Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolana
Witajcie,
mam taką sprawe, mianowicie mam problem z kolanami.
byłem już u kilki lekarzy - oczywiście, najlepiej jak przestanie pan ćwiczyć itd itd
wkońcu poszedłem na płatne usg, w wyniku jest coś takiego:

Kolano prawe.
W badaniu echograficznym zachyłki wolne, przedział rzepkowo-udowy cechy chondromolacji rzepki 1/2 stopien. Łąkotki jednorodne - nie uwidoczniono uszkodzeń mechanicznych. Aparat więzadłowy kolana i struktury anatomiczne dołu podkolanowego - prawidłowe.
Kolano lewe.
W bad. echograficznym obraz lewego stawu kolanowego praktycznie analogiczny do kolana prawego - chondromalacja rzepki 1/2 stopien.

brałem leki i miałem 2-tyg. rehabilitaję...

zastanwiam się czy np.wzmocnienie jakiejś partii mieści nie odciąży w jakimś stopniu kolan....

Dziękuje, za każdą pomoc!!
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Wzmocnienie mięśnia czworogłowego uda ustabilizuje kolano. Jeżeli kilku lekarzy mówi ci żebyś przestał trenować to albo mówią tak bo im się nie chce brać za leczenie albo naprawdę masz lipę...

Pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
tak jak kolega powiedział mięsień czworogłowy stabilizuje rzepke... i niestety ale chondromalacja jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportów obciążających kolano ;) zostaje rowerek, pływanie. na pocieszenie moge dodac iż masz 1/2 w 5 stopniowej bodajże skali.... moze rozważ zweryfikowanie wyniku badania USG za pomoca NMR (rezonans magnetyczny)
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

tak jak kolega powiedział mięsień czworogłowy stabilizuje rzepke... i niestety ale chondromalacja jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportów obciążających kolano ;) zostaje rowerek, pływanie. na pocieszenie moge dodac iż masz 1/2 w 5 stopniowej bodajże skali.... moze rozważ zweryfikowanie wyniku badania USG za pomoca NMR (rezonans magnetyczny)


no to rewelacja...za bardzo mnie nie poczieszyliście...w sumie Ci lekarze jak dotąd to mało są związani ze sportem i ruchem...
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
a jakie ćwiczenia polecacie??
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Ja miałem chondromelację rzepki. przez pierdolonego nieroba co mnie leczył prawie rok bezskutecznie musiałęm opuścić wszystkie treningi. w Końcu sie wybrałem do porządnego(niestety najdroższego) lekarza i wyleczył mnie specjalnymi zastrzykami w 2 miesiące bodajże-po dziś dzień(kontuzje miałem ponad 2 lata temu) nie mam absolutnie żadnych problemów. Jesli jesteś z Gdańska lub okolic polecam ; dr. Paweł Cieśla. Pozdrawiam
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

Ja miałem chondromelację rzepki. przez pierdolonego nieroba co mnie leczył prawie rok bezskutecznie musiałęm opuścić wszystkie treningi. w Końcu sie wybrałem do porządnego(niestety najdroższego) lekarza i wyleczył mnie specjalnymi zastrzykami w 2 miesiące bodajże-po dziś dzień(kontuzje miałem ponad 2 lata temu) nie mam absolutnie żadnych problemów. Jesli jesteś z Gdańska lub okolic polecam ; dr. Paweł Cieśla. Pozdrawiam


"niestety" z KRakowa...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

kontuzje miałem ponad 2 lata temu


chondromalacja nie jest spowodowana pojedynczą kontuzja, z resztą poszukaj sobie na necie, być może pierwsze dolegliwości pojawiają sie po kontuzji... a z reszt a takie doradzanie przez internet to jest ch**a warte niestety ;) bo tu ktos cos przekręci tam zapomni a jescze itp. itd. ja tam wiem że chrząstka się nie regeneruje za bardzo więc na kolana trza uważac. a tak naprawdę pozostaje Ci chyba tylko pójście do dobrego ortopedy ;)
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

