Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pozwolę sobie zacytować tekst z artykułu Gazem Go strzał 2004.


Amerykańskie policyjne RMG firmy Fox Labs zawierają tylko 2% OC, ale za to o ostrości 5,3 miliona SHU. Powoduje to, że działają piorunująco, ale dzięki niskiej zawartości OC ich efekty szybko ustępują już po około 15 minutach. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania tych środków przez policję, która musi agresora skutecznie obezwładnić, ale nie ma czasu potem godzinami doprowadzać go do porządku. Niektórzy producenci obok lub zamiast procentowego składu OC i jego ostrości podają wielkość będącą nie jako wypadkową powyższych. Jest to procentowy udział substancji czynnej kapsaicyny w ekstrakcie OC, np. „1.34% Capsaicinoids". Taki zapis jest równoznaczny z 10% OC o ostrości 2 milionów SHU, czyli naszej wartości optymalnej. Oznacza to, że w puszce jest 10 procentowy roztwór OC, a z tych 10% składnik aktywny kapsaicyna stanowi 13,4%. Dla 10% OC o ostrości l miliona SHU wartość ta wynosi około 0,39%, dla 10% OC i 3 milionów SHU to około 2%. Czasami zamiast pełnej nazwy używany jest skrót CRC (Capsaicin and Related Capsaicinoids) wartości pozostają te same. Problem w tym, że niewielu producentów je podaje. Pozwala to jednak odróżnić rzetelne firmy od tych, które traktują każdego klienta jak dyletanta.

Właśnie tu się nasuwa pytanie jak to wyliczyć (Capsaicinoids) ? równie dobrze mogli by stworzyć gaz o 20% zawartości oc i 0.5 SHU nie wiem czy to realne ale oceniam że nie miało by dobrego działania.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Pozwolę sobie zacytować tekst z artykułu Gazem Go strzał 2004.


Amerykańskie policyjne RMG firmy Fox Labs zawierają tylko 2% OC, ale za to o ostrości 5,3 miliona SHU. Powoduje to, że działają piorunująco, ale dzięki niskiej zawartości OC ich efekty szybko ustępują już po około 15 minutach. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania tych środków przez policję, która musi agresora skutecznie obezwładnić, ale nie ma czasu potem godzinami doprowadzać go do porządku. Niektórzy producenci obok lub zamiast procentowego składu OC i jego ostrości podają wielkość będącą nie jako wypadkową powyższych. Jest to procentowy udział substancji czynnej kapsaicyny w ekstrakcie OC, np. „1.34% Capsaicinoids". Taki zapis jest równoznaczny z 10% OC o ostrości 2 milionów SHU, czyli naszej wartości optymalnej. Oznacza to, że w puszce jest 10 procentowy roztwór OC, a z tych 10% składnik aktywny kapsaicyna stanowi 13,4%. Dla 10% OC o ostrości l miliona SHU wartość ta wynosi około 0,39%, dla 10% OC i 3 milionów SHU to około 2%. Czasami zamiast pełnej nazwy używany jest skrót CRC (Capsaicin and Related Capsaicinoids) wartości pozostają te same. Problem w tym, że niewielu producentów je podaje. Pozwala to jednak odróżnić rzetelne firmy od tych, które traktują każdego klienta jak dyletanta.

Właśnie tu się nasuwa pytanie jak to wyliczyć (Capsaicinoids) ? równie dobrze mogli by stworzyć gaz o 20% zawartości oc i 0.5 SHU nie wiem czy to realne ale oceniam że nie miało by dobrego działania.


  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Pozwolę sobie zacytować tekst z artykułu Gazem Go strzał 2004.


