Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_opal12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzisz michal123 inter-ark to firma w której pracuje dwóch prezesów i jeden wiceprezes
i na jakieś info to raczej bym z ich strony nie liczył
Wczoraj patrzyłem na gaz OC 17 zdjąłem naklejkę dystrybutora a po nią tylko parę sałów po angielsku nic pozatym żadnego producenta tylko rodzaj i nazwa gazu. Postaram się dowiedzieć kto produkuje Oc 17
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Faktycznie odpowiedź z Inter-Ark śmieszna, ale ja u nich byłem i co by nie było to kitu mi nie wciskali, a przynajmniej nie sprawiali wrażenia najmądrzejszych na świecie. Powiedziałem, że Equalizery mają do dupy końcówki i się ze mną nie kłócili, że światowy lider nie może się mylić, itp.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
testowal lub slyszal ktos o tym gelu?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gaz obronny KOLTER GUARD PRO
Dane techniczne:
- gaz obronny w postaci żelu
- pojemność: 50 ml
- czas działania: ok. 20 min.
- zasięg działania gazu: do 4 m
- na bazie środka biologicznego Avenger Pro (USA)
- nie powoduje trwałych obrażeń
- posiada blokadę bezpieczeństwa
- wymiary: 115 x 35 mm
- zawartość substancji: – 3,5% OC (olejku pieprzowego)
- 2 miliony SCU (jednostek Scoville’a)


, na ile urzyc moze starczyyc 50ml
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wg mnie szkoda Twoich pieniedzy. 3,5% OC da Ci jakies 0,37% czystej capsaicyny troche mało w porownaniu z Sabre, Waltherem czy BodyGuardem. Może dozbieraj ok 20 zł i kup sobie np czerwonego Prosecura za 59zł( sprawdz w bron.pl jak dlugi mają termin przydatnosci do użycia), albo LE-10 za 54 (tez żel), ewentualnie za 42zł Sabre, co prawda nie żel ale napewno będzie pewniejszy. Co do pytania na ile wystarczy 50ml trudno powiedzieć jednoznacznie bo np Sabre dla 22ml P-22-OC podaje 35 psiknięc :D natomiast na moim 75ml gazie pisze wyraznie 5 psikniec! Ja bym powiedział, że 50 ml wystarczy na 5 sekund piskania.
  • 0

budo_cortez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

bo np Sabre dla 22ml P-22-OC podaje 35 psiknięć.


:lol:
No coz to musi byc dopiero stezenie :D
Jesli chodzi o Ko to podaja przy 40ml - gora 4 sek,czyzby regula 10ml=1sec? :) Zapewne wiele zalezy od tego czy jest to strumien piana czy chmura i jak jest stezony.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ilosc psikniec nie zalezy tylko od pojemnosci. zalezy troche od cisnienia ale przede wszystkim od szerokosci dyszy. jesli masz w malym gazie malutki otworek to kazde psikniecie wyrzuci znacznie mniej gazu (np. maly equalizer, podają że ok 25 psiknięć 1 sek.) niz przez duzy otworek w duzym gazie (np. duzy eqalizer, podają że ok 8 psiknięć 1 sek.).
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
udało mi się znaleźć ofertę Stealth Guard Polska (producenta Avenger) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Z tego co pamiętam to ceny zbliżone są do 60zł (takie były na ich poprzednej stronie do, której link podawał kiedys Mr. Twinkle). Wg mnie warty zainteresowania jest Pro Plus 10% OC 2mln SHU Flip Top.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja zapłaciłem w grudniu 70 zł za Pro Plus chyba 50 ml (nie wiem dokładnie, bo się na naklejce zamazało), ale ciut mniejszy od Walthera 55 ml. Wydawało mi się trochę drogo, ale dostałem gratis jeszcze taki 15 ml w breloczku do kluczy, w skórzanej pochewce. Także byłem b. zadowolony z obsługi. A gaz bardzo zgrabny do noszenia, pojemnik dość mały, ale mój poprzedni Avenger psikał dość "ekonomicznie". Aha - ja mam w żelu.
Telefon do ich firmy (mieści się w Korfantowie) to: 77 434 37 45 albo 606 39 29 71. Mój miotacz ma datę ważności do 2008 r.
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czy ktos moglby powiedziec ktory gaz OC jest mocniejszy: TW-1000 czy KO Pfeffer?
A moze ktos zna wartosci liczbowe %OC i SHU? Ciekawe jak mocny jest Anti-Dog w porownaniu do wyzej wymienionych?

