Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A tu dokładniej pokazane jak leje strumień OC-17 japońska reklama
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A tu jeszcze gasniczka. Miodzio !! Taką właśnie lubię.

  • 0

budo_gazownik
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie dzis wpadło (jak sie okazało dwóch złodziei zajebać radia pod mój blok) razem z kumplem zanim dopadliśmy chłopa dostał dwa albo trzy razy bezposredni na ryj z OC17 stream kupionym na hotsprays i gość nadal był w stanie spierdalać i lawirowć między samochodami i drzewami... nie tego się spodziewałem, jak dla mnie żenada!!! Po przeczytaniu postów na budo spodziewałem śię że ktoś kto dotanie tym gazem w ryj padnie albo w najgorszym razie nie będzie w stanie nic zrobić szczerze się zawiodłem:/
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Panowie dzis wpadło (jak sie okazało dwóch złodziei zajebać radia pod mój blok) razem z kumplem zanim dopadliśmy chłopa dostał dwa albo trzy razy bezposredni na ryj z OC17 stream kupionym na hotsprays i gość nadal był w stanie spierdalać i lawirowć między samochodami i drzewami... nie tego się spodziewałem, jak dla mnie żenada!!! Po przeczytaniu postów na budo spodziewałem śię że ktoś kto dotanie tym gazem w ryj padnie albo w najgorszym razie nie będzie w stanie nic zrobić szczerze się zawiodłem:/

To jaki gaz polecisz?

Polecam przejrzeć profil tego człowieka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma sporo filmików z testami gazów.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

zanim dopadliśmy chłopa dostał dwa albo trzy razy bezposredni na ryj z OC17 stream kupionym na hotsprays i gość nadal był w stanie spierdalać i lawirowć między samochodami i drzewami... nie tego się spodziewałem, jak dla mnie żenada!!!


Jeśli nie trafiliście w oczy napastnika to niestety nawet najlepszy gaz może nie zatrzymać natychmiast napastnika. Pod tym względem cone (stożek) wydaje się lepszy, bo nie wymaga tak dokładnego celowania, ale jest bardziej podatny na wiatr.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie,na dodatek przy minusowej temperaturze nawet gaz obok oka nic nie zdziała :roll:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dokładnie,na dodatek przy minusowej temperaturze nawet gaz obok oka nic nie zdziała :roll:


Poza tym to najlepiej zawsze sypać z bliska i spierd**** Nie ma mowy żeby stream nie zadziałał z bliska po dawce w twarz. Jak się na pasterce gość zasłaniał to dostał od spodu - ale do tego potrzebny jest Crossfire :)
No i trzymać przycisk co najmniej 3 sekundy, nie żałować. Wtedy cudów nie ma. I wezwać straż, która od razu wzywa karetkę i wtedy to dopiero gość zaczyna się męczyć :)

Poza tym gazownik: nie wierzę ,że trafiłeś dokładnie w twarz. Może miał twarz przykrytą gaiterem? Owszem uciekać może na oślep przez małą chwilkę ale zaraz potem najczęściej ogień na gębie po PM jest taki, że chce się skóre z twarzy zdjąć :) . O duszeniu się nie wspomnę.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@ Stone, Fedormajk:

Sabre LE produkowane jest na bazie wody (np. niebieskie Sabre) a czarne Sabre (self defense) są produkowane na bazie oleju. Zawartość MC jest taka sama. To są jedyne różnice w Sabrach.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No piszę przecież że LE w wydaniu Sabre jest niepalne do użycia z taserem a jest tak samo mocne jak SD.

gazownik: Co do przypadku kolesia który dostał kradnąc radia to nie uważam że substancja w OC-17 zawiodła bo to jest gaz z tych "mocnych". Stawiam na brak trafienia w oczy.
Miałeś potwierdzenie wizualne że trafiłeś tzn. widziałeś gaz na oczach czy walnąłeś w jego kierunku w głowę a on zwiał? Szczególnie po ciemku trudno stwierdzić czy doszło.
Jest jeszcze opcja że biegł na ślepo ale raczej wtedy daleko by nie zabiegł. Mam inne swoje preferencje ale uważam że OC-17 jest jak najbardziej ok i gdyby trafił powinien dać zamierzony efekt.

Sam z resztą spróbuj czy ten gaz mocny - zwilż palec w OC-17 i dotknij przy oku *tylko nie mów że nie ostrzegałem*, jedną kroplą możesz się poskładać :D jak tym trafisz to nie ma bata, ale musisz trafić. Dlatego jak mogę noszę dwa stream i cone i jeśli są warunki wolę używać cone.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No piszę przecież że LE w wydaniu Sabre jest niepalne do użycia z taserem a jest tak samo mocne jak SD.

gazownik: Co do przypadku kolesia który dostał kradnąc radia to nie uważam że substancja w OC-17 zawiodła bo to jest gaz z tych "mocnych". Stawiam na brak trafienia w oczy.
Miałeś potwierdzenie wizualne że trafiłeś tzn. widziałeś gaz na oczach czy walnąłeś w jego kierunku w głowę a on zwiał? Szczególnie po ciemku trudno stwierdzić czy doszło.
Jest jeszcze opcja że biegł na ślepo ale raczej wtedy daleko by nie zabiegł. Mam inne swoje preferencje ale uważam że OC-17 jest jak najbardziej ok i gdyby trafił powinien dać zamierzony efekt.

