Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



Mnie to samo mówili przez telefon jakieś 2 tygodnie temu :)

W czwartek dostałem automatycznie wysłany mail z powiadomieniem, że UZI 60 ml już jest dostępne, ale na stronie widać, że w sklepach jeszcze nie ma. Dzwoniłem do Gdyni i pracownik militaria.pl powiedział, ze skoro dostałem maila to gazy dotarły do magazynu głównego, a oni w Gdyni dostawę mają w poniedziałek.

Czyli to by były nowe te 60tki? :D

Rozmiar w sam raz do kieszeni koszuli. 8)


Na to wygląda, bo ostatnio mieli wyczerpany zapas UZI 60 ml (S&W 60 ml zresztą też) i dopiero w czwartek przyszło do mnie info mailem.

Rozmowa sprzed chwili (live chat na militaria.pl). 

Connecting...
 Connected by HTTPS.
 Zbigniew Bukowski: Hello, how can I help you?
 Client: Dzień dobry. Kiedy gaz Uzi 60ml będzie dostępny w sklepie we Wrocławiu?
  Zbigniew Bukowski: Witam.
 Zbigniew Bukowski: niestety w tym momencie nie dysponuję informacjami kiedy dokładnie będzie dostawa
 Zbigniew Bukowski: koleżanka zajmująca się dostawami jest dziś na urlopie
 Client: Czy jest to nowa partia gazów, bo chyba Uzi w większych pojemnościach jakiś czas nie było?
 Zbigniew Bukowski: jest jedna sztuka na magazynie wysyłkowym
 Zbigniew Bukowski: moglibyśmy go do Pana wysłać już na wtorek
 Zbigniew Bukowski: przesyłka kurierska kosztowałaby 12.90 zł
 Client: Niestety potrzebuję minimum dwie sztuki. Ale z ciekawości spytam: jaka jest data ważności? Czy będzie dostępna wersja 90ml?
 Zbigniew Bukowski: będzie dostępna
 Zbigniew Bukowski: nie wiem jednak dokładnie kiedy
 Client: A większa ilość 60ml?
 Zbigniew Bukowski: została teraz ostatnia sztuka
 Zbigniew Bukowski: przyjdzie w dostawie razem z tymi większymi
 Client: Dziękuję za rozmowę, pozdrawiam

Albo nie wie co mają na stanie, albo stosuje tanie chwyty sprzedażowe i drobne kłamstewka, bo nie wierzę że została im tylko jedna sztuka skoro zmienili na stronie status na dostępny w czwartek... :roll:
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Albo nie wie co mają na stanie, albo stosuje tanie chwyty sprzedażowe i drobne kłamstewka, bo nie wierzę że została im tylko jedna sztuka skoro zmienili na stronie status na dostępny w czwartek... :roll:


Dokładnie 30 kwietnia 2009 r. o godz. 13:28 dostałem maila:
"(...)
Produkt Gaz pieprzowy UZI 60 ml (1300) , którym jesteś zainteresowany, jest już na magazynie. Zapraszamy do zakupów.
Pozdrawiamy,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[Gaz pieprzowy UZI 60 ml (1300)]
Gaz pieprzowy UZI 60 ml (1300)
Gazy pieprzowe stanowią jedną z najlepszych form obrony przed napastnikiem. Dzieki dużej zawartości środka drażniącego OC gwarantują skuteczność także wobec napastników bedących pod wpływem alkoholu i narkotyków.»
59 PLN
(...)"
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss-oj uwierz ze została jedna sztuka :) m ina mail przysłali ze juz S@W dostepny i patrze ze w Wawie status dostepny :-) wiec lece nastepnego dnia bo przejezdzalem a tu jedna sztuka :lol: wygladajaca jak psu z d**y wyciagnieta i roczna data waznosci 8) pewnie wykopali to gdzies przypadkiem z jakiejs szafki
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Viniciuss-oj uwierz ze została jedna sztuka :) m ina mail przysłali ze juz S@W dostepny i patrze ze w Wawie status dostepny :-) wiec lece nastepnego dnia bo przejezdzalem a tu jedna sztuka :lol: wygladajaca jak psu z d**y wyciagnieta i roczna data waznosci 8) pewnie wykopali to gdzies przypadkiem z jakiejs szafki