pozdrawiam
Marketa
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Anti-hund ten czarny z bialymi napisami i KO to produkt tej samej firmy Klever [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wiec pewnie ich moc bedzie identyczna. Co do TW1000 to nie wiem kto jest jego producentem. Zarowno Klever jak i producent TW-1000 nic nie mowia o wartosciach o ktore pytasz. Wybralbym KO za 10 zl (tyle zaplacilem w sklepie u mnie w miescie) nic lepszego nie dostaniesz.
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Producentem TW-1000 jest Carl Hoernecke Chemische Fabrik
jest nawet specjalna strona internetowa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jednak tam nie ma zadnych danych technicznych

Marketa
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na forum aktualnie trwa dyskusja na temat najlepszych i najdrozszych gazow.

A ja zastanawiam sie nad kupnem jakiegos gazu do ok 30zl. Nie wiem co wybrac:
1.Ko Pfeffer
2.TW-1000
3.Red Pepper - czerwony (15% i 2mln SHU) - chyba jakis polski producent
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak na szybko. Bodyguarda LE-10 w pianie w małym teście. Zasięg skuteczny- na mój gust 2m. Po dwóch metrach pokrywa koło o średnicy ok 50 cm licznymi drobinami przywierającej piany. Drobiny piany w locie "pęcznieją" i siągając srednicę nawet do 5 mm. Po 2 m dramatycznie rośnie podatność na wiatr. Pina ma kolor żółty i bardzo dobre właściwości "przywierające". Bardzo dobry wynalazek- jestem bardzo zadowolony. Dotychczas używałem wyłącznie żelu, ale teraz uważam, że piana jest skuteczniejszym sposobem rozprowadzania środków drażniąch. Druga sprawa to oczywiście działanie gazu na ludzi - na razie nieznane. Jeśli sprawdzę w boju (odpukać!!) to podzielę sie wrażeniami.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W takim razie powiedz mi czy piskałes na jakaś powierzchnie? gładka? chodzi mi o to czy pianka rownomiernie pokrywa koło o średnicy 50 cm czy jest takie jakby powiedziec pochlapane? generalnie interesuje mnie czy trudno by bylo trafić w twarz i jak szybko jest w stanie oblepić ją w całości? Czy po osadzeniu się na powierzchni jeszcze pęcznieje? Mogłby być ciekawy efekt nie dość, że zalepia oczy to jeszcze nos i jeszcze jej przybywa :D
Co do pytania marketa to może zastanowisz się nad 50ml Cs Force80 cena to ok 32zł na Allegro w sklepie pewnie podobnie.
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzieki za podpowiedz...ale ja raczej wolalabym zel OC.
Ciekawe, ktory w cenie do ok 30zl bylby najbardziej optymalnym wyborem?
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Rene: dzięki za info. Dużo mi rozjaśniłeś.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Szkoda, że w Polsce nie jest dostępny taki żel: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Marketa, ja brałbym KO, za 30 PLN to nawet dwa dostaniesz, ale cudów się nie spodziewaj. Wal z bliska i w nogi.
  • 0

budo_delirium
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety nikt do Polski nie sprowadza Mace a szkoda, kiedyś jak dostałem ofertę z HPE to pisali , że mają w ofercie Mace ale nic oprócz tego, że napisali ale może poszerza ofertę kiedyś.
Z opisu wynika, że ma 5,5m zasięgu i przykeja się jak klej. Musi mieć dużo gęsciejsza konsystencję niż żele sprzedawane jako żele w Polsce. Zwrociłrm na niego uwage już kiedyś szukając czegoś dla siebie... pomarzyc można :D
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie, delirium, te "żele" dostępne w Polsce, to po prostu płyn, którym się psika jak z pistoletu na wodę. A ja chciałby coś, co się rzeczywiści przykleja. Może się skuszę na piankę....
Pozdrawiam.
  • 0

budo_marketa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli po gazach typu KO nie mozna spodziewac sie duzej skutecznosci?

Czy Magnum OC-17 da sie stosowac w pomieszczeniach?
Gdzie w Warszawie mozna kupic (chwalony na grupie) Walther Pro Secur w zelu (czerwony)?

Marketa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024