Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkohol


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Alkohol
Chcialbym sie dowiedizec co myslicie o spozywaniu alkoholu podczas trenowania ... Nie chodzi mi tu jakies nalogowe zulerstwo tylko np : o jakies 1,2 piwka w sobote z kumplami czy cos. Czy to wplywa jakos dastryczie na rozwoj twoich miesni ? itp ...
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Mysle że jak sie od czasu do czasu podelektujesz piwkiem bądź dwoma a nawet jak okazjonalnie sie schlejesz to jeszce takiej tragedii nie bedzie. Bo z tego co mi wiadomo generalne chodiz o to że alkohol ścina białka które sa podstawowym budulcem mięśni. im wiecej pijesz tym gorzej z ich budową a takze z Twoja kondycją;) ale Biaoruscy zawodnicy twierdzą że raz na jakiś czas to sie trzeba napier***ić bo inaczej to nie jest zawodnik :D
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Pytam sie bo kolega napowiadal mi ze jesli cwiczysz i cwiczysz i golniesz sobie to to co wycwiczyles odchodzi .. ;P
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Jak dlugo trenujesz amatorsko to nie powinno Ci zaszkodzic. Pod warunkiem ze zachowasz umiar.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
a co powiecie na 1-2 piwka po kazdym treningu? od dluzszego czasu to praktykuje i sie zastanawiam jaki to ma wplyw na mnie, poza oczywiscie znakomitym uzupelnieniem treningu i jeszcze lepszym nastrojem ;)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Mi zawsze mowiono ze jedno piwo to jeden treninh w plecy bo scina sie bialko :? ale ja sie na tym nie znam
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
toc to same plusy, jedno piwko przeciez nie musi scinac bialek, moze jakos zareagowac z tym co mamy w zoladku, a jak wszyscy dobrze wiemy, bardzo dobrze wplywa na prace erek, przeczyszcza organizm, no i uzupelniamy w ten sposob bilans kaloryczny po treningu

reasumując- same zalety
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
no nie wiem jak z ta stymulacją pracy nerek, to chyba piwo z chmielu miało takie działanie a nie to co kupuje sie w puszkach ale moge sie mylić :wink:
pzdr
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol

a co powiecie na 1-2 piwka po kazdym treningu? od dluzszego czasu to praktykuje i sie zastanawiam jaki to ma wplyw na mnie, poza oczywiscie znakomitym uzupelnieniem treningu i jeszcze lepszym nastrojem ;)

Jeśli ćwiczysz 4-5 razy w tygodniu lub więcej, to już jest alkoholizm. 8)
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
a co z vodka ? jakis kieliszeczek czy cos ? :P
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Ja ogolnie pije wodke co tydzien prawie. Niemalze zawsze do zgona. Ale forma i tak mi rosnie. W bieganiu, w sile itp. Napewno wyniki mial bym lepsze bez, ale zawodowcem nie jestem i nie mam zamiaru pozbawiac sie tej malej przyjemnosci :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
jaki wy alkohol pijecie że wam białko scina??
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol

jaki wy alkohol pijecie że wam białko scina??

Wlewamy sobie do ucha...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol

Z biochemicznego punktu widzenia etanol jest silną trucizną - powoduje tzw. denaturację (zniszczenie struktury) białek, także tych wchodzących w skład żywej komórki. Dlatego jego roztwór 70-proc. ma właściwości konserwujące i odkażające (w wyższych stężeniach zaczyna gwałtownie ścinać białko, toteż nie zabija bakterii, a jedynie zlepia je w mikroskopijne grudki).


Hmmm... Pijacie 70% roztwór czesto?? No może zdarza się wam pić ale nie przesadzajmy... ;)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
1 piwko dziennie wpływa zdrowo na organizm, polepsza pracę mózgu, działa zbawczo na nerki, wiele starszych osób które w młodości lubiły sobie wypić (z umiarem rzecz jasna) są znacznie raźniejsze i bardziej sprawne umysłowo od osób w swoim wieku alkoholu unikających. Ponadto wypicie piwa zmniejsza zakwasy, poprawia nastrój... no i piwo zawiera witaminy i węglowodany :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
oprócz tego badania na ludziach regularnie spożywających nawet małe ilosci alkoholu dowodza iż czesciej zapadają oni na raka wątroby ... ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
na coś trzeba umrzeć jak nie z przepicia, w skutek ran po walce, to na raka :wink:
pzdr
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol

Pytam sie bo kolega napowiadal mi ze jesli cwiczysz i cwiczysz i golniesz sobie to to co wycwiczyles odchodzi .. ;P

Ale kit.

Piwko po treningu jest ok, ale świetnie się też ćwiczy po jednym piwie przed.
Tyle, że nie za każdym razem by nie popaść w uzależnienie.
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
2, 3 piwka w tygodniu są naprawdę wskazane... piwko jest:

- izotoniczne i hipotoniczne, czyli wyrównuje ciśnienie między komórkowe i umożliwia szybkie przyjmowanie przez organizm wszystkich substancji odżywczych,
- po wysiłku doskonale gasi pragnienie, ponieważ niemal natychmiast dostaje się do krwiobiegu,
- cukry słodowe zawarte w piwach gwarantują utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi,
- podczas wydzielania potu zwiększa się zapotrzebowanie na minerały i pierwiastki śladowe - piwko doskonale uzupełnia powstały niedobór,
- piwo zawiera wszystkie witaminy grypy B (potrzebne sportowcom),
- posiada wysoką zawartość wapnia i magnezu, które wspomagają funkcjonowanie mięśni...

itd.... itd...

jedym słowem, dobre piwo, nie jest złe :wink:
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alkohol
Nie zgodze sie z wami. Nigdy nie slyszalem zeby ludzie zawodowo zajmujacy sie sportami silowymi pili alkochol (pudzian nie pije :wink: ). O ile jeszcze piwo spozywane w rozsadnych ilosciach nie sprawi ze spadniecie na sile o 10kg, o tyle stanowczo odradzam picie wódki. U mnie po wódce nastepowaly nieznaczne spadki, jednak jakby nie bylo tydzien treningu w plecy, bo tyle zajmowal powrot do formy sprzed imprezy. Aktualnie podchodze do tego troche filozoficznie 8) , pelen ascetyzm, podczas nazwijmy to cyklu nie pije w ogole, hartujac cialo i umysl.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024