To w takim razie kto kupi to badziewie coby było wiadomo że nowa partia przyszła? :twisted: :wink:
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Aluzja do mnie? :wink: juz pisalem kupilem bo nie po to jechalem,poza tym stary sie skonczyl :) a znam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wiem ze jak u nich gazy sa to trzeba kupowac bo maja jakies cuda z dostawami
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Aluzja do mnie? :wink: juz pisalem kupilem bo nie po to jechalem,poza tym stary sie skonczyl :) a znam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wiem ze jak u nich gazy sa to trzeba kupowac bo maja jakies cuda z dostawami

Żadne aluzje nie są mi w głowie, nie jestem tu po to aby się kłócić. :-) Pewnie ktoś spoza forum kupi (oby)...

Chyba masz rację, gazy trzeba kupować na zapas, bo nigdy nie wiadomo kiedy przestaną sprowadzać. No to czekamy na dostawę do militaria i military. :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ktoś na forum pytał o Bodyguard Hi-Power i jak to leci.
Nie mam udokumentowanego materiału ale formuła Hi-powera najbardziej mi odpowiada.
Nie jest to typowa szeroka chmura ani wąski strumień. Jest to coś pośredniego czyli niezwykle mocna i nie za szeroka gęsta chmurka lecąca tak do 4 metrów.

Trudno opisać ale dla mnie i zasięg i rodzaj spraya ( tzw.Cone a nie typowy Fog ) oraz moc tego gazu jest idealnie dobrana.

Pewnie ,że przy duzym wietrze trzeba uważać ale i w tych warunkach działał OK. Osobiście uzywałem do tej pory gaz z odległości do 2 metrów żeby mieć pewność, że właściwie zadziała. Jak ktoś łatwo panikuje z powodu bliskości napastnika to niestety musi sobie sprawić dobrą gaśniczkę.

Ale kto nie wierzy to trudno. Jak się komuś będzie powoli konczył okres ważności HP to może by opublikował jakiś materiał. Mnie szkoda tak na wiwat marnować taki gaz.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak spoglądając na zdjęcie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to dysze RMP HI-MAX wyglądają identycznie jak w OC-17 czyli stożek.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy ktoś z Was kupował produkty Sabre w sklepie Kaliber?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jednak konsultant nie kłamał - ktoś kupił tą ostatnią sztukę Uzi 60ml z militaria: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Kamikazee
Dysza Hi-max tylko tak wyglada z daleka - bo jak sie w nią zajrzy to nie jest cała o takim przekroju, tylko zaślepiona a w środku otwór takiej wielkości jakby był zrobiony igłą . Nie ma to raczej ze stożkiem nic wspólnego.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dostalem na maila info z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze Uzi 90ml juz dostepny w magazynie :) ciekawe ile sztuk?pewnie ze 2 z roczna data :D
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dostalem na maila info z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze Uzi 90ml juz dostepny w magazynie :) ciekawe ile sztuk?pewnie ze 2 z roczna data :D

Ja dostałem taką informację (o 16.02) zarówno o wersji 90ml jak i 60ml. :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak zwykle, informacje z live chata:
 Łączenie...
 Połączenie przez HTTPS.
 Marcin Chwiałkowski: Witaj, w czym mogę pomóc?
Ja: Witam. Proszę o sprawdzenie ile sztuk gazu Uzi 60 i 90ml jest dostępnych na stanie.
 Marcin Chwiałkowski: 500 sztuk w obu przypadkach, tylko będą dostępne dopiero od środy
Ja: Nowa dostawa? :)
 Marcin Chwiałkowski: Dokładnie, wreszcie :)
Ja: Widzę że 120ml też "jest" na stanie magazynowym, proszę o potwierdzenie.
 Marcin Chwiałkowski: 200 sztuk
 Marcin Chwiałkowski: także od środy
Ja: :) A czy w ofercie będą znowu gazy S&W w większych (60/90/120ml) pojemnościach?
 Marcin Chwiałkowski: 60 i 90 mają sie pojawić w połowie miesiąca
Ja: Rewelacja...

