zrobiłem stronke z różnymi informacjami na temat gazów tzn.zebrałem informacje z różnych źródeł m.in z tego forum.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fajna czy nie ?


Fajna.

Co to za gaśniczka na tej stronce w kategorii podsumowanie?
Wydaje się być niezła.
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam wszystkich

Obserwuje forum od jakiegoś czasu ,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy :wink:
Zrobiłem stronke z różnymi informacjami na temat gazów tzn.zebrałem informacje z różnych źródeł m.in z tego forum.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fajna czy nie ?


Fajna.

Co to za gaśniczka na tej stronce w kategorii podsumowanie?
Wydaje się być niezła.


Chodzi Ci o te gaśnice ze zdjęć z policją ?
Wydaje mi się, że to może być [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kiecior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witajcie!
Ja mam pytanie, mianowicie czy gaz pieprzowy dostępny jest wyłącznie dla osób pełnoletnich?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam wszystkich

Obserwuje forum od jakiegoś czasu ,jestem pod wrażeniem waszej wiedzy :wink:
Zrobiłem stronke z różnymi informacjami na temat gazów tzn.zebrałem informacje z różnych źródeł m.in z tego forum.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fajna czy nie ?


Duzo uogólnień i trochę nieprawdy na tej stronce. Największa dotyczy sytuacji w jakich mozna uzyć gaz. Otoż kolego nieprawdą jest, że nie mozna bronić gazem mienia cudzego lub własnego. Jednak ocena sytuacji będzie należała jak zwykle do sądu. Dwa lata temu banda wyrostków okładała dłońmi szybę naszego samochodu- tak dla żartu może a może nie. Dostali gazem a ja wyjaśniłem policji, że okoliczności wskazywały na atak celem zniszczenia samochodu lub ataku na nas.

Art. 25 Kodeksu Karnego mówi:


§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności, gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamach, sad może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Jeżeli więc owiadczysz, że wystrachałeś się atakiem na ciebie lub mienie i łaczyłeś to z zagrozeniem dla zdrowia twojego lub innych itd to uzycie nawet groźniejszych metod obrony bedzie wyczerpywało znamiona obrony koniecznej.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witajcie!
Ja mam pytanie, mianowicie czy gaz pieprzowy dostępny jest wyłącznie dla osób pełnoletnich?


Tak, lecz kiedyś spytałem znajomego policjanta i powiedział, że teoretycznie tylko dla pełnoletnich, lecz jeżeli gaz jest użyty w obronie koniecznej żadne konsekwencje nie grożą.

Dzisiaj w autobusie posłyszałem rozmowę 2 ochroniarzy. Jeden do drugiego powiedział, że ochrona nie może psikać gazem w twarz tylko od...pasa w dół ponieważ ,,gaz i tak pójdzie na oczy"...
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Duzo uogólnień i trochę nieprawdy na tej stronce. Największa dotyczy sytuacji w jakich mozna uzyć gaz.

Chodziło o "Kiedy powinno się stosować gaz pieprzowy?" - poprawiłem na : "Stosuj gaz pieprzowy tylko w sytuacji zagrożenia i jeśli grozi ci utrata zdrowia lub życia. Używaj go TYLKO w obronie. Użycie gazu do ataku jest przestępstwem."
A co do uogólnień to mniej więcej o to mi chodziło - zebrać różne istotne informacje w jednym miejscu.
  • 0

budo_dwcd
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

...,,gaz i tak pójdzie na oczy"...

haha :lol: chyba przez nogawkę.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witajcie!
Ja mam pytanie, mianowicie czy gaz pieprzowy dostępny jest wyłącznie dla osób pełnoletnich?


Tak, lecz kiedyś spytałem znajomego policjanta i powiedział, że teoretycznie tylko dla pełnoletnich, lecz jeżeli gaz jest użyty w obronie koniecznej żadne konsekwencje nie grożą.

Dzisiaj w autobusie posłyszałem rozmowę 2 ochroniarzy. Jeden do drugiego powiedział, że ochrona nie może psikać gazem w twarz tylko od...pasa w dół ponieważ ,,gaz i tak pójdzie na oczy"...

