Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Pamiętacie scene z filmu demolition Man gdzie grupa policjantów ma aresztować Snipes'a?
Pierwsze moje skojarzenie.

Drugie - ci policjanci mają za zadanie chronić ludzi, włącznie z tym zdenerwowanym sprzedawcą czegośtam.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

drugie - ci policjanci mają za zadanie chronić ludzi, włącznie z tym zdenerwowanym sprzedawcą czegośtam.

[list][/list]
Dokładnie tak! Wystarczy spojrzeć na to z perspektywy znanego nam przypadku zachowania policji kanadyjskiej na lotnisku...
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

strrrach pomyslec co by bylo jakby koleś trenował Aikido. :)


A tu piękne [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w wykonaniu pewnikiem ucznia Stefana (o:59") :wink: 8)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
tak, tak serve and protect:) ale wyciągając sprzęt trzeba go użyć i to w możliwie jak najskuteczniejszy sposób :wink: A klapsy batonem na zasadzie " a masz ty wstrętny, a masz..." tylko rozsierdziły tego estońskiego biedaka :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A tu piękne tenchi-nage w wykonaniu pewnikiem ucznia Stefana

Eee tam, Redakcja jest już całkiem przestarzała. Dawno temu wklejałem ten filmik. Poza tym, to nie żadne tenchi nage tylko "C-clamp". No chyba że w szerszym kontekście poznawczym aikido. A także: nie będą nam forumowi frustraci mówić, co jest, a co nie jest aikidem. :D :wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A tu piękne tenchi-nage w wykonaniu pewnikiem ucznia Stefana

Eee tam, Redakcja jest już całkiem przestarzała. Dawno temu wklejałem ten filmik. Poza tym, to nie żadne tenchi nage tylko "C-clamp". No chyba że w szerszym kontekście poznawczym aikido. A także: nie będą nam forumowi frustraci mówić, co jest, a co nie jest aikidem. :D :wink:


A to sorki za plagiacik, ale widzę Jędruś, że od jakiegoś czasu zakleszczyłeś się w dwóch cytatach. Fakt że są nośne a i cytować wybitnych autorów to rzecz godna pochwały - nic tak nie poprawia samopoczucia i popularności autora jak utrwalone bon-moty.

ps. c-clam, Stefan czy tenchi zwał jak zwał widzimy aikido zgrabne, skuteczne i bezpieczne dla uke :wink: 8)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
...
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

...ale widzę Jędruś, że od jakiegoś czasu zakleszczyłeś się w dwóch cytatach. Fakt że są nośne a i cytować wybitnych autorów to rzecz godna pochwały - nic tak nie poprawia samopoczucia i popularności autora jak utrwalone bon-moty.

Nie zakleszczyłem się. Po prostu całkowicie się z nimi zgadzam. Więc stosuję taką metodę: jak ktoś się nie zgadza, to niech się idzie kłócić z autorem - w tym przypadku z Prezydentem PFA, piątym danem i jedną z nielicznych osób w Polsce, które przez dłuższy czas przebywały w Japonii pobierając tam nauki od uznanego shihana ( prawdę mówiąc, nie znam drugiej takiej osoby). :D :wink:
Aczkolwiek, tym szerszym kontekstem poznawczym to Redakcja czasem manipuluje, np. pisząc, że O Sensei nauczał walki w parterze ( artykuł Nieznane techniki aikido w jubileuszowym wydaniu Budojo z 2006 roku ). To zresztą może być ciekawy, nowy temat. :wink:
Tymczasem, aby nie było offtopa w temacie: szerszy kontekst poznawczy czyli aikido w policji:

  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tymczasem, aby nie było offtopa w temacie: szerszy kontekst poznawczy czyli aikido w policji:

o jak ładnie ten pan się podkłada i grzecznie podaje drugą rączkę do zakucia w kajdanki. Całkowita współpraca, jestem pod wrażeniem ich aikido :D
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
To ja takie cóś mam w temacie aikido/nieaikido :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Przyklady dwóch technik samoobrony opartych na ruchach, które wykonujemy na treningach aikido.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ta druga technika znacznie praktyczniejsza ( prostsza do wykonania ) niż ikkyo,nikkyo lub hijikime. I uke nie musi się podkładać. :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Przyklady dwóch technik samoobrony opartych na ruchach, które wykonujemy na treningach aikido.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ta druga technika znacznie praktyczniejsza ( prostsza do wykonania ) niż ikkyo,nikkyo lub hijikime. I uke nie musi się podkładać. :wink:

Hmm...jakos mi to nie imponuje...Ale oczywiscie nie musi. :]

Ten Pan poniżej kiedyś też nam zaprezentował parę "sztuczek"...Dziękuje bardzo wpaść znów w jego łapy :)

  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Hmm...jakos mi to nie imponuje...Ale oczywiscie nie musi.