Amerykańskie policyjne RMG firmy Fox Labs zawierają tylko 2% OC, ale za to o ostrości 5,3 miliona SHU. Powoduje to, że działają piorunująco, ale dzięki niskiej zawartości OC ich efekty szybko ustępują już po około 15 minutach. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania tych środków przez policję, która musi agresora skutecznie obezwładnić, ale nie ma czasu potem godzinami doprowadzać go do porządku. Niektórzy producenci obok lub zamiast procentowego składu OC i jego ostrości podają wielkość będącą nie jako wypadkową powyższych. Jest to procentowy udział substancji czynnej kapsaicyny w ekstrakcie OC, np. „1.34% Capsaicinoids". Taki zapis jest równoznaczny z 10% OC o ostrości 2 milionów SHU, czyli naszej wartości optymalnej. Oznacza to, że w puszce jest 10 procentowy roztwór OC, a z tych 10% składnik aktywny kapsaicyna stanowi 13,4%. Dla 10% OC o ostrości l miliona SHU wartość ta wynosi około 0,39%, dla 10% OC i 3 milionów SHU to około 2%. Czasami zamiast pełnej nazwy używany jest skrót CRC (Capsaicin and Related Capsaicinoids) wartości pozostają te same. Problem w tym, że niewielu producentów je podaje. Pozwala to jednak odróżnić rzetelne firmy od tych, które traktują każdego klienta jak dyletanta.

Właśnie tu się nasuwa pytanie jak to wyliczyć (Capsaicinoids) ? równie dobrze mogli by stworzyć gaz o 20% zawartości oc i 0.5 SHU nie wiem czy to realne ale oceniam że nie miało by dobrego działania.


Kapsaicyna ma ostrość ok. 16mln SHU. Gdyby Fox naprawdę miał 5,3mln SHU to musiał by być produkowany z kapsaicyny o ostrości 265mlnSHU!!!! (mają taką na Marsie i Fox Labs sprowadza ją sobie promem kosmicznym...)

Fox Green ma 1,22% MC i (według strony Foxa) jest o 50% mocniejszy od Five!!!

Ludziska, zastanówcie się chwilę bo ręce opadają...

Cytuję: "Pozwala to jednak odróżnić rzetelne firmy od tych, które traktują każdego klienta jak dyletanta"

Jak dla mnie firma FoX Labs produkująca Foxa to oszuści. Podają na pojemnikach nieprawdę. I tyle.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam pytanie jak to liczysz? Nie twierdze że nie masz racji ale chcę się dowiedzieć z kont takie wyniki?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam pytanie jak to liczysz? Nie twierdze że nie masz racji ale chcę się dowiedzieć z kont takie wyniki?


Ze strony Foxa.... Używają 35% "bazy" o ostrości właśnie 5,3mln i jest tej bazy 2% w butelkach. Podziel to przez siebie i masz 0,67% MC.
Zajrzyj na stronę Foxa, tam jest pdf i wszystko dokładnie wyszczególnione.
Fox chwali się tam że Green (następca Five) ma 1,22% MC i jest o 50% MOCNIEJSZY!!! od Five. Miłej lektury.
Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam pytanie jak to liczysz? Nie twierdze że nie masz racji ale chcę się dowiedzieć z kont takie wyniki?


Aha, zapomniałem dodać że Sabre Red (mój faworyt zresztą) ma 1,33% MC.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Link do Fox Green, u góry strony czerwony napis Prees Release
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Każdy lubi co innego :D dzięki za inf. A teraz podam tak dla przykładu kupiony z dwa lata temu gaz pieprzowy na giełdzie samochodowej. firma Captor Advanced incapacitant for police use only. to pisze na buteleczce 65ml empy wejght 44g full weight 103g. Active substance 0,30% nonivamide solvent 97,70% water: ethanole 50:50 gaz ma jeszcze datę po prostu sikał przeźroczystą cieczą. wczoraj chciałem zobaczyć czy działa... poleciał z 0,5metra... próbowałem w małej ilości gazu na język to trochę piekło nic wielkiego. a sprzedawca zachwalał go pod niebiosa foxa tak nie chwalą... a to dziadostwo. miał ktoś do czynienia z tym gazem?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam pytanie jak to liczysz? Nie twierdze że nie masz racji ale chcę się dowiedzieć z kont takie wyniki?


