Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

TASER VS. PEPPER SPRAY oglądać od 3:30


To nie jest na serio. Show jest odtwarzany na podstawie opisywanych przez tamtejszych niby "komorników" wydarzeń.

Dlatego nie było strzału z Tasera i koleś się nie poskładał, jedynie łuk od elektrod bez wystrzelonego cartridża.

Na YT jest więcej odcinków tego, słaba gra aktorska :D

Szkoda że Tasery takie drogie, w dublecie z gazem dobra sprawa. Dziwne że nie wpadli na pomysł żeby dodać do Tasera zbiornik z gazem. Ogólnie jakoś też nieporęcznie wyglądają te Tasery zarówno cywilne jak i LE, chyba po to żeby palnej nie przypominały. I producent zaleca pozostawienie Tasera jak razi i ucieczkę, powinni dodawać mała bateryjkę do cartridża lub podobne rozwiązanie, żeby można wypiąć i ładowac nowy a stary ciągle raził leżąc na ziemii.

Jest amunicja do strzelb gładkolufowych od firmy która Tasery robi więc nie ma z tym problemu. Czekam na wielostrzałowy Taser, tylko pewnie będzie kosztował 3000$ + 100$ za każdy nabój, a w Polsce jak zwykle cena razy 2.

A gaz w pianie do mnie nie przemawia. Jak mam opcję nosze Sabre CrossFire + FOX Cone a jak nie mam gdzie to samego CrossFire.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gazowi Kowboje! Byście zrobili prezent innym Budowiczom na święta i stworzyli temat krótki o gazach typu: Nazwa gazu działanie skład Orientacyjna cena i gdzie można zakupić :wink:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
SABRE CROSSFIRE::::

Wreszcie sprawdzony na żywca: Sabre Red Crossfire . Zawsze mówiłem, że ten konkretny produkt Sabre to bardzo przydatna rzecz. Strumień leci z odpowiednim cisnieniem a moc muszę przyznać miał całkiem całkiem jak na 3 sekundowe psiknięcie i formułe samego gazu LE - "przetestowalismy" na pasterce :) - na razie bez szczegółów bo chyba będzie sprawa w sądzie więc nie chcę tu sądu wyręczać w ocenie sytuacji - w każdym razie my działaliśmy legalnie tzn zgodnie z zasadą ".:. Interweniujący, który chce rozdzielić bijących się, odebrać im niebezpieczne narzędzia, działa w obronie koniecznej. :!:

A miało być tak światecznie i miło, niestety czasem jakiś chwast się znajdzie........

Szwed: nie masz co kombinować - wszystkie dobre gazy dostepne w PL znajdziesz na : hotspray.pl lub ewentualnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Z Kalibra polecam Crossfire oraz gaśnicę Frontiersman.


Pozdrawiam,
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja odradzam ten gaz jego zasięg jest ch**wy max 1,5 m przy lekkim wietrze przy większym mniej niż metr.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.kaliber.com.pl/miotacz-magnum-60-m-60l-oc-p-64.html?osCsid=9943a61e136cb2a0298994d3e1bc8793

Ja odradzam ten gaz jego zasięg jest ch**wy max 1,5 m przy lekkim wietrze przy większym mniej niż metr.


To jest cone więc nie ma się co dziwić. Testowałem przy średnim wietrze Red Pepper i pomimo dużej siły miotania gaz pod wiatr gaz poleciał może z 1-1,5m i wracał...
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale ten tak działa przy słabym wietrze.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Fedormajk
Opisz tylko czy Crossfire zadziałał dobrze i jak długo trzymał.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@Fedormajk
Opisz tylko czy Crossfire zadziałał dobrze i jak długo trzymał.


Po 15 minutach gość był już w radiowozie i do tego momentu kontaktu raczej nie miał. To gaz formuły LE więc obyło się bez typowych sensacji jak np w PM czy Hi-Power czyli zero rzygania, intensywnego duszenia się itp. tylko ostry kaszel ( dostał gazem w nos napewno :) ). O dziwo kolanek nie zaliczył ale był mocno napity co zwykle powoduje, że gość chce się na siłę na nogach utrzymać.