Chyba się zabiję z rozpaczy, że nie zaimponowalem Ninji... :cry: :wink:
Nie wklejam tego, żeby komuś zaimponować, tylko żeby pokazać zastosowanie niektórych ruchów znanych mi z aikido w samoobronie ( oczywiście znowu przez faceta, który aikido nie uprawia).
A ten pan, co go pokazałeś na filmiku to Ryszard Zieniawa, czy ktos inny? Bo nie przedstawiłeś człowieka...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Hmm...jakos mi to nie imponuje...Ale oczywiscie nie musi.

Chyba się zabiję z rozpaczy, że nie zaimponowalem Ninji... :cry: :wink:
Nie wklejam tego, żeby komuś zaimponować, tylko żeby pokazać zastosowanie niektórych ruchów znanych mi z aikido w samoobronie ( oczywiście znowu przez faceta, który aikido nie uprawia).
A ten pan, co go pokazałeś na filmiku to Ryszard Zieniawa, czy ktos inny? Bo nie przedstawiłeś człowieka...


No widzisz Misiu...zajmujesz się tak poważnymi rzeczami, piszesz tak poważne rzeczy, ćwiczysz przekrojowo różne SW, obracasz się w świecie Budo tyle lat, wydajesz się być poważnym człowiekiem a nie rozpoznałeś najwiekszej legendy polskiego judo... :)
Tak to szanowny Ryszard Zieniawa.
Myślałem, że to wręcz oczywiste dla takiego znawcy jak Ty. Mowię to bez przekąsu, więc się nie obraź ;)
A to że wklejasz to czy komus zaimponowac czy nie jest nieważne. Ja tylko mowię że mi to nie imponuje. I jakos wole klasyczne aikido niż wymyslne techniki samoobrony zeby potem pokazać, że występują tam niektore ruchy aikido...No jasne, że występują!
Tak samo jak w Krav Maga, różnych szkołach Kung-Fu i 99% innych sztukach walki. W wersjach nieco okrojonych może albo różniacych się szczegółami technicznymi (mniej tenkanów etc)...
Zatem, przyjacielu drogi - Ameryki nie odkryłes ;)
Pozdrawiam serdecznie.

P.S. zauwazyles podobieństwo w ruchach aikido w tym co pokazuje Pan Zieniawa na tym filmiku? Wszystko się jakos przeplata. Ćwicząc linię "Ikeda" można było to zauważyć. Masatomi Ikeda - 5 dan sumo oraz 4 dan judo.
Zaś sam Mistrz Zieniawa jest posiadaczem 1dan Aikido ;) Honorowo nadany stopień.
Zdawał egzaminy techniczne do 5 kyu zdaje się...
Kiedyś na egzaminie przeprowadzonym przez sensei Borowskiego (jeszcze przed rozłamem PFA-PSA) - pamietam zdziwienie egzaminatora gdy wyczytywał nazwiska - " Ryszard Zieniawaaaaa?????" :) :):)
Sam Asai shihan go poznał bez klopotu i nie omieszkał uścisnąć dłoni...

BTW - Słowa "Ninja" chyba się nie odmienia. Niech mnie ktos poprawi jesli się myle. :)
Ale nie tnij się suchą bułką z tego powodu. :)
Peace!
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Tak to szanowny Ryszard Zieniawa.

No przecież go poznałem. :D Tylko, że ja, Miś, nazwałem go z imienia i nazwiska, a ty,... Pysiu, nazwałeś go "ten Pan poniżej". A forum czytają też inni, młodsi, którzy na dodatek nie wiedzą według jakich kryteriów stopniuje się legendy judo ( znaczy się, która mała, która większa, a która największa ). :wink:
Pozdrawiam!
Aby nie było, że offtop. Dla odmiany trochę klasyki czyli szkoła jujutsu Sosuishi ryu, czyli stare techniki kumi uchi z nazwami:

  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
UWAGA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko dla aikidoków :)
Nie ma to jak prowokacja :P
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

UWAGA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko dla aikidoków :)
Nie ma to jak prowokacja :P


Odrzućcie zapędy o skuteczności, realiźmie i samoobronie, a wreszcie ujrzycie czyste KI :) :) :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
dlaczego zaden z mistrzow aikido odwiedzajacych Polske nie robi takich pokazow?
moze poza Kanetsuka, ktory cos tam rzezbi w ten desen, ale ze srednim skutkiem

te techniki dzialaja tylko na Japonczykow moze?
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

dlaczego zaden z mistrzow aikido odwiedzajacych Polske nie robi takich pokazow?
moze poza Kanetsuka, ktory cos tam rzezbi w ten desen, ale ze srednim skutkiem

te techniki dzialaja tylko na Japonczykow moze?


Może dlatego, że ciągle są pytani o techniki?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
nigdy nie slyszalem pytan o techniki...
zreszta o nic innego tez :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024