Aha, zapomniałem dodać że Sabre Red (mój faworyt zresztą) ma 1,33% MC.


SABRE to jednak słabizna porównaniu z Hi-Power czy Police Magnum czy nawet WildFire. .Jedyne gazy SABRE, który cenię to Frontiersman za zasieg i moc oraz Crossfire za zasieg i mozliwość uzycia w pozycji odwrotnej. Opinia sprawdzona w praktyce ale fakt , że jestem wymagający. Niektórym standard 10 % , 1,33 MC starcza i będą zaciekle bronić tego SABRE czy Hi-Max itp gazów z serii LE. I dobrze bo każdy ma swoje potrzeby i wymagania minimalne. Dla mnie też minimum to SABRE i pewnie starczy w wielu typowych sytuacjach. I tyle. UZI i kilka innych też te minimalne wymagania spełnia.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mam pytanie jak to liczysz? Nie twierdze że nie masz racji ale chcę się dowiedzieć z kont takie wyniki?


Aha, zapomniałem dodać że Sabre Red (mój faworyt zresztą) ma 1,33% MC.


SABRE to jednak słabizna porównaniu z Hi-Power czy Police Magnum czy nawet WildFire. .Jedyne gazy SABRE, który cenię to Frontiersman za zasieg i moc oraz Crossfire za zasieg i mozliwość uzycia w pozycji odwrotnej. Opinia sprawdzona w praktyce ale fakt , że jestem wymagający. Niektórym standard 10 % , 1,33 MC starcza i będą zaciekle bronić tego SABRE czy Hi-Max itp gazów z serii LE. I dobrze bo każdy ma swoje potrzeby i wymagania minimalne. Dla mnie też minimum to SABRE i pewnie starczy w wielu typowych sytuacjach. I tyle. UZI i kilka innych też te minimalne wymagania spełnia.


Majku, mnie tylko wkur**a 5,3mln SHU w Foxie.
A wracając do tematu dla Ciebie minimum to 1,33% MC, a wychwalasz Foxa z 0,67% MC,
wybacz ale nie rozumiem.....
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"danielw2208"
A używałeś kiedyś foxa ?? Ja w ciągu kilku dni zrobię testy (filmiki) zasięg itp plus test na języku bo sam się tym potraktować nie dam. Ale to w swoim czasie. Mam nagrane jak psika oc-17 z 2.5metra w pokoju i racja słaby zasięg.


Majku, mnie tylko wkur**a 5,3mln SHU w Foxie.
A wracając do tematu dla Ciebie minimum to 1,33% MC, a wychwalasz Foxa z 0,67% MC,
wybacz ale nie rozumiem.....[/quote]
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nic
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@PumaKP
Nie używałem i nie zamierzam używać Fox Five. Dla mnie firma Fox Labs to oszuści.
Gaz pieprzowy to nie jest zabawka czy narzędzie do umilania życia.
Gaz pieprzowy służy do obrony życia czy zdrowia w sytuacji zagrożenia!!!
Jak można powierzyć życie firmie która "oszukuje" i podaje na opakowaniu informację że gaz jest 50x mocniejszy niż naprawdę jest????? Czyste dziadostwo..... I tyle.
Dodam że 0,67% może ma nawet i KO a kosztuje 15zł.....
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak Ty uważasz kłócił się nie będę... Moim zdaniem tak do końca oszukany nie jest miałem w życiu wiele gazów większość cs ale od kilku lat oc np police magnum szczerze zawiódł mnie... jak na tej jakości gaz to słabe ciśnienie a w pokoju dusił podobnie jak ko nie wiem jak z działaniem na oczy. Każdy gaz nawet najlepszy może nie zadziałać to normalne i liczę się z tym, ale jednak jak już policja używa jakiegoś gazu to znaczy że zły nie jest i więcej spotkałem opinij pozytywnych niż negatywów.
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Każdy lubi co innego :D dzięki za inf. A teraz podam tak dla przykładu kupiony z dwa lata temu gaz pieprzowy na giełdzie samochodowej. firma Captor Advanced incapacitant for police use only. to pisze na buteleczce 65ml empy wejght 44g full weight 103g. Active substance 0,30% nonivamide solvent 97,70% water: ethanole 50:50 gaz ma jeszcze datę po prostu sikał przeźroczystą cieczą. wczoraj chciałem zobaczyć czy działa... poleciał z 0,5metra... próbowałem w małej ilości gazu na język to trochę piekło nic wielkiego. a sprzedawca zachwalał go pod niebiosa foxa tak nie chwalą... a to dziadostwo. miał ktoś do czynienia z tym gazem?


