Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


Więcej szczegółów proszę. :-)


Nawet na tym forum podał że kontaktował się z Military i za 3 tyg (teraz już 2) mają mieć nową dostawę.
Sprawdzałem, rzeczywiście w dodatku w mailu mam info że dołożą do swojej oferty także inne oferty Sabre, te których obecnie nie mają.

Może wreszcie będą dostępne Law Enforcement w stożku (heavy cone) albo/i trigger top?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A czy w ogóle są dostępne gaśnice sabre?
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Może wreszcie będą dostępne Law Enforcement w stożku (heavy cone) albo/i trigger top?

Też czekam z niecierpliwością! Taka chmurka 4,4oz....
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A czy w ogóle są dostępne gaśnice sabre?

W Polsce? Ni ma.


Może wreszcie będą dostępne Law Enforcement w stożku (heavy cone) albo/i trigger top?

Też czekam z niecierpliwością! Taka chmurka 4,4oz....

Ja się ślinie na MK3.5 2.5oz cone, plus coś dla dziewczyny. Z drugiej strony tak sobie myślę że ten Uzi 60ml byłby dla niej idealny: tylko 10cm i niby stożek.

Planowałem kupić Hi-Maxa 75ml i Uzi 60 i 90ml, ale nie wiem czy nie poczekać na nową ofertę military. Bo jak przyjdą mi gazy Uzi z tylko roczną (lub krótszą) datą ważności to szlag mnie trafi. Przykładowo mój Sabre Red LE MK3.5 w żelu ma jeszcze ponad 3.5 roku...
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mała dygresja...
Gazy Sabre napełnione są w połowie butelki. Wyczytałem że środkiem napędzającym jest azot. Z tego wynika że drugie pół wolnej przestrzeni opakowania to gazowy azot pod odpowiednim ciśnieniem.
Ciekawe czym (jakim nośnikiem) napełnione są miotacze w butelkach np 50ml w których jest 40ml gazu. Czyżby nie propan-butan?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mała dygresja...
Gazy Sabre napełnione są w połowie butelki. Wyczytałem że środkiem napędzającym jest azot. Z tego wynika że drugie pół wolnej przestrzeni opakowania to gazowy azot pod odpowiednim ciśnieniem.
Ciekawe czym (jakim nośnikiem) napełnione są miotacze w butelkach np 50ml w których jest 40ml gazu. Czyżby nie propan-butan?

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale też się zastanawiam jak to możliwe że 65ml Sabre ma wysokość 123mm a Uzi 90ml tylko 120mm?

Skoro w buteleczce Sabre połowa zawartości to środek miotający to może wyrzuca gaz na większą odległość niż zminiaturyzowane produkty konkurencji?
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Viniciuss: gaz o który pytasz mozna nabyć, jak i wszystkie inne pojemnosci w tym sklepie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[/code]


Dzięki za link. Strasznie amatorsko ten sklep wygląda, czy ktoś z Was robił w nim zakupy? Bo jestem zdecydowany kupić 60ml dla dziewczyny i 90ml dla mnie.


Ja złożyłem 16 kwietnia zamówienie na gaz S&W 60 ml w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i z góry zapłaciłem tego samego dnia przelewem.

Sklep nie odpisywał na maile - w końcu zadzwoniłem na numer telefonu podany na stronie. Sprzedawca powiedział, że niepotrzebnie złożyłem zamówienie i że powinienem najpierw zadzwonić do niego, a obecnie on tego gazu nie ma i specjalnie dla mnie go nie wyczaruje. Zażądałem zwrotu 54 zł (za gaz + przesyłkę) i do tej pory przelew nie pojawił się na moim koncie, gazu też nie ma. Zaczekam do przyszłego tygodnia, przedzwonię jeszcze raz do tego sprzedawcy, a jak to nie poskutkuje to będę musiał złożyć w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie z art. 286 k.k., bo to wygląda na ewidentne oszustwo.

