Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlasny klub


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

i jeszcze jedno pytanko: czy wiecie może jakie są praktyczne różnice między klubem założonym w formie stowarzyszenia i w formie organizacji pożytku publicznego? a może to to samo... ?pzdr!


stowarzyszenie moze dostac status OPP.
W tym sensie to to samo.
OPP moze dostawac jeden procent podatku od ludu, ale musi corocznie publikowac jakies (nie pamiętam dokladnie) sprawozdanie finansowe - koszt do 2000 zł ;) .

OPP ma pewne przywileje. Jak masz bogatych sponsorów którzy lubia odliczenia od podatku wchodź w OPP. ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
dzięki!!!
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
noż kurwa...właśnie dowiedziałem się z jednego z polskich związków jednej ze sztuk walki, że klub prywatny (działalność gospodarcza) nie może (zgodnie z prawem) brać udziału w zawodach polskiego związku, ponieważ musiałby zostać czonkiem polskiego związku.a członkiem polskiego związku może zostać tylko stowarzyszenie lub uks. nie może firma.krótko mówiąc,wychodzi na to,że we współzawodnictwie sportowym mogę sobie brać udział,ale jeśli sobie sam te zawody zorganizuję.kurwa
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
mają stare info. Zobacz, wcześniej ktoś aktualna ustawę pokazywał. J
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
no wiem,z ustawy wynika zupełnie co innego, ale gość z polskiego związku mi mówił,że niedawno mieli jakiś dom kultury,który nie jest stowarzyszeniem,a chciał startować w zawodach.i mieli problem z zakwalifikowaniem go.zrobili to tylko warunkowo,jako, że domy kultury też posiadają statut.tak mi to tłumaczył.dzwoniłem do niego znowu przed chwilą z ustawą przed oczami,ale on twierdzi,że ten zapis został zinterpretowany przez prawnika z ministerstwa sportu, do którego zwrócił się pz w zeszłym roku w zupełnie odmienny sposób.tzn.taki,że klub prywatny nie może brać udziału w zawodach pz i tyle.

a jeśli wchodzimy na grunt interpretacji ustaw, to już nie jestem niczego pewien...zwłaszcza gdy zaczną interpretować to prawnicy...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

no wiem,z ustawy wynika zupełnie co innego, ale gość z polskiego związku mi mówił,że niedawno mieli jakiś dom kultury,który nie jest stowarzyszeniem,a chciał startować w zawodach.i mieli problem z zakwalifikowaniem go.zrobili to tylko warunkowo,jako, że domy kultury też posiadają statut.tak mi to tłumaczył.


głupek z niego.

dzwoniłem do niego znowu przed chwilą z ustawą przed oczami,ale on twierdzi,że ten zapis został zinterpretowany przez prawnika z ministerstwa sportu, do którego zwrócił się pz w zeszłym roku w zupełnie odmienny sposób.tzn.taki,że klub prywatny nie może brać udziału w zawodach pz i tyle.


a z prawnika debil

a jeśli wchodzimy na grunt interpretacji ustaw, to już nie jestem niczego pewien...zwłaszcza gdy zaczną interpretować to prawnicy...


Bezmyślne debile zdarzają się wszędzie.

Na pocieszenie zostaje, że to Ty masz rację ;)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
hehe,dzięki ale marne to pocieszenie;-]

facet doradził mi ewentualnie,jeśli upieram się przy tej działalności, żebym dodatkowo zarejestrował uks...wtedy wszystko będzie cacy...chociaż mi się zdaje,że uks nie może przyjmować darowizn, ale gość twierdzi,że może;-]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Oczywiście, że może.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
oczywiście,może.
a czy uks też jest zwykłym stowarzyszeniem,w którym zarząd musi być co najmniej 3 osobowy...?
  • 0

budo_pocopotek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Wracając do udziału w zawodach to tylko związki sportowe mogą organizować zawody rangi mistrzostw Polski


W Polsce obecnie są 2,5 związki sportowe karate !!niezgodnie z prawem!!: PZK, PZKT, i połówka związku tj PZKF->Fudokan, którego sprawa znalazła się w sądzie i wygrali, ale nie ma ich wciąż w wykazie związków sportowych.

Wcześniej była już cytowana ustawa o sporcie kw. Rozdział 2 Struktura organizacyjna sportu kwalifikowanego
Art. 4.
1. Uczestnikami współzawodnictwa sportowego mogą być kluby sportowe, zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych lub zawodnicy niezrzeszeni.
2. Zawodnikiem zrzeszonym w klubie sportowym jest zawodnik, który spełnia jeden
z warunków:
1) jest członkiem klubu sportowego;
2) jest związany z klubem sportowym umową;
3) prowadzi osobiście lub wspólnie z innymi osobami klub sportowy.