To jeden z pierwszych gazów pieprzowych jakie weszły na Polski rynek, jakieś 6 lat temu koszt puszki wynosił ok. 50 zł - bardzo solidna konstrukcja, gaz produkowany na potrzeby Angielskiej policji zawiera 0.3 % PAVA ( syntetyczny pieprz ) i szczerze mówiąc daje rade, niestety w tych gazach czesto zdarzały się zaczopowania dyszy a to ze wzgledy na sposób miotania ...
Dołączona grafika
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jak Ty uważasz kłócił się nie będę... Moim zdaniem tak do końca oszukany nie jest miałem w życiu wiele gazów większość cs ale od kilku lat oc np police magnum szczerze zawiódł mnie... jak na tej jakości gaz to słabe ciśnienie a w pokoju dusił podobnie jak ko nie wiem jak z działaniem na oczy. Każdy gaz nawet najlepszy może nie zadziałać to normalne i liczę się z tym, ale jednak jak już policja używa jakiegoś gazu to znaczy że zły nie jest i więcej spotkałem opinij pozytywnych niż negatywów.


Testowałem różne gazy na sobie i wiem czego się po Sabre spodziewać. Sabre produkuje gazy bodajże 3xdłużej niż Fox, również dla min. Policji.
Używaj czego chcesz, ale bądz świadom na ile gaz który posiadasz jest skuteczny.

Spójrz w posty na tym forum jakieś 2 miechy temu. Są tam opisy chyba nawet i OC-17,
i z tego co pamiętam OC-17 ma więcej MC niż Fox.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak to ten mi ciśnienie uciekło :( jak dla mnie badziewie. Właśnie testowałem foxa stream 4oz filmik mam z 4 metrów w pomieszczeniu 1sekunda psiknięcia około, zalało praktycznie całą kartkę a4 gęsty na drodze dużo kropli które szybko wyschły nawet taka zawiesina daje o sobie dość mocny znak w pokoju kaszel dość szybko ustał 3-5 min i próba na język... Mała ilość to co palcem zebrałem ale litości captor o którym wspominał Kolega to piekł z 2 min lekko i nic a po tym już mnie 8 min piecze jakby ktoś dostał tym w usta i tak by już nie walczył gwarantuje ale mleko dobre i zimna woda z kranu. Jak dla mnie dobry gazik miota ślicznie
:D Oc-17 tak nie dusił w pokoju co prawda nie wchodziłem w chmurę ale mały pokoik więc się roznosi. I nie uwierzę nikomu kto powie że fox to gówno szybko przestało piec ale po interwencji wody i mleka ( skończyło mi się :( ) w oczy wolał bym tym nie dostać aha i jeszcze jedno zasięg z 5 metrów całkiem prawdopodobny
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Puma gdzie kupiles swojego oc-17?
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W sklepie w wawie na mazowieckiej 2 65ml bodajże i 70zł chmura
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jest dosc prawdopodobne, ze te oc-17 w Polskim obiegu sa nieoryginalne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024