Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
PANOWIE CZYLI KRÓLA DALEJ NIE MA :?

Co do PM to pytanie skąd wiadomo jaki ostry ( ile SHU ) jest olejek ? na oryginale zarówno na puszcze jak i opakowaniu pisze tylko że 17% OC ale o MC i SHU ani słowa ( mowa o USA ), co do wcześniejszego artykułu do nie wiem czy dobrze pojąłem ale autor twierdzi że FOX to du.. ? Korzystając z okazji jeszcze raz przytruje ... na dniach myślę kupić małe co nieco ( tu myślę że wrzucę odrazu testy kupionych miotaczy ) na 100 % będzie to PM cone i stream i tu zonk bo do tego chce dokupić "coś" jeszcze tylko właszka nie wiem co myślałem na mean green ale jak widzę te filmy na yt na których na dobrą sprawę dzieci potraktowane 5,3 otwierają oczy zaczynam mieć drobne wątpliwości ... jak by ktoś miał jakieś wskazówki co kupić ( a jest dostępne proszę o radę ) wymagania mam skromne - coś czym ( jednym opakowanie ) można powyginać 3-4 naćpanych, rozjuszonych, niezrównoważonych pijanych schabów ( PM jest do tego zdolny dlatego go biorę na 100% ) ale chciał bym coś na odwód ( innej marki - puszka max 120 ).

Pozdr.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

PANOWIE CZYLI KRÓLA DALEJ NIE MA :?

Co do PM to pytanie skąd wiadomo jaki ostry ( ile SHU ) jest olejek ? na oryginale zarówno na puszcze jak i opakowaniu pisze tylko że 17% OC ale o MC i SHU ani słowa ( mowa o USA ), co do wcześniejszego artykułu do nie wiem czy dobrze pojąłem ale autor twierdzi że FOX to du.. ?

Pozdr.


Szczerze mowiac to do niedawna FOX byl dla mnie numerem jeden poniewaz ma dobre cisnienie (zasieg),pieknie sypie (nie stosuje małych otworów wylotowych) ale niestety jest to polowa ostrosci sabre red
PM posiada 17% olejku (jakiejs mieszanki ,nie takiej jak stosuje np.sabre czy fox) o 2 milionowej ostrosci i dlatego z 17% o 2 milionowej ostrosci wychodzi tylko 1,4 MC
PM troche lepiej wypada w stosunku do sabre red ,ale mysle ze w ostrosci nie bedzie widocznej roznicy ,moze troche bardziej przydusic niz sabre dzieki tym 17%
FOX chcial chyba stwozyc bezpieczny gaz obronny ,ktory bedzie czesto stosowany np.przez policje na roznych ludziach (tez chorych np. na astme) ,a element zaskoczenia i tak bedzie nawet przy tych chyba 106 000 shu w puszce ,wystarczajacy zeby policjant mogl szybko zakuc takiego goscia w kajdanki (bez duszenia i doprowadzania goscia do normalnego funkcjonowania przez 2 godz.)
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

myślałem na mean green ale jak widzę te filmy na yt na których na dobrą sprawę dzieci potraktowane 5,3 otwierają oczy zaczynam mieć drobne wątpliwości ..


Foxa 5.3 i Foxa Greena nie ma co porownywac do siebie poniewaz Fox 5.3 posiada okolo 0.7 MC i 106 000 shu ,a Green 1.2 MC i 180 000 shu i jezeli nawet ktos otworzyl oczy po 5.3 to po Greenie juz nie powiniem ... ale troche drogi :)
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
możesz jeszcze obadać jakiegoś sabre reda albo np hi-maxa bo jest tani jak na taka pojemność. Hi-max tez występuje jako cone i stream. Wersja stream wiadomo (odpowiednik tego niebieskiego co ma polska policja) a wersja cone odpowiednik zielonego co ma straż graniczna- nie ma tego na stronie hpe ale można dopytać (mam tu na myśli pojemność uniwersalną 75 ml).
jak będziesz badał te PM i inne miotacze zwróć uwagę na zasięg.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze tylko male porownanie :

