Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2382 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Chętnie poczytam o sposobach kształtowania młodych fighterów na aikido oraz ich wynikach.... eeee... gdziekolwiek. Zamień ten bełkot na sensowne argumenty. Ja napisałem, że jest "tak a tak" - nie zgadzasz się? To napisz gdzie jest inaczej ;-)


Sebol zapisz swoje dzieci (o ile się dorobisz) na Muay Thai, wtedy będziesz pewien że ukształtują się na fajterów bez żadnej ściemy ;)

Dołączona grafika
Fotkę pożyczyłem ze strony klubu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie miałem w planach rozpocząć trening
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Zwracam uwagę też na kolejną wadę aikido - nie przyzwyczaja do porażki, wmawia przez swoją formę, że można nie walczyć i wygrywać. Aikido zawsze wychodzi, partner pomaga i jest ładnie i miło. Ale prawdziwe ćwiczenie i nauka czegokolwiek to walka, dużo porażek i płynące z tego umiejętności oraz wiedza. Kurcze w tym kontekście, to się okazuje że aikido działa negatywnie na rozwój psychiczny osoby je praktykującej.


HAHA - sama prawda!!! Przekonałem się na własnej skórze i na szczęście się wyleczyłem ;-) Odkryłem również, że im więcej porażek tym większa radocha z najmniejszej wygranej - to pewnie dlatego, że cienki jestem ;-)

biedaczek, to tak u ciebie jest Question z własnego doświadczenia to wiesz, no jak się pójdzie na to co tu propagujesz, nie ważne zresztą co, to od razu się oświeci całą mocą wszystkich żarówek (szkoda że unia zmniejszyła waty bo efekt byłby lepszy), po prostu miodzio w uszach Razz Razz


Nie kumam o co ci chodzi - to chyba typowy aikidocki bełkot albo ja głupi jestem i nic nie rozumiem...

Po pierwsze nic nie propaguję. Po drugie piszę tu tylko o rzeczach z którymi miałem styczność albo o wnioskach wyniesionych z własnych doświadczeń i tyle. Masz inne doświadczenia napisz o tym. Chętnie poczytam o sposobach kształtowania młodych fighterów na aikido oraz ich wynikach.... eeee... gdziekolwiek. Zamień ten bełkot na sensowne argumenty. Ja napisałem, że jest "tak a tak" - nie zgadzasz się? To napisz gdzie jest inaczej ;-)



no bełkot to ty tu uskuteczniasz, poczytaj sobie cokolwiek o aikido - jeśli chciałes tak jak to opisujesz to nic dziwnego zawiodłes sie i tu płaczesz ze aikido jest takie a nie inne. biedactwo. chciał sie prac po gebie, aikido nie spełniło oczekiwań, no prawdziwa tragedia i katastrofa trzeba sie wypłakac i wyjeczec. napisałes 'tak a tak' to napisz gdzie jest tak jak opisujesz. i to nie ja musze "pisać gdzie jest inaczej" bo to ty bzdury tu wypisujesz.. piszesz o moim "typowym aikidockim bełkocie"- to jak okreslic to co ty napisales? typowy bełkot kogo? widze ze szukasz tu kolejnych zawiedzionych żeby nawrócić i na jedynie słuszna drogę :) :) i opisujesz...no nie wiem co opisujesz , zwyciestwa nad samym sobą :?: i co to ma wspólnego z aikido-chyba tylko to ze aikido nie spełniło twoich oczekiwań..
a ja jakbys nie kumał odnosze sie do twojej wypowiedzi o proporczykach itp
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
[quote name="budo_Randall"]

[quote name="budo_Przemek"]
Wyrazy współczucia z powodu takiej sekcji aikido/takiego instruktora/takiego podejścia :( :( :( [/quote]
I zwyczajowe farmazony tudzież zasłona dymna, załosne ad personam zamiast rzeczowje odpowiedzi. Przecież doskonale wiesz co miałem na myśli. :roll:

Dzieci się niczego nie uczą - bo nie nabywają żadnych umiejętności tak, jak nie raz było to omawiane. Trening aikido tego nie umożliwia. To że "potrafią" shihonage czy kilka pompek zrobić dla mnie nic nie znaczy, to jest poziom standard. Poza tym dorośli też się niczego nie uczą, bo niby jak. Chciałbym przypomnieć że twierdze, że i shihani g... potrafią, to jak mają kogokolwiek czegokolwiek nauczyć oprócz ściemniania?[/quote]
zależy jak prowadzisz treningi z dziecmi-nie mam zamiaru uczyc tu nikogo niczego-każdy zbiera efekty swojej pracy
to zalezy którzy shihani