ALE dalej
3. Szczegółowe zasady uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym w danej dyscyplinie sportu określają regulaminy polskich związków sportowych.


Nie wiem jak jest z PZKT i PZKF
W PZK jest tak: Jeśli nie jesteście członkiem PZK nie możecie w zasadzie wystartować w żadnych zawodach z kalendarza związku. A we wciąż obowiązującym statucie związku stoi, że członkiem może być tylko stowarzyszenie lub uks.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

oczywiście,może.
a czy uks też jest zwykłym stowarzyszeniem,w którym zarząd musi być co najmniej 3 osobowy...?


Praktycznie różnice między UKS i zwykłym stowarzyszeniem dotyczą w założeniu ułatwionej procedury rejestracji i ukierunkowania UKS na uczniów (niekoniecznie jednej szkoły). Poza tym musi być jak w innych stowarzyszeniach...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

3. Szczegółowe zasady uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym w danej dyscyplinie sportu określają regulaminy polskich związków sportowych.

A we wciąż obowiązującym statucie związku stoi, że członkiem może być tylko stowarzyszenie lub uks.

tak się dzieje, jak głąby przepisują ustawę do statutu.

Zwróć uwagę, że statut ma uszczegóławiać zapisy ustawy, a nie je zmieniać.
  • 0

budo_pocopotek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub



Zwróć uwagę, że statut ma uszczegóławiać zapisy ustawy, a nie je zmieniać.

Ja o tym wiem, ale panom z PZK w głowach się pomieszało jakieś 20 lat temu.
Teraz ma być mowy statut i potrzebne będą licencje, ale nie wiem czy można dostać licencję bez zrzeszenia w klubue
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

Zwróć uwagę, że statut ma uszczegóławiać zapisy ustawy, a nie je zmieniać.

i uszczegóławiał ustawę, dopóki była stara. ustawa się zmieniła, a statuty nie.i mimo, że na chwilę obecną są sprzeczne z ustawą, to nikogo w pz-ach i ministerstwie to nie obchodzi.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub

i uszczegóławiał ustawę, dopóki była stara. ustawa się zmieniła, a statuty nie.i mimo, że na chwilę obecną są sprzeczne z ustawą, to nikogo w pz-ach i ministerstwie to nie obchodzi.


zawsze mozna zlozyc skargę na działalność ministerstwa :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
W dniu dzisiejszy na trening stawiło sie u mnie 21 osób :D . Ogólnie utrzymuje się tendencja rosnąca, ale niestety raz w tygodniu mam zajęcia na takiej sali, że 20 osób to jest naprawdę max. No i teraz masz babo placek, kurde, bo własciwie na dzień dzisiejszy jeśli ktoś by chciał jeszcze dojść to już będe mu musiał odmówić :? , a pewnie się jeszcze kilka osób wykruszy z tej dwudziestki. Tak trochę pomiędzy młotem a kowadłem jestem.

Nie przypuszczałem w sumie, że tylu chętnych będzie. Raz w tygodniu mam salę z matą, na około 40 osób, ale kurde raz mi wypada salka zwykła gimnastyczna gdzieś na 20 osób własnie. Teraz się zastanawiam, czy aby nie przerobić zajęć na obydwa treningi na matę, ale tam w sumie jest zupełnie inny klimat i raczej dziwnie się tam robi trening uderzany :?

Ogólnie do czego zmierzam? - Nie przypuszczałem, że prowadząc drugi rok treningi dla dzieci, będą mnie jakieś sale ograniczały :?
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Matysshido chyba Ci sie tematy pomylily o zapisach mowimy w innym temacie. Laser jesli chcesz startowac okazjonalnie to jest masa turniejow w Holandii,Belgii,Niemczech w Rosji i na Ukrainie. Ja tak startowalem z moimi chlopakami gdy prowadzilem szkole w Polsce. Wciaz mam kontakty i srednio co dwa miesiace dostaje jakis e-mail z zaproszeniem. W tej chwili nie mam zawodnikow na turnieje, ale mam dwa zaproszenia na listopad do Holandii i na grudzien do Rosji jesli chcesz startowac napisz na priva.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlasny klub
Odświeżam temat :-)

Jak wygląda u Was sprawa z ubezpieczeniem?
Czy mieliście już jakieś poważniejsze, czy drobniejsze kontuzje na treningu i jaka była dalej tego cała procedura?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024