Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Miotacz PM-17 jest nieporęczny (zbyt wysoka puszka). Przejdź się lepiej kologo do militaria.pl i zaopatrz się w UZI 60 lub 90 ml. Ten miotacz jest dużo bardziej poręczny. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania, pomimo iż zapłacisz za niego kilkadziesiąt zł więcej.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_bikerxc
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tylko pytanie czy on będzie miał taki strumień jak na linku do zdjęcia powyżej ?
Proszę jeszcze o podpowiedź, czy ewentualnie ten gaz byłby odpowiedni: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Właśnie natrafiłem na ten Sabre Red plus UZI 60 ml, który byłby poręczniejszy dla rowerzysty i zapewni ten strumień (jeśli dobrze doczytałem) Splatter Stream ?
  • 0

budo_bikerxc
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorry, że tak mieszam. A może zamiast Stream lepiej wybrać gaz w wersji Cone ? Chciałbym już kupić coś co naprawdę będzie dobrze służyło, gdyby nie daj Bóg zaszła taka potrzeba...
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sorry, że tak mieszam. A może zamiast Stream lepiej wybrać gaz w wersji Cone ? Chciałbym już kupić coś co naprawdę będzie dobrze służyło, gdyby nie daj Bóg zaszła taka potrzeba...


Odnośnie pytania o Sabre:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na filmiku to MK-4 czyli 3,3ozs w wersji stream. Bez problemu osiągniesz celnie zasięg ponad 2m.
Pozdrawiam Gazomaniaków!
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić co ten FOX tak naprawdę jest warty po ostatnich opiniach na forum mocno zaczołgam w jego skuteczność powątpiewać prysnąłem z odległości metra na gazetę. poleciała mocna wiązką z drobinkami po bokach jak by mgiełka po chwili zaczołgam się krztusić mimo ze to stream bylem mile zaskoczony :) postanowiłem niewielka ilość wziąć na palec i posmakować i tu rewelacja znacznie mocniejszy od UZI po którym pieczenie było dopiero po kilku sekundach FOX zadziałał momentalnie zaryzykuje stwierdzeniem ze jest tak samo ostry jak HI POWER nie wiem na jakiej podstawie zaczął zbierać tak negatywne opinie. powiem tak nie interesuje mnie to co piszą na puszkach widzę ze nie Przeklasa się to w żaden sposób na faktyczna moc mówcie co chcecie ja tam FOXA uważam za świetny miotacz i pulki co to chyba najlepszy jaki jest dostępny na rynku :twisted:
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Sorry, że tak mieszam. A może zamiast Stream lepiej wybrać gaz w wersji Cone ? Chciałbym już kupić coś co naprawdę będzie dobrze służyło, gdyby nie daj Bóg zaszła taka potrzeba...


Ja bym na Twoim miejscu wybrał UZI 90 ml (w militaria.pl 75 zł)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Punktowy strumień w przypadku jazdy na rowerze może się nie sprawdzić, a taki UZI pryska lekko rozproszonym strumieniem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
bikerxc, OC17 z gascolt-u mają również mniejsze pojemności (bardziej poręczne) chyba 60ml, chociaż prawdopodobnie nie są oryginalne, mimo wszystko mają bardzo pozytywne opinie i sam Ci taki polecam, poza tym Sabe Crossfire - jest punktowy więc musisz wycelować. Może s&w będzie dobre, osobiście nie testowałem, poza jednym breloczkiem, który wg mnie był bardzo ok. Z tańszych całkiem niezły jest KO, robi zadyme. Sam osobiście na rower biorę OC17, na spacerki Frontiersman-a, a na trudne warunki atmosferyczne Sabre Crossfire. OC17 mam przy sobie zawsze. Sam zdecyduj. Jest specjany Sabre na rower - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] natomiast raczej nei polecam, żeby pod wpływem emocji jadąc rowerem kombinować z zabezpieczeniem twist-lock, porażka.
  • 0

budo_bikerxc
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm, teraz to naprawdę robi sie trudny wybór ;) Proszę podpowiedzcie mi czy ten Sabre [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] będzie miał strumień podobny do tego UZI z filmu powyżej ? Przyznam szczerze, że chętnie bym zakupił OC17 ale jako że chciałbym już jutro pójść do sklepu to z tego co widzę, dostępny od ręki jest właśnie ten Sabre. Pozostałe czyli UZI 60ml, według informacji na stronie jest niedostępny, natomiast OC17 wymaga zakupu tylko i wyłącznie przez sklep online. Chciałbym jutro kupić coś od ręki, żeby mi się jeździło w mniejszym stresie po wczorajszym incydencie. Chcę podjechać do sklepu Kaliber lub Militaria.pl więc wolałbym już jechać po coś konkretnego, tylko nie aż 90 ml bo to się robi wielka butla. Doradźcie proszę ostatecznie co kupować i w którym z tych dwóch sklepów.
Dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Hmm, teraz to naprawdę robi sie trudny wybór ;) Proszę podpowiedzcie mi czy ten Sabre [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] będzie miał strumień podobny do tego UZI z filmu powyżej ? Przyznam szczerze, że chętnie bym zakupił OC17 ale jako że chciałbym już jutro pójść do sklepu to z tego co widzę, dostępny od ręki jest właśnie ten Sabre. Pozostałe czyli UZI 60ml, według informacji na stronie jest niedostępny, natomiast OC17 wymaga zakupu tylko i wyłącznie przez sklep online. Chciałbym jutro kupić coś od ręki, żeby mi się jeździło w mniejszym stresie po wczorajszym incydencie. Chcę podjechać do sklepu Kaliber lub Militaria.pl więc wolałbym już jechać po coś konkretnego, tylko nie aż 90 ml bo to się robi wielka butla. Doradźcie proszę ostatecznie co kupować i w którym z tych dwóch sklepów.
Dzięki i pozdrawiam