[quote name="budo_Randall"]
Nic nadzwyczajnego nie jest też w stwierdzeniu że nie schudną. Godzinny trening 2/3 razy w tygodniu nic nie daje jeśli taki prosiak idzie potem do domu i wpieprza wiadro obroku a pozostałe dni w tygodniu siedzi przed komputerem.
Sport ma tę przewagę, że wymaga wyniku, określonych kategorii wagowych, dużo silniej motywuje do dbania o ciało, wagę i sprawność, wymusza je. [/quote]
jakich masz ludzi, jak z nimi pracujesz i czego ich nauczysz takie zbierasz efekty- jeśli chcesz żeby kasa sie zgadzał i olewasz lub nie umiesz wszystko inne to takie sa efekty - co prawda nie ma kategorii wagowych ale jak nauczysz i wymagasz to masz takze efekty - nie bede tu konkurencji uczył i uswiadamiał.

[quote name="budo_Randall"]
To że ludzie na aikido to "cieniasy" też niczym nowym nie jest: dużo dziewczyn, studentów, rozmaitych ludzi starszych, matki dzieciom, ojców synom - czyli wszystkich tych którzy nie mają ochoty i potrzeby na ostrą jazdę w kontaktowej sztuce, za to sobie lubią pomachać kijaszkiem po pracy. Jakiemuś tam papudze czy innemu lekarzowi nie zależy na tym by nauczyć się fiflaka czy łażenia na rękach - i dlatego nie próbują, etc.[/quote]
jakich masz ludzi, jak z nimi pracujesz i czego ich nauczysz takie zbierasz efekty- jeśli chcesz żeby kasa sie zgadzał i olewasz lub nie umiesz wszystko inne to takie sa efekty i tu te same słowa o konkurencji

[quote name="budo_Randall"]
Zwracam uwagę też na kolejną wadę aikido - nie przyzwyczaja do porażki,[/quote]
przypominam o założeniach aikido
[quote name="budo_Randall"]
wmawia przez swoją formę, że można nie walczyć i wygrywać. [/quote]
zwycięzać można nad sobą :)tu tez przypominam o załozeniach aikido- kiedys mielismy dosyc długo niezły ubaw z osób które wypaczały aikido
[quote name="budo_Randall"]
Aikido zawsze wychodzi,[/quote]
nieprawda, bzdura- powiem z pewnym przekasem- jak nie masz nauczyciela-shihana to faktycznie mozesz dojśc do takich wniosków- mozna to takze odnieść do dalszych wątków:P :P :P :P
[quote name="budo_Randall"]
partner pomaga [/quote]
nie zawsze
[quote name="budo_Randall"]
i jest ładnie i miło.[/quote]
nie zawsze
[quote name="budo_Randall"]
Ale prawdziwe ćwiczenie i nauka czegokolwiek to walka, dużo porażek i płynące z tego umiejętności oraz wiedza. [/quote]
zależy czego, zalezy jaka- na pewno nie aikido
[quote name="budo_Randall"]
Kurcze w tym kontekście, to się okazuje że aikido działa negatywnie na rozwój psychiczny osoby je praktykującej.[/quote]
no super konkluzja...fizyczny pewnie też, czyli generalnie jest do dupy..przeciez głosowałem zeby zamknac forum aikido i bedzie po problemach z aikido - wszyscy będą zadowoleni sobie w spokoju ćwiczyc to co chcą. dalej nie rozumiem po co cwiczysz aikido (jesli cwiczysz) i po co tu piszesz skoro wedlug twoich slow aikido=same wady. chyba tylko po to zeby sie jeszcze bardziej w tym utwierdzic i podnieść na duchu? :P :P :P :P
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Przemek, bronisz idei, ja opisuję rzeczywistość.
Dla mnie system jest dobry jeśli przyłożony do warunków daje oczekiwane rezultaty.
Idee mają to do siebie że oczekują iż rzeczywistość dostosuje się do nich.
To drugie nigdy w historii nie wyszło.
Dziadkowi też nie.
Taki szit z ideami.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Przemek, bronisz idei, ja opisuję rzeczywistość.
Dla mnie system jest dobry jeśli przyłożony do warunków daje oczekiwane rezultaty.
Idee mają to do siebie że oczekują iż rzeczywistość dostosuje się do nich.
To drugie nigdy w historii nie wyszło.
Dziadkowi też nie.
Taki szit z ideami.


Randall, no cos Ty? Przypomina mi się dowcip o tym jak to jest ze szczytem optymizmu - on leży na niej i czekaja na trzęsienie ziemi- zastanów się nad tym co jest celem aikido, weź sie do roboty, złap bakcyla i wszystko. I nie odwracaj kota ogonem :wink: :wink: no i troche dystansu do wszystkiego :wink:
pzdr
  • 0

budo_sebol_bk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Garry, dzięki za info ale to już wiem.