No to niebawem robimy zakupy... 8)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak ciagną UZI czy S&W do sklepów to mogliby też Hi-powera w ilościach hurtowych. Teraz w USA jest wyprzedaż bo kryzys.
Nie mogę zrozumieć menedżerów takich firm jak militaria.pl czy ten caly HPE Poland. W końcu HPE reprezentuje Bodyguard TM w Polsce i jeszcze naszą policję zaopatrują w gazy tego samego producenta co Hi-power. Jeszcze w kwietniu 2007 HPE oferował Hi-Power po 60 zł za 55 gr puszkę a teraz "prywatnie" za mniej niż 150 zeta nie kupicie !!!
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Jak ciagną UZI czy S&W do sklepów to mogliby też Hi-powera w ilościach hurtowych. Teraz w USA jest wyprzedaż bo kryzys.
Nie mogę zrozumieć menedżerów takich firm jak militaria.pl czy ten caly HPE Poland. W końcu HPE reprezentuje Bodyguard TM w Polsce i jeszcze naszą policję zaopatrują w gazy tego samego producenta co Hi-power. Jeszcze w kwietniu 2007 HPE oferował Hi-Power po 60 zł za 55 gr puszkę a teraz "prywatnie" za mniej niż 150 zeta nie kupicie !!!


Kompletnie nie rozumiem firmy HPE, przecież Hi-Powery sprzedawały im się pewnie jak przysłowiowe ciepłe bułeczki - 60zł to super cena za dobry produkt. No, ale jak nie ma tego co się lubi (Mace, Fox Labs, HP) to Sabre Red, Uzi/S&W i Hi-max musi nam wystarczyć.

Ostatnio chyba kolega centuś miał HP za 140 + wysyłka. :wink:
  • 0

budo_lllewy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Czy ktoś z Was kupował produkty Sabre w sklepie Kaliber?


Ja brałem, Sabre PFHM-80, czyli pianę z zaczepem do ściany. Na początku marca stał 35zł.
Jak przyszedł miał równo dwa lata przydatności ( 03.2011r ).
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
lllewy: tak przy okazji. Jak chodzi o piankę to bezkonkurencyjny jest MACE a to z powodu pewnej unikalnej właściwości ich pianki . Pewna jej cześć, zamienia się natychmiast tuż przy skórze w nieco jakby rozwodnioną substancję i dzieki tej właściwości, w pierwszym momencie, po jej uzyciu uniemozliwia napastnikowi szybkie jej wytarcie( usunięcie) ręką z twarzy.

Ale znowu... MACE tylko prywatnie do dostania i po "odstaniu" długich chwil . Ech.
Czy w tym kraju opłaci się handel dobrymi gazami? Z ubogiej oferty wynika, że nie.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam, dzwoniłem dzisiaj (a raczej wczoraj wieczorem) do HPE w sprawie Hi-Maxa.
Hi-Max o pojemności 550ml i 75ml zawiera formułę MPG, a miotacz 100 ml LE-10.
Różnica w nazwie formuł wynika z różnych nazw pieprzu zastosowanego przy produkcji środka. Obydwie są tak samo skuteczne. Sprzedawca z niemała dumą dodał, że to Hi-Maxy były użyte podczas zamieszek ze stoczniowcami :) . Ponadto zapytałem o wysokość 2 preferowanych przeze mnie wielkośco - 75 ml ma wysokość 12,3cm, natomiast 100ml - 16 cm.
Pzdr
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a i jeszcze jedno sposób rozpylania to: "strumień pryszczący - rozchodzący się delikatnie w stozek". Chmury nie mają.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024