Skocz do zawartości


Zdjęcie

Martwica kosći


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Martwica kosći
Czy jałowa martwica kości piętowej eliminuje jakiekolwiek style kopane?
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Zależy zapewne od określonego przypadku...

Miałem to pod koniec podstawówki. Potrzeba było po prostu dobrych butów by problem przeszedł sam. A nie siedziałem wtedy bezczynnie - trenowałem kosza, więc pięty bolały mnie czasem po treningu.

Czasem potrzeba dłuższej przerwy - kolega miał jakąs martwicę w kolanie, przerwał ćwiczenie karate shotokan ale po kilku latach zaczął kick-boxing. Widocznie tez wyrósł a i przerwa pomogła.

Zastrzegam że to opinie kompletnego laika jakim jestem, tak żebyś jakiś pogląd miał na sprawę ;)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Jak ktoś może temat tej choroby przybliżyć to proszę.

Cholera, pięty bolą :(
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
ja moge:) ale tylko troche :wink:

Martwica kości ( osteonecrosis ) najczęściej bywa spowodowana niedostatecznym ukrwieniem kości wskutek stwardnienia tętnic, ich zapalenia i urazów uszkadzających naczynia, zdarza się również w przypadkach zapalenia szpiku, kości i okostnej. Martwicą kości mogą spowodować toksyny bakteryjne, zatrucie rtęcią i ołowiem, ultradźwięki, energia promienista i elektryczna. Widuje się ją również w przypadkach oparzeń czwartego stopnia i ciężkich odmrożeń. Martwicy ulega cała kość lub tylko jej część. Wokół martwiczej tkanki, zwanej martwakiem tworzy się odczyn zapalny. Z czasem martwak oddziela się od kości żywej i leży luźno w jamie wysłanej zbitą warstwą kostną. Taki stan może utrzymać się latami, dopóki młoda tkanka kostna nie wypełni rany. Opisane zmiany spotyka się przede wszystkim w przypadkach zapalenia szpiku i kości, a także zapalenia okostnej.

a z tego co mi kiedys lekarz opowiadal, to choraba ta polega na tym, ze kosc jest troche za duza i pusta w srodku :wink: :wink: :wink:
u mnie wystarczyl rok przerwy w trenowaniu...tzn. nie boli ale widac roznice miedzy kolanami :?
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Dzięki.

Nieraz już słyszałem, że ktoś musiał przerwać treningi (i tu często padało: Shotokan) z powodu kolan... Zła metodyka? Obciążenia? Kontuzje? Może predyspozycje genetyczne...
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
ja trenowalem pilke nozna...
mozliwe ze powodem jest zbyt duze obciazenie treningowe w mlodym wieku... :roll:
ale to tylko moje zdanie...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
ludzie nie straszcie go... jałowa martwica napisłą czyli z góry odpada wszelki udział bakterii ;)

etiopatogeneza najcześciej zwiazana jest z przeciazeniami a więc w leczeniu powinno się ich unikać. choroba po jakimś czasie przechodz BTW Ripper ile masz lat??
  • 0

budo_ripper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Chlopaki spokojnie ja to mam juz pare ladnych latek ( jakieś 5) lat mam 18. Ja wiem co to jest i jakie sa miej wiecej zatrzerzenia (zero biegania i skakania). Lekaz niepotrafil mi jedynie powiedziec jaki wplyw na to moze miec kopanina w np. worek.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
No cóż... my raczej nic mądrzejszego od lekarza nie wymyslimy ;)
Chyba że ktoś się podzieli doświadczeniami w tej materii.

No mi to zapewne przeszło i moge powiedzieć że kopanie w worek w moim przypadku nie powoduje bólu pięt ani żadnych innych nawrotów.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Kolega wczoraj złamał nogę w łydce.... na meczu siatkówki. :( Jak widać nawet niby bezpieczne sporty mogą być przyczyną kontuzji. To tak na marginesie.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Mój kumpel podczas gry w kosza ze znajomymi (amatorka) rozwalił ścięgna czy tam wiązania krzyżowe przy kolanach (jakoś tak to idzie ... :roll: ) no w każdym razie długo chodził o kulach a i teraz pełni sprawności nie odzyskał.

:?
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
Ooo, no ja od roku mam martiwce kosci piszczelowej zaraz pod kolanem?!, lekarze mowią tylko ze przjedzie jak przestaner rosnąc, a trenuje i trenuje jak boli to sie wkuriwam i przestaje rozciagam sie itp ale to jest okropne !!!! no i mam 14 lat cholera wczesniej duzo grałem w piłke a od roku trenuje o.karate.
Odczuwam czasem jak kopne mocno w powietrze taki bul jaky oderwanie czegos pod kolanem, potem przechodzi i tak w kółko.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći
i predzej sie zabije niz przestane cwiczyc .
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći

i predzej sie zabije niz przestane cwiczyc .

no to masz złe podejście lepiej zrobić przerwe i kiedyś wrócić do treningów, niż na początku zrobić z siebie kaleke.
pzdr
  • 0

budo_friday
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Martwica kosći

i predzej sie zabije niz przestane cwiczyc .

Zapisz się do sekty masochistów :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024