Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :) :) :) CSy Francuskie ciekawe czy u nich by dalo rade do Polski zamowic :)
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Obrona przed kiblem, niezła vixa
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli to autentyk,a nie rezyserka to szkoda ze kretynowi oczu nie wypaliła :roll:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kamikazee, z całym szacunkiem ale nie znasz się. :wink:
I co z tego że mają 5% OC, wystarczy że będą "sprowadzone" i po 200zł i mamy kolejny "kultowy supergaz" :D :D :D

No wiem nie znam się, bo nie pobieram opłat za dostęp do mojej strony oraz za każdą wiadomość na forum. :cry: :twisted:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co by nie mówić Kamikadze o twojej stronie jako jedyny takową zrobiłeś,a reszta jadących kiedyś po niej jakoś swoich stron o gazach nie ma :D
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co by nie mówić Kamikadze o twojej stronie jako jedyny takową zrobiłeś,a reszta jadących kiedyś po niej jakoś swoich stron o gazach nie ma :D


I lepiej, że wszyscy z nas takich stron nie "produkują". To by był dopiero koszmar. To tego trzeba mieć jednak zdolności trochę artystyczne i duzo znajomości technik internetowych języka HTML , języków skryptowych itd.
Wg mnie stronka naszego kolegi jest blada i słaba artystycznie, tak po prostu. Zawiera za to kilkanaście zebranych w jednym miejscu, powszechnie dostępnych linków i podstawowych informacji i to jej jedyna zaleta.
  • 0

budo_darknesss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ale jest stronka.. coś tam sie przyda :) są adresy sklepów.. takze jest dobre to że w jednym miejscu właśnie można tam wyczytać kilka wartych informacji :) Pozdro dla wszystkich ! :) :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Proponuje zamiast krytykować wspomóc kamikadze swoją wiedzą i po sprawie :) pzdry
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam, mam pytanie

Pojemność jaką podaje SABRE, czyli miotacz MK4 jaką ma pojemność w mililitrach??

pozdrawiam i proszę o odpowiedź
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I tu jest ciekawy motyw, technologia CrossFire ma to do siebie, jeśli rozumiem, że substancja miotająca od miotanej jest oddzielona, tzn miotająca nawet nie wylatuje, tylko ściska wewnętrzny "woreczek" z substancją miotaną-drażniącą. Tak ja to rozumiem, był plik .pdf Sabre Crossfire gdzie był rysunek jak to wygląda. Nie wiem czy to co podaje producent to pojemność puchy czy substancji i wyrzucanej i tej, która tworzy ciśnienie czy jeszcze coś innego...
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pozwolę sobie zamieścić maila od kaliber.pl

Re: Gaz Sabre Frontiersman

Witam,

w sklepie zostały ostatnie sztuki tego gazu więc jeśli jest Pan
zainteresowany to zapraszam do zakupu. Będziemy oczywiście sprowadzać
ten gaz przy następnej dostawie - jeśli będą dostępne większe
pojemności
to również zostaną sprowadzone.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Pozwolę sobie zamieścić maila od kaliber.pl

Re: Gaz Sabre Frontiersman

Witam,

w sklepie zostały ostatnie sztuki tego gazu więc jeśli jest Pan
zainteresowany to zapraszam do zakupu. Będziemy oczywiście sprowadzać
ten gaz przy następnej dostawie - jeśli będą dostępne większe
pojemności
to również zostaną sprowadzone.

Pozdrawiam


No i wprowdzili w kalibrze na koniec, jak już sprzedali prawie wszystko, słynne ostrzeżenie:
"UWAGA: Gaz nie może być używany przeciwko ludziom! Może powodować trwałe oparzenia."

A wiem to od gościa ze Straży, że kłopoty po użyciu takiego Frontierka będą, dlatego osobiście takie cacka tylko na dzikie psy i zwierzaki lepiej uzywać ( nie np na domowe pieski, bo też będą kłopoty jak świadkowie się znajdą) . Tyle , że jak zwykle obowiązuje zasada: lepiej być sądzonym niż niesionym :)
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam To mój pierwszy post na tym forum. Szukałem dokładniejszych informacji o gazie fox labs strumień ale jedynymi informacjami są dla mnie filmiki i dane na stronie hotspray. obecnie używam oc-17 magnum z inter arku ale chmura nawet na słabym wietrze nie jest bezpieczna... Zastanawiam się nad kupnem foxa (strumień) i chciałbym żebyście mi coś o nim powiedzieli, skomentowali. Mam sklep monopolowy i na co dzień do czynienia z pijakami i agresywnymi ludźmi chodzi mi o skuteczność i możliwość użycia w pomieszczeniu zamkniętym oc-17 nie nadaje się do tego ponieważ testowałem go w pokoju to 30 min nie dało się wejść bez kaszlu i pieczenia nosa i dlatego zastanawiam się nad strumieniem ponieważ ma więcej zalet niż wad. Z góry dziękuję za odpowiedź ;) . Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kup sabre crossfire,fox nie jest lepszy a dużo droższy a okazji do użycia pewnie masz sporo a crossfire dostępny bez problemu.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@PumaKP
Ewentualnie możesz kupić gaz w pianie.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kup sabre crossfire,fox nie jest lepszy a dużo droższy a okazji do użycia pewnie masz sporo a crossfire dostępny bez problemu.

