Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Chyba jednie Force 80 jest gazem typu chmura dostępnym na polskim rynku.


A Sabre Red Magnum to też stożek?
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss: Sabre Red Magnum to cała seria ich gazów dla cywili od Magnum 60 - to jest stożek do Magnum 120 i tu są dwa: Flip top to stream a twist on ... to stożek :D
Generalnie bardzo solidne gazy jeśli chodzi o samą substancję. Twist on lock to tragedia :D
Cywilne wersje oparte są na oleju sojowym (nawet piana PFHM 80) a LE (to te niebieskie) na wodzie. Jedno i drugie ma swoje zalety.

Fiodor... koleżanko droga rozbawiłeś mnie do łez a ja doceniam młodych śmiesznych ludzi wiec... podaruje Ci oryginalnego Hi powera (sam wybierzesz czy chcesz prosto z USA czy z HPE) Miałeś kiedyś taki wypasiony gaz? Teraz nie będziesz musiał siedzieć godzinami przed kompem i wpatrywać się w jego zdjęcia... będzie Twój i tylko Twój chcesz? Mówisz i masz :) Znajdź mi jedną chińską podróbkę jakiegokolwiek produktu Wielkiej 4 haha a Hi power będzie należał do Ciebie :D Fajny prezent z okazji długiego weekendu?... a co stać mnie :D

PS Jakbyś nie mógł znaleźć to SZCO [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie wie nic na temat OC 17 dostępnego w PL. Napisz do nich maila chętnie odpowiadają :D

Pozdrawiam wszystkich szczerze zainteresowanych tematem. Szczególne pozdrowienia dla bajkopisarzy


:twisted:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak rozdajesz Hi-Powery za free, to ja też się piszę :) .
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
przeciez nie za free tylko za znalezienie podrobki - fox-a, mace, sabre, albo le-10 :)

swoja droga skad ta klasyfikacja 4 najpopularniejszych firm w US?
i jeszcze jedno pytanie - kto jest producentem PM OC-17?
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pfeffer: a jakie recenzje zbiera w USA Wildfire?
Parametry na papierze ma bardzo podobne do Hi-powera no i opakowanie też takie kiczowato pstrokate :)

Co do produktów Defense Technology to ciekawią mnie te dwa z hpe:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Obydwa mają 10% OC, 0.5 mln SHU i tylko 0.18% kapsaicyny a kosztują tyle co Hi-maxy oparte o formułę LE-10 (która teoretycznie wygląda dużo lepiej). Czy ktoś mi to może wyjaśnić?
Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
pewnie to tak jak z sabre, maja poprostu serie slabiutkich w moc rmg
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ambull: bardziej chodzi mi o to dlaczego coś co na papierze wygląda tak słabiutko jest tak drogie. Bo w USA ten czerwony First Defense też nie jest tani:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam,
Skoro mowa o HPE to powiem też coś od siebie. Z racji tego, że ich Hi-Max chodzi za mną jak mały głód z reklamy danone :) :) :) postanowilem zadzwonić do HPE i wypytać o jakość środka w miotaczu. Sprzedawca zapewniał, że jest to ten środek, który policja ma w swoich miotaczach przygotowanych przez ich firmę. Ponadto gadałem z kilkoma znajomymi policjantami i chwalą sobie nowe miotacze. Trzy zasadnicze rzeczy na które zwracają uwagę to: gaz w przeciwienstwie do rmg-75 zawsze działa na psy i pijanych. Pojemniki są szczelne bo zdarzyło się jednemy z nich, ze rmg-75 się lekko rozszczelnił. Za minus uznają to na co ktoś na forum zwrócił uwagę - rozpylanie nieraz rózni się w zależności od miotacza. Kolejne partie z magazynów są jakby inne.
Będę dzwonił niebawem ponownie do HPE bo znalazłem coś co mnie zaintrygowalo.
W Hi-Maxie 75ml napisali, że

Formuła MPG Skład: 10% Oleoresin Capsicum (olejku pierzowego) 1,33 Capaicinoids (substancji czuynnej) 2 miliony SHU (Scoville Heat Units).


