Skocz do zawartości


Zdjęcie

KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_madrich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Śląskie Centrum World Krav Maga Federation - Polska przy współpracy z Urzędem Miasta Będzin organizuje I Kurs Samoobrony dla Kobiet

informacje:

miejsce:
Będzin, ul. Koszelew 2, filia szkoły nr 4.
Zapraszamy w piątki od 19.00 do 20.30.

koszt:
Kurs Samoobrony jest w pełni sfinansowany przez:
- Śląskie Centrum World Krav Maga Federation-Polska
- Urząd Miasta Będzin

Zapraszamy wszystkie kobiety !!!

kontakt:


  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Doskonała inicjatywa! Chwalcie się później jaki był odzew społeczny (ile pań Was odwiedziło).
  • 0

budo_madrich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Hmm wiesz to ciekawe, bo odzew jest jak na razie niewielki i nie wiem, z czego to się bierze? Nie muszą płacić, mogą się naprawdę dużo nauczyć przede wszystkim skutecznie bronić i reagować na realne zagrożenie. Nie wiem czy organizowanie czegokolwiek za free ma sens?. Chciałbym tu jeszcze wspomnieć o organizacjach pozarządowych, powiem jedno - żenada - zero pomocy !!!! Prosiłem dzwoniłem i nic mają to gdzieś !!!

Co o tym myślą Panie !!!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Ja mysle ze to jak w wiekszosci przypadkow - brak stosownej informacji z Urzedu ktora by dotarla do zainteresowanych oraz wrodzone lenistwo ludzi.
  • 0

budo_lettarin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
a jest to jakoś rozreklamowane?? kobiety o tym wiedzą w ogole.... jakieś plakaty w szkołach, uczelniach gdziekolwiek??
czesto po prostu nie ma odpowiedniej reklamy tego typu akcji...
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Większość kobiet po prostu nie wie, bo nie chce wiedzieć, że jest im to potrzebne. Wolą pozostawać w nieświadomości. Taki mają pomysł na swoje bezpieczeństwo. Zapewniaja sobie tym samym psychiczny komfort. Oczywiście tylko do czasu, kiedy problem nie urośnie na tyle, żeby wymknąć się spod tej klapy quasi-bezpieczeństwa. Podobnie zachowują się ludzie w sprawach zwiazanych z własnym zdrowiem. Nie badaja się, chociaż większość podstawowych badań mają za darmo, a dostęp do lekarza poz nie jest utrudniony. Wolą nie wiedzieć, co się dzieje w ich organiźmie. Aż nagle przychodzi dzień prawdy …

Oprócz tego najważniejszego problemu pojawia się również drugi, związany z istniejącym wciąż tradycyjnym pojmowaniem ról społecznych. Zmiany w tym zakresie są pozorne i nie dam się przekonać, że postaci z kreskówek, którymi karmione są nasze dzieci, mają świadczyć o zmianie mentalnej w społeczeństwie. Kobieta inwestująca w siebie, nawet jeśli nie spotka ją ostracyzm towarzyski ("zaprosiła koleżanki na kawę i nawet ciasta sama nie upiekła, tylko podała paluszki!"), zapłaci za swoją niezależność ogromną cenę. Tą ceną są wyrzuty sumienia ("załatwiłam w końcu ten cholerny kontrakt, ale dzieciak przestał ssać pierś!", "ja tu walę w bębny, niby mi z tym dobrze, ale tam w domu nie poprane!").

Kolejny problem to brak wiary we własne możliwości. Kiedyś zaproponowałam koleżance kurs samoobrony. Powiedziała mi, że ona nie umiałaby kogoś uderzyć. Zapytałam, dlaczego tak twierdzi, skoro nigdy w życiu nawet nie próbowała tego robić. Ona założyła, że nie jest w stanie. Nakreśliła w swojej głowie obraz siebie słabej i nieudolnej. Ja natomiast – wspinając się na wyżyny obiektywizmu - jestem przekonana, że nie tylko dałaby sobie radę, ale byłaby najlepsza. Opieram to twierdzenie na tym, że koleżanka jest osobą o wyjątkowej sile psychicznej i fizycznej, umie działać skutecznie, konsekwentnie, wie co znaczy determinacja, ma ogromne doświadczenie w kontaktach z ludźmi. W ciagu swojego życia (ma 49 lat) wyszła z wielu trudnych sytuacji zwycięsko. No, ale ona sama siebie postrzega jako słabą i dopóki czegoś z tym nie zrobi, to zaciąganie jej na kurs nie będzie miało większego sensu.

Reasumującąc, są trzy powody braku zainteresowania samoobroną kobiet. Te trzy powody można wyrazić następującymi słowami:

"mnie to niepotrzebne, bo mnie to nie dotyczy"
"mam ważniejsze sprawy na głowie"
"ja się do tego nie nadaję"
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Dodałbym:
"Pewnie jestem za gruba i będą się ze mnie śmiać"
"Może bym i poszła, ale co stary na to powie"
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
jak mnie moja dziewczyna zdenerwowała. Dziś właśnie u mnie w miasteczku odbywało się szkolenie dla kobiet krav magi. Namawiałem tego misiaka tydzień, a że teraz mam zjazd to cały piątek byłem na uczelni i nie mogłem jej przypilnować. Oczywiście gdy wróciłem pani nie poszła na zajęcia bo "koleżanki nie chciały, a samą to mnie pobiją". I gadać z takimi, organizują akcję za free, żeby przestrzec i co nieco nauczyć, a odzew jak pytą o kant stołu :/
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

jak mnie moja dziewczyna zdenerwowała. Dziś właśnie u mnie w miasteczku odbywało się szkolenie dla kobiet krav magi. Namawiałem tego misiaka tydzień, a że teraz mam zjazd to cały piątek byłem na uczelni i nie mogłem jej przypilnować. Oczywiście gdy wróciłem pani nie poszła na zajęcia bo "koleżanki nie chciały, a samą to mnie pobiją". I gadać z takimi, organizują akcję za free, żeby przestrzec i co nieco nauczyć, a odzew jak pytą o kant stołu :/


Z niewolnika nie ma robotnika ...

