"Sztywne" karate :-(
Napisano Ponad rok temu
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :? .
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Tylko nie bardzo rozumiem ćwiczenie , które opisał Oyama666.
spięcie mięśni powoduje nadmierne przyłożenie sie do techniki,
Eh masz rację, gdyż staram się przykładać do każdej techniki, aby wykonac ją poprawnie , a wychodzi sztywna kaszana .
Pozdrawiam również. :-)
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Polecam wspaniałe ćwiczenia IKEN , które sa bardzo przydatne karate. Ruch trochę przypomina tai chi ale bardzo uzupełnia karate
Na czym polegają te ćwiczenia Co nieco czytałam, ale to ogólniki.
Da się je poprawnie wykonywać w domu, samemu, jeśli nie ma się innej możliwości
Napisano Ponad rok temu
Z góry dziękuje...
Pozdrawiam cieplutko :-) .
Napisano Ponad rok temu
PS. Został nam do opanowania jeszcze ten "kijek" :wink:
Napisano Ponad rok temu
pozdr.
Napisano Ponad rok temu
Ruch w tai chi jest wykonywany bez napięcia mięśni, wyciszony umysł działa w zjednoczeniu i harmonii z ruchem ciała. Rozluźnienie mięśni całego ciała powoduje zwiększony efekt szybkiego odpoczynku. Tak wykonywany ruch wpływa na umysł, który kształtuje rzeczywistość wewnętrzną oraz otaczający nas świat.
Właśnie przegladam stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , bardzo ciekawe to jest.
Ale czy można się tego nauczyć z książki? :roll: , bo w najbliższej okolicy mojego miasta na pewno nie ma takich zajęć .
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
W uzupełnieniu do karateki. Iken (w oryginale yiquan) to pełnokontaktowa sztuka walki powstała w Chinach w latach 20. XX wieku na bazie bardziej tradycyjnego systemu xingyiquan (hsing-i ch'uan - jeden z tak zwanych "systemów wewnętrznych", do których zalicza się też tai chi/taijiquan).
Do Japonii sztukę tę sprowadził Kenichi Sawai, który uczył się w Chinach bezpośrednio od jej twórcy Wang Xiangzhai'a, ale przede wszystkim od asystenta i głównego sukcesora twórcy - Yao Zongxun'a. Po powrocie do Japonii Sawai, który po powstaniu Chińskiej Republiki Ludowej nie miał możliwości kontaktu ze swoimi chińskimi nauczycielami, zmodyfikował system, wykorzystując swoje doświadczenie z judo (miał 4 dan) i kendo (miał 5 dan). Swój własny wariant systemu nazwał taiki-ken. Przez podobieństwo nazwy, niektórzy ciągle mylą taiki-ken z taijiquan (tai chi). Jednak i nazwa jest zapisywana inaczej znakami chińskimi/japońskimi i sztuki te poza pewnymi podobieństwami, nie są z sobą bezpośrednio spokrewnione.
W latach 50. Masutatsu Oyama i Kenichi Sawai poznali się i zaprzyjaźnili. Oyama polecił kilku swoim najlepszym uczniom, żeby dodatkowo uczyli się taiki-ken od Sawai'a. Dziś głównymi propagatorami tej metody wewnątrz kyokushinu są Royama i Hiroshige. Po śmierci Sawai'a, gdy Chiny zaczęły się otwierać na świat, jego uczniowie zaczęli tam jeździć, by zapoznać się z oryginalnym chińskim yiquan. Shihan Kubo Isato, prezez Japońskiego Stowarzyszenia Taiki-ken, spędził w Chinach kilka lat, ucząc się m.in. u Yao Chengguanga, syna Yao Zongxun'a (wspomnialem, że głównie u Yao Zongxuna uczył się Sawai). Przy okazji wspomnę, że my (Akademia Yiquan) reprezentujemy przekaz właśnie Wang Xiangzhai -> Yao Zongxun -> Yao Chengguang.
Natomiast w Japonii zamieszkał Chińczyk Sun Li, uczeń Dou Shiminga, który też był uczniem twórcy yiquan Wang Xiangzhai'a. Ci przedstawiciele kyokushinu, którzy wcześniej uczyli się u Sawai'a, później zaczęli uczyć się yiquan u Sun Li. Sun Li z tego co wiem prowadził zajęcia yiquan w dojo Royamy. Stąd w ostatnich latach użycie obok taiki-ken także nazwy iken (japońskie czytanie tych samych znaków, którymi pisze się yiquan).
Royama dostosował metody taiki-ken i iken do potrzeb kyokushinu, tak że są one dobrze zintegrowane w jego kyokushinie. Zatem, jeśli mówimy o iken Royamy, to tak jak stwierdził karateka, ruchy i metodyka zostały dopracowane do walki kontaktowej kyokushin.
Natomiast jest też oryginalny chiński yiquan, który przygotowuje do realnej walki, w którym sparingi przypominają boks tajski (z tym, że unika się wysokich kopnięć i duży nacisk położony jest na pozbawianie przeciwnika równowagi).
Więcej o yiquan na stronie Akademii (w mojej stopce).
Właśnie wróciliśmy z obozu letniego, i jest już mały ilustrowany reportaż, gdzie można sprawdzić, jak to wygląda: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeśli chodzi natomiast o najbardziej podstawowe ćwiczenia, to są one przedstawione w darmowym e-booku "Zhan Zhuang Qigong". Wprawdzie zaakcentowany tam został aspekt zdrowotny, ale od takich ćwiczeń zacznyna się naukę, stopniowo idąc dalej. E-book do ściągnięcia na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Napisano Ponad rok temu
Znalezienie jakiegoś nauczyciela tai chi czy chi kung nie jest trudno w większym mieście.
Napisano Ponad rok temu
Cóż...nie zawsze można mieć to co się chce...
Pozdrawiam i dziękuje za rady :-) .
Napisano Ponad rok temu
[...] Gdy ktoś [...]
podziwiam i szanuje ten profesjonalizm! sadze rowniez, ze mistress nauczy sie rozluznienia potrzebnego do kime wlasnie na treningach swojego karate. musi tylko sie do tego wlasciwie przylozyc
Napisano Ponad rok temu
Pozdrawiam
zapraszam do obejrzenia zdjęc na stronie :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
TRANSMISJA Z HEINA
- Ponad rok temu
-
SKAKANIE PRZEZ KIJ
- Ponad rok temu
-
Sekcje KK w Krakowie??
- Ponad rok temu
-
Etyczne lub nieetyczne zachowania karateków
- Ponad rok temu
-
Powinni tego zabronić :/ Reklama pewnej szkoły... karate?
- Ponad rok temu
-
Zawody Karate Shotokan
- Ponad rok temu
-
mistrz karata
- Ponad rok temu
-
poszukiwany karateka :)
- Ponad rok temu
-
Kyokushin a zawody :/
- Ponad rok temu
-
Transmisja z zawodów kyokushin
- Ponad rok temu