Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlasny klub


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Na www masz informacje, bo nie wiem, czy jestem "jakiś prawnik" w odpowiednim znaczeniu.


W firefoxie menu sie rozjeżdża. PS. Fajnie, że tu prawnika mamy :) :)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Laser, może Ty się orientujesz, czy oprócz tego, że nie płacisz podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku stowarzyszenia są jeszcze jakieś plusy przemawiające za zakładaniem klub w formie stowarzyszenia? bo dla mnie jest to forma jakoś mocno niewygodna, ale może o czymś nie wiem...pzdr!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

W firefoxie menu sie rozjeżdża. PS. Fajnie, że tu prawnika mamy :) :)


więcej tego tałatajstwa się tu kręci, o ile wiem.

I mi się nie rozjeżdża :P
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Laser, może Ty się orientujesz, czy oprócz tego, że nie płacisz podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku stowarzyszenia są jeszcze jakieś plusy przemawiające za zakładaniem klub w formie stowarzyszenia? bo dla mnie jest to forma jakoś mocno niewygodna, ale może o czymś nie wiem...pzdr!


ja nic nei wiem o stowarzyszeniach. Zakłądam normalną działalność. Dzis złożyłem papiery. Jak chcesz to moge napisać wszystkie PKD jakie wpisałem
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub



I mi się nie rozjeżdża :P


Tobie moze nie, ale pomysł o klientach. A nuz się trafi super bogaty, i mu sie nie spodoba ze coś sie rozjezdza ;) To tylko dobre rady. Zajmuje sie tym troszke, stąd zwróciłem uwagę ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Tobie moze nie, ale pomysł o klientach. A nuz się trafi super bogaty, i mu sie nie spodoba ze coś sie rozjezdza ;) To tylko dobre rady. Zajmuje sie tym troszke, stąd zwróciłem uwagę ;)


to tak nie działa obawiam się ;) .

Nowi Klienci zaczynają rozmowę od zdania: "tak fajnie Pan coś załatwił dla Joli / Zdzisia czy innego Zenka, a ja mam taki problem" ;)

Ta strona to tak dla formalności. ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
tak też ;) Obie wersje są prawdziwe ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

ja nic nei wiem o stowarzyszeniach. Zakłądam normalną działalność. Dzis złożyłem papiery. Jak chcesz to moge napisać wszystkie PKD jakie wpisałem

bardzo proszę...
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
A ja mam pytanie bardziej ogólne. Napiszcie mi prosze wszystko co trzeba zrobić by otworzyć własny klub. Jakie byłby by średnie dochody sprawnie działającego Dojo i jakie były by koszty otwarcia takiej działalności.
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

A ja mam pytanie bardziej ogólne. Napiszcie mi prosze wszystko co trzeba zrobić by otworzyć własny klub. Jakie byłby by średnie dochody sprawnie działającego Dojo i jakie były by koszty otwarcia takiej działalności.


jezeli chodzi o dochody to nie da sie na to pytanie odpowiedziec
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
a koszty:
Wpis do ewidencji - 100 zł
ZUS - wiadomo ;)
Podatek - w zależności od dochodów.
Koszt sali - ty znasz.
Koszt sprzętu - to można sukcesywnie dokupować, (to i tak od metodyki nauczania zależy, więc też Ty wiesz najlepiej).
Koszt ubezpieczenia OC
Wszystko z grubsza.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
jak pracujesz to zus tylko zdrowotne.
Sala to różnie, u mnei 50 netto za godzine np.
podatki zależne od ilości ludzi choc ja nie wiem jeszcze jak to jest. Na jakiej podstawie oni to sprawdzają. Przeceiż uczniom faktur nie wystawiasz za opłaty.

Jeszcze nei zdecydowałem jaką formę wybiorę, calkiem dobry może być ryczałt.
OC nie jest chyba obowiązkowe, ale warto mieć.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Ja tylko bym chciał wtrącić w tym topicu, że każdy chciałby mieć własny klub, a najlepiej własną całą organizacje. W ten właśnie sposób powstają kolejne odmiany karate i innych styli, różniących się tylko nazwą. Kolejne odłamy powstają. Szkoda że nie ma jednego wielkiego karate!!!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Ja tylko bym chciał wtrącić w tym topicu, że każdy chciałby mieć własny klub, a najlepiej własną całą organizacje.


a generalnie dobrze się czujesz ?
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Ja tylko bym chciał wtrącić w tym topicu, że każdy chciałby mieć własny klub, a najlepiej własną całą organizacje.


a generalnie dobrze się czujesz ?


:) :) :) hehe. Trochę mnie nie zrozumiałeś. :-) Taką drobną refleksję moją wrzuciłem na temat odłączania się od macierzystych klubów i zakładania własnych -> chodzi mi o to, że fajnie jest mieć własną sekcję, która jest częścią jakiejś organizacji, ale niektórzy idą dalej i próbują się oddzielić od macierzystego stylu, tworząc nowy -> co się objawia stworzeniem nowej nazwy najczęściej.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
A co się tyczy topica, to według mnie zakładając nową sekcję, dobrze jest w ogóle uniknąć zakładania jednocześnie działalności gospodarczej, tylko na przykład podłączyć się pod jakieś stowarzyszenie albo inną organizację, tak że nasza sekcja będzie jakby filią. Mniej problemów w ten sposób będziemy mieli na głowie.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Schemat jest prosty, pokażę na moim przykładzie.

Ćwiczysz jakis styl a jakimś klubie. Jest ok, ale lubi robić dodatkowo rzeczy nei wchodzące w skłąd stylu. Sszukasz, uczysz się, poznajesz. Lubisz to. Otwierasz sekjce będącą filią i się okazuje, że masz ograniczenia w tym czego uczysz, nei uczysz tak jak byś chciał bo się to musi w jakimś stopniu pokrywać z tym co robią w innych sekcjach.

Zakłądasz swoj klub (wspolpracując z macierzystym, nie zmieniasz stylu głownego. Egzaminy dalej u nich itd, ale nie jesteś ograniczony. Uczysz tak jak lubisz i tego co lubisz.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
i jeszcze jedno pytanko: czy wiecie może jakie są praktyczne różnice między klubem założonym w formie stowarzyszenia i w formie organizacji pożytku publicznego? a może to to samo... ?pzdr!
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Schemat jest prosty, pokażę na moim przykładzie.

Ćwiczysz jakis styl a jakimś klubie. Jest ok, ale lubi robić dodatkowo rzeczy nei wchodzące w skłąd stylu. Sszukasz, uczysz się, poznajesz. Lubisz to. Otwierasz sekjce będącą filią i się okazuje, że masz ograniczenia w tym czego uczysz, nei uczysz tak jak byś chciał bo się to musi w jakimś stopniu pokrywać z tym co robią w innych sekcjach.

Zakłądasz swoj klub (wspolpracując z macierzystym, nie zmieniasz stylu głownego. Egzaminy dalej u nich itd, ale nie jesteś ograniczony. Uczysz tak jak lubisz i tego co lubisz.


chodz z nami do Tsunami osu
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
A tobie sie jeszcze nie znudziło? ;)

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024