Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk: Jakie pojemności Hi-Maxa są na Twoim zdjeciu? Czy mozesz zdjęcia etykiet wstawić, Hi-Maxa tradycyjnego i tego policyjnego?
pzdr
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
S@W i Uzi
60ml wysokosc 10 cm srednica 3 cm
90ml wysokosc 12 cm srednica 3 cm
Hi-max 75 identyczne wymiary jak Uzi i S@W 90 ml
Jak ktos kupi hi-max (płyn) niech da znac czy jego tez psika wąską biała pianą 8O na odległość max 2 metry,potem opada i rozpada sie na krople 8)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oparzenia pierwszego stopnia mają widoczne skutki: silne zaczerwienienie, schodzący naskórek. Wszyscy wiemy, że po użyciu gazu takie symptomy nie występują.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie mogę edytować, nie mam takiej ikonki.

Czy to jest ta skuteczne wersja Walthera Pro Secur?

Dołączona grafika
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

S@W i Uzi
60ml wysokosc 10 cm srednica 3 cm
90ml wysokosc 12 cm srednica 3 cm
Hi-max 75 identyczne wymiary jak Uzi i S@W 90 ml
Jak ktos kupi hi-max (płyn) niech da znac czy jego tez psika wąską biała pianą 8O na odległość max 2 metry,potem opada i rozpada sie na krople 8)

Dziękuję kolego za podanie wymiarów. Prawie napewno kupię Hi-maxa 75ml do testów - ten gaz jest chyba tylko w jednej wersji (dostępny w hpe) - nie mylę się?

Gdzie można dostać S&W/Uzi 90ml, chyba sobie kupię bo kurcze, zadziwiająco niski jest - mój Sabre Red MK3.5 (65ml) ma 12cm. W sklepie militaria nie mają...

Przeczytałem gdzieś (chyba na budo.net.pl) że S&W to strumień, a Uzi to stożek - to prawda?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Fedormajk: Jaki skuteczny zasięg ma ta Twoje gaśnice Hi-max?
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
zółtodziób: gaśnic Hi-Max nie testowałem ale w dokumentacji- specyfikacji stoi ,że max 2 - 4 metrów w zalezności od warunków. Skład typowy dla LE-10 ( 10 % OC, /1,33% / 2 mln SHU.

kubas : Hi-Max - dostępne objętości:
- 75ml
- 90ml
- 500 ml
O szczegóły pytajcie producenta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, a czy może ktoś miał styczność z tą gaśnicą? Tania jest (może nie poraża ostrością), a przesyłka za free...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do gazu rozpylanego przez Policje poprostu sami obejrzyjcie i ocencie a co do tej gasnicy kolter to straszna lipa sika jak woda z pistoletu na wode i sybko sie oproznia juz lepsza TW 1000 jesli chodzi o te tansze :) :) :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pięściarz: no świetny materiał zapodałeś i świetna reklama dla Hi-MAxa chociaż ten gaz to naprawdę tylko standarcik. Objawy widać: gluty z nosa, lekkie duszenie i chęć polania się wodą co jeszcze pogarsza sprawę.
Widać też, że wypity alkohol faktycznie nie stanowi przeszkody dla działania LE-10 i na jakiś czas studzi zapał do walki. Manifestanci mogą sie tylko cieszyć ,że w naszym dziwnym kraju ktoś nie zadecydował, że bardziej odpowiedni dla policji będzie np Bodyguard Hi-power :) bo byłaby jatka. :) :)

daniel2208: sam widzisz, chyba lepiej dołożyć 20 zł i kupić gaśnicę Hi-Max z HPE, taką z prawdziwego pieprzu i "sprawdzoną w boju".

Mój znajomy zainwestował jeszcze więcej i za 200 zł ma gaśnicę PM OC-17 chmura i już kilka razy obronił się przed zgrają na parkingu i pod knajpą. Ale ten gaz to mozna kupić tylko w USA lub czasem przez kolegów z forum.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Znalazłem to co szukałem (pogrubiony tekst), może komuś też się przyda. :lol:

...

z tak zwanych dobrych standardów:

HI MAX, S&W, UZI ( właściwie to to samo co S&W tylko inaczej się nazywa, ale jedno i drugie produkuje Camp Co. dla niedowiarków link na dole, dodam jeszcze pewną ciekawostkę mianowicie UZI jest ze 20 pln droższy co jest w mojej ocenie nieuzasadnione !!!!! ponieważ oglądałem obydwa i nie ma żadnej różnicy ! spotkałem się jedynie z ocenami iż UZI tr. lepiej się rozpyla tzn. to co z niego leci bardziej przypomina chmurę a z S&W wiązka jest bardziej skupiona i nadaje się do zastosowań selektywnych.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

...

