Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
danielw2208: Ponieważ Fox to typowy gaz policyjny to mysle, że policja wie co robi wybierając ten gaz i chyba nawet specjalnie dla niej był testowany zanim wszedł do produckji. Nie ma znaczenia czy ma 5, 6 czy 7 mln SHU. Jest tak opracowany aby szybko powalić i jak najszybciej doprowadzić do stanu "Swiadomości".

Przyznaję, że są na YouTube firmy gdzie Foxa spłukiwał wodą gość ponad 1,5 godziny. Ale trzeba wiedzieć że woda w przypadku gazów z SHU w granicach 5 mln aktywuje jeszcze bardziej jego moc a nie ją łagodzi. Dlatego po Foxie najlepiej siedzieć, nie trzeć i spokojnie przeczekać te 20 minut. Inaczej jest ból i sprawa się komplikuje ( policja w USA stosuje na niego chusteczki Sudecon).

Policja USA stosuje takze SABRE i też myśle wiedzą co robia. SABRE równiez jak Fox nie powoduje jakiś specjalnych długotrwałych sensacji i stąd Policja chetnie po niego sięga.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

danielw2208: Ponieważ Fox to typowy gaz policyjny to mysle, że policja wie co robi wybierając ten gaz i chyba nawet specjalnie dla niej był testowany zanim wszedł do produckji. Nie ma znaczenia czy ma 5, 6 czy 7 mln SHU. Jest tak opracowany aby szybko powalić i jak najszybciej doprowadzić do stanu "Swiadomości".

Przyznaję, że są na YouTube firmy gdzie Foxa spłukiwał wodą gość ponad 1,5 godziny. Ale trzeba wiedzieć że woda w przypadku gazów z SHU w granicach 5 mln aktywuje jeszcze bardziej jego moc a nie ją łagodzi. Dlatego po Foxie najlepiej siedzieć, nie trzeć i spokojnie przeczekać te 20 minut. Inaczej jest ból i sprawa się komplikuje ( policja w USA stosuje na niego chusteczki Sudecon).

Policja USA stosuje takze SABRE i też myśle wiedzą co robia. SABRE równiez jak Fox nie powoduje jakiś specjalnych długotrwałych sensacji i stąd Policja chetnie po niego sięga.


Majku, sam piszesz że Fox ma 5mln SHU. A to bzdura!!! No offense!

Lubisz Hi-Povera. Prawda? HP ma 3%MC i 3mln SHU. Prawda?
Fox produkowany jest z koncentratu 35%MC i ostrości 5,3mln SHU. Prawda?
Jest (tego koncentratu) 2% w każdym opakowaniu. Prawda? Przelicz to i wyjdzie Ci prawdziw moc Fox-a te AŻ 0,67%MC. Prawda?

Proszę Cię więc nie pisz bzdur na temat Foxa (że ma 5mln).

Gaz który miałby 5mln musiałby mieć ok. 30%MC (czysta kapsa ma 16mln). Taki gaz "spalił by " delikwenta a nie obezwładnił......

Reasumując: HP jest co najmniej 5-krotnie a Sabre Red 2-krotnie mocniejszy od Foxa.
Pytanie do publiczności: prawda czy fałsz???
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak czy owak skoro markę ma wyrobioną to działa i jest okej. Skoro Ci się nie podoba to nie kupuj-proste. Należy do moich ulubionych gazów wraz z force,HP,Hi max,OC-17.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nikt nie mówi ze Fox jest nieskuteczny,tylko ze nie ma tych swoich szumnych 5mln :) jak dla mnie jest na równi z Sabre,Uzi,a już na pewno warto go mieć bo nie słyszałem o przypadku aby nie zadziałał,nie wystrzelił,zrobił komuś z fiuta pieczonego kurczaka rozsczelniając sie w kieszeni :roll: Ja czekam na greena :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Green według obietnic sprzedającego miał być po tym weekendzie..ale nie ma.

A sabre też nie ma tych 2 MLN tylko jest produkowany po prostu z lżejszego koncentratu, lecz jest go więcej..tak czy owak gazy są prawie równe,tyle że mają podane stężenia w innej proporcji..tak jak by:

-masz 500 ml. wody, dodajesz 100 mililitrów soku owocowego 100%-masz roztwór 20%
-masz 400ml. wody dodajesz 200 mililitrów soku 50% i masz 600ml - taki sam roztwór..(takie samo stężenie)..