Ważne ,że w czasie szarpaniny udało się Crossfire uzyć w różnych pozycjach, w tym odwróconej. W tym sensie rewelacja ! Sikało z puszki jak należy, strumień typowy jak ze strzykawki ale pod sporym cisnieniem. Łączny czas tzw ekpozycji to tylko ok. 3 sekundy i wystarczyło ( w tym jeden strzał od dołu - przy odwróconej puszcze z powodu opuszczenia głowy przez chwasta i próby uderzenia w nas "bykiem")

Teraz jednak uwaga: gdyby gość nie był sam i trzeźwy a nie napity i nie wyglądał jak zwykły chwast-krawaciarz to dostałby jednak z Hi-Powera lub PM. Nie lubimy ze znajomym ryzykować jak nie trzeba :-)

Crossfire wg mnie nie ma mocy, jaką szczególnie w gazach typu personal defence lubię (nie ma, bo jest typowy LE) ale fakt działa i pewnie w wiekszości zwykłych przypadków, jak ten nasz zadziała wystarczająco.
Sabre Crossfire więc polecam ale tylko ten w wersji MK-4 . Na silny wiatr i do pomieszczeń doskonały.

Dla mnie idealny będzie jednak strumień typu z Fox lub Police Magnum tzn cos takiego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( SPLATTER STREAM)
W sam raz na każdą niemal pogodę i łatwiej pokrywa twarz napastnika.
Wada: ze splatter stream błyskawicznie uchodzi zawartość (bo wiekszy otwór wylotowy i siła wyrzutu)
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To jest strumień więc nie będzie tak bardzo działał na drogi oddechowe jak chmura z PM. Fox w strumieniu też nie działa na drogi oddechowe więc nie wiem skąd tu wnioski o jakichś formułach LE i że Fox lepszy. Zwyczajnie strumień i dlatego. Na filmikach z yt kolesie po Sabre tez się trochę duszą nawet mówiąc że nie mogą oddychać ale strumień to nie chmura więc nie można oczekiwać dużego działania na drogi oddechowe.

Formuła LE nic nie znaczy jeśli chodzi o moc a używasz tego sformułowania jakby coś tłumaczyło. LE oznacza że można używać z Taser-em bo gaz nie jest palny.

Na czym bazujesz mówiąc że nie ma mocy? Zadziałał więc pytam czego więcej oczekujesz? Jaki to jest niezwykły przypadek kiedy by miał nie zadziałać i czym niby by się miał różnic? Koleś mający błony śluzowe ze stali czy w masce przeciwgazowej? :D

Ja tez bym wolał użyć czegoś w cone zamiast strumienia jak by była możliwość ale cone zawsze się użyć nie da. Sam piszesz że odwrotnie też używałeś a w tej pozycji raczej dużo byś innym gazem nie zdziałał.

Rozmawiajmy serio a nie bezpodstawne dywagacje bo ja nie widzę żadnych powodów żeby tak pisać. Zadziałał bardzo dobrze jak sam piszesz zrobił swoje więc nie ma podstaw twierdzić ze jakiś słabszy bo NIE MA PODSTAW żeby tak pisać.

Dlaczego MK4 tylko polecasz? Przecież sam piszesz że strzela go mniej niż Fox stream więc nie przesadzajmy z pojemnościami. Tak samo z ilością środka na raz, nie musi tego być dużo, trzeba trafić jak każdym stream. Ja wolę mieć opcję dłuższego strzału niż większej ilości na raz bo jak wiadomo dobrze wcelowana wystarczy tylko kropla aby środek zadziałał :D

Rozmawiajmy o faktach a nie odczuciach, wiem że Sabre nie jest twoja preferowaną marką i zawsze go stawiałeś na końcu i teraz jak zadziałał idealnie to nadal piszesz że mógł lepiej nie podając podstaw. Bądźmy sprawiedliwi.

Ja uważam że Hi-Power nie jest dobrym gazem bo nie jest szeroko stosowany i nie mogę mieć zaufania do powtarzalności jego parametrów. Gdyby był właśnie LE i gdyby byl używany przez kilka departamentów różnych służb to by było lepsze zapewnienie.
Co do PM to sam mam ale w celach kolekcjonerskich :D bo mu nie ufam. Może być mocniejszy niż Fox ale to Fox-a wybieram bo jest sprawdzony i powtarzalny, ma lepszy strumień do tego niż PM.

