Skocz do zawartości


Zdjęcie

idzie zima przerwa w bieganiu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

idzie zima przerwa w bieganiu?
Wlasnie ostatnio biegalem po lesie z kumplem, ktory mial na sobie cieple ubranie, w odroznieniu odemnie i sie gosc rozchorowal biegajac z rana po lesie :-) Ja tam zawsze biegam bez czapki i rekawic, ale dzis popadalo sniegiem i w sumie zaczyna cos zlego z moim gardlem sie dziac :? Nie wiem czy wina lezy po stronie tego, ze oddycham tylko ustami, bo zawsze mialem zapchany nos :D Czy moze dlatego, ze na ogol biegam bez jakiegos specjalnego zimowego ubrania. Fakt jest taki, ze po bieganiu po dzikich kniejach Parku Ksiazanskiego, gdzie stosunkowo latwo mozna spotkac dzika lub muflona, z koncem biegu mam zawsze szron na plecach :-) A temperatura tez sie zmienia....raz jest cieplo a innym razem chlodniej kiedy biegne w kierunku stawów....
Robicie sobie w zime przerwe? Jesli nie to jak sie przygotowujecie na bieganie na mrozie?



pozdro z gor i lasow :)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
do zimna w sumie przywykłem, bo czasem trudno było wytrzymać bez deskorolki, co doprowadzało często do tego, że wychodziliśmy z kumplami na deskę w zimę (ostatnie zimy w Polsce są mroźne- ALE SUCHE). To samo tyczy się biegania. Jednak ja biegam tylko w weekendy (jak nie mam zjazdów na uczelni) mniej więcej z rana. Kilometr od domu i już mam lasek, gdzie od wielu lat trenowaliśmy z jeszcze paroma fanatykami. Zazwyczaj wychodzę w bucikach do biegania, ciepłych spodniach dresowych, polarze i czapce. Zakładam też rękawice, bo niekiedy mróz potrafi zrobić swoje. Ogólnie choroby mnie nie łapią, ale myślę, że dodatkowy wpływ na to ma hurtowa ilość spożywanych owoców i mleka.
  • 0

budo_oliffka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:/home/oliffka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

Robicie sobie w zime przerwe?

W żadnym wypadku nie 'zawieszam' biegania z powodu pogody. Co więcej, z niecierpliwością czekam na intensywne opady śniegu, bo truchatnie w mroźnym powietrzu, po zasypanych trasach ma swój urok (podobnie jak zapasy i rzuty w wysokim śniegu :-) ).

Jesli nie to jak sie przygotowujecie na bieganie na mrozie?

Co do ubrania. Właściwie nic się nie zmienia w stosunku do jesieni. Czasami pojawia się druga bluza. Gdy jest zmino biorę rękawiczki, które ściagam po jakimś kwadransie. Obowiązakowo czapka (z daszkiem gdy pada grad).
Podobnie jak Torek nie pamiętam kiedy ostatnio chorowałam. Dużą rolę odgrywa tutaj herbatka z wkładką w postaci cytryny i soku z malin.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Z tymi rzutami to uwazaj, bo jak sie kiedys z kumplem mocowalem i wyladowalem na jakims podsnieznym kozeniu to cale szczescie ze moj tylek dziewica zostal, a siniak dluuugo sie trzymal :) Zeby nie bylo ot, to ja nie przerywam biegania na zime.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Zima nie zima dalej bede biegał, bo nie ma co rezygnować z przyjemności :D
  • 0

budo_oliffka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:/home/oliffka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

Z tymi rzutami to uwazaj, bo jak sie kiedys z kumplem mocowalem i wyladowalem na jakims podsnieznym kozeniu to cale szczescie ze moj tylek dziewica zostal, a siniak dluuugo sie trzymal :)

Przykra sprawa. Takie rzeczy zawsze implementuję na stadionie miejskiego osiru. Wolę zapobiegać takim nieszczęśliwym kwiatkom :-)
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Mnie zostaje bieganie z rańca w weekendy albo na maszynce. Podejrzewam, że raz w tygodniu postaram się pomęczyć na dworze, raz w domu. Co z tego wyjdzie- zobaczymy.
A co do stroju: na dwór długie spodnie dresowe i bluza. Czapka i rękawiczki również. W razie wyjątkowych mrozów przewiduję założenie bluz sztuk dwie.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Przerwa?No way!
Dla mnie jest to o tyle problem gdy jest zima,ze z lasu przeosze sie na ulice. Raz ze niezdrowo,dwa ze kolana dostaja po dupie. Niestety, ale przewaznie biegam weczorami i niezbyt bezpiecznie jest zasuwac po ciemku w lesie.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Ja tam wole sie przniesc na maszynki w silowni. Zbyt duze ryzyko poslizgow, korzeni itp. bardziej sie boje o balagan w kolanach niz o zmarznieta dupe :)
  • 0

budo_bakobrody
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

Ja tam wole sie przniesc na maszynki w silowni.

eee na maszynce nie ma takiej satysfakcji jak np. w lesie 8) wolalbym juz biegac z ranca po ulicach zaraz po tym jak przejada odsniezarki.
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
bieganie po śniegu ma swoje niepowtarzalne uroki :)
wrzuca się na siebie dodatkowe ciuszki, rękawiczki i czapeczkę i w drogę! żadnej taryfy ulgowej z powodu zimy! hm, może właśnie przez to mroźne powietrze bieganie w zimie sprawia mi tyle przyjemności ... generalnie czuję wtedy, że płuca o wiele lepiej mi pracuję po takiej kuracji :) miodzio :D
  • 0

budo_bakobrody
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

może właśnie przez to mroźne powietrze bieganie w zimie sprawia mi tyle przyjemności ... generalnie czuję wtedy, że płuca o wiele lepiej mi pracuję po takiej kuracji miodzio

proooste... 8) w zimnej wodzie jest wiecej tlenu, wiec w powietrzu pewnie tez :-)

pozdrawiam

p.s. biegac, biegac, biegac i nie ma ze boli :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Biegac zwlaszcza w zime!!!

nie zapomnijcie o GRUBYCH majtkach (powaznie!) nie biegajcie w zime w bokserkach :nie: :roll:
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
czyli ogólnie rzecz biorąc:
czapka, rękawiczki, 2 bluzy, grube gacie(a własciwie czemu nie bokserki?) i śmigamy? czy coś przeoczyłem? :P
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

(a własciwie czemu nie bokserki?)


bo poobcierasz sobie jajka 8) i do tego odmrozisz
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
I tak najgorszym dylematem jest wybor butow jesli chce sie biegac po lesnym sciezkach w zimie :roll:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?

(a własciwie czemu nie bokserki?)


no to sprobuj :) i nie chodzi o otarcie
  • 0

budo_mayak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
Ile czasu gdzies trwa u was bieg? bo ja dopiero zaczynam i powoli sie rozkrecam :) moj trwa gdzies 15minut. :)
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
skoro tak to ja sie lepiej posłucham...o zawartość gaci to trzeba dbaaać :) jeszcze sie potem dziewczyna zdenerwuje :twisted: heheh :wink:
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: idzie zima przerwa w bieganiu?
teraz przez jesien i zime, u mnie sam bieg trwa okolo godzny(ale to sie zmienia w zaleznosci od warunków na trasie lub jej samej długosci )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024