S&W 60 ml chyba na stałe zniknęło z oferty militaria.pl. Czekam aż pojawi się UZI 60 ml w militaria.
Czy UZI faktycznie sypie stożkiem? Gdy wcześniej kupowałem dla siebie S&W 90 ml to sprzedawca w militaria.pl mówił, że UZI ma dokładnie taką samą głowicę jak S&W.
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A czy w ogóle są dostępne gaśnice sabre?

W Polsce? Ni ma.


Fajnie by było gdyby do Military sprowadzili w ramach odświeżenia oferty chociaż to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bo pewnie na to nie ma co liczyć:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
gdyby allegro dopuszczalo obrot tym towarem... byloby pieknie....
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cezary D: ktoś już wrzucił ten filmik kilkanaście stron wcześniej ale dla przypomnienia zamieszczę go znowu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moje S&W (120 ml i 90 ml) leją tak samo
Pozdrawiam
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

gdyby allegro dopuszczalo obrot tym towarem... byloby pieknie....


Na Allegro powinni zezwolić na sprzedaż gazu. Gaz jest w Polsce legalny, a każdy Allegrowicz musi mieć 18lat. Nie lubią pieniążków?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[quote name="budo_Cezary_D"]

Dzięki za link. Strasznie amatorsko ten sklep wygląda, czy ktoś z Was robił w nim zakupy? Bo jestem zdecydowany kupić 60ml dla dziewczyny i 90ml dla mnie.[/quote]

Ja złożyłem 16 kwietnia zamówienie na gaz S&W 60 ml w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i z góry zapłaciłem tego samego dnia przelewem.

Sklep nie odpisywał na maile - w końcu zadzwoniłem na numer telefonu podany na stronie. Sprzedawca powiedział, że niepotrzebnie złożyłem zamówienie i że powinienem najpierw zadzwonić do niego, a obecnie on tego gazu nie ma i specjalnie dla mnie go nie wyczaruje. Zażądałem zwrotu 54 zł (za gaz + przesyłkę) i do tej pory przelew nie pojawił się na moim koncie, gazu też nie ma. Zaczekam do przyszłego tygodnia, przedzwonię jeszcze raz do tego sprzedawcy, a jak to nie poskutkuje to będę musiał złożyć w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie z art. 286 k.k., bo to wygląda na ewidentne oszustwo.

S&W 60 ml chyba na stałe zniknęło z oferty militaria.pl. Czekam aż pojawi się UZI 60 ml w militaria.
Czy UZI faktycznie sypie stożkiem? Gdy wcześniej kupowałem dla siebie S&W 90 ml to sprzedawca w militaria.pl mówił, że UZI ma dokładnie taką samą głowicę jak S&W.[/quote]
Dzięki za ostrzeżenie.

W Militaria mają Uzi 60ml na stanie.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do terminów wazności gazów koledzy: ochroniarz u którego czasem kupowałem co nie co mawiał, że instrukcja w sprawie gazów jest taka, że ważność gazu jest 1 rok od pierwszego użycia. Mam nadzieję ,ze to przesada.
W policji to podobno nawet po pierwszym użyciu wymieniają ale to zrozumiałe.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Daniel: jeśli chcesz kupić S&W 90ml to ostatnią sztukę mają tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do dostępności 60 ml i 90 ml to najlepiej zadzwonić bezpośrednio do stacjonarnego sklepu Militaria.pl na stronie nie mieli 60 ml S&W ale w sklepie był.

Odpowiedź na maila z dnia 1.05.2009
Witam!
Za około 3/4 tygodnie spodziewamy sie nowej dostawy gazów pieprzowych ; wowczas na pewno bedą tez pojemniki powyzej 25ml ; jeśli chodzi o innych producentów gazów - proszę systematycznie sledzic nasza strone byc może w niedalekiej przyszłości pojawia sie również inne gazy .
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Pozdrawiam
Seweryn Foryś
---------------------------------------------
Firma Handlowa "tm" / Militaria.pl
ul. Oławska 16
50-123 Wrocław
tel. (71) 347-47-28
fax. (71) 347-47-57
mail - [email=sforys@militaria.pl]sforys@militaria.pl[/email]
---------------------------------------------
Militaria.pl - Sieć sklepów z bronią

  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Viniciuss: gaz o który pytasz mozna nabyć, jak i wszystkie inne pojemnosci w tym sklepie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam,

[/code]


Dzięki za link. Strasznie amatorsko ten sklep wygląda, czy ktoś z Was robił w nim zakupy? Bo jestem zdecydowany kupić 60ml dla dziewczyny i 90ml dla mnie.

