Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jeśli chodzi o stukot nie martwił bym sie,walthery i niebieskie Sabre też (stukają) i nie mam pojęcia czemu :?: trzymałem klapke,guzik itp i tak słychać :roll: wie ktoś o co biega??


Wydaje mi się że w zaworku jest stalowa kulka i to ona powoduje stukot.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w PM mam inna glowice
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dziś postanowiłem przeprowadzić test nowo nabytego miotacza ( w zwyczaju mam oddawać pojedynczy strzał z każdego nowego miotacza - co by się przypadkiem na nim nie "przejechać " ) - tu z racji ze jest to temat poświęcony tej że właśnie tematyce pozwolę sobie po krótce zdać relacje - tak wiec padło na PM OC 17 90 ml w chmurze ( miotacz USA ). Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy to rozmiar miotacza a konkretnie jest prawie o połowę mniejszy od tych rzekomych podrób z interarku ( kto ma ten wie ) natomiast USA jest znacznie bardziej nabity jak i estetyczniej wykonany oraz cięższy, nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz ( drążę temat odzienie ) ale w głowicy ( PATENT USA ) coś "lata" przy czym nie można zlokalizować tego elementu - prawdopodobnie wewnątrz zaworu. Test praktyczny - i tu nie do końca jestem zachwycony a konkretnie zasięg przeszło połowę mniejszy jak w PM z interku i sposób miotania też nie do końca jest OK strumień jest strasznie podatny na jakikolwiek wiaterek - generalnie zasięg skuteczny tego miotacza to ok 1 m. Niestety do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jedna dziwna rzecz a mianowicie po użyciu w głowicy coś "pyka" jak by się rozszczelniła tu sprawdzałem sam trzon głowicy i jest OK nie idzie najmniejsza ilość gazu jednak mija już 3 godzina od użycia a w miotaczu nadal słychać "pykanie" ( coś na kształt pękania malutkich pęcherzyków ). Miotacz był testowany w temperaturze ok -6C po uprzednim lekkim rozgrzaniu w dłoni. Na koniec mam wielką prośbę do osób które być może nie zrozumiały w sposób właściwy tekstu - tekst ten nie ma na celu w jakikolwiek sposób oczerniać PM a jedynie jest w miarę szczegółowym opisem użycia- tak wiec proszę nie mieć do mnie pretensji.

P.S Gdyby ktoś z was miał jakiekolwiek doświadczenie z "pykaniem" gazu po urzyciu proszę o info.

Pozdr.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wiem kolego dlaczego tak słabiutko. Tak jak wspominałem wcześniej użyty przeze mnie PM OC-17 poleciał bardzo zadowalająco. Ciśnienie jak z gaśniczki Red Pepper gel 150ml :) :) :) Może dlatego, że miałem go w ciepłym pomieszczeniu. Ogólnie co do formy miotania i mocy polecam jak najbardziej.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja psikałem tylko OC-17 z inter-ark i zasięg gówno warty,myslałem ze ten orginał będzie lepszy,ale widze ze lipa.Ciekawe jak żel sobie radzi :roll:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do pykania gazu, mam to samo z DPS pianą rzekome 120 ml (prawdziwe to z 80 - 90). Gazu niestety nie testowałem.

PS. Czy tylko mi się wydaje czy te OC - 17 są coś mocno ostatnio sponsorowane i to chyba za bardzo... Ale może tylko moje urojenia (no offence)

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja tam miałem wrażenie ze Cizzia je "ostro zachwalał" i ciekawe czemu bo zasięg Oc-17 z inter -ark to poprostu kpina,jak dla mnie ze 30 cm i lekki wiatr i masz na twarzy :evil: Dziwne ze osobie która ma najlepsze gazy zachwalał taki syf.Żeby było jasne nikomu nic nie zarzucam,poprostu mnie to ciekawi.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wydawalo mi sie, ze to on rozkminil ze sa dwie wersje PM, ta nasza i U.S. a sam byl zwolennikiem PM z U.S.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam po dłuższej przerwie.

Mam OC 17 w chmurze, import własny z Hameryki i zasięg rzeczywiście ma słaby (w porównaniu do Sabre Red, Uzi, Mace czy Foxa które również posiadam/posiadałem). Uczciwie przyznam, że testowałem w niskiej temperaturze.

Co do ceny, to jest ona niska, bo w amerykańskich hurtowniach rozdają go prawie za darmo. ;) Jak swego czasu zobaczyłem, ile kosztuje karton tych gazów, to prawie spadłem z krzesła.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podziel sie wiedzą i powiedz ile kosztuje :wink: Ja własnie ze względu na sposób miotania i zasięg używam Uzi,ale jak sie skończy to więcej nie kupię ciągle braki towaru w militaria i pieprzenie bzdur mnie wkurza,więc przerzucę sie na foxa :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
tez bym lyknal foxa ale tego zielonego a jakby byly gasnice 500ml Foxa to powazny konkurent dla Frontka by byl wedlog mnie i powaznie bym sie zastanawial ktory wziasc przy wymianie gasniczki
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

wydawalo mi sie, ze to on rozkminil ze sa dwie wersje PM, ta nasza i U.S. a sam byl zwolennikiem PM z U.S.