Sabre w strumieniu ma węższy strumień niż UZI. Jednak 0,5-1 sek psiknięciem pokryjesz całą twarz przeciwnika. Nie jest to "czysto" punktowy strumień jak w Crossfire, lecz lekko się "rozszczepiający" na drobne krople.
Osobiście używam tylko Sabre Red MK-4 w strumieniu "z dala" i w pianie "z bliska" oraz w szczególnych okazjach Hi-Maxa w formie gaśnicy.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić co ten FOX tak naprawdę jest warty po ostatnich opiniach na forum mocno zaczołgam w jego skuteczność powątpiewać prysnąłem z odległości metra na gazetę. poleciała mocna wiązką z drobinkami po bokach jak by mgiełka po chwili zaczołgam się krztusić mimo ze to stream bylem mile zaskoczony :) postanowiłem niewielka ilość wziąć na palec i posmakować i tu rewelacja znacznie mocniejszy od UZI po którym pieczenie było dopiero po kilku sekundach FOX zadziałał momentalnie zaryzykuje stwierdzeniem ze jest tak samo ostry jak HI POWER nie wiem na jakiej podstawie zaczął zbierać tak negatywne opinie. powiem tak nie interesuje mnie to co piszą na puszkach widzę ze nie Przeklasa się to w żaden sposób na faktyczna moc mówcie co chcecie ja tam FOXA uważam za świetny miotacz i pulki co to chyba najlepszy jaki jest dostępny na rynku :twisted:


Kolego tu się raczej nie kupuje takich gazów jak Fox, OC-17 czy Hi-Power z importu. Wiekszość zadowala się tym co jest dostępne "od ręki" w Polsce i dlatego na siłę będą ci udowadniać, że nie warto wydawać kasy na coś co jest podobne jak SABRE czy UZI a przy okazji tańsze. Sami Foxem czy Hipowerem nigdy nie dostali ale wiedzą ,że to lipa. I jeszcze taka sprawa, sam zobacz: gasnica Hi-Max kosztuje tyle samo albo i drożej niż Frontiersman w kalibrze - jedyny super produkt SABRE( no może jeszcze Crossfire z uwagi na pewną unikalną właściwość). Ale i tak większość kupi Hi-Max bo niby "sprawdzony" i renomę ma itp hehe.
Natomiast ci co swoje wiedzą i tak " po cichu" kupują tylko to co najlepsze i śmieją się z takich postów jak te negatywne o Foxie.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja sam posiadam miotacz fox i jestem z niego zadowolony a wcale nie pisałem,że jest zły tylko,że jest w sumie tak samo ostry jak SABRE czyli dobry standard...a górna półka to:
-guard alaska
-OC17 gaśnica z USA
-frontiersman
-UDAP
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kolego tu się raczej nie kupuje takich gazów jak Fox, OC-17 czy Hi-Power z importu. Wiekszość zadowala się tym co jest dostępne "od ręki" w Polsce i dlatego na siłę będą ci udowadniać, że nie warto wydawać kasy na coś co jest podobne jak SABRE czy UZI a przy okazji tańsze. Sami Foxem czy Hipowerem nigdy nie dostali ale wiedzą ,że to lipa. I jeszcze taka sprawa, sam zobacz: gasnica Hi-Max kosztuje tyle samo albo i drożej niż Frontiersman w kalibrze - jedyny super produkt SABRE( no może jeszcze Crossfire z uwagi na pewną unikalną właściwość). Ale i tak większość kupi Hi-Max bo niby "sprawdzony" i renomę ma itp hehe.
Natomiast ci co swoje wiedzą i tak " po cichu" kupują tylko to co najlepsze i śmieją się z takich postów jak te negatywne o Foxie.


