Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
...Nie wszyscy zdali. Oblały zdaje się dwie osoby:jedna na 1 dan a druga na drugi. Ja wysokiego stopnia nie mam,ale moim zdaniem dużą klasę pokazał jakiś sensei z Gliwic zdający na 2 dana. I mimo to,że był po operacji kolana jakoś lepiej mu szło niż równolegle zdającemu chłopakowi. Przepraszam,że nie rzucam nazwiska,ale nie znam niestety :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Jusi czy ktokolwiek inny, zlituj się nad ludźmi, którzy na stażu nie byli i walnij jakomś rozsądną relację od A do Z.
No wiesz jakie tłumy, jak się ćwiczyło, jakie techniki, na co zwracał uwagę sensei, jaki sensei był w stosunku do stażowiczów czy znowu nie obyło się bez jakiś gaf. No ogólnie popatrz jak Szczepan robi relacje :) (Boże Szczepan moim autorytetem... pora umierać :wink: )

Pilzzzz do wszystkich o konkrety a nie takie urywki.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

wszyscy trzezwieja. jak to po polskim stazu aikido

Hehehe, no ładnie :lol:
O ile mnie starcza pamięć nie myli, jednym z pierwszych tematów założonych przez Fiodora na tym forum był „sex, drugs i staże aikido”, czy jakoś tak :-)
  • 0

budo_borsuk1965
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Jeżeli chcecie poczytać o tym jak przebiegała wizyta mistrza, to musicie jeszcze poczekać, bo mistrz jeszcze nie wyjechał. Obecnie zwiedza Kraków i Wieliczkę i tam tez prowadzi trening/i. Dlatego proponuję odrobinę cirpliwości, poza tm na stronie aikido.waw.pl mozna obejrzec zdjęcia :roll:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

Jusi czy ktokolwiek inny, zlituj się nad ludźmi, którzy na stażu nie byli i walnij jakomś rozsądną relację od A do Z.
No wiesz jakie tłumy, jak się ćwiczyło, jakie techniki, na co zwracał uwagę sensei, jaki sensei był w stosunku do stażowiczów czy znowu nie obyło się bez jakiś gaf. No ogólnie popatrz jak Szczepan robi relacje :) (Boże Szczepan moim autorytetem... pora umierać :wink: )

Pilzzzz do wszystkich o konkrety a nie takie urywki.


Nie ma litości ;) Ćwiczyć nie rozmawiać trzeba ;) Pozdrawiam

Ja byłam tylko jeden dzień (sobota),także zapewne ominęło mnie wiele ciekawych rzeczy :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

Jeżeli chcecie poczytać o tym jak przebiegała wizyta mistrza, to musicie jeszcze poczekać, bo mistrz jeszcze nie wyjechał. Obecnie zwiedza Kraków i Wieliczkę i tam tez prowadzi trening/i. Dlatego proponuję odrobinę cirpliwości, poza tm na stronie aikido.waw.pl mozna obejrzec zdjęcia :roll:

cos nie moge znalesc tych zdjec na tej stronie?? moze jakis konkretny link,pliZ?
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
[/quote]
cos nie moge znalesc tych zdjec na tej stronie?? moze jakis konkretny link,pliZ?[/quote]

Nie mozesz bo ich tam jeszcze nie ma :) Kolega Borsuk sie lekko pospieszyl hehe.
  • 0

budo_borsuk1965
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
No macie rację, pospieszyłem się. Fotki miały być ale z przyczyn technicznych będą później :oops:
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

"My Japonczycy mamy o tyle latwiej, ze Hombu Dojo i Doshu mamy praktycznie na wyciagniecie reki i latwo nam porownac swoje aikido z wzorcem, ktorego tam sie naucza. Oczywiscie nie znaczy to, ze aikido, ktorego naucza sensei H. jest gorsze."


