Skocz do zawartości


Zdjęcie

samoobrona w windzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

samoobrona w windzie

dla mnie super :)


  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie


dla mnie super :)


Rzeczywiście - super reżyseria!

Pozostaje jednak otwartym pytanie - co po tym doskonałym rzucie zrobi ów pan? Kto zna odpowiedź?
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Pomasuje sobie głowę i skatuje babkę, zabierze jej torebkę i zwieje przed ochroną i policją?
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
ja tak kiedyś spadłam na kark... zapomniałam jak sie robi fiflaka... 8O :? 8O
Przez pierwsze 30 sek. zastanawiałam się czy mogę jeszcze panować nad "ręcami i nogami".... Okropne uczucie... :cry:

Ale dobrz mu tak!!! :twisted:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Hejo!

Pozostaje jednak otwartym pytanie - co po tym doskonałym rzucie zrobi ów pan? Kto zna odpowiedź?


Pójdzie do piachu ew. kupi sobie wózek inwalidzki.

Pozdrowionka
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Ten film to męskie wyobrażenie o samoobronie kobiet. Rozpowszechniane jako wzór do naśladowania może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Stąd pozwalam sobie na stwierdzenie, że jest to film o tym, jak kobieta nie powinna się bronić.

Na filmiku pani wykazuje się kompletnym brakiem czujności, żeby nie rzec głupotą stojąc przy wejsciu odwróconą tyłem do faceta. Zapytajcie fachowców od bjj, czym grozi na macie odwrócenie się pleckami do przeciwnika, to wam odpowiedzą. Albo - jeszcze lepiej - sprawdźcie to empirycznie. :)

A jeśli chodzi o pana ... Po dojściu do siebie facet poczuje się głęboko upokorzony faktem, że nie tylko nie udało mu sie zrealizować swojego niecnego planu, ale został agresywnie zaatakowany. A u panów odpowiedzią na agresję jest ... zdwojona agresja! Taka eskalacja konfliktu do niczego dobrego nie prowadzi.

Gdyby kiedyś przypadkiem ta kobieta miałaby się z owym panem ponownie spotkać, niedoszły złodziejaszek przeistoczy się w żądnego zemsty samca. Naiwnością będzie wierzyć, że powstrzyma go pamięć o poprzedniej porażce. Tym razem po prostu lepiej przygotuje się do starcia ...

Ja w każdym razie nie chciałabym być w skórze tej pani ...

Koniec moich przemyśleń.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Hejo!

Mameha, zapewne masz rację. "Chłop żywemu nie przepuści" (: Chociaż czasami jest tak że jak facet dostanie wpiergol to nabiera szacunku do przeciwnika - nieważne czy to jest facet czy kobieta. Często to można zaobserwować na jakiś wiejskich (czy też miejskich) dyskotekach - walą sie po gębach a potem stawiają sobie piwo.
Po za tym tak sobie oglądam ten film - i nabieram pewności że jest wyreżyserowany (hie hie całkiem łatwo napisać, ale powiedzieć trudniej (: ). I nawet dochodzę do wniosku że ta kobieta to przebrany facet.
Po trzecie primo, jeżeli ćwiczysz sztuki walki to całe to ćwiczenie polega po prostu na nauce nawyków, odruchów i automatycznej reakcji na pewne bodźce. Jeżeli byłby to prawdziwy filmik i ta pani byłaby prawdziwym zapaśnikiem, judoczką czy też innym gramplerem to musiałaby po prostu tak zareagować (rzut) jakby już miała tak związanego (jak na filmie) przy sobie faceta. A to że trzymała torebkę i nie chciała puścić to już normalny chyba odruch każdego człowieka.

Pozdrowionka
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie

Gdyby kiedyś przypadkiem ta kobieta miałaby się z owym panem ponownie spotkać, niedoszły złodziejaszek przeistoczy się w żądnego zemsty samca. Naiwnością będzie wierzyć, że powstrzyma go pamięć o poprzedniej porażce. Tym razem po prostu lepiej przygotuje się do starcia ...