Poza tym, wyobraź sobie, jakbyś się sam czuł, gdyby ona zaczęła tak "pilnować" Ciebie? Może któregoś dnia przyszłoby jej do głowy wygonić cię na kurs kroju i szycia, pomimo oczywistego sprzeciwu z twojej strony?

Dodałbym:
"Pewnie jestem za gruba i będą się ze mnie śmiać"


Ototot! :)
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Mameha, tak sobie czytam Twoje wypowiedzi.... i nachodzi mnie taka refleksja... Czy nie masz trochę za niskiego mniemania o kobietach, które pojmują swoją rolę w społeczeństwie w tradycyjny sposób i czy nie próbujesz ich przypadkiem uszczęśliwiać na siłę? ;-)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Mameha, tak sobie czytam Twoje wypowiedzi.... i nachodzi mnie taka refleksja... Czy nie masz trochę za niskiego mniemania o kobietach, które pojmują swoją rolę w społeczeństwie w tradycyjny sposób i czy nie próbujesz ich przypadkiem uszczęśliwiać na siłę? ;-)


Nie mam. Nie próbuję.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Memeha

Wiesz, takie sobie obserwuje Twoją działalność tu na forum, z uwagą czytam co wypisujesz.

Zakładam,ze Ty masz za soba jakie "kurs samoobrony", jesteś obeznana w wyznacznikach właściwego zachowania (na ulicy czy w sytauacji zagrozenie -- ogólnie), wiesz jak powinno sie zachowywać. I tak miedzy nami ... przecież nie miałaś byś ze mna zadnych szans, nawet gdybyś było po 10 kursach samoobrony, ataku też bys nie unikneła (jakby chciał Ci cos zrobic to bym Ci i zrobił w autobusie pełnym ludzi - byłabys tam tak samo bepzieczna jak w ciemnym lesie, zero reakcji i dobrze o tym wiesz...). Nie poradziałbyś sobie, gdybym chciał Cie okraśc, zgwałicić czy nawet zabic z zadnym silnym facetem, a przedewszystkim zdeterminowanym bys sobie rady "ręcoma i nogami" rady nie dała. To wszystko (samoobrona kobiet) to jest takie teoretyzowanie, czyste iluzje. Tak to jest dobre bo daje pewnosć, a w realnej sytaucji wyglada to zupełnie inaczej. Dochodzą skrajne emocje (szok, strach) a jedno uderzenie 90 kg. facete pozbawi kobiete przytomnosci, mnie np. raczej nie i tu widze róznice. Chcecie robić kursy samoobrony? Róbcie je bardziej realnie. Szkolcie, a potem sprawdzajcie na ulicy z podstawionym kolesiem. Powtórze sie,zadna kobieta bez "srodków przymusu bezposredniego" nie była by mi wstanie w niczym przeszkodzic. Ty też...

Wiec:

Po co?
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!


Nie wiem - chwalisz się, czy mi grozisz?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Powtórze sie,zadna kobieta bez "srodków przymusu bezposredniego" nie była by mi wstanie w niczym przeszkodzic. Ty też...

A rylik, maksymowicz, i jeszcze sporo innych też nie? :)
No już się nie ośmieszaj takimi tekstami, o wielki macho.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Powtórze sie,zadna kobieta bez "srodków przymusu bezposredniego" nie była by mi wstanie w niczym przeszkodzic. Ty też...

A rylik, maksymowicz, i jeszcze sporo innych też nie? :)
No już się nie ośmieszaj takimi tekstami, o wielki macho.

Jaki macho? 8O

Po prostu kobieta (taka statystyczna) nie ubije duzego chłopa, nie obroni sie przed napastnikiem np. moich gabarytów.

Nie wiem - chwalisz się, czy mi grozisz?

Tylko przestrzegam przed zbytną ufnosci w stosunku do "kursu samoobrony".

Odebrałaś mój post, pytanie jako groźby? Jesli takie odniosłaś wrazenie to przepraszam.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Jaki macho? 8O

Po prostu kobieta (taka statystyczna) nie ubije duzego chłopa, nie obroni sie przed napastnikiem np. moich gabarytów.

A czemu napisałeś że "żadna"?
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Jaki macho? 8O

Po prostu kobieta (taka statystyczna) nie ubije duzego chłopa, nie obroni sie przed napastnikiem np. moich gabarytów.

A czemu napisałeś że "żadna"?

Bo 99,9% procent kobiet to nie zawodowe bokserski.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Bo 99,9% procent kobiet to nie zawodowe bokserski.

Czyli uważasz że bokserka by się obroniła przed tobą?
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!

Bo 99,9% procent kobiet to nie zawodowe bokserski.

Czyli uważasz że bokserka by się obroniła przed tobą?

Nie wiem. Mysle, ze miała by 200% większe szanse.

Nie porównuj "kursu samoobrony" z boksem np. zawodowym, bo to śmieszne jest.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET ZADARMO !!!
Duncan, Ty się nie kieruj w ocenie kursów SK własnym wyobrażeniem na ich temat, bo niestety odstaje ono istotnie od stanu faktycznego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024