Skocz do zawartości


Zdjęcie

rzuty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

Nie, Ruda, Chistian mnie po prostu zgubil. Liczyl na to ze bede za nim biegl zeby zlapac jego nadgarstki, a ja jak ten osiol zlapalem powietrze. Nie mogl by mnie polamac nawet jakby chcial bo sie zorientowal ze mnie nie ma 1.5 metra pozniej.


Jednym słowem nie miałes intencji ataku ;)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

Panie Pancerze, przy najblizszej okazji sprawdze sprawe organoleptycznie na twoich wlasnych krolikach doswiadczalnych, to jest chcialem napisac uczniach :P
I siem okaze jak jest Naprawde 8)

He, he - no ja niestety nie jestem dosięgnąć Twoich uczniów czy też Kolegów z maty wiec dam Tobie szanse się wykazać krawędziom :) :wink:

Pancer (już dziś szykujacy się do pojedynku w samo południe :wink: )
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

Panie Pancerze, przy najblizszej okazji sprawdze sprawe organoleptycznie na twoich wlasnych krolikach doswiadczalnych, to jest chcialem napisac uczniach :P
I siem okaze jak jest Naprawde 8)

No nie i znowu będzie tak jak parę lat temu na karowej, ze zamiast się sprawdzać organoleptycznie z Pancerem, zwiewałeś na drugi koniec sali by na drugi koniec sali by się sprawdzać organoleptycznie z garrym. 3Dan tłuczący 3Kyu, zaprawdę imponujące. ;)
Jeżeli podczas następnego spotkaniqa sytuacja się powtórzy, pamiętaj że mogę nie być już taki miły jak wtedy :twisted:
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty
Dziekuje za mile przywitanie i za to, ze ktos zechcial odpowiedziec na moje posty :-)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

Panie Pancerze, przy najblizszej okazji

i znowu będzie tak jak parę lat temu na karowej


Przepraszam, ale czy szykuje się może jakaś najbliższa okazja czy jak w Vabanku następna raza??
:-)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

A propos naturalnych reakcji w aikido to mnie rozsmieszylas straszliwie. To kolejny mit. Nic takiego nie istnieje, mimo ze dziesiatki tysiecy ochotnikow szukaja tego swietego graala. Jeszcze jedna wymowka zeby tylko nie cwiczyc uczciwie jak pan bog przykazal.


Kiedyś był taki artykuł o naturalnych ruchach aikido. Chodziło wtedy o komentarz do rady, jaką O'Sensei dawał niektórym swoim uczniom. Mówił on, że naturalne ruchy są ruchami aikido i wszystkie techniki są konsekwencją tych ruchów. Wiele szkody uczynił brak zrozumienia tego cytatu. Mianowicie Ueshiba dawał tą radę zaawansowanym uczniom, po to, aby zlikwidować u nich nadmierne przywiązanie do form. Tak więc ruchy te są dla nas naturalne, ale dopiero wtedy, kiedy wejdą nam one w nawyk poprzez ćwiczenie form. ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty

Zacznę od końca Randall. Gdyby tak było, jak mówisz, to każda walka bokserska była by nie do oglądania. Zadaje się w niej mnóstwo ciosów, a bokser pada tylko wtedy, bo się poślizgnął, lub porządnie oberwał.

Bo zadaje się je z miejsca i w boksie nie ma obaleń. Co innego w Thaiu, tam już często goscie się ściagają na ziemię.
Poza tym dalej nie dostrzegasz oczywistości. Ludzie nie przewracają sie na prostej drodze, ale nie znaczy to że są stabilni.
Kurna, choćby zwyczajne potknięcie, nigdy nie stanąłeś w próżnie myśląc że to ostatni schodek, co się dzieje, jak w miejscu gdzie miało byc podparcie, nie ma go? Leci się na ryj? A dlaczego, skoro podczas chodzenia jesteś stabilny, to nie powinno byc takiego efektu.
Chodzenie ciągly proces tracenia i odzyskiwania równowagi, ciągłej korekty. Dlatego jak dasz w palnik się zataszacz, bo ta ciągła korekta zawodzi i się spóźnia. Dlatego tak ciężko jest zbudować maszynę kroczącą, naśladującą ruch człowieka.
ZAWSZE podczas poruszania jest moment nierównowagi, o czym my dyskutujemy, to jest fakt.
Bokser jak atakuje z dojścia, to traci równowagę robiąc krok, odzyskuje ją, zadaje cios. Wiem bo mi trener bardzo mocno krzyczał nad uchem, gdy zadawałem cios za wcześnie, z podniesioną nogą, mówiąc że albo się przewrócę, albo nie będę miał siły w wgarści, albo jak przypadkiem załapię nawet lekkie trafienie, to od razu deski przywitam.
Dziwi mnie to co piszesz, zwłaszcza że deklarujesz ćwiczenie judo.
Koniec oftopa :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024