Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja bym wybrał Green bo:
* 3 mln SHU - tyle co legendarny HI-POWER którego mało kto miał, jeszcze mniej osób go testowało, znikoma ilość się nim obroniła ale jego legenda przyćmiewa inne gazy ;-)
* 6% OC - będzie dłużej trzymał niż Fox 5,3
* zielony ryj kutasa, który chciał twojego portfela - niezapomniany
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm a ja właśnie tez myślalem o greenie, ale ten barwnik zarówno jest i atutem jak i minusem. Po 1. jak cham sie jeszcze zdąży zbliżyć i dojdzie do zwarcia to może upierdzielić nam ubranie na zielono.
Druga sprawa to taka, że jak będzie chmura zwrotna(pryskanie pod wiatr), lub wyżej wymienione ubrudzenie przez chama, to może to posłużyć do identyfikacji nas przez ziomali tego pryskanego (sytuacja gdy sie bronimy przed więcej niż jednym osobnikiem i potem spierdalamy)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a 3 sprawa to jak będzie akcja ze jakiś niezidentyfikowany cham ujebany na mordzie na zielono biegł na oślep i wpierdolił się np pod samochód to policja prześwietli wszystkich kupujących w hotsprayu z tejże okolicy :-)
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A kto mi powie jaka naprawde ostrosc ma FOX LABS FIVE POINT THREE ?
Jest jakis sposob zeby to obliczyc?
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fajny sklepik : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

No pewnie jak ktoś z nożem leci to sekunda nie ma znaczenia...

Ogólnie to jeszcze nie widziałem, żeby gaz tak późno zadziałał? Lekkie opóźnienie w CS było dla mnie widoczne i tyle.

Pozdrawiam


O ile dobrze pamietam to w twoim przypadku opóźnienie było nawet dość istotne. Konkretnie przy CS Puisance chyba.Dobrze pamietam? Potem ten typ CS-a chciałeś nawet puścić przez allegro ale ..... konto ci skasowali. Sorry ale pamietliwy jestem.


No to przyznam szczerze, że pamiętliwy jesteś... Jednak dalej nie rozumiem co ma moja sprzedaż Puissance na allegro, do rzekomego 1 sekundowego opóźnienia w działaniu gazu pieprzowego?. A w przypadku CS'a działał z opóźnieniem, ale mnie udupiło to, że działał STANOWCZO za krótko. Dalej jednak uważam, że opóźnienie w działaniu gazu to nie za fajna sprawa... A sprzedaży nigdy się nie wyrzekałem (ten sam nick na allegro co na budo).
Zresztą ta aukcja była skierowana do ludzi którzy kupowali nato CS...

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a 3 sprawa to jak będzie akcja ze jakiś niezidentyfikowany cham ujebany na mordzie na zielono biegł na oślep i wpierdolił się np pod samochód to policja prześwietli wszystkich kupujących w hotsprayu z tejże okolicy :-)


Fox Labs radzę w nowym modelu dodać czynnik fluorescencyjny. Będzie zbója-chama lepiej widać na jezdni i po kłopocie.

Pogromca z Lbn : bez urazy z tym allegro. Wielu tam próbuje sprzedawać gazy a regulamin zabrania.

W kwestii gazów jestem przekonany, że każdy gaz niewielkie opóźnienie w działaniu jednak ma. Wszystko zależy od organizmu człowieka, który przyjmie dawkę. I tu sa mozliwe różne scenariusze. Dlatego zawsze stawiam na najmocniejsze gazy.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W hot spray pojawiła sie gaśnica Foxa :) i jakieś gówno warte 11ml maleństwa za kosmiczną cene.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam

Moze to bylo jasne dla wiekszosci z Was ,ale ja dopiero teraz zrozumialem jak to jest z tymi gazami ...
Tak naprawde FOX posiada 5.3 mln SHU ale tylko 2% w pojemniku ,a 98 % innych substancji (z tego co wyczytalem z roznych stron FOX uzywa dobrej jakosci OC)
Caly czas myslalem ze 5.3 mln shu jest zawarta w calym pojemniku ,a to by bylo niemozliwe ,zeby wtedy posiadal 5.3 shu przy 2% stezeniu
Np. PM posiada 17% oc o 3 milionowej ostrosci (ale nie wiem jakiej jakosci jest ta Kapsaicyna)
a 83 % innych substancji.
FOX GREEN posiada 20,4% oc i 3mln SHU i w porownaniu do fox 5.3 jest ostrzejszy (i ogolnie jest najlepszym wyborem jak na dzien dzisiejszy moim zdaniem)

Moze Ameryki nie odkrylem ,byc moze wielu z was juz o tym wiedzialo ale mi dopiero teraz sie oczy otworzyly na te wszystki zapiski ilosci shu i oc itd.