Cizzia


Ponawiam pytanie: gdzie można nabyć gaz UZI 90ml?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Test praktyczny S&W/Uzi.

Smith & Wesson w akcji :wink:

Z rok temu kupiłem swojego pierwszego S&W 120 ml ( zawsze lubiłem duże miotacze :) ), 15% OC / 2.000.000 SHU. Przyznam że od początku nie byłem przekonany co do jego skuteczności, niby wszystko ok. pod względem ostrości ale jakoś tak – sami wiecie jak człowiek sam czegoś nie przetestuje ... a mnie ostatnio od długiego czasu zwyczajnie kłopoty omijają – ponieważ należę do ludzi którzy nie sypią gazem dla zabawy możliwości jego zastosowania spadły u mnie do zera.
Będąc jak zwykle u Hordy HE HE w trakcie gadki wyszło że on chwilowo został bez miotacza ( poprzedni zastał zużyty a nowego jeszcze nie kupił ) a ponieważ wisiałem mu jeszcze parę groszy skończyło się na tym ze odsprzedałem mu swojego S&W. Sam miotacz jest wykonany wzorowo: głowica typu Flip Top, przewężana dysza ( dokładnie jak w Fox Labs ) oraz co bardzo istotne wygodna i dobrze dopasowana wysokość i obwód samej puszki ( znaczy to że gaz pomimo większej pojemności jest niższy a przez to poręczniejszy i łatwiejszy do ukrycia w kieszeni od np. OC – 17 Police Magnum 90 ml który jest zdecydowanie wyższy ) ciekawostką jest sama substancja która w trakcie potrząsania pojemnikiem sprawia wrażenie wody – we wszystkich innych OC posiadanych prze zemnie po potrząśnięciu dochodzi do spienienia się środka drażniącego w tym wypadku ten efekt nie występuje. Dodatkowo dodano tu substancję oznaczającą adwersarza w celu jego późniejszej identyfikacji w świetle UV, a wszystko to sprawia że to naprawdę fajna konstrukcja.
Ponieważ sam jestem zwolennikiem posiadania miotaczy w formie stożka mgły, działających obszarowo co pozwala na podjęcie i skuteczne prowadzenie obrony z kilkoma przeciwnikami, spraye w innej formie ( żelu, strumienia lub piany ) były u mnie jak do tej pory na 2 miejscu, co nie znaczy iż nie doceniam ich możliwości niemniej w moich zastosowaniach sprawdza się mgła. Piszę to ponieważ ( choć na początku nie byłem o tym przekonany ) S&W jest gazem który powinien mieć oznaczenie STREAM - strumień i przeznaczony jest do zastosowania selektywnego, na koniec dodam o ile dobrze pamiętam iż producent podaje że gaz wystarczy na 10 – 12 jedno sekundowych pisknięć i z naszych z Hordą ustaleń wynika iż NIE JEST TO PRZESADĄ. Zwyczajnie nie dosyć że 120 ml to npr. sporo to jeszcze na długo wystarcza – czego chcieć więcej ?
Jeszcze jedno mianowicie skuteczna odległość praktycznego zastosowania sięga 2 metrów ale polecam od 0,5 do 1,20 od samej dyszy – to najbardziej optymalna odległość wypraktykowana przez Hordę i potwierdzona naszymi późniejszymi testami. Sam gaz leci zdecydowanym wąskim strumieniem ( nie mylić ze strumyczkiem ) który przechodzi w grube krople, jest koloru rdzawo pomarańczowego choć nie jest on bardzo intensywny i pomimo wcześniejszych moich obaw jest olejożywicą a to sprawia że świetnie przywiera do wszystkiego i jednocześnie jest trudny do usunięcia, no i jak każdy dobry pieprz – śmierdzi niemiłosiernie !!! – może nie tak intensywnie jak OC-17 ale podobnie.

