Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o ułozenie planu dla początkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

michal987654321
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prośba o ułozenie planu dla początkującego.
WITAM!!
Mam 17lat nazywam się Michał.Od zawsze kulturystyka była moja pasją.Zawsze chciałem ćwiczyć lecz nigdy nie wiedziałem jak..początki były trudne miałem 15 lat na strychu miałem jakąś rurke która ważyła 17kg na początku ja machałem ale mi się to nudziło powieważ nie było efektów..po drodze było sporo takich nie udanych sytuacji,lecz dziś stwierdziłem ze biore się za siebie i zwracam sie o pomoc do profesjonalistów w tej dziedzinie i biorę się za ćwiczenie.mój wzorost to 176 przy 84kg wadze.Wiem że do chudych to nie należe.Mój rekord na ławce jest baaardzo słaby ale napiszę go dla lepszej oriętacji fachowców a mianowicie w dobre dni na ławce wyciskam 65kg.I teraz chciałbym sie zwrócic z prośba czy byłby ktos w stanie ułożyć mi plan treningowy ze szczegółami tzn jakim ciężarem mam ćwiczyć idt czy brać jakies suple...Sprzęt jakim dysponuje w domu jest nie za bogaty...a mianowicie jest to ławka pod sztngę z mozliwością ćwiczenia nóg a także z mozliwościa wykonywania rozpietek,gryf prosty 150cm,i około 80kg obciążenia(2x1.0kg:4x2.0kg:2x5.0kg:2x15.0kg)a także gumy do rozciagania oczywiście znajdzie się jakiś drążek do podciągania ale z tym podciąganiem ciężko narazie.Czekam na konkretne odpowiedzi...Dodam jeszcze że ten sprzęt mam od tygodnia ćwiczyłem ale się nieźle pozrywałem poprostu nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać i jakim cięzarem czekam na poważne odpowiedzi!!!POZDRAWIAM!!!
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o ułozenie planu dla początkującego.
Na początek ogólnorozwojówka, pisałeś że coś tam się starałeś robić ale nie wychodziło do tego to było 2 lata temu i podrodze coś tam (wniskuję że też nieudane próby). Więc proponuję ci trening ogólnorozwojowy. A więc tak:
- na każdym treningu będziesz wykonywał ćwiczenia na każdą grupę mięśniową
- będziesz robił trening obwodowy (1 obwód to po 1 serii na każdą grupę mięśniową. Dla lepszego wyjaśnienia robisz np. wyciskanie na płaskiej idziesz na hantle robisz uginania i dalej)

obwód:
Wyciskanie na płaskiej 12 powtórzeń
Rozpiętki 10 powtórzeń
uginanie ramion ze sztangą stojąc 10 powtórzeń
wyciskanie sztangi zza głowy 12 powtórzeń
francuskie wyciskanie sztangi siedząc 10 powtórzeń
nogi na tej ławce (uda) 12
wspięcia na palce siedząc ze sztangą na kolanach (tylko ją sobie przytrzymaj żeby niezleciała to chyba jasne) 12
brzuszki 20-25

I trening ogólnorozwojowy obwodowy stosuj około 2 miesiące żeby przystosować mięśnie do wysiłku (taki jest cel tego treningu). Jeśli jest coś źle to proszę o korekty (dodam że nie jestem ekspertem ale staram się pomagać).
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024