Sam z resztą spróbuj czy ten gaz mocny - zwilż palec w OC-17 i dotknij przy oku *tylko nie mów że nie ostrzegałem*, jedną kroplą możesz się poskładać :D jak tym trafisz to nie ma bata, ale musisz trafić. Dlatego jak mogę noszę dwa stream i cone i jeśli są warunki wolę używać cone.

Zwyczajnie taka specyfika "broni" jakiej używasz, wszystko ma plusy i minusy.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test pryskania Police Magnum OC-17 w strumieniu z odległości 3 m


Test na człowieku Police Magnum OC-17 w strumieniu z odległości 3 m
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

gazownik: ............

Sam z resztą spróbuj czy ten gaz mocny - zwilż palec w OC-17 i dotknij przy oku *tylko nie mów że nie ostrzegałem*, jedną kroplą możesz się poskładać :D jak tym trafisz to nie ma bata, ale musisz trafić. Dlatego jak mogę noszę dwa stream i cone i jeśli są warunki wolę używać cone.


stone: jak on to zrobi z PM to ma dzień stracony :)

kamikazee: ten ruch z odwróconą puszką OC-17 po skonczonej puszce - tak właśnie się robi, żeby po palcach nie spłynął ten cuchnący olejek PM po uzyciu. Bardzo dobrze ,że to pokazali. Dzieki za filmik.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To jedziemy dalej z filmikami Police Magnum OC-17 z japońskiego sklepu

Police Magnum OC-17 Strumień 50 g ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])


Police Magnum OC-17 gaśnica 105 g ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])


Police Magnum OC-17 gaśnica 250 g ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Greeny pojawiły się w hotspray :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Greeny pojawiły się w hotspray :)


Wychwycone różnice w porównaniu z Fox 5,3:
- formuła gazu 3 mln SHU przy koncentracji OC 6 %
czyli ma " na dyszy" 180.000 SHU i 1,2 % total capsaicinoids podczas gdy Fox 5,3 miał 106.000 SHU
- jest zrobiony z bardziej oczyszczonej "żywicy" niż Fox 5.3
- pomimo, że teoretycznie jego moc jest większa niż Fox 5.3 to działa o sekundę później niż Fox 5.3
- barwnik UV jest pochodzenia roslinnego i całkowicie niegroźny dla zdrowia
- Green posiada formułę wodną a nie oleistą jak Fox 5.3
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

- pomimo, że teoretycznie jego moc jest większa niż Fox 5.3 to działa o sekundę później niż Fox 5.3


Skąd to info?
z tego co ja wiem to mean green powinien być szybszy:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!?&id=1180652

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli chodzi Ci o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to koleś o nicku brent376, który twierdzi że rozmawiał z prezesem Fox Labs, nie napisał że mean green zadziała o sekundę wolniej niż Fox 5.3, tylko że że zadziała po upływie około sekundy (z tego wynika że Fox 5.3 powinien zadziałać w czasie krótszym niż sekunda).
Szczerze mówiąc jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w wywody tego gościa. Na chłopski rozum - green jest "czystszy" i w dodatku water-based, więc powinien być szybszy

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


- pomimo, że teoretycznie jego moc jest większa niż Fox 5.3 to działa o sekundę później niż Fox 5.3


Skąd to info?


Mamy podobne żródła wiadomości przy czym dla mnie w zasadzie nie ma różnicy ta sekunda.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No pewnie jak ktoś z nożem leci to sekunda nie ma znaczenia...

Ogólnie to jeszcze nie widziałem, żeby gaz tak późno zadziałał? Lekkie opóźnienie w CS było dla mnie widoczne i tyle.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No pewnie jak ktoś z nożem leci to sekunda nie ma znaczenia...

Ogólnie to jeszcze nie widziałem, żeby gaz tak późno zadziałał? Lekkie opóźnienie w CS było dla mnie widoczne i tyle.

Pozdrawiam


O ile dobrze pamietam to w twoim przypadku opóźnienie było nawet dość istotne. Konkretnie przy CS Puisance chyba.Dobrze pamietam? Potem ten typ CS-a chciałeś nawet puścić przez allegro ale ..... konto ci skasowali. Sorry ale pamietliwy jestem.
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jakby ktos szukał jak "zielony" pryska :D


czy mi sie wydaje, czy on blyskawicznie rozlewa sie po twarzy :)
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie mam konkretne pytanie ( jako ze obecnie czaje się na fox-a ) co będzie mocniejsze 5,3 czy green ? liczby znam ale w przypadku tej konkretnej marki po liczbach nie dojdzie :roll: przy okazji czy jest może ktoś kto miał w praktyce do czynienia z którymś z tych gazów ? jeżeli tak prosił bym o drobna relacje ( po filmach na yt też nie dojdzie wszyscy łącznie z dziećmi otwierają oczy :/ bądź drą mordę jeszcze zanim gazem dostaną ).

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024