Owszem On :D co nie zmienia faktu za zanim rozkminił ze inter-ark sprzedaje podróby ostro je zachwalał(może miał na myśli oryginały a zachwalał inter-ark bo myślał ze są identyko jak te z którymi miał do czynienia,tego nie wiem) aż sam kupiłem dla kumpla bo prosił o coś dobrego i jak psiknął w drzewo to ledwo doleciało a całą chmurą dostałem ja stojąc ze 3 metry z boku a wiatr lichy ze hoho :) gaz mocny ale zasięg a la nato.Orginału nie miałem w ręku,ale po filmie widzę że "demonem"zasięgu to on nie jest.Jeszcze raz powtarzam że nikomu nic nie zarzucam,poprostu zawiodłem sie i wydałem około 50 zł na coś zamiast czego wolałbym nosić Ko peeper bo co z tego ze słabszy jak przynajmniej doleci do przeciwnika a nie do mnie :?Najzwyczajniej nie rozumiem fascynacji niektórych OC-17 zwłaszcza tym z inter-ark bo chyba każdy widzi ze zasięg ma kiepski i można samemu się załatwić.
P.S cały mój wywód poświęcony jest OC-17 w chmurze bo żelu nie miałem i nie wiem jak sie sprawuje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

wydawalo mi sie, ze to on rozkminil ze sa dwie wersje PM, ta nasza i U.S. a sam byl zwolennikiem PM z U.S.

Owszem On :D co nie zmienia faktu za zanim rozkminił ze inter-ark sprzedaje podróby ostro je zachwalał(może miał na myśli oryginały a zachwalał inter-ark bo myślał ze są identyko jak te z którymi miał do czynienia,tego nie wiem) aż sam kupiłem dla kumpla bo prosił o coś dobrego i jak psiknął w drzewo to ledwo doleciało a całą chmurą dostałem ja stojąc ze 3 metry z boku a wiatr lichy ze hoho :) gaz mocny ale zasięg a la nato.Orginału nie miałem w ręku,ale po filmie widzę że "demonem"zasięgu to on nie jest.Jeszcze raz powtarzam że nikomu nic nie zarzucam,poprostu zawiodłem sie i wydałem około 50 zł na coś zamiast czego wolałbym nosić Ko peeper bo co z tego ze słabszy jak przynajmniej doleci do przeciwnika a nie do mnie :?Najzwyczajniej nie rozumiem fascynacji niektórych OC-17 zwłaszcza tym z inter-ark bo chyba każdy widzi ze zasięg ma kiepski i można samemu się załatwić.
P.S cały mój wywód poświęcony jest OC-17 w chmurze bo żelu nie miałem i nie wiem jak sie sprawuje.
Pozdrawiam


Powiem tak: PM OC-17 z Inter+arku fakt ,że równy nie jest. Te z dyszą US Patent miały przyzwoity zasieg i działanie było wg mnie bomba ( jest to raczej zel niż typowa chmura) . Te obecne , ze zmienioną dyszą, mają zasieg mały ale działanie wydaje sie tak samo skuteczne - pewnie gdzieś to w ....... rozlewają :) JA i tak sypie z bliska więc mnie zasięg nie przeszkadza - liczy sie "kleista moc" OC-17.

Z tych PM z USA w działaniu miałem tylko STREAM i jest OK jak chodzi o zasieg i działanie. Nie zamieniłbym tego na żaden inny stream ( no moze FOX).

A w niskich temperaturach żadne gazy nie działaja do końca jak trzeba. Tylko "amatorzy" tego nie wiedzą. Popryskajcie sobie wychłodzonym dezodorantem to zobaczycie na czym problem polega. Cudów ni ma. :-) Czyli w zimie gaz trzymamy " przy ciałku".
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Powiem tak: PM OC-17 z Inter+arku fakt ,że równy nie jest. Te z dyszą US Patent miały przyzwoity zasieg
.


Człowieku Ty to nazywasz "przyzwoitym zasięgiem? Ja przez ten przyzwoity zasięg gdy zaufałem opiniom mało co porządnego w******* nie dostałem przy okazji gazując kolegów zamiast przeciwnika. A wcale z takiego daleka nie psikałem... (To były moje początki z gazami, ale nie zmienia to faktu, że tandeta). Krzywdę można tym sobie zrobić. Co z tego, że działanie dobre skoro może się obrócić przeciwko nam? Dla mnie zasięg to jeden z NAJWAŻNIEJSZYCH o ile nie najważniejszy element. Co z tego, że będę miał np super hiper ekstra gaz 99% OC i 13 mln SHU jeśli zamiast przeciwnika trafi mnie? (Piszę o tych starych OC-17 z inter-ark.)