1. Sabre Red - 200 000 shu / 1,3 MC / (10% i 2 000 000 shu) ~ 50zl

2. PM - 180 000 shu / 1,4 MC / (17% i 2 000 000 shu) ~ 60-70 zl

3. Fox Green - 180 000 shu / 1,2 MC (6% i 3 000 000 shu) ~ 100 zl

4. Fox 5.3 - 106 000 shu / 0,7 MC (2% i 5 300 000 shu) ~ 90 zl

Tak mniej wiecej (pogrubione wazne) :idea:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kilku powanych gosci poskladac to iezko, musisz wiedziec co robic i miec duzo gazu wiadomo ze jak najlepsze miotacze, generalnie to najlepszy wedlog mnie zestaw do domu to Frontek i ta gasniczka PM a do tego ten duzy Fox lub Sabre home ewentualnie rodzimy duzy Hi max nawet powinien byc mocniejszy z kieszonkowych to jeden ciezko wybrac, ale pare juz latwiej i wydaje mi sie ze sesownymi kobinacjami sa: Crossfire (stream)+PM (mgla), Green (stream)+PM (mgla), PM(stream)+PM(mgla) moze mi ktos zaarzucic duzo PM, ale co tam uwazam jak uwazam a wedlog mnie na rynku sa dwie tylko chmury ktore bym wzial ten PM albo MK2
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


FOX chcial chyba stwozyc bezpieczny gaz obronny ,ktory bedzie czesto stosowany np.przez policje na roznych ludziach (tez chorych np. na astme) ,a element zaskoczenia i tak bedzie nawet przy tych chyba 106 000 shu w puszce ,wystarczajacy zeby policjant mogl szybko zakuc takiego goscia w kajdanki (bez duszenia i doprowadzania goscia do normalnego funkcjonowania przez 2 godz.)


Z tym się zgadzam, tylko że to samo potrafi Ko za 17zł.....
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli gaśnicę to najkorzystniej wychodzi zakupić HI-MAX 550 ml za 150 zł.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kolejny filmik jak koleś otwiera oczy po dostaniu foxem:





Wychodzi na to, że green jest 2x mocniejszy więc..a z gaśnic to tak, Hi-Max najkorzystniej kupić bo to jeden z 3 najlepszych miotaczy, poza nimi to gaśnica PM i Frontierek
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ma ktos moze filmiki albo zdjecia jak psika Sabre Red MK2 (Cone) ... (ten niebieski) ?
Czy to jest to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To raczej nie jest cone,kupiłem ten gaz dziewczynie i chmura jest zdecydowanie mniej skupiona i bardziej szeroka.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To raczej nie jest cone,kupiłem ten gaz dziewczynie i chmura jest zdecydowanie mniej skupiona i bardziej szeroka.

A jak z zasiegiem tego co kupiles?
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na tym filmiku troche widac jak sypia ,ale troche slabo to pokazali
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorry daniel ale słabiutko z tym SABRE - i oczka się otwierają i uśmiech na twarzy i fotki nawet sobie robią, duzo gadają, tylko lekki kaszelek :) W każdym razie duzo smiechu choć nie mówie , że to totalna słabizna. Ot taki pewny standarcik na niezbyt grubego zwierza.


Dla porównania znany już chyba filmik z OC-17:



Ale i tak zwykle znajomym polecam Crossfire bo działa jakby lepiej i mocniej niz cała reszta SABRE z wyłączeniem Frontierka, co ostatnio sprawdziłem. Dziś już wiem, że powikłań zdrowotnych chwast nie miał ............... więc raczej po problemie z tą historią z pasterki. :)
JEst też wersja SABRE dla dzieci chyba:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie ma takiej możliwości, żeby sabre był słaby. Napisze jeszcze raz jak to wyglada :