W militaria mają 60ml na stanie, rozmawiałem z konsultantem - powiedział mi m.in że data ważności to rok od daty produkcji. 8O :lol:

W militaria pieprzą bzdury,jak kupowałem u nich rok temu S@W 90ml to mial ważnośc 2.5 roku,a jak ostatnio kupowałem to tylko rok :evil: i jeszcze pudełko zniszczone i wgiety troche 8O Jak ktos napisał mają stare dostawy i robią wode z mózgu lub jakiś ich "wielki"szef każe tak gadac aby ludzie czesciej kupowali nowy.Mi tez kiedys wyskoczyli z tekstem ze data waznosci to rok od PIERWSZEGO uzycia :roll: to ja do niego ze producent pisze ze po zakupie przetestować mechanizm to po cholera umieszczaja tez date waznosci np 2 lata skoro i tak do roku niby sie skraca? 8) To juz sie nieodezwal :)
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do dostępności 60 ml i 90 ml to najlepiej zadzwonić bezpośrednio do stacjonarnego sklepu Militaria.pl na stronie nie mieli 60 ml S&W ale w sklepie był.

Odpowiedź na maila z dnia 1.05.2009

Witam!
Za około 3/4 tygodnie spodziewamy sie nowej dostawy gazów pieprzowych ; wowczas na pewno bedą tez pojemniki powyzej 25ml ; jeśli chodzi o innych producentów gazów - proszę systematycznie sledzic nasza strone byc może w niedalekiej przyszłości pojawia sie również inne gazy .
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Pozdrawiam
Seweryn Foryś
---------------------------------------------
Firma Handlowa "tm" / Militaria.pl


Mnie to samo mówili przez telefon jakieś 2 tygodnie temu :)

W czwartek dostałem automatycznie wysłany mail z powiadomieniem, że UZI 60 ml już jest dostępne, ale na stronie widać, że w sklepach jeszcze nie ma. Dzwoniłem do Gdyni i pracownik militaria.pl powiedział, ze skoro dostałem maila to gazy dotarły do magazynu głównego, a oni w Gdyni dostawę mają w poniedziałek.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W sklepach stacjonarnych nie mają Uzi ani 60 ani 90ml, w internetowym ponoć jest. Ale nie zamierzam kupować resztek magazynowych z krótką datą ważności.

Nie sądze aby okres ważności skracał się po pierwszym użyciu, bo niby dlaczego?
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mnie to samo mówili przez telefon jakieś 2 tygodnie temu :)

W czwartek dostałem automatycznie wysłany mail z powiadomieniem, że UZI 60 ml już jest dostępne, ale na stronie widać, że w sklepach jeszcze nie ma. Dzwoniłem do Gdyni i pracownik militaria.pl powiedział, ze skoro dostałem maila to gazy dotarły do magazynu głównego, a oni w Gdyni dostawę mają w poniedziałek.

Czyli to by były nowe te 60tki? :D

Rozmiar w sam raz do kieszeni koszuli. 8)
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)



Mnie to samo mówili przez telefon jakieś 2 tygodnie temu :)

W czwartek dostałem automatycznie wysłany mail z powiadomieniem, że UZI 60 ml już jest dostępne, ale na stronie widać, że w sklepach jeszcze nie ma. Dzwoniłem do Gdyni i pracownik militaria.pl powiedział, ze skoro dostałem maila to gazy dotarły do magazynu głównego, a oni w Gdyni dostawę mają w poniedziałek.

Czyli to by były nowe te 60tki? :D

Rozmiar w sam raz do kieszeni koszuli. 8)


Na to wygląda, bo ostatnio mieli wyczerpany zapas UZI 60 ml (S&W 60 ml zresztą też) i dopiero w czwartek przyszło do mnie info mailem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024