Czyli po prostu taki ot-marketingowy trick..

Ale prawdą jest to,że produkowany jest z najczystszego roztworu spośród gazów..
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Green według obietnic sprzedającego miał być po tym weekendzie..ale nie ma.

A sabre też nie ma tych 2 MLN tylko jest produkowany po prostu z lżejszego koncentratu, lecz jest go więcej..tak czy owak gazy są prawie równe,tyle że mają podane stężenia w innej proporcji..tak jak by:

-masz 500 ml. wody, dodajesz 100 mililitrów soku owocowego 100%-masz roztwór 20%
-masz 400ml. wody dodajesz 200 mililitrów soku 50% i masz 600ml - taki sam roztwór..(takie samo stężenie)..

Czyli po prostu taki ot-marketingowy trick..

Ale prawdą jest to,że produkowany jest z najczystszego roztworu spośród gazów..


Dokładnie to wygląda tak:
Sabre 10%x13,3% = 1,33%MC
Fox 2%x35% = 0,67%

Na korzyść Foxa natomiast wpływa czystość i tak jak w przypadku Sabre "markowość"
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na korzyść Foxa natomiast wpływa czystość i tak jak w przypadku Sabre "markowość"


Czystość gazu to ja mam gdzieś chociaż wiem, że ma jakieś tam znaczenie. Dla mnie gaz ma oblepić facjatę frajera oleistym gównem i jak najdłużeć trzymać i męczyć, żeby pamiętał chwast, że nie podnosi się reki itd na kogoś albo czyjąś własność.
A markowość? Markowe gazy są rózne, również słabiutkie do specjalnych zastosowań. Dla mnie liczy się praktyka i dotychczasowe doświadczenia. Sorry ale inaczej liczę moc i jakość gazu niż matematycznie. Nie przekonasz mnie do swoich magicznych liczb.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Czystość gazu to ja mam gdzieś chociaż wiem, że ma jakieś tam znaczenie. Dla mnie gaz ma oblepić facjatę frajera oleistym gównem i jak najdłużeć trzymać i męczyć, żeby pamiętał chwast, że nie podnosi się reki itd na kogoś albo czyjąś własność.
A markowość? Markowe gazy są rózne, również słabiutkie do specjalnych zastosowań. Dla mnie liczy się praktyka i dotychczasowe doświadczenia. Sorry ale inaczej liczę moc i jakość gazu niż matematycznie. Nie przekonasz mnie do swoich magicznych liczb.


Gazem w stylu PM-17, Sabre, Uzi, Hi-Maxem jak najbardziej pomęczysz. Zapewne wiesz że im więcej OC tym lepszy, dłuższy efekt. A 2% Foxa to jak np. Kolterek..... :wink:

Nikogo nie będę przekonywał do moich racji. Każdy "logicznie myślący" będzie wiedział co wybrać. I tyle.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

maja te same dylematy ale jednak filmik z kolesiem psikającym sobie niebieskim sabre red w twarz ma komentarz:

"this is also a Sabre Red Video . this does not happen when you use FOX."
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
danielku drogi:

Prawdopodobnie formuła Foxa powoduje szybsze przenikanie przez pory skóry i oczy a więc daje błyskawiczne i skutecznie mocne porażenie. To jest ten moment decydujący o zaskoczeniu i obezwładnieniu.
Wg mnie po Foxie lub Hi-Power szybciej "zamykasz oczka" czyli nie jesteś w stanie wykonać już żadnego ruchu celem odwetu itd. W takiej sytuacji nie ma już znaczenia procent OC decydujący wg mnie bardziej o czasie dekontaminacji, która w przypadku Foxa powinien trwać o wiele krócej niż przy Sabre Red lub PM, UZI itp, czołowych markach.
Ot i cała nauka wyniesiona z praktyki.