Piszmy rzeczowo z podstawami a nie, że słabszy bo jest LE mimo że zadziałał bo koleś po 15 minutach "nie miał kontaktu" nadal. No to o co chodzi?
Wiem że za Sabre nie przepadasz z powodu marki ale bez przesady. (nie wiem czemu, chyba zaszłość jednego bajkopisarza który wciskał swój przedrożony sprzęt i na Sabre tutaj jechał bo mu rynek psuło)

Jak dla mnie Sabre CrossFire + Fox cone to najlepsza kombinacja, a ty potwierdziłeś w boju że Sabre działa jak w reklamie :D czego więcej chcieć.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cóż to jest ten magiczny PM? :oops:

Użyłem Sabre Red (niebieski, stream, MK3,5) dwukrotnie w godzinie W i w obu przypadkach wypełnił swoje zadanie. Zasięg był więcej niż dobry. Podobnie rzecz miała się z Uzi (60ml).

Obecnie noszę OC-17 (60ml, cone) i Mace 10% (żel, 45g), ale nie miałem okazji ich jeszcze użyć w sytuacji zagrożenia. Podczas testowego psiknięcia OC-17 mocno mnie zawiódł jeśli chodzi o zasięg.

Następny komplet to będzie Crossfire MK3 i Fox Mean Green (MK3, cone). Nie czuję potrzeby noszenia większych pojemników. W moim przypadku zakup 120ml Foxa Five Point Three zakończył się jego stałym pobytem w szufladzie.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Cóż to jest ten magiczny PM? :oops:


Police Magnum OC-17.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No tak, po świętach komórki nie odzyskały jeszcze pełnej sprawności. :lol:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
stone: po KO stożek też legniesz na ok 15 minut :) 17 zł brutto -----> allegro + [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przy okazji dobry na psy. Sprawdziłem i tobie szczególnie polecam :-)

A sam gazami nie handluje. Sabre Frontiersman i Crossfire level III MK-4 sam polecam ale dla mnie Crossfire jest za słaby i taki typ strumienia mniej mi odpowiada. Bardzo odpowiada mi mozliwość jego uzycia w różnych pozycjach puszki. Nie mogę mieć zdania?
Poza tym nie każdy gaz z formuły LE jest odpowiedni dla uzycia z Teserem jak to próbujesz wcisnąć nam do głowy. Sprawdź zanim coś w temacie LE uogólnisz.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a LE przypadkiem nie znaczy tyle, ze na wyosazeniu sluzb mundurowych?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a LE przypadkiem nie znaczy tyle, ze na wyosazeniu sluzb mundurowych?


Dokładnie Law Enforcement czyli ogólnie dopuszczony dla słuzb mundurowych w typowych zastosowaniach. Pamietajmy ,że policjanci z reguły działają w grupie minimum 2 funkcjonariuszy i nie chodzi im o unieszkodliwienie na długo delikwenta a jedynie na jego obezwładnieniu. Dlatego z założenia i z formuły są to gazy dla mnie słabe jak chodzi o wymaganą przeze mnie moc i czas działania.

Osobiście jestem zwolennikiem gazów z tzw formuły Personal Security lub Self Defence ( jak zwał tak zwał ) i stąd róznica zdań. Są to gazy, które przydają się osobom prywatnym, zdanym głównie na siebie w sytuacjach niebezpiecznych lub dla funkcjonariuszy działających w pojedynkę w niebezpiecznym terenie oraz służb wywiadowczych, specjalnych oddziałów wojska itp. Do tych gazów zaliczam sprawdzony Hi-Power i amerykańskie importowane Police Magnum i inne bardzo silne gazy typu Wildfire itp.. Te gazy w odróżnieniu od tych LE powinny działać mocno i na długo. I tyle w temacie.
Członkowie tych służb zaopatrują się często sami z przydzielonych środków i ich opinie znaczą dla mnie więcej niż renoma SABRE czy innej znanej marki.