A w pojemnosci 100ml jest to już

Formuła LE-10 Skład: 10% Oleoresin Capsicum (olejku pierzowego) 1,33 Capaicinoids (substancji czuynnej) 2 miliony SHU (Scoville Heat Units)


Zastanawiam się czy to pomyłka na stronie, czy zmiana środka na gorszy. No i intryguje mnie jakie wymiary ma 100ml.
PS. wczoraj po raz kolejny mnie pieski :evil: chciały pogryźć. Na jednego użyłem kiepskiego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na drugiego Koltera GUARD 300. W przypadku drugiego efekt był piorunujący. Natomiast dziadowski red pepper nie nadał się nawet na mniejszego psa zasięg marny i jakość środka dziadoska, ale do czego innego się nadaje ten red pepper. Aby spłoszyc pierwszego kundla, na czas zajęcia się drugim rzuciłem gazem (red pepper) w niego. Zadziałało lepiej od standardowego użycia. Jak otrzymam odpowiedź z HPE co z ta formułą w Hi-Maxach, to chyba na pieski kupię to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :twisted: :twisted: :twisted: Mam nadzieje, ze znudzę się im na dłuuugo. A i jeszcze jedno zrobiłem filmik jak się ten red pepper rozpyla oczywiscie później jak sie od piesków oddaliłem :) :) :) i zabrałem red peppera.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wspomniany zielony red pepper, który się jako rzutka idealnie sprawdził :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A to ciekawe co piszesz Kubas - tej formuły mpg jakoś nie dostrzegłem do tej pory. Pomyłka na stronie to to pewno nie jest bo na zdjęciu tej gaśnicy wyraźnie widać napis:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak kupisz sobie tego hi maxa to napisz co nieco o wrażeniach z testów. Też się zastanawiałem jego kupnem (z jakąś gustowną kaburką z hpe :) ) ale na razie mam do zużycia 2 S&W :)
POzdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Żóltodziób: znając moje szczęście to na pewno "psie" testy przymusowe bedą tego Hi-Maxa :) :) :)
pzdr
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widać na zdjęciach - 75 i 100ml mają formułę LE-10, a 550ml MPG. To teraz niech mi ktoś wyjaśni, co to znaczy. :wink:
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
moje domsyły są takie 75 i 100 ml to strumień natomiast ta gaśnica to mgła - stąd moze to MPG
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
>> pfeffer napisał:
Fiodor... koleżanko droga rozbawiłeś mnie do łez a ja doceniam młodych śmiesznych ludzi wiec... podaruje Ci oryginalnego Hi powera (sam wybierzesz czy chcesz prosto z USA czy z HPE) Miałeś kiedyś taki wypasiony gaz? Teraz nie będziesz musiał siedzieć godzinami przed kompem i wpatrywać się w jego zdjęcia... będzie Twój i tylko Twój chcesz? Mówisz i masz :) Znajdź mi jedną chińską podróbkę jakiegokolwiek produktu Wielkiej 4 haha a Hi power będzie należał do Ciebie :D Fajny prezent z okazji długiego weekendu?... a co stać mnie :D >>
---------------------------

pfeffer - pieprzu: Siedzę przed kompem z moim kolejnym HP i już szczerze mam dosyć czytać twoje bzdury chociaż przyznaję,coś wiedzy łyknąłeś z tego forum tylko wszystko ci się jeszcze miesza w tej głowie. W każdym razie nię będę ci tłumaczył cokolwiek i żegnam ozięble panienko.
Dołączona grafika

Jak masz pieprzu pod ręką swojego HP to dawaj fotkę szybko na tle posta. !!!
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pfeffer - pieprzu: jak masz to przeslij jeszcze fotkę tego Hi-Powera który ma zasięg skrajny wg ciebie 30 cm ale takiego to bym nie chciał od ciebie dostać nawet za free :) :) :)