Czyli nie jest to gorsze aikido niz w Hombu Dojo, tylko...oddalone od wzorca. Bardzo ladnie powiedziane. To raczej komplement niz przygana, moim zdaniem. :-)
  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Pierwsze spostrzezenie juz padlo - shihan niesamowicie wrecz mily i uprzejmy. Nie przywyklam do takiego zachowania w przypadku 7 dana. Zazwyczaj sa uprzejmi, ale na dystans, a ten byl po ludzku mily i sympatyczny. Szkoda ze nie bylo na stazu kilku moich kolegow, przekonaliby sie ze wysoki stopien niekoniecznie oznacza ponuractwo i odpychajaca mine :)
Przejdzmy do konkretow, chociaz niekoniecznie dotyczacych prowadzacego czy technik. Moze wyjde na ortodoksa, ale to, co sie dzialo na macie jezeli chodzi o hmm, etykiete czy zachowanie wola o pomste do nieba. Ludzie sluchaja tego, co mowi shihan walajac sie po macie, ziewajac, podpierajac zmeczona glowe na rekach, siedzac w pozach co najmniej swobodnych. Szczegolnie widoczne bylo to w czasie egzaminow - stalam na zewnatrz, przygladalam sie wszystkiemu przez szybke i zgroza mnie ogarniala. Jesli ktos byl tak zmeczony, zeby nie usiedziec w seiza albo po turecku, to na milosc boska nikt mu nie bronil przebrac sie i usiasc na widowni w pozie dowolnie nonszalanckiej! Juz nie mowie o momencie odbierania dyplomow - przechodzenie na chama z drugiego rzedu przed siedzacych, no i to klanianie sie! Jedna, slownie jedna osoba odczekala z podniesieniem sie z uklonu az podniesie sie sensei Takimoto. Po czym zepsula cale wrazenie odwracajac sie do niego tylna czescia ciala i maszerujac na swoje miejsce. Wstyd, u kazdego. a zwlaszcza u hakamy, ktora powinna swiecic przykladem.
I jeszcze jedna uwaga, tez z tym zwiazana - dla mnie zachowywanie etykiety to rzecz normalna. Pamietam jak w naszym dojo pare razy klapki wylecialy za drzwi bo nie byly poukladane, nie liczac innych bonusow (np. calegho treningu medytacji), to samo dotyczylo np. bokenow, ale rozumiem ze w innych dojo moze tak nie byc. Ale wyglaszanie przemowienia o ukladaniu klapek czy siadaniu w tej sytuacji nie powinno miec miejsca na koncu stazu (dokladnie przed ostatnim treningiem), tylko przed.
No i jeszcze jedna uwaga do organizatorow, ktorzy poza tym spisali sie bardzo dobrze - mate przed niedzielnym treningiem wypadaloby posprzatac. A tak walaly sie po niej kleby kurzu, stosy wlosow (bueee), juz nie mowiac o rozmaitych innych smieciach
M
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

Jedna, slownie jedna osoba odczekala z podniesieniem sie z uklonu az podniesie sie sensei Takimoto. Po czym zepsula cale wrazenie odwracajac sie do niego tylna czescia ciala i maszerujac na swoje miejsce.

A jak miała się zachować prawidłowo ?
pozdr.h-k
  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Po wstaniu powinna PRZODEM do sensei wrocic do poziomu pierwszego rzedu. I dopiero wtedy odwrocic sie i pomaszerowac na miejsce. Widzialam tez osoby, ktore wstaja dopiero po powrocie do poziomu pierwszego rzedu, caly czas poruszajac sie na kolanach, ale nie wymagajmy juz zbyt wiele :)
M
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Z tego co wiem to w czasie seminarium po ogłoszeniu przez sesei przerwy cała gawiedź, nie czekając na jego zejście z tatami wstała oddając się słodkim dyskusjom.

Mala Mi a co to z ręcznikiem było? :roll:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

Po wstaniu powinna PRZODEM do sensei wrocic do poziomu pierwszego rzedu. I dopiero wtedy odwrocic sie i pomaszerowac na miejsce.

Aha, dzięki.
A jeżeli ktoś przyszedł z drugiego rzędu, to potem powinien przodem do sensei'a, czyli tyłem dojść do ostatniej osoby pierwszego rzędu (żeby nie przełazić między siedzącymi ludźmi) i dopiero wtedy się odwrócić i zająć swoje miejsce ?
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa

A jeżeli ktoś przyszedł z drugiego rzędu, to potem powinien przodem do sensei'a, czyli tyłem dojść do ostatniej osoby pierwszego rzędu (żeby nie przełazić między siedzącymi ludźmi) i dopiero wtedy się odwrócić i zająć swoje miejsce ?