Po prostu te wszystkie opisy na opakowaniach mowia prawde ,ale podaja % oc i jego ostrosc jaki jest tam wtloczony a reszta to inne substancje rozcienczajace ten glowny skladnik ktorym jest kapsaicyna ... ale jakosc uzytej OC tez moze sie roznic zaleznie od firmy i tu FOX podobno wyroznia sie co do jakosci stosowanej kapsaicyny i tu nalezy dodac dodatkowy plus przy wyborze tego gazu .

I ciekawostka ,to co udalo mi sie obliczyc
zawartosc czystej kapsaicyny w 100g dla :
FOX 5.3 - 0,66g
PM OC 17 - 3.06g (przy zalozeniu ,ze uzyta jest kapsaicyna uzyskana w ten sam sposob co w foxie)
FOX GREEN - 3.67g

Jak widac FOX 5.3 wypada bardzo slabo ,ale czytajac rozne opinie ludzi bardzo dobrze sie o nim wypowiadaja . :wink:
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mala poprawka
Na jakiejs stronce wyczytalem ,ze FOX GREEN posiada 20.4% oc ,a na hotspray podane jest ,ze posiada 6% oc i wowczas zawartosc czystej kapsaicyny wynosi 1,08 g
Wiec teraz PM OC17 teoretycznie wypada lepiej ,ale jakosc uzytej kapsaicyny w foxie jest podobno lepsza wiec ciezko jest porownywac gazy roznych firm - jedynie teoretycznie .

Ktos ma inne pomysly na wylonienie krola ? :D
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam

Moze to bylo jasne dla wiekszosci z Was ,ale ja dopiero teraz zrozumialem jak to jest z tymi gazami ...
Tak naprawde FOX posiada 5.3 mln SHU ale tylko 2% w pojemniku ,a 98 % innych substancji (z tego co wyczytalem z roznych stron FOX uzywa dobrej jakosci OC)
Caly czas myslalem ze 5.3 mln shu jest zawarta w calym pojemniku ,a to by bylo niemozliwe ,zeby wtedy posiadal 5.3 shu przy 2% stezeniu
Np. PM posiada 17% oc o 3 milionowej ostrosci (ale nie wiem jakiej jakosci jest ta Kapsaicyna)
a 83 % innych substancji.
FOX GREEN posiada 20,4% oc i 3mln SHU i w porownaniu do fox 5.3 jest ostrzejszy (i ogolnie jest najlepszym wyborem jak na dzien dzisiejszy moim zdaniem)

Moze Ameryki nie odkrylem ,byc moze wielu z was juz o tym wiedzialo ale mi dopiero teraz sie oczy otworzyly na te wszystki zapiski ilosci shu i oc itd.

Po prostu te wszystkie opisy na opakowaniach mowia prawde ,ale podaja % oc i jego ostrosc jaki jest tam wtloczony a reszta to inne substancje rozcienczajace ten glowny skladnik ktorym jest kapsaicyna ... ale jakosc uzytej OC tez moze sie roznic zaleznie od firmy i tu FOX podobno wyroznia sie co do jakosci stosowanej kapsaicyny i tu nalezy dodac dodatkowy plus przy wyborze tego gazu .

I ciekawostka ,to co udalo mi sie obliczyc
zawartosc czystej kapsaicyny w 100g dla :
FOX 5.3 - 0,66g
PM OC 17 - 3.06g (przy zalozeniu ,ze uzyta jest kapsaicyna uzyskana w ten sam sposob co w foxie)
FOX GREEN - 3.67g

Jak widac FOX 5.3 wypada bardzo slabo ,ale czytajac rozne opinie ludzi bardzo dobrze sie o nim wypowiadaja . :wink:



Procentowo wygląda to tak:
Fox Five 0,67% MC
Fox Green 1,2% MC
Sabre Red 1,33% MC
PM-17 1,4% MC

A co do pozytywnych wypowiedzi o Foxie, to nikt się nie przyzna że kupił "cieniznę" za 100 czy więcej zł..... :D :D :D
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mi w PM wyszlo duzo wiecej :?
Mozesz powiedziec jak obliczasz te wartosci :?:
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"Skala Scoville'a (oznaczana skrótem SHU, od Scoville Hotness Unit - ang. jednostka ostrości Scoville'a) - to skala ostrości, czyli pikanterii danej potrawy, głównie używana w stosunku do papryk. Mierzy ona ilość kapsaicyny - czyli substancji powodującej uczucie ostrości - w roślinie. Skala została wprowadzona przez amerykańskiego chemika Wilbura Scoville'a w 1912.