ZASTOSOWANIE W PRAKTYCE:

Nie zagłębiając się w szczegóły, sytuacja miała miejsce tak ze 2 tygodnie temu, Horda jadąc do mnie w odwiedziny zaszedł do jakiegoś sklepiszcza po browarki i wszystko było by ok. gdyby nie to że w trakcie zakupów zdziwiła go atmosfera. Ano od jakiegoś czasu 2 typków szukało pod tym sklepem „rozrywki” ponoć kogoś tam już pobili, a teraz pijąc piwko szukali nowej ofiary. Skończyło się na tym że ten bardziej wybujany ruszył na Hordę gdy ten wychodził ze sklepu, który jak sam przyznał spodziewał się ataku i był na niego przygotowany tzn. gaz w łapie – pacjent dostał tak z około 1 metra prosto na dzioba – i tu miłe zaskoczenie gaz podziałał jak żel lub farba ślicznie oblepiając całą facjatę typa.
Reakcja była natychmiastowa, browar wypadł mu z ręki nie wiadomo kiedy, zgięcie w pół niejako automatycznie chciał uciekać ale zdążył jedynie się odwrócić – kto to wie może chciał jeszcze kopa w dupę HE HE... skończyło się na skomleniu i wcieraniu gazu w mordę rękami i obcieraniem ryja kurtką – co jak mniemam tylko pogorszyło sytuację.
Ten drugi pomimo że większy i wyższy od tego pierwszego co dostał – jak to ujął Horda – nie miał najmniejszych złudzeń kto będzie następny – więc jego zachowanie uległo całkowitej zmianie, ot całym sobą dawał mojemu przyjacielowi znać że on na pewno nie mam zamiaru się stawiać – i właśnie dla tego nie dostał, po czym po litanii uprzejmości ( k...., ch.... itd. ) ze strony Hordy który nakazał im odwrót do domu, zabrał kolegę i udali się w bliżej nieustalona stronę. Co fajne to ten co dostał chciał się niejako wesprzeć na koledze ale ten mimo że go prowadził raczej unikał zbyt bliskiego kontaktu HE HE. A i zapomniałem dodać że w miarę upływu czasu po użyciu gazu, ten co dostał miał się raczej coraz gorzej i gdyby nie kolega zapewne długo by pod tym sklepem „pełnił wartę honorową”.
Wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Cizzia


  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss: gaz o który pytasz mozna nabyć, jak i wszystkie inne pojemnosci w tym sklepie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam,

[/code]
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Viniciuss: gaz o który pytasz mozna nabyć, jak i wszystkie inne pojemnosci w tym sklepie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam,

[/code]


Dzięki za link. Strasznie amatorsko ten sklep wygląda, czy ktoś z Was robił w nim zakupy? Bo jestem zdecydowany kupić 60ml dla dziewczyny i 90ml dla mnie.

W militaria mają 60ml na stanie, rozmawiałem z konsultantem - powiedział mi m.in że data ważności to rok od daty produkcji. 8O :lol:
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fedormajk, piesciarz:
Dzięki za info. Domyślałem się że to badziew, szukałem tylko potwierdzenia.
Choć muszę przyznać że testowałem kiedyś Kolterka stream (za 12zł) i zasięg miał ładny.
W dodatku był ekonomiczny bo 50ml starczyło na 5 użyć po1-1,5s, ale to tylko 1% OC
Jak na razie kupię Hi-Maxa, ma takie same parametry gazu jak Sabre.
Military ma niedługo rozszerzyć ofertę Sabre może sprowadzą w końcu coś mocnego?
Pozdrawiam
Ps. Dzwoniłem do nich (Military) i gazik dla rowerzystów (cyclist) to rzeczywiście OC+CS
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

fedormajk, piesciarz:
...
Military ma niedługo rozszerzyć ofertę Sabre może sprowadzą w końcu coś mocnego?
Pozdrawiam
...

Więcej szczegółów proszę. :-)
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W militaria mają 60ml na stanie, rozmawiałem z konsultantem - powiedział mi m.in że data ważności to rok od daty produkcji. 8O :lol:


Tylko rok? Trochę to dziwne bo posiadam kilka Umarexów, a to podobno ta sama firma która produkuje Walthery i data ważności jest nabita na butelce do 2013r
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Więcej szczegółów proszę. :-)


Nawet na tym forum podał że kontaktował się z Military i za 3 tyg (teraz już 2) mają mieć nową dostawę.
Sprawdzałem, rzeczywiście w dodatku w mailu mam info że dołożą do swojej oferty także inne oferty Sabre, te których obecnie nie mają.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


W militaria mają 60ml na stanie, rozmawiałem z konsultantem - powiedział mi m.in że data ważności to rok od daty produkcji. 8O :lol:


Tylko rok? Trochę to dziwne bo posiadam kilka Umarexów, a to podobno ta sama firma która produkuje Walthery i data ważności jest nabita na butelce do 2013r

Powiedział cytuję "data ważności zależy od partii, serii produkcji, jest to rok od dnia wyprodukowania".

To pewnie taka wymówka, bo przecież nie powie że wysyłają gazy ze starych zapasów. Mają mieć ponoć dostawę Uzi 90ml za trzy tygodnie, być może również S&W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024