kontuzje miałem ponad 2 lata temu


chondromalacja nie jest spowodowana pojedynczą kontuzja, z resztą poszukaj sobie na necie, być może pierwsze dolegliwości pojawiają sie po kontuzji... a z reszt a takie doradzanie przez internet to jest ch**a warte niestety ;) bo tu ktos cos przekręci tam zapomni a jescze itp. itd. ja tam wiem że chrząstka się nie regeneruje za bardzo więc na kolana trza uważac. a tak naprawdę pozostaje Ci chyba tylko pójście do dobrego ortopedy ;)


no zgadza się, tylko narazie takiego nie mogę odnaleźć :/
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Moj kolega mial drobny problem z kolanami. Zamiast sie pozadnie wyleczyc dalej cwiczyl. W skutek tego byl skreslony na dwa lata. Po tym czasie wrocil i plul sobie w twarz ze nie wylecyzl sie do konca za pierwszym razem.
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Ja mam chondromalację II stopnia do tego uszkodzenie więzadeł ACL. Najprawdopodobniej czekają mnie zastrzyki z Synvisc'u - narazie bezwzględny zakaz trenowania.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Siemka , nie chce zakładać następnego tematu, więc tutaj opisze swój problem :-) .
Ostatnio bolą mnie kolana (w prawym jest to bardziej odczuwalne) z tylu tj. od wewnątrz. Najbardziej odczuwalne (często tylo wtedy) przy maksymalnym wyproście albo zgięciu nogi w kolanie. Mieliście coś takiego? Ból się nasila przy przysiadach* . Co to może być?

*przysiady mi zalecił lekarz ,bo stwierdził, że kolano poprostu jest słabe i trzeba wzmocnić mięśnie i więzadła.

ps. z góry dzięki za odpowiedzi :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Moze robisz przysiady za glebokie. Powinno sie do 90stopni ugiecia robic.
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
mną "zajmuje" się lekarz pewnej pierwszoligowej drużyny piłkarskiej :) zobaczymy co z tego będzie...
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Jak na razie mam spokój z kolanami i oby było tak dalej. Znajde jakiegoś godnego zaufania ortopede i dam im odpocząć.

pozdrawiam
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
ja mam taki problem z kolanem a dokładniej z rzepką ... gdy klęcze lub naciskam na rzepke ona boli taki ból piekący wiecie co to moze byc ?? mam zamiara isc do lekaza ale wolne terminy są dopiero za 2 tyg;/
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Witam, chcialem odswiezyc nieco temat :)
Mam pewne problemy z kolanami, a moj lekaz zaproponowal mi serie zastrzykow w bolace kolano srodkiem o nazwie Zeel T. Czy ktos z Was mial moze do czynienia z tym srodkiem? Czy ktos wie czy taka kuracja przyniesie pozytywne efekty, czy to tylko strata czasu?
Za wszelkie odpowiedzi bede zobowiazany.
Pzdr. Bal.
  • 0

budo_azazel_clf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
ja wiem jedno - chonrdomalacja jest nie uleczalna ;-(( i to strasznie martwi...
moje kolanka reagują bardzo dobrze na jazde rowerem - nie mam pojęcia czemu...
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana
Ja od środy zaczynam serię zastrzyków w kolano z OST-u to taki tańszy Synvisc. Ktoś miał z jednego albo drugiego? Jakie efekty? Podobno kolana po tym jak nowe :D
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana

ja mam taki problem z kolanem a dokładniej z rzepką ... gdy klęcze lub naciskam na rzepke ona boli taki ból piekący wiecie co to moze byc ?? mam zamiara isc do lekaza ale wolne terminy są dopiero za 2 tyg;/

Troche moze pozno odpowiadam ale mozliwe ze masz martwice kolana mialem tak samo nie leczone podobno doprowadza do zerwania miesni. sposob leczenia ?? mi zaproponowano gips na 4 tygodnie i zwolnienie na pol roku lub zwolnienie na pol roku i modlenie sie by samo przeszlo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024