Przemek, dzięki za info - tego jeszcze nie wiedziałem... :) :) :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
tutaj ostatni hit filmowy z neta :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

prosze zwroccie uwage na mine w trakcie finalnego kopniecia :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Niezły małolat, tylko ktoś mu musi napisać że nie kopie się lowa na wysokość własnej klatki piersiowej ;)
Swojądroga na początku czekałem aż mu się ta gruszka przesunie i przydupczy w słupa, do głowy mi nie przyszło że można być takim debilem by to zrobić samemu z własnej woli...

A tu taki bonusik w temacie:

  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
A ten film dedykuję Redakcji w podziękowaniu za:
1) szerszy kontekst poznawczy aikido dzięki któremu teraz...
2) ...o tym, co jest, a co nie jest aikidem nie będą mi mówić forumowi frustraci.
Sobotnie UFC 126. Anderson Silva wygrał swoją walkę z Vitorem Belfortem dzięki Stevenowi Seagalowi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
No bo go Stefan nauczył tajnego kopnięcia z Japonii co się był nauczył 40 lat temu i trzymał w sekrecie.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

A ten film dedykuję Redakcji w podziękowaniu za:
1) szerszy kontekst poznawczy aikido dzięki któremu teraz...
2) ...o tym, co jest, a co nie jest aikidem nie będą mi mówić forumowi frustraci.
Sobotnie UFC 126. Anderson Silva wygrał swoją walkę z Vitorem Belfortem dzięki Stevenowi Seagalowi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jędruś znajdź mi filmik żebym mógł sobie to obejrzeć, bo nie jestem pewien czy to było zwykłe atemi czy też mało znana rzeczywiście trochę niszowa tenchi-noga. Tak czy inaczej przyznasz, że techniki aikido działają na 100% :lol: :lol: 8O 8O :lol:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Jędruś znajdź mi filmik żebym mógł sobie to obejrzeć, bo nie jestem pewien czy to było zwykłe atemi czy też mało znana rzeczywiście trochę niszowa tenchi-noga.


Ja oglądałem całą galę i mogłem sobie to kopnięcie obejrzeć na własnych powtórkach ze sto razy. :D
Poza tym w google trzeba wpisać "silva vs belfort video" i wtedy trafi się np. tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Cóż, było w tym kopnięciu coś aikidowego. Przede wszystkim, na sekundę przed, Silva miał całkowicie opuszczone ręce ( on często walczy z całkowicie opuszczonymi rękoma ) i był prowokująco pochylony do przodu. Vitor miał ręce prawidłowo przed twarzą. W pewnym momencie Silva wystrzelił takie szkolne mae geri z tylnej, lewej nogi, które przeszło przez ręce Belforta i trafiło "w punkt". Chłop się zawalił prawie jak wieżowiec 11 września. To kopnięcie wyglądało jak kopnięcia bite w powietrze przez karateków z czasów "Wejścia Smoka". Ale za pierwszym razem - nie wiem czemu - miałem wrażenie, że to było najszybsze kopnięcie na świecie, jakie widziałem. :D

Tak czy inaczej przyznasz, że techniki aikido działają na 100%

Przyznałem to już wcześniej z jednym zastrzeżeniem: techniki aikido działają pod warunkiem, że nie robią ich aikidocy. :wink:

P.S. A tu bonus ode mnie: aikidockie kopnięcie po duuuużym łuku ( a nawet zakręcie ):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
rzecz w tym ze jak sie wpisze ta fraze, to wyskakuja same zapowiedzi walki itp
a film ktory wrzuciles blokuje sie po minuxie i trzeba kupic jakis dostep...

matrix fajny :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
O matko, ale się uśmiałem :D
Jeden z najlepszych zawodników MMA, prosi grzecznie podstarzałego aktorzynę z nadwagą, mistrza totalnie do niczego niedajacej się sztuki walki o nauki. Film z tego wydarzenia obiega internet, budząc powszechne kpiny. Następnie owy mistrz wygrywa walkę dokładnie według instrukcji tego nieudacznika,( w obecności conajmniej 5 kamer ), a ten jeszcze mu po wszystkim grzecznie dziękuje.