Oczywiście każdy wybiera co chce. Zobaczcie na allegro jak dobrze sprzedają się NATO CS 3 szt + 1 gratis. Jest wolny rynek a każdy odpowiada za siebie i swój los.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Po wypowiedziach na temat PM w chmurze zastanawia mnie jak to jest z zasięgiem PM oc17 w strumieniu? Testował ktoś może?
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W jaki sposób Sabre jest słabsze od innego gazu z tą sama zawartością kapsaicyny bo jest LE?

Zgadzam się, że często *ale nie zawsze* gazy przeznaczone dla służb mundurowych są produkowane jako słabsze ale to gdybanie takie i tutaj nie ma zastosowania. Zawartość substancji masz podaną i jest to gaz z najmocniejszej linii Sabre.

Bo sam się zapędziłeś z tym twierdzeniem że Sabre jest LE i słabsze z tego powodu, więc pytam dlaczego bo ja nie widzę powodu - jest tak samo mocny jak gaz cywilny z tą samą ilością kapsaicyny.

Cały czas mówimy o Sabre CrossFire więc nie bawmy się w ogólne rozważania. CF jest tak silny jak być powinien do każdego użytku.

Stopniowanie mocy dla LE i Self Defence w CrossFire nie ma zastosowania.

I CrossFire *nie jest* słabym gazem ani "średniakiem", "dobrym standardem" czy jak to tam go czasami ktoś nazywał.

LE nie jest ogólnie przyjętym oznaczeniem ale zazwyczaj oznacza że gaz jest bezpieczny przy użyciu razem z paralizatorem bo w USA były przypadki zapalenia się substancji - bo jak się rozpyli w powietrzu chmurę rozpuszczalnika i doda łuk elektryczny to jak ma się nie zapalić? :D Moc formuły to osobna bajka.Jeśli już możemy się zgodzić, że LE nie oznacza nic konkretnego, bo to zależy od producenta co przez to rozumie.


Powiedzmy wyraźnie - CrossFire jak i niebieski Sabre LE poprzedniej generacji to BARDZO DOBRE gazy i nikogo nie zawiodły na tym forum jak widać i są godne polecenia.
To że są LE nie ma *nic* wspólnego z ich siłą.

A gdyby nie było co to na KO Stożku niemieckim bym jechał tak jak piszesz - jak ktoś nie ma kasy to lepsze to niż nic i na psy tez powinno być OK. Nie jest to jednak na tyle ugruntowany sprzęt żebym go kupował jeśli dostępne mam lepiej sprawdzone miotacze do tego lepiej zbudowane i z lepszym sposobem miotania, więc nie wiem czemu mi go polecasz.

A skąd te opinie masz ludzi z oddziałów specjalnych i ile ich masz? Jesteś jakimś instruktorem i szkolenia im robisz że zebrałeś taką wiedzę?

Rozumiem tez że mają większą bazę testową niż całe departamenty policji gdzie funkcjonariusze testują różne gazy na sobie żeby wybrać lepszy i używają ich potem wielokrotnie w ciągu roku na ulicy? Wszystko jest na necie na forach policyjnych, możesz poczytać opinie.

A może dali się marketingowi sprzedać i dlatego kupują gazy z trylionami SHU w dużych procentach w puszkach jak z chińskiego bazaru do których nikt się nie przyznaje i nie używa szeroko (Hi-Power patrzę na ciebie)?

W PL samodzielne zakupy sprzętu to raczej rzadka sprawa, a użycie innego środka niż służbowy w razie jak coś zawali i będzie ktoś kozłów ofiarnych szukał to głupi pomysł.

Darujmy sobie te teksty o wiedzy tajemnej i uogólnienia.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Po wypowiedziach na temat PM w chmurze zastanawia mnie jak to jest z zasięgiem PM oc17 w strumieniu? Testował ktoś może?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Drugi filmik tylko, że jest to wersja breloczkowa.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Stone: uważam temat SABRE w sensie sporu o formuły i moc za zakonczony. Mam kilka gazów tej firmy. też jestem zadowolony z jakości ale w "trudnych sytuacjach" wolę inne. I dla mnie tak zostanie do czasu jak nie zmienię zdania :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A tu dokładniej pokazane jak leje strumień OC-17 japońska reklama
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024