Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pfeffer napisal-Viniciuss: Sabre Red Magnum to cała seria ich gazów dla cywili od Magnum 60 - to jest stożek do Magnum 120 i tu są dwa: Flip top to stream a twist on ... to stożek Very Happy
Generalnie bardzo solidne gazy jeśli chodzi o samą substancję. Twist on lock to tragedia Very Happy
Cywilne wersje oparte są na oleju sojowym (nawet piana PFHM 80) a LE (to te niebieskie) na wodzie. Jedno i drugie ma swoje zalety.

Podaj te wady i zalety moze :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pfeffer: KO pfeffer OC za 16 zł i też prawie biały poleciał, jakbym nie kręcił monitorem :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Róznicę w kolorze widać bardziej w przypadku Police Magnum OC-17 , nie ważne czy kupowane w Polsce czy z USA: osiada wyjątkowo śmierdzacy i lepki olejek trudny do usunięcia. I bardzo dobrze :) Policja w przypadku Fox ma łatwiejsze zadanie, bo bardziej oczyszczony czyli mniej lepki olejek łatwiej i szybciej usuwać z klienta po zastosowaniu specjalnych chusteczek do dekontaminacji. I oto tu kolego głównie chodzi.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pfeffer, ciekawie piszesz! :D mozesz napisac skad czerpiesz wiedze na temat RMG oraz z jakimmi miales kontakt? wiadomo najcenniejsze sa tak zwane "doswiadczenia bojowe" jesli takie masz moze zechcesz porownac ich dzialanie. Jestes zwolennikiem gazow made in USA?
Narazie z tego co rozumiem to OC-17 i Sabre Red to gazy o podobnej ostrosci, maja zblizona "moc obalajaca" OC-17 dluzej trzyma co nie znaczy, ze Sabre dziala krotko. Potwierdza sie zdanie na temat jakosci i ostrosci Foxa.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak sobie dumam i dumam, czy ktoś z użytkowników budo mieszkających w USA nie mógłby nam pomóc sprowadzić parę gazów. Sam chętnie wziąłbym Mace i Fox Labsa. Wy pewnie też macie listę życzeń. :-)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss: zajrzyj na http://www.forum-kul...p?showforum=142
Tu znajdziesz naszych kolegów z forum, którzy coś potrafią załatwić.
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hooo ale się pytań namnożyło
wiec proszę bardzo
zalety "na wodzie": szybciej zaczyna działać, łatwiej usunąć
zalety "na oleju": dłużej trzyma, trudniej usunąć, mniej podatne na wiatr (ale tu niekoniecznie)
to co dla jednych jest wadą dla innych jest zaletą, kwestia gustu i potrzeb
Generalnie najnowsze produkty są na wodze, wszystkie amerykańskie RMG jako środek wyrzucający używają: freonu, azotu, dwutlenku węgla albo sprężonego powietrza. Niemcom zdarza się użyć propan-butanu:)
jako rozpuszczalnika dla żywicy (uważam że jest to bardziej odpowiednie tłumaczenie dla Oleoresin Capsicum) używa się wody albo właśnie oleju sojowego (na ch... sojowy to nie wiem podejrzewam że może dlatego że mniej gestnieje w niskiej temp. ale to mój domysł). Obiecuję że doczytam albo dopytam.

Jestem zwolennikiem RMG produkcji USA. Europejscy producenci a można by ich policzyć na palcach jednej ręki, jakoś niezachwycają swoimi produktami.
Jako solidndy produkt z EU mogę polecić Walthera. Używałem czerwonego i szarego. Jeszcze w tych starych opakowaniach. Dobry zasięg, moc wystarczająca, poręczne opakowanie, olejowy gaz za rozsądne pieniądze.

Skąd wiedza? Z doświadczenia,z torii, z pracy, z hobby, z dokumentacji, korespondencji, z matematyki, fizyki i chemii, z pobytu w USA. :D ... parę razy dostałem gazem, parę razy ja kogoś popsikałem i tak to jakoś było.

Fiedia... lubię Cie oj kur... lubię Cię strasznie nie wiem za co ale Cie lubię :D
Otóż to że Fox sobie tak tą żywicę rafinuje destyluje i... co tam jeszcze jej robi to nie po to żeby nie była mniej "lepka" tak to napisałeś? Gaz robi się lepki od rozpuszczalnika w jakim rozpuszczono OC. Usuwają z niej wszelkie zanieczyszczenia, związki które mogą osłabić jej działanie, wywoływać reakcje z barwnikami świecącymi w UV, a w zielonym... zepsuć kolorek :D itd i... najważniejsze żeby osiągnąć te ich 35% major capsaicin (przed rozcieńczeniem przypominam).

ok teraz kuśtykam przed TV (złamana noga i L4 stąd czas dla was) uważajcie na treningach :D
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jeszcze tak na dobranoc
kilka fajnych spray z Francji co prawda bliższych danych to ja tam nie widzę ale... zaintrygowali mnie producenci w Europie wiec... szukamy europejskich producentów :D
Chyba pierwszy Trigger Top w europie... nieźle, nieźle, nie najgorzej. No i francuzi zaczynają produkować OC... świat się kończy :D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] żelowy 2 % CS w paczkach po 1000 sztuk po 2.39 Euro... sciepę robimy sciepę :D

kłaniam się
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pfeffer nie dziw sie pytaniom trzeba korzystac z mozliwosci jak pojawia sie kumata osoba i sypie nowym info ktore nie wyglada jak z kosmosu.