Kolega fedormajk ma racje, że kupują po cichu
Niewiele osób chce się przyznać, że kupiło Foxa, żeby chyba nie być zakrzyczanym. Ja sprzedałem do tej pory 51 sztuk (o różnej pojemności) i nawet było kilka Pań wśród kupujących. Niektórzy kupują po 3 a nawet 4 sztuki. Nie muszę na forum krzyczeć jaki jest wspaniały, bo chętni są prawie codziennie bez względu na to co się tu pisze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Kolego tu się raczej nie kupuje takich gazów jak Fox, OC-17 czy Hi-Power z importu. Wiekszość zadowala się tym co jest dostępne "od ręki" w Polsce i dlatego na siłę będą ci udowadniać, że nie warto wydawać kasy na coś co jest podobne jak SABRE czy UZI a przy okazji tańsze. Sami Foxem czy Hipowerem nigdy nie dostali ale wiedzą ,że to lipa. I jeszcze taka sprawa, sam zobacz: gasnica Hi-Max kosztuje tyle samo albo i drożej niż Frontiersman w kalibrze - jedyny super produkt SABRE( no może jeszcze Crossfire z uwagi na pewną unikalną właściwość). Ale i tak większość kupi Hi-Max bo niby "sprawdzony" i renomę ma itp hehe.
Natomiast ci co swoje wiedzą i tak " po cichu" kupują tylko to co najlepsze i śmieją się z takich postów jak te negatywne o Foxie.


Smiej się Majku ile chcesz. Twój post świadczy tylko o tym że nie ma sensu wysilać się i pisać prawdę bo ty i tak wiesz że to co 3xdroższe ale słabsze jest lepsze bo "sprowadzone".
Szkoda mi tylko tych osób które wydają po 100-200zł na jakąś "słabiznę" bo w chwili zagrożenia mogą się zdrowo rozczarować. I to tyle.
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Każdy ma na swój sposób rację, jedni wolą sprawdzone miotacze, inni wolą zaryzykować i kupić coś droższego - innego, każdy wybiera to co chce. Ja osobiście zgodzę się z Fedormajkiem, że nie warto nikomu nic wmawiać. Natomiast większość droższych miotaczy powinna zadziałać. Najbardziej mi żal tych całkowicie nieświadomych, którzy kupują tanie ZABAWKI, które całkowicie odradzam. O ile KO Pieprz pewnie jeszcze zadziała, o tyle produkty firmy Sharg są tak hu*owe że aż żal. Sam mało co i bym dostał wpier*ol (150ml Red Pepper HJF prosto w ryj - typ się nawet nie zatrzymał). A wyobraźcie sobie jak pajac potraktuje jakiegoś koksa takim "15ml Blue Liquid (czy jakos tak)" ? Dlatego mam zwyczaj noszenia najmocniejszych miotaczy na rynku, bo na sprowadzane puki co hajsu nie mam. Ale nie kupujcie Nato CS, bo nie wiecie co czynicie... Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Przyznam szczerze, że chętnie bym zakupił OC17 ale jako że chciałbym już jutro pójść do sklepu

Gaz Police OC-17 Magnum (by Inter-Ark) kupisz bezpośrednio w sklepie importera.
INTER-ARK Sp. z o.o.
ul. Wileńska 33
03-414 Warszawa
tel. (22) 818-78-58
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Otwarty chyba tylko 8.oo-16.oo
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kolego danielw2208 właśnie napisałem ze porównywałem FOXA z tymi waszymi super zabawkami i jakoś blado przy nim wypadły o czymś to świadczy a ty na jakiej podstawie twierdzisz ze jest słabszy po cyferkach na puszkach? to nie jest żadną wykładnią skuteczności ani nawet ostrości ale ja nikogo nie ben de przekonywać każdy kupuje co chce jego sprawa.
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
AXEL1, zapytam z ciekawości, z czym porównywałeś Foxa? No i w jaki sposób?
Zauważyłem że dużo osób kupuje Frontiersmana, o czym świadczy ikonka że stan na magazynie się zmniejszył :) Myślałem żeby zapasy na zimę zrobić. Ziom pogromca coś wspominał że może będą większe wersje? Skoro tak schodzą ładnie to chyba będą je jeszcze zamawiać prawda :P ? Jak będę miał może hajs gdzieś za miesiąc to kupię foxa, zawsze chciałem mieć miotacz w pianie :wink:
  • 0

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak Frontierli ładnie schodzą sam wyhaczyłem jednego :) co prawda jeszcze nie testowałem ale myślę ze tu również się nie zawiedziecie FOXA porównywałem z UZI który zdecydowanie mniej piecze na dodatek z lekkim opóźnieniem pomimo tych swoich 15% :? nie twierdze ze to slaby gaz wręcz przeciwnie porostu FOX jest ostrzejszy...
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chętnie bym się wypowiedział na temat Foxa niestety nie miałem go w łapie, a na zimę kolejny podręczny mi nie potrzebny.

Jedno mnie ciekawi. Mianowicie to, że DPS przy porównywaniu smaku z Sabre red wychodził duuużooo słabiej... Ale za to jak miałem go w oku... Nawet nie chciałem próbować większej ilości. Sabre działało trochę słabiej... Kto mi to wytłumaczy?

Pozdrawiam
  • 0

budo_johnysh2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja Ci wytłumaczę! JA JA JAAAA! Chodzi o to, że oko do języka ma tyle co chomik do fortepianu. A na serio to faktycznie bez sensu. Lepiej walić sobie w buzię z odległości 30cm i wtedy się wypowiadać. Nie mamy wyboru, jedyne czym możemy się sugerować to filmy, cena i cyferki na puszce. No i tym co powiedzą inni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024