Zwykła słodka papryka nie jest w ogóle ostra (0 SHU w skali Scoville'a). Ziarenka pieprzu mają 100-500 SHU, w zależności od gatunku. Papryka Tabasco ma już od 30 000 do 50 000 SHU. Niedawno odkryta indyjska papryka Dorset Naga osiąga nawet 923 000 - jest około 25 razy ostrzejsza niż papryka tabasco, zaś jeszcze inny gatunek papryki chili o nazwie Naga Jolokia osiąga ostrość nawet do 1 041 427 SHU (liczby uśrednione; faktyczne wartości SHU różnią się w zależności od warunków hodowli, odmian rośliny oraz wielu innych czynników)[1]. Popularny gaz łzawiący używany w Stanach Zjednoczonych do samoobrony ma od 2 500 000 do 5 000 000 SHU, zaś czysta kapsaicyna - bez żadnych dodatków - ma ostrość od 15 000 000 do 16 000 000 SHU i jest ostrzejsza 8000 razy od sosu Tabasco."

Ja przyjalem ,ze czysta kapsa ma 16 mln i dlatego roznica w wynikach .
Przyjmujac ,ze ma 15.000.000 wychodzi tak :

Fox green - 1,2

sabre - 1,3

fox 0,7

ale PM nadal wychodzi okolo 3,4 (jezeli naprawde ma 17% OC z 3 milionowa ostroscia)
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze nie tak
PM ma 17% i 2 000 000 shu ( nie wiem skad wzialem 3mlny :evil: )

Czyli ma 2,2 kapsy

Jedyne rozwiazanie z tych wszystkich wyliczen jest takie ,ze Fox uzywa zajebiscie oczyszczonej ,dobrej jakosci kapsaicyny ,a PM nie przywiazuje do tego wagi (skoro z 17% i 2.000.000 shu wychodzi mu 1,4MC)

...juz wiem PM uzywa jakis pochodznych kapsaicyny wiec mozliwe ... gdyby uzywal czystej kapsy to przy 10,77 % i 2 mln shu mial by 1,4 MC,a nie przy 17%

"Analogiczne do kapsaicyny związki, zwane kapsaicynoidami, o bardzo zbliżonej strukturze chemicznej, są odpowiedzialne za ostry smak pieprzu czarnego, papryki ostrej, kurkumy i wielu innych ostrych przypraw korzennych. Związki te to m.in.:
7-metylo-N-wanilino-oktamidy;
9-metylo-N-wanilino-dekamidy.

Wszystkie one są jednak mniej efektywne od samej kapsaicyny w sensie nadawania potrawom pikantnego smaku."
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze jedno :)
Kilka slow co do tych naszych popularnych gazow:

1.Stary poczciwy sabre mysle ,ze bedzie dobrym rozwiazaniem w tym calym zamieszaniu
2.PM troche taki "brudas" :) z gorszych skladnikow ... ale tez powiniem mocno kopac
3.Fox ale tylko green ,bo co z tego ,ze FIVE POINT THREE daje nam 5.3 milinow shu ale tylko 2% To tak jakby kupowac czysty spirytus ... ale kazali nam go rozcienczyc w wiadrze wody
Nie lepiej kupic wodke i zrobic z tego litrowego drinka :) ? .... ale co kto lubi :wink:

Ja tak to widze .. end
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
... ale :) ten spirytus rozcienczony w wiadrze wody (czyli fox 5.3) jakims cudem dziala ,czytajac opinie wielu ludzi i ogladajac yt (co jest dla mnie niezrozumiale troche)

Teraz to juz naprawde koniec :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

... ale :) ten spirytus rozcienczony w wiadrze wody (czyli fox 5.3) jakims cudem dziala ,czytajac opinie wielu ludzi i ogladajac yt (co jest dla mnie niezrozumiale troche)

Teraz to juz naprawde koniec :)


Ko, czy Umarex też coś tam działa. Są filmiki jak po Fox Five ludzie otwierają oczy, więc cienizna.
PM używa jak się nie mylę 8% bazy dlatego jest taki "syfiasty" i tani.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
juz kiedys dyskutowalem o tym z danielem i wychodzi na to, ze on mial wiecej racji niz ja, ale generalnie te obliczenia nie sa dokladne bo w gazach z wieksza iloscia OC sa te inne zwiazki ktore moga powodowac np duszenie, ale generalna puente rozmowy z danielem zapamietalem taka, Fox Green, Sabre Red, PM OC-17 i chyba Hi-Max, Uzi/S&W sa podobnej ostrosci zreszta te niedostepne u nas Mace, Wildfire(jezeli z nim jest jak z PM) tez takie
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024