No i czekam na te fotki twojego arsenału na tle posta z tego forum!!!!
To może zmienić moje prywatne zdanie o tobie, bo cenię chłopców "dobrze wyposażonych" :) :)
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@fedormajk
8O :) :lol:

Powiedzcie mi czy da się zmienić głowicę (dysze) w Sabre Red Magnum?
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
witam :D
najpierw merytorycznie:
First Defense z tą formułą są bardzo PROFESJONALNYMI miotaczami. Słowo profesjonalnymi szczególnie akcentuje bo dla mnie znaczy tyle co "używane do pracy albo wykonywania zawodu". Ich największym kontraktorem jest Służba Więzienna Stanu California. Głownie na ich zamówienie są produkowanie i im dostarczane.... kiedy okazało się, że są niewystarczające również dla nich opracowano X2. Podniesiono zawartość żywicy pieprzowej do 20% ostrośc pozostawiając na niezmienionym poziomie :D
Widziałem działanie First Defense i... daje radę, trudno po nim otworzyć oczy, usmarkasz się itd. Standardowe objawy ale bez jakiś rewelacji.

O sile gazu świadczy kapsaicyna, nie zawartośc OC ani SHU tylko czysta zawartość kapsaicyny taka jest moja osobista opinia i można się z nią niezgadzać

Co do Wildfire to pewnie znowu posypią się na mnie gromy ale to w USA mało znany producent. Dokonują tego samego zabiegu co OC 17, Pepeprshield i kilka innych firm. Używają tańszej żywicy o niższej zawartości kapsaicyny niż konkurencja dlatego mniej ją rozcieńczają stąd wyższa zawartość OC przy niezmienionym poziomie kapsaicyny. Prosty przykład PM OC 17 ma aż 17% OC ale tylko 1,33 albo 1,4 (zależy jaką normę przyjęto do pomiaru). Taką samą zawartość kapsaicyny np. Mace uzyskuje przy stężeniu OC 10%.
To jest podstawa wiedzy o gazach pieprzowych :D Wierzcie mi :D
Fox chwali się swoją 35% żywicą o czystości tak dużej że prawie przezroczystej. Kto używał ten napewno zwrócił uwagę na mało pomarańczowy kolor gazu

Fiodor niuniu kochana.... sram na Twoją opinię o mnie... podaj maila podeślę Ci fotki

PS konkurs nadal aktualny dla CiebieIII jedna chińska podróba i Hi power jest Twój dorzucę jeszcze coś z mojej kolekcji co będziesz chciał sam wybierzesz :D
Facet jesteś czy nie? Jebnąłes tak o tych chińskich podróbach czy masz na to jakieś dowody.

Pzdr
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Producent znany z gazów na miśki. Mały gaz do joggingu i formuła identyczna jak w Hi-Power. Spotkał się ktoś z tym gazem?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pfeffer: Fox faktycznie, jak najbardziej bialutki, czysta żywica :) :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nosz kur... chłop swoje, baba swoje
wiesz jak przykręce brightness w swoim monitorze to jest ciemno pomarańczowy a jak odkręce to jest jasno hahhaa
Jestem facetem i odróżniam tylko 13 kolorów... wiesz my tak mamy :D

licytujemy się na obrazki... no to proszę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
filmik chyba znany na pamięć wszystkim ale TY musisz jeszcze raz zobaczyć? bo nie uwierzysz?
Fox jest dużo mniej pomarańczowy niż inne gazy i mówię to z całą stanowczością.

Coby nie być gołosłownym cytat ze strony Fox... Fox Labs needed to refine it to a previously unprecedented degree to remove all the impurities, including the characteristic orange color...
To po angielsku poproś ładnie napewno ktoś uprzejmy Ci przetłumaczy.

jak będę jadł pomarańcze albo mandarynki zawsze pomyślę o Tobie.... fajny z ciebie koleś :D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ten film to pokaz głupoty.
Jeśli w tym spreju była kapsaicyna lub coś podobnego to zmywanie wodą nie może pomóc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024