Sabre Red - 200 000 shu

PM - 180 000 shu

Fox Green - 180 000 shu

Fox 5.3 - 106 000 shu

Więc jest to po prostu niemożliwe ,żeby był jakimś słabiakiem ,wrecz przeciwnie bo wypada najlepiej na tle konkurencji
... no chyba ,że kłamie podając zawyżone dane ,ale nie sądze ,żeby to przeszło

...a Crossfire mi osobiście się nie podoba ponieważ ma strasznie cieniutki strumień :) mogli zrobić troche większy otwór wylotowy i był by super .
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nie ma takiej możliwości, żeby sabre był słaby. Napisze jeszcze raz jak to wyglada :

Sabre Red - 200 000 shu

PM - 180 000 shu

Fox Green - 180 000 shu

Fox 5.3 - 106 000 shu

Więc jest to po prostu niemożliwe ,żeby był jakimś słabiakiem ,wrecz przeciwnie bo wypada najlepiej na tle konkurencji
... no chyba ,że kłamie podając zawyżone dane ,ale nie sądze ,żeby to przeszło

...a Crossfire mi osobiście się nie podoba ponieważ ma strasznie cieniutki strumień :) mogli zrobić troche większy otwór wylotowy i był by super .



Wg mnie poza doświadczeniem związanym z używaniem gazów o ich rzeczywistej mocy decyduje % MC stąd raczej skłaniałbym sie ku niżej podanej teorii i porównaniom mocy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wyjątkiem wydaje sie wg mnie Fox, który przynajmniej w moim i znajomych przypadku sprawdził się dzieki swojej dziwnej formule 2% OC i SHU 5,3 mln . Działa może i krótko ale "treściwie".
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Nie ma takiej możliwości, żeby sabre był słaby. Napisze jeszcze raz jak to wyglada :

Sabre Red - 200 000 shu

PM - 180 000 shu

Fox Green - 180 000 shu

Fox 5.3 - 106 000 shu

Więc jest to po prostu niemożliwe ,żeby był jakimś słabiakiem ,wrecz przeciwnie bo wypada najlepiej na tle konkurencji
... no chyba ,że kłamie podając zawyżone dane ,ale nie sądze ,żeby to przeszło

...a Crossfire mi osobiście się nie podoba ponieważ ma strasznie cieniutki strumień :) mogli zrobić troche większy otwór wylotowy i był by super .



Wg mnie poza doświadczeniem związanym z używaniem gazów o ich rzeczywistej mocy decyduje % MC stąd raczej skłaniałbym sie ku niżej podanej teorii i porównaniom mocy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wyjątkiem wydaje sie wg mnie Fox, który przynajmniej w moim i znajomych przypadku sprawdził się dzieki swojej dziwnej formule 5,3 mln SHU. Działa może i krótko ale "treściwie".


Prosze bardzo:

Fox 0,67% MC
Fox Green 1,2% MC
Sabre Red 1,33% MC
PM-17 1,4% MC

Tez zastanawia mnie ten FOX
  • 0

budo_uel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sorry daniel ale słabiutko z tym SABRE - i oczka się otwierają i uśmiech na twarzy i fotki nawet sobie robią, duzo gadają, tylko lekki kaszelek :) W każdym razie duzo smiechu choć nie mówie , że to totalna słabizna. Ot taki pewny standarcik na niezbyt grubego zwierza.



Co prawda to tylko zabawa ale załóżmy gdyby Ci kolesie byli naćpanymi agresorami to nie wiem czy ta kobieta by się obroniła. No chyba, że szybko biega :-)

Osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do wszelkich wypisywanych parametrów, obliczeń i innych pobożnych życzeń itp. Jest takie bardzo stare powiedzenie "papier wszystko przyjmie". Nie zawsze wszelkie teorie i założenia przekładają się na skuteczność. Przed agresorem obroni nas skuteczność gazu a nie liczby podane na opakowaniu, które nie zawsze w pełni mogą odpowiadać zawartości. Od powstania tego działu bardzo wiele też zostało napisane na temat wielu czynników wpływających na skuteczność oraz jej brak. O ile to możliwe najlepiej samemu próbować różne gazy i znaleźć dla siebie optymalne rozwiązania. Jeżeli chodzi o tańsze gazy trzeba zawsze brać pod uwagę fakt, że jedna seria produkcyjna nierówna innej serii.