Błagam!!! Powiedzcie, że to wszystko nie prawda!!! :D
Ja nie mogę z tym dalej żyć - przerzucam się na termodynamikę kwantową...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Pdzielisz Jeżyk, pewnie wygrałby też gdyby jego nauczycielem był Szczepan i rozwijał go duchowo otwierając na prawdziwą rzeczywistość :) Nie pamiętam żeby ktoś na aikido kopnięć uczył, albo inaczej, w ramach systemu aikido, bo na aikido to ja uczyłem :P


Znalazłem, ale jakość tragiczna, wydaje mi się że dostał między gardę, główka mu odskoczyła. Śmiesznie ten kik wolny w pierwszej fazie.
To jakby nie patrzeć, nie ten dział panowie.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

To jakby nie patrzeć, nie ten dział panowie.

Dział jak najbardziej ten, Randall. Oczywiście w szerszym, poznawczym kontekście aikido, jak również w kontekście nauczyciela Silvy, który jest "naszym" człowiekiem. :wink:
Ja nie odniosłem wrażenia ( oglądając to na żywo ), że kopnięcie jest w jakiejś fazie wolne. Wręcz przeciwnie, miałem wrażenie, że dawno nie widziałem tak szybkiego kopnięcia.
Poza tym, każdy prawdziwy mistrz aikido powie ci, że nie sztuka znokautować kogoś szybkim kopnięciem. Sztuką jest tak zagiąć czasoprzestrzeń aby stojąc przed przeciwnikiem, trafić go kopnięciem prostym, dajmy na to, w tył głowy.
Co do komentarzy do tego wydarzenia, to nie zauważyłem kpin, a raczej konsternację w niektórych kręgach. Ja sam nie wiem, co o tym sądzić. Czy Silva rzeczywiście uczy się czegoś od Stevena ( jakichś morderczych technik pod walki na śmierć i życie ), czy jest to tylko "chłyt małketingooooły" ( i czemu ma służyć ).
Sam znam jeden przypadek, kiedy trener aikido przygotowywał do walki zawodnika karate ( z powodzeniem ) mimo, że sam w ogóle karate nie trenował. :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
ewidentnie caly czas odwracal uwage od nog i kierowal ja na rece, potem skorzystal z chwili wyciszenia VB i trafil podstawowa technika wystepujaca we wszystkich SW chyba...

dobry zawodnik, naprawde dobry...

ta walka przypomina mi walki kendokow na wysokim poziomi, dlugo nic i w koncu zwykly men - podstawowa "najprostrza" technika
ale zeby tak walczyc trzeba byc bardzo dobrym...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Pdzielisz Jeżyk...

Dzięki ci Randall, uratowałeś mnie...dobrze, że tu mieszkasz i dałeś mi szybką odpowiedź, bo już świat mi się walił...ufff :twisted:

btw: pierdziele, pedziele, czy podziele, bo sam już nie wiem? W sumie wszystko jedno, w podzięce nadaję ci tytuł Strażnika Vortalu :!: :roll:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy
Spoko, dyplom prześlij pocztą.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy

Co do komentarzy do tego wydarzenia, to nie zauważyłem kpin, a raczej konsternację w niektórych kręgach. Ja sam nie wiem, co o tym sądzić. Czy Silva rzeczywiście uczy się czegoś od Stevena ( jakichś morderczych technik pod walki na śmierć i życie ), czy jest to tylko "chłyt małketingooooły" ( i czemu ma służyć ).
Sam znam jeden przypadek, kiedy trener aikido przygotowywał do walki zawodnika karate ( z powodzeniem ) mimo, że sam w ogóle karate nie trenował. :roll:

Zaraz, trener to zawód. Nie trzeba być artystą by być krytykiem sztuki.
Nie należy apriori dyskwalifikować Stefana jako trenera, za to że jest aikidoką. Przecież może posiadać wiedzę techniczną, a cała reszta zależy od jej praktycznego wdrożenia w skuteczne ćwiczenia, tak by zawodnik ją przyswoił.
Czy Stefan uczy go aikido? oczywiście nie.
Jestem też przekonany, że nie jest też jedynym trenerem.

Czemu ma służyć chwyt? Wiele zalet ma:
a) ogólne zamieszanie, wzrost zainteresowania zawodnikiem czyli:
- więcej sponsorów
- więcej zysków z reklam
- więcej propozycji walk
B) Segal jest jednak najbardziej znanym aikidoką w świecie, klejenie aikido z sukcesami mma pomoże w promowaniu go (i Segala i aikido)
c) Segal się skończył jako towar do filmu, jeśli kiedyś miał swoje 5 minut, to rzeczy które skręcił ostatnio to B klasa rynku DVD, coś musi robić by zarobić, to się sprzedaje
Ergo powody są liczne, w kolejności: pieniądze, pieniądze, pieniądze, no i może jeszcze trochę dla pieniędzy, tak na marginesie oczywiście.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024