a z tych "naszych" tanszych gazow Hi-max czy moze cos innego?
co myslisz o force i generalnie CS-ach pewnie preferujesz pieprz, miales mozliwosc zaowazyc badz nie roznice miedzy Force-80 a Puissance-90?

i z innej beczki, jaka ilosc kapsaicyny uzazasz za minimalna potrzebna do skutecznego obezwladnienia/spowodowania by agresor nie mial checi dalszego atakowania.

znany jest filmik z sabre defense ktorym chlopak pryska sobie w twarz (bodaj kilka razy i z bliska!!) popijajac piwo i inne takie filmy zwykle z nierozpoznawalnymi miotaczami

e: chociaz te 20% i 30cm zasiegu w HP brzmi kosmicznie :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pieprzu:
1. a propos twoich kolejnych sensacji to już dobrych parę lat, jak nie dłużej francuzi produkują gazy pieprzowe. Dobrze poszukaj w google archive to znajdziesz.

2. Ten swój arsenał przeslij mi na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3. Przemyśl przed snem swoje uwagi o tym kupionym w USA 20% Hi-Power i jego kiepskim zasiegu. Może to właśnie tobie trafiła się jakaś podróba, bo takim firmom jak Guardian Products czy Fox Labs błędy w druku typu 20 % zamiast 15 % raczej się nie zdarzają :)
Natomiast oszustom jest wszystko jedno i potrafią coś dodać żeby jeszcze "uatrakcyjnić" ofertę czyli mieć produkt lepszy niż oryginał :)
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pfeffer, skoro jesteś na zwolnieniu to pozwól że skorzystam i też Cię jeszcze popytam :)

1. Co do tych gazów Defense Technology z HPE (swoją drogą dzięki za obszerne info) jednej rzeczy nie kumam - napisałeś że im "czystsza" oleożywica tym więcej da się wycisnąć kapsaicyny. A zarówno Pepperfoam jak i First Defense mają 10% OC i zaledwie 0.18% CRC. Tak mała zawartość kapsaicyny sugerowałaby że mają raczej kiepskiej jakości żywicę - a kosztują mniej więcej tyle co Hi-max czy Sabre Red (obydwa po 10% OC i 1.33 % CRC). Czy nie jest raczej tak że kapsaicyna kapsaicynie nierówna?

2. Jak to jest z formułą LE-10? Czy taki Hi-max [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest dokładnie tyle samo wart co taki DefTec [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?: Chodzi mi tylko o jakość środka drażniącego

Pozdrawiam
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
majku... sprawdź pocztę
w załączniku fotka 2 szt hp jeden z HPE drugi prosto z USA... no mam i co? ładne nie? Nadal obydwa mogą być Twoje :D
Co do francuskiego pieprzu... żart taki był, nikt wcześniej na forum nie pisał o francuskich OC albo bardzo mało więc żeby poruszyć temat podrzuciłem. Każdy się uśmiechnął a Ty się dopierdalasz jak komornik do szafy :D

a teraz najtrudniejsze pytanie zadane do tej pory na forum
"...jaka ilosc kapsaicyny uzazasz za minimalna potrzebna do skutecznego obezwladnienia/spowodowania by agresor nie mial checi dalszego atakowania"... zupełnie szczerze mówię że.... NIE WIEM i nie potrafię odpowiedzieć. Każdy kto poda tu jakaś wymierną ilość jest albo nieodpowiedzialny albo jest idiotą :D
Generalnie im więcej tym lepiej!
Raz wystarczy fox z 0,4% a raz Hi power z 3% będzie mało. Rozumiecie o co chodzi?

Co do CS, mija jakieś dwa lata a moje lewe oko nadal cierpi z tego powodu co prawda teraz już bardzo rzadko ale czasem muszę je smarować jakimś żelem. Więcej o CS coś podrzucę później.

Bodyguard Le 10 z linka, miałem go jakoś tak 2 - 3 lata temu zaraz jak pojawiły się w PL, cone i stream. Pianki nigdy nie miałem od nich. Co tu napisać? wszystko na solidnym, wysokim poziomie. Polecam

Kapsaicyna i kapsaicynoidy temat rzeka... haha postaram się jakoś przygotować... obiecuję :D

Z tym Def tec szkoda sobie głowy zawracać, nie bardzo się nadaje do samoobrony to bardziej środek przymusu.

miłego dnia życzę
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@up
Ja też miałem problemy około miesiąca z okiem po csie (konkretniej Force 80).
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, tak się zastanawiam, że uzyty w Warszawie przez policję gaz zadziałał skutecznie i wszystko wskazuje, że raczej był to ten z HPE, bo gdzieś na necie zamówienie było na te plecakowe miotacze. Poniżej opis tego co stoczniowcy o gazie mówią:

Stoczniowców zaskoczyło użycie gazu przez prewencję. - Spodziewaliśmy się użycia siły, ale nikt nie spodziewał się, że użyte zostaną środki chemiczne. Użyto jakiegoś żółtego płynu. Nigdy wcześniej nie stosowano wobec nas takich rzeczy. Środek spowodował poparzenia I stopnia, działał też na drogi oddechowe - powiedział nam Karol Guzikiewicz, wiceprzewodniczący "Solidarności" Stoczni Gdańsk. Według relacji Andrzeja Jaworskiego, policjanci z pojemnikami na plecach zaczęli wylewać na manifestujących ciecz, która powodowała natychmiastowe podrażnienia. Z tyłu za nimi stał drugi szereg policjantów z karabinami, "ale nie wiadomo, jaką posiadali amunicję". Po wycofaniu się funkcjonariuszy z pojemnikami do akcji przystąpiła druga grupa, która zaczęła bić manifestujących pałkami. Podczas rozpylania gazu oprócz przedstawicieli mediów poszkodowani zostali również przechodnie przyglądający się protestowi. - Mamy próbki użytej substancji z ubrań i zlecimy jej zbadanie, aby ustalić, co to dokładnie było - zapowiada Guzikiewicz.
Policja utrzymuje, że był to "tylko" gaz pieprzowy. - Użyty był atestowany gaz pieprzowy posiadający odpowiednie certyfikaty - mówi nam nadkomisarz Marcin Szyndler, rzecznik stołecznej policji. - Gaz pieprzowy, jedyny taki środek w dyspozycji policji, nie zagraża życiu lub zdrowiu człowieka. Jest to jeden z najmniej uciążliwych środków - dodaje Sokołowski.


Przekonałem się do tego Hi-Maxa :) - po weekendzie, jakoś w wolnej chwili chyba puszczę zamówienie faksem. Tylko najpierw wyjaśnię co z tymi formułami LE-10 i MPG. Pozdrawiam,
Kubus
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pieprzu: jak piszesz "różne dziwne rzeczy" to też się uśmiecham, szczególnie jak piszesz o rewolucji we Francji albo 'kiepskim zasiegu HP :) Pocztę sprawdzę kolego a przy okazji zwróć uwagę, że ten twoj Hi-Power z HPE bo pewnie stracił albo zaraz straci swoją ważność bo HPE już chyba od maja 2007 go nie sprzedaje.


Co do BODYGuard LE-10 to jest to produkt tego samego wytwórcy/dystrubutora co BODYGuard Hi-Power tyle ,że formuła LE-10 czyli Law Enforcement -10 jest przeznaczona głównie dla Policji i służb mundurowych. I to jest jakaś gwarancja jakości.
Jak widać po zadymie w Warszawie ( uzyto formuły LE-10 - Hi-Max z HPE) sprawdził się na 100%. Ale to tylko skuteczny standard.
Natomiast do tzw. obrony osobistej nie ma chyba bardziej skutecznego i mocnego jak HI-POWER. Opinia wynika z doświadczeń moich i moich znajomych oraz opinii prezentowanych na forach USA ( chwalony był także FOX) . Fakt, że producent nie promuje specjalnie Hi-Powera gdyż związany jest głównie kontraktami rządowymi z zakresie środków Law Enforcement.

Dołączona grafika
  • 0

budo_thaitios
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pytanie z innej beczki: Czy wszystkie gazy należy potrząsać przed użyciem, jakie to ma znaczenie? Znalazłem takie zalecenie u kilku producentów, widoczne jest to także na kilku filmach "treningowych". Potrzeba spontanicznego użycia wyklucza taką czynność, zatem w praktyce jaki skutek ma ominięcie tego?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jaką wysokość i obwód ma Hi-max 75ml?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jeszcze takie przemyslenia dotyczace akcji ze stoczniowcami: gaz zadzialal, ale ile oni go wyleli :lol: ciekawe jaka dawke dostal przecietny poszkodowany, nie chce umniejszac Hi-max-owi ale jak wiemy ilosc substancji przeklada sie na skutecznosc.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Od ilu postów pożna edytować swoje wypowiedzi? :evil:

Jeśli macie gazy pod ręką :wink: prosiłbym o wymiary (wysokość i ewentualnie obwód)
- Hi-Max 75ml
- Uzi 60ml i 90ml
- S&W 60ml i 90ml

Z góry dziękuję. :-)
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W "wylewanie" należy wierzyć równie mocno, jak w "poparzenia I stopnia"...
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ambull: Gdzieś czytałem, że w policji nie używa się raz uzytego gazu. Idzie na cele treningowe albo się go "utylizuje". Policjant pobiera po akcji "świeży".

Viniciuss: wydaje mi się, ze edytować swoje wpisy na forum możesz jedynie w ciagu max 10 minut od opublikowania swojego posta.

Malachi: jak pacjenta okładali maścią itp. bo morda piekła to nic dziwnego bo faktycznie LE-10 piecze jak cholera niestety i są to efekty podobne do oparzenia, tylko że skóra nie jest poparzona w sensie medycznym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024