Co do Foxa 5.3 jeżeli taki słabiutki to zapraszam do testu na sobie, w końcu o połowę słabszy od innych :) :) Teoretycznie nie powinien większej krzywdy wyrządzić. :) :D

Nie wiem czy jest sens wybierać króla, bo co będzie jak król nie zadziała odpowiednio skutecznie? Czy przestaniemy kupować miotacze??

10 lat temu mój brat został zaczepiony przez 3 podpitych kolesi i skutecznie obronił się jakiś tam tanim niemieckim cs'em typu Nato. Gaz ten niby nie miał prawa skutecznie zadziałać ale jeden z kolesi jak dostał z bliska chmurą to przykucnął i trzymał się za twarz jęcząc, nie mając już ochoty do dalszych działań, z kolei dwóch pozostałych się wycofało :D . W tym przypadku w założeniu brat miał małe szanse na obronę ale jednak stało się inaczej co nie znaczy, że polecam tego typu gaz.

Jeżeli ktoś ma problem z wyborem najlepszego gazu nie kupi sobie dwa różne i w razie czego "sypie" w dualu (z lewej i prawej ręki jednocześnie), nie zadziała jeden to zadziała drugi :-D Ja osobiście preferuje stożek licząc na korzystne wiatry, w przypadku strumienia jak sie pomylimy i nie trafimy to drugiej szansy możemy nie mieć. Przechodząc przez niebezpieczne miejsca 2x90 ml cone w obu kieszeniach troszkę dodaje odwagi w czasie ewentualnego użycia na np 2 lub 3 agresorach. A do zadań specjalnych nie zawadzi w tylnej kieszeni jakiś strumień. Myślę, że każdy ma swój system działania i swoje preferencje odnośnie używanych zabawek.... Dobra strategia to pół sukcesu. A w "złote środki" nie bardzo wierzę, za dużo jest czynników niezależnych od nas.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sorry daniel ale słabiutko z tym SABRE - i oczka się otwierają i uśmiech na twarzy i fotki nawet sobie robią, duzo gadają, tylko lekki kaszelek :) W każdym razie duzo smiechu choć nie mówie , że to totalna słabizna. Ot taki pewny standarcik na niezbyt grubego zwierza.


Majku, a gdzie widziałeś że to Sabre Red??????????
Majku, a gdzie widziałeś że to Sabre Red??????????
Majku, a gdzie widziałeś że to Sabre Red??????????
W niektórych stanach Sabre Red ze względu na moc gazu jest nielegalne.
To Sabre na filmiku to słabszy model Sabre (1 lub 2poziom, a może 3in1)
Sabre produkuje gazy poziomu 1, 2 i 3 czyli Red.
Nawet gdyby było to Sabre najsłabszego, 1-poziomu to i tak jest lepsze od Foxa. :D
Testowałem Red na sobie i.... za Przeproszeniem "pierdolisz głupoty".

Każdy "zdrowo myślący" wybrałby Sabre Red. Ze względu na właściwości i moc samego gazu, ponad 30letnią!!! renomę firmy, niezawodność i CENĘ!!!!!!!!!!

Za cenę "dużego Greena" mam 2 Crossfire z przesyłką lub "prawie" Frontiersmana!!!.
Gazownicy, zacznijcie myśleć........
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Najlepiej jakby znalazł się jakiś niezależny ochotnik i jednego dnia dał się psiknąć Sabre Red, a drugiego Foxem :) . Wtedy wszystko byłoby wiadome :lol: . Co do ceny mean green, to myślę, że nie długo stanieje :wink: .

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024