Oczywiście mogą się zdarzyć osobnicy typu tego murzynka z YouTube przy samochodzie, który po otrzymaniu strzału z chmurki Fox 5,3 pomrugał kilka razy oczkami a nawet z komórki rozmawiał lejąc sobie wodę ze szlaucha na głowę.
Zaznaczam bo sprawdzone: lanie wody w przypadku Foxa pogarsza jedynie sytuację.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

danielku drogi:

Prawdopodobnie formuła Foxa powoduje szybsze przenikanie przez pory skóry i oczy a więc daje błyskawiczne i skutecznie mocne porażenie. To jest ten moment decydujący o zaskoczeniu i obezwładnieniu.
Wg mnie po Foxie lub Hi-Power szybciej "zamykasz oczka" czyli nie jesteś w stanie wykonać już żadnego ruchu celem odwetu itd. W takiej sytuacji nie ma już znaczenia procent OC decydujący wg mnie bardziej o czasie dekontaminacji, która w przypadku Foxa powinien trwać o wiele krócej niż przy Sabre Red lub PM, UZI itp, czołowych markach.
Ot i cała nauka wyniesiona z praktyki.

Oczywiście mogą się zdarzyć osobnicy typu tego murzynka z YouTube przy samochodzie, który po otrzymaniu strzału z chmurki Fox 5,3 pomrugał kilka razy oczkami a nawet z komórki rozmawiał lejąc sobie wodę ze szlaucha na głowę.
Zaznaczam bo sprawdzone: lanie wody w przypadku Foxa pogarsza jedynie sytuację.


Teraz się z Tobą zgadzam.
Wydaje mi się jednak że w przypadku trafienia prosto w oczka każdy gaz wywoła taki sam efekt. To czy je otworzysz zależy od mocy gazu. Natomiast w przypadku skóry twarzy reakcja na Foxa może! być minimalnie szybsza.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale efekt działania gazu zależy też od zaskoczenia i szybkości działania..ja tam nie wierzę sabre..tym bardziej,że jest filmik jak koleś sobie pije sabre oraz psika w twarz i nic z tego nie robi..więc..ew. do odganiania psów/..

jak to cizzia napisał i się tym zgodzę:

,,sabre to dobry standard więc na leśnego dziadka, żula czy pijaka powinien starczyć, ale zdeterminowany schab zwyczajnie nas rozpierdoli"

święte słowa, popieram w 110%!!!
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale efekt działania gazu zależy też od zaskoczenia i szybkości działania..ja tam nie wierzę sabre..tym bardziej,że jest filmik jak koleś sobie pije sabre oraz psika w twarz i nic z tego nie robi..więc..ew. do odganiania psów

Ten koleś prysnął sobie gazem ale nie otworzył oczu przez #####ik to wystarczy do szybkiej ewakuacji.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W takim rozumieniu to wystarczy i nato lub lepiej-woreczek soli, wsyp sobie sól choć jedno ziarenko do oka i spróbuj je otworzyć..
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W takim rozumieniu to wystarczy i nato lub lepiej-woreczek soli, wsyp sobie sól choć jedno ziarenko do oka i spróbuj je otworzyć..


Tak jak starczy legendarna czy kultowa juz tzw kupa na kiju :)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ale efekt działania gazu zależy też od zaskoczenia i szybkości działania..ja tam nie wierzę sabre..tym bardziej,że jest filmik jak koleś sobie pije sabre oraz psika w twarz i nic z tego nie robi..więc..ew. do odganiania psów/..

jak to cizzia napisał i się tym zgodzę:

,,sabre to dobry standard więc na leśnego dziadka, żula czy pijaka powinien starczyć, ale zdeterminowany schab zwyczajnie nas rozpierdoli"

święte słowa, popieram w 110%!!!


To że facet zachowywał się spokojnie o niczym nie świadczy. Widziałeś aby dał radę otworzyć oczy??? Posłuchaj dokładnie jego słów a w szczególności co mówi o oczach.

Na forum był filmik jak "murzynek" po Foxie kilkakrotnie!!! otwiera oczy. Moja opinia o Foxie jest jednoznaczna, to cienizna 2x słabsza od Sabre, i te "kosmiczne 5mln" . I tyle.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na forum był filmik jak "murzynek" po Foxie kilkakrotnie!!! otwiera oczy. Moja opinia o Foxie jest jednoznaczna, to cienizna 2x słabsza od Sabre, i te "kosmiczne 5mln" . I tyle.


:) :) kosmicznie nawijasz

Przy okazji chciałem złożyć dla wszystkich życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wlasnie Wesolych i spokojnych :) :) :) I oczywiscie Szczesliwego Nowego Roku 2010 :!: :!: :!: :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pianka naprawde trzeba dobrze trafic 8O 8O 8O
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TASER VS. PEPPER SPRAY oglądać od 3:30

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024