Hmm na pewno cenowo jest dużo tańszy i możliwość użycia do góry dnem choć to nie daje mu pełnej przewagi z tego co wyczytałem na stronie producenta to moc ma taką jak większość pieprzów dostępnych w sprzedaży. A teraz do Kamikazee z tego co zauważyłem gazy w pianie są słabsze to idealne rozwiązanie do pomieszczeń i na dwór tak samo tylko mniejsza moc i zasięg zniechęcają mnie do nich. Chociaż nie znam wszystkich gazów dostępnych na rynku w formie piany. Szukam czegoś do pomieszczenia jak i przechadzek wieczorną porą co da piorunujące efekty. Z tego powodu kusił mnie fox... Ale nie jestem pewien co do mocy chociaż to co widać YT to działa porządnie tylko czy do polski nie trafiają podróbki tak jak oc-17. ??
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hmm na pewno cenowo jest dużo tańszy i możliwość użycia do góry dnem choć to nie daje mu pełnej przewagi z tego co wyczytałem na stronie producenta to moc ma taką jak większość pieprzów dostępnych w sprzedaży. A teraz do Kamikazee z tego co zauważyłem gazy w pianie są słabsze to idealne rozwiązanie do pomieszczeń i na dwór tak samo tylko mniejsza moc i zasięg zniechęcają mnie do nich. Chociaż nie znam wszystkich gazów dostępnych na rynku w formie piany. Szukam czegoś do pomieszczenia jak i przechadzek wieczorną porą co da piorunujące efekty. Z tego powodu kusił mnie fox... Ale nie jestem pewien co do mocy chociaż to co widać YT to działa porządnie tylko czy do polski nie trafiają podróbki tak jak oc-17. ??



Jeżeli szukasz dobrego gazu zwraaj uwagę na zawartość MC, im więcej tym lepiej.
W tej kwestii Fox wypada blado.
Gaz w pianie ma taką samą moc jak stream czy cone. Dla Ciebie polecałbym Sabre Magnum, mocny gaz w lekko rozszczepiającym strumieniu.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja właśnie zwracałem uwagę także na ostrość (SHU) te dwie wartości zebrane do kupy dają obiektywną opinie, im więcej bólu tym mniejsza szansa że ktoś niedostanie furii i nie rozwali czegoś na oślep. Wiem że cena nie oznacza zawsze że im droższe tym lepsze. Na trzeźwego wystarczy zwykły ko ale jemu bym nie ufał... Od dziecka miałem styczność z gazami ale przez pierwsze lata były to same chemiczne (cs) ale po takim czasie powoli się od nich od suwam
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kiedyś jak czytałem to spotkałem się z określeniem że : zawartość % OC określa długość działania gazu na napastnika a ilość SHU jego prawdziwą moc. Czy waszym zdaniem to prawda ?? Większość gazów na polskim rynku ma standardowe zestawienie 10% oc i 2 SHU, dużo częściej spotyka się większą zawartość % oc niż wyższy poziom SHU dlaczego? czy shu jednak nie odgrywa tak znaczącej roli? Dla porównania : używałem ko fog (pomarańczowa chmura ) w pokoju jak i oc-17 magnum chmurka , obydwa w pomieszczeniu i na drogi oddechowe działały z podobną mocą ko nie ustępował magnumowi choć bałbym się dać potraktować oc-17 po twarzy...
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kiedyś jak czytałem to spotkałem się z określeniem że : zawartość % OC określa długość działania gazu na napastnika a ilość SHU jego prawdziwą moc. Czy waszym zdaniem to prawda ?? Większość gazów na polskim rynku ma standardowe zestawienie 10% oc i 2 SHU, dużo częściej spotyka się większą zawartość % oc niż wyższy poziom SHU dlaczego? czy shu jednak nie odgrywa tak znaczącej roli? Dla porównania : używałem ko fog (pomarańczowa chmura ) w pokoju jak i oc-17 magnum chmurka , obydwa w pomieszczeniu i na drogi oddechowe działały z podobną mocą ko nie ustępował magnumowi choć bałbym się dać potraktować oc-17 po twarzy...


Zawartość OC ma znaczenie na czas działania. Jednak najważniejsza jest ogólna zawartość kapsaicyn w gazie to właśnie MC.
Jak wiesz kapsaicyna (czysta) ma 16mln SHU, jak więc 2% OC (według marketingu Foxa) może mieć 5,3mln SHU??? Znowu się czepiam :wink:
Kup Sabre, ma 1,33% MC a Fox Five 0,67%
Zauważ że Umarex też ma 10% OC niby 2mln SHU a kosztuje 10zł...
ale sprawdzałem go na sobie i "siki Weroniki" są mocniejsze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024