Do sesnei zawsze przodem a do kolejnych rzędów to się przechodzi za siedzącymi. :wink:
  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Nie przesadzajmy z tym chodzeniem tylem, nie jestesmy raki:) Po dojsciu do poziomu pierwszego rzedu odwracasz sie i przodem idziesz do konca rzedu, zeby przejsc na swoje miejsce. Do konca rzedu nie tego, gdzie siedza najwyzsi stopniem, bo tak tez ktos zrobil, tylko tam, gdzie siedza juz nizsze stopnie.
A z reczniczkiem...to musze przyznac bylo urocze. Otoz sensei w ferworze walki zgubil gdzies swoj reczniczek. Wiec przy pokazywaniu technik zapytal, czy go ktos nie znalazl. Zapadla taka niezreczna cisza, wtedy, wiec sensei szybciutko staral sie zatuszowac nieprzyjemna sytuacje mowiac ze to zaden cenny reczniczek, i to niewazne ze sie nie znalazl, on tylko chcial sobie pot z czola obetrzec, a poza tym jego reczniczek jest bardzo spocony. Szybciutko faux pas starali sie naprawic warszawiacy - plus za refleks - wreczajac sensei inny reczniczek. Przy nastepnej pokazywanej technice sensei Takimoto z uroczym usmiechem stwierdzil, ze zwraca honor, reczniczek sie znalazl, ale ten otrzymany bardziej mu sie podoba, wiec czy ofiarodawca chce go otrzymac z powrotem, czy moze zamieni sie z sensei na jego stary, przepocony, z wlasnorecznie napisana kaligrafia. Doszlo do zamiany wsrod obopolnych uklonow i sympatycznych usmiechow. To byl taki mily przerywnik, ktory sprawil ze poczulam do sensei Takimoto jeszcze wieksza sympatie - uroczy czlowiek, naprawde:)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
reczniczek :lol: :lol: .......a ja przeczytalem w pierwszej chwili serniczek :oops: :oops: :wink:
Co to w ogole za moda, na noszenie reczniczkow? :roll: Ciekawe co za miekki %$#@#$ to wymyslil............moze jeszcze za pazucha jakas mala buteleczke jak sie pic zechce? :twisted: , naprawde, zchodzimy do poziomu zdrowotnej gimnastyki :(
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Staż ten był spotkaniem z niesamowitym shihanem - człowiekiem bardzo skromnym, przyjaznym i uprzejmym... niestety to co sie działo na macie moge dwa razy w tygodniu poogldać na miejscowym targu. Odniosłem wrażenie, iż znajomość etykiety wśród przybyłych na staż aikidoków stoi na niskim poziomie (oczywiście mogę być w błędzie więc poprawcie mnie jeśli się mylę). Większość wpadła jak do pubu pogadać sobie :(
Bardzo żenującą była sytuacja kiedy pod koniec bodaj drugiego treningu sensei wyraźnie czekał na pokłon z naszej strony a wszyscy siedza jak wryci i nic (pewnie czekali aż on im podziękuje za to, że mógł poprowadzić trening)... w końcu po dłuuuuugiej chwili kto oprzytomniał i pokłonił się - po nim reszta...
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
co prawda mnie nie bylo.. ale z powyzszych przekazow widze ze jesli chodzi o ceremonial, sposob zachowania sie i porzadek na stazu to niestety zaczyna byc regula..... :? :? :X niestety opinie o tym ida w swiat... :? :?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium - Shihan Seizo Takimoto 7 dan - 1-2.10 Warszawa
Przemku,
Chyba nie myślisz, że uwagi przekazane na ostatnim stażu (na którym zresztą byłeś :wink: ) tak szybko zaowocowały - z pewnością zostały potraktowane jako wybryk przyjeżdzającego shihana.

Pancer (czekajacy na to co będzie na następnym seminarium)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024