I znowu dostanie wycisk? :)
Memeha, potrafiłą byś na TRENINGU rzucić kogoś ciżęższego od siebie tak jak ta dziewczyna? Bo ja na razie nie.
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Ech chyba zły tytuł dałam temu tematowi, chodziło mi tylko oto że fajnie to wygląd jak ta pani się rzuca faceta w windzie. Rzuty to raczej nie jest najlepszy sposób na samoobronę i nie ma co się za bardzo o to kłócić. Ta pani poradziła sobie jak umiała i miejmy nadzieje ze jej to pomogło. Facet mógł owszem się ocknąć i potem ja jeszcze dorwać ale mógł też się przestraszyć i zwiać. Co do wyreżyserowania tego filmiku nie sądzę że by to było specjalnie nakręcone, raczej jest to autentyczne nagranie z windy a nawet jak wyreżyserowane to i tak fajnie ta pani rzuca panem. :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
To był suples i po nim długo sie nie wsatje... :twisted:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
wstaje...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie

Co do wyreżyserowania tego filmiku nie sądzę że by to było specjalnie nakręcone, raczej jest to autentyczne nagranie z windy a nawet jak wyreżyserowane to i tak fajnie ta pani rzuca panem. :)

Jasne. Pani 55kg maxs podnosi typa wazacego co najmniej 80kg. Na pewno. A potem jeszcze nim rzuca. Oczywiscie.
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
mameha ty calkiem woprzadelu jestes binia, sie widze starasz kumpelom cos doradzic ale ty sie kietlisz trochu z tym co piszesz, bo jak takie numery beda kobitki robic jak ta w windzie to jeszcze gorzej zbiora po lbie. jak juz jest cierta, ze sie chujek natrafil co nie zna, ze chuliganski honor maniurek nie ruszac to sie mowi niefart i lepiej odpuscic a nie mocniej zebrac, taki cwel moze kosiorem pochlastac albo kinola przedstawi a i tak majtki zrobi, bo mu o to idzie, zdrowy koles nie bedzie mial juz chrapki zapylic jak jej farba na ten przyklad idzie a taki ma. ale nie boj nic jak go przymkna to pojdzie z gruntu na dzwieki i towarzycho dupodajcu odplaci, ze juz caly wywczas beda go dolowac i od ludzi ciagac na frezonach
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
rzozio,

Po pierwsze witam Cię po przerwie na forum :) Po drugie - moje zdanie na temat tego filmu specjalnie wytłuściłam i dziwi mnie, że tego nie dostrzegłeś. Ja oczywiście nie potrafię tak pięknie się wysławiać, jak Ty, ale jestem pewna - oboje mówimy to samo:

bo jak takie numery beda kobitki robic jak ta w windzie to jeszcze gorzej zbiora po lbie.


Po trzecie - ostatnie i całkowicie prywatnie - słowo "binia" chyba jest właśnie tym słowem, którego szukałam i o które kiedyś Cię pytałam. :D
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Dzisiaj przeżyłem podobny upadek. Speed vault przez ławkę, która się odsunęła, glebnięcie o ziemię, łapy płasko o ziemię (odruch chyba z zapasów), przewrót w tył, płynne wstanie. Kilka osób obok było zaskoczonych, że żyję :) Wszystko zależy, jak się upadnie.
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: samoobrona w windzie
Jeżeli zakładamy, że to jest PRAWDZIWY filmik...

Nie wiem czy TA pani faktycznie źle zrobiła, że rzuciała TYM panem, skoro to była pierwsza rzecz jaka jej przyszła do głowy i którą jak widać- potrafi robić bardzo dobrze. Jak kobieta się broni- źle, jak się nie broni- też źle...
:?

Mameha, z tego co wiem, tylko w Polsce i kilku innych krajach stoi się w windzie "w kółeczku", generalnie ludzie ustawiają się plecami do siebie, tak jest napewno w krajach azjatyckich.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024