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



Powiem tak: PM OC-17 z Inter+arku fakt ,że równy nie jest. Te z dyszą US Patent miały przyzwoity zasieg
.


Człowieku Ty to nazywasz "przyzwoitym zasięgiem? Ja przez ten przyzwoity zasięg gdy zaufałem opiniom mało co porządnego w******* nie dostałem przy okazji gazując kolegów zamiast przeciwnika. A wcale z takiego daleka nie psikałem... (To były moje początki z gazami, ale nie zmienia to faktu, że tandeta). Krzywdę można tym sobie zrobić. Co z tego, że działanie dobre skoro może się obrócić przeciwko nam? Dla mnie zasięg to jeden z NAJWAŻNIEJSZYCH o ile nie najważniejszy element. Co z tego, że będę miał np super hiper ekstra gaz 99% OC i 13 mln SHU jeśli zamiast przeciwnika trafi mnie? (Piszę o tych starych OC-17 z inter-ark.)



Mój stary PM nawet taki przeterminowany z Inter-Ark działał w normalnych warunkach pogodowych. A w czasie silnego wiatru nie sypie się żadną chmurką. Nie wiesz tego?

Natomiast w chłodne dni i zimą , jak pisałem post wyżej, gaz nosimy najlepiej pod ciepłą pachą żeby go nie wychłodzić np na takim czymś :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
No i gaz poza Crossfire zawsze nalezy trzymać pionowo. Wymaga niestety treningu bo w momencie uzycia róznie to bywa.

Niektórzy noszą w majtkach na jajkach lub na dup*ie - też dobry pomysł oby tylko potrafili szybko go wyjąć.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja miałem ten patent USA z inter-ark i zasięg był gówniany :) cos jak nato.I psikane było praktycznie bez wiatru,bo taka pogoda ze totalnie powietrze stoi to chyba w środku lata przy +30C.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wydaje mi się, że tyle co analiz z testów wstawiłem na forum to nie muszę nic mówić na temat psikaniu chmurą.

Dodam jedynie, że wiatru praktycznie nie było... ta chmura ledwo co wyleciała, to jest po prostu "fogger" który rozprzestrzenia się tak szeroko, że nie ma szans, by daleko wyleciał. Może miałem wadliwy model, nie wiem. Sabre red piana również ma kiepski zasięg ale tu nie ma mowy o tym, by wrócił do osoby psikającej, chociaż kusi mnie na przeprowadzenie dokładniejszych testów.

Zmieniając temat zastanawiałem się nad przetestowaniem gazu na mrozie. Myślę czy, by nie sprawdzić gaśnicy equalizera, ale ona ma nawet w cieple kiepski zasięg... Szkoda mi zużywać trochę tych gazów co mam no ale... Mam tylko jedno pytanie do użytkowników. Jaka forma miotania będzie najbardziej podatna na warunki pogodowe? W tym momencie mam dość nikłą wiedzę dlatego pytam i zamierzam przeprowadzić drobne testy. Kiedyś robiłem Test red pepper 75 ml GEL który leżał z 3 h w zamrażalce odwrócony "do góry nogami" wyniesiony na dwór na mróz z dala od skóry i sprawdził się bez najmniejszych zarzutów. To tyle na dzisiaj miłego weekendu życzę :) .

Pozdrawiam


@EDIT WAŻNE
Mam nikłą wiedzę na temat zachowania się różnych form gazu w niskiej temperaturze. Jeśli chodzi ogólnie o gazy to uważam, że moja wiedza jest nisko-przeciętna, ale ta co jest jest poparta doświadczeniami praktycznymi. To tak na wszelki wypadek jakby ktoś za słówka chciał łapać.

Pzdr
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeżeli PM OC-17 komuś słabo leci to znaczy, że brak gazowi powtarzalności jakości. To poważny zarzut.
Ja miałem więcej szczęścia i jak pisałem nawet przeterminowany z Inter-Arku leciał na te 3 m ale żeby trafić dokładniej, uzywam z bliska czyli do 2 m. Na razie OC-17 wg mnie bez zarzutu, szczególnie jak chodzi o efekty dla tego, kto nim dostał. Zresztą są filmiki z You tube już wałkowane. Lepiej kupować te z USA.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Porównanie puszek 90ml OC-17 z Inter-Ark (z lewej strony) i z USA.
Dołączona grafika
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
te z inter-arku maja lekko innego orła na tym rysunku (dziub)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024