No niby niepełnoletni może bronić sie gazem,ale obawiam sie ze jak policja znajdzie to najzwyczajniej go stracisz,skonfiskują bo nie możesz posiadać(a jak będą wybitnie upierdliwi to sie przy****rzą skąd go masz itp.)
P.S a co do ochroniarzy z naszej wspaniałej komunikacji miejskiej to nie od dziś wiadomo ze to debile(nie wszyscy,ale zdecydowana większość),ale może jestem uprzedzony bo miałem z nimi pare razy pyskówki bo a to debil w biedronce chciał mi plecak przetrzepać :) a to inny na Juwenaliach gaz zabrać :D najgorsze w nich jest to że albo nie wiedzą co im wolno(a nie wolno prawie nic) albo mają to gdzieś.A ochronie bez licencji nie wolno używać gazu,a ciecie w autobusach raczej jej nie mają bo by poszli do pracy np.w konwojach.A może ktoś mi wytłumaczy czemu np.ochrona z Centralnego ma przy sobie teleskopy i nikt im nic tego powodu nie robi?przecież ich legalność dla zwykłego obywatela jest wątpliwa,a ochroniarz bez licencji z tego co wiem nie ma prawa używać,ani nawet posiadać w pracy gazu,pałki itp. :? a może sie mylę?ktoś sie ogarnia jak to prawnie wygląda?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
DWCD: ale dałeś opóźnienie działania pieprzowców - chyba że miałeś na mysli wiekszość gazów z allegro typu NATO, które jak przyznał pewien sprzedawca NATO z allegro, jego gaz NATO nie zawiera gazu do zapalniczek jak u konkurencji ale prawdziwy olejek pieprzowy :)

Cytat z twojej stronki do ew. poprawki:

"Kiedy gaz pieprzowy zacznie działać i jak długo będą trwały skutki jego działania?

W większości gazów efekt pieczenia skóry oraz inne skutki pojawiają się od 4- 5 sekund po zetknięciu ze skórą, a jego działanie trwa od 15 do 60 minut w zależności od stopnia koncentracji( ilości OC) Daje to mnóstwo czasu na ucieczkę i wezwanie policji."
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witajcie!
Ja mam pytanie, mianowicie czy gaz pieprzowy dostępny jest wyłącznie dla osób pełnoletnich?


Tak, lecz kiedyś spytałem znajomego policjanta i powiedział, że teoretycznie tylko dla pełnoletnich, lecz jeżeli gaz jest użyty w obronie koniecznej żadne konsekwencje nie grożą.

Dzisiaj w autobusie posłyszałem rozmowę 2 ochroniarzy. Jeden do drugiego powiedział, że ochrona nie może psikać gazem w twarz tylko od...pasa w dół ponieważ ,,gaz i tak pójdzie na oczy"...

No niby niepełnoletni może bronić sie gazem,ale obawiam sie ze jak policja znajdzie to najzwyczajniej go stracisz,skonfiskują bo nie możesz posiadać(a jak będą wybitnie upierdliwi to sie przy****rzą skąd go masz itp.)
P.S a co do ochroniarzy z naszej wspaniałej komunikacji miejskiej to nie od dziś wiadomo ze to debile(nie wszyscy,ale zdecydowana większość),ale może jestem uprzedzony bo miałem z nimi pare razy pyskówki bo a to debil w biedronce chciał mi plecak przetrzepać :) a to inny na Juwenaliach gaz zabrać :D najgorsze w nich jest to że albo nie wiedzą co im wolno(a nie wolno prawie nic) albo mają to gdzieś.A ochronie bez licencji nie wolno używać gazu,a ciecie w autobusach raczej jej nie mają bo by poszli do pracy np.w konwojach.A może ktoś mi wytłumaczy czemu np.ochrona z Centralnego ma przy sobie teleskopy i nikt im nic tego powodu nie robi?przecież ich legalność dla zwykłego obywatela jest wątpliwa,a ochroniarz bez licencji z tego co wiem nie ma prawa używać,ani nawet posiadać w pracy gazu,pałki itp. :? a może sie mylę?ktoś sie ogarnia jak to prawnie wygląda?


Ochroniarz moze nosić do obrony własnej to co cywil czyli wszystko co ty możesz nosić jako przepraszam "szary" obywatel. Może to jednak uzyć tylko w obronie własnej. Ochraniając obiekty , teren i inne mienie czyli będąc na słuzbie obowiązują go zasady z ustawy a więc może uzywać tzw środków przymusu jedynie posiadając ważną licencję ( licencjonowani ochroniarze to są ci ubrani czasem jak SWAT :) i przyjeżdzają na akcję samochodami w kilku i nikomu nie polecam spotkania i dyskusji z nimi.

Jak chodzi o takie agencje jak "ZUBRZYCKI i chamy " to często działają poza prawem bo ludzie ich zwyczajnie nie skarżą a policja sama ich nie chce ścigać bo ma to w nosie. :X
Poza tym niektóre agencje mają "plecy" czyli "ochronę" i zwyczajnie mogą sobie robić wszystko co chcą. Po prostu wielu płaci obecnie haracz ale w majestacie prawa. Sorry za trochę offtopic :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024