Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dla nauczycieli ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
"...kwestia dyskusyjna.............ten madrzejszy to niby kto , nauczyciel??? nie rozsmieszaj mnie Kubus. 80 % spoleczenstwa to idioci, to rowniez tyczy sie nauczycieli (to prawidlowosc ogolna). ma byc madrzejszy bo studia skonczyl??? to ma byc podstawa jego autorytetu ??? mam inny poglad na ta kwestie..."

nie chcę polemizować ale czyż szacunek nie należy się z założenie wszystkim ludzią? szcunek można utracić
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
Sally... Bede sie staral bez osobistych wycieczek. Kazde spoleczenstwo spelnia i stawia sobie jakies tam kryteria, m.in. sa nimi tzw. dyplomy. Ludzie z pewnymi rodzajami dyplomow (swiadczacych o ukonczeniu uczelni pedagogicznych), sa wszedzie na swiecie (z wyjatkiem tych miejsc, gdzie najmadrzejszym w wiosce nadal jest najstarszy), zatrudniani jako nauczyciele. To oni relizuja cos, co sie nazywa programy nauczania. Nie sa to ludzie doskonali, pewnie liczba frustratow i w tym zawodzie nie odbiega od sredniej krajowej, bo niby dlaczego mialo byc inaczej?. Maja jednak pecha, czesto zwiedzeni romantyczna wizja mlodego czlowieka, wybrali swoj zawod i zamiast spotkac inteligentnych mlodych ludzi, spotkali w znacznym procencie zle wychowane bydlo, a za kontakt z nimi, placi sie im jeszcze marne grosze.
"80 % spoleczenstwa to idioci" - napisales Sally. I zgadzam sie.
Ale... Sally ulegles propagandzie, wg ktorej uczen, czy dziecko, mlody czlowiek jest rownorzednym partnerem. Tam gdzie jest - ujawnia sie anarchia. A jak mowi Wojciech Eichelberger (jeden z madrzejszych ludzi w kraju), dziecko trzeba poddac oswieconej dyktaturze.

A jak masz kompleks wyksztalcenia - to tez cos skoncz. Njalepiej cos dziennego i nieodplatnego. Skoro interesujesz sie sportem np. AWF. Mowie Ci stary, mozna tam spotkac nauczycieli, ktorzy sporo wiedza.

Jesli zas chodzi o Azjatow, to wystarczy popatrzyc sobie w dane najlepszych stypendystow, najlepszych uczelni amerykanskich, kiedys czolowe miejsca zajmowali Zydzi, dzis wyprzedzili ich Azjaci. Podobnie jest w Polsce. Wystarczy szesc lat, aby Azjata, ktory przyjechal tutaj do z pustymi kieszeniami, dzis byl w wielu przypadkach bogatym czlowiekiem. Ale jego dzieci nie rozbijaja sie "furami" po miescie. Jego dzieci, to najlepsi uczniowie w ekzluzywnych liceach, a wkrotce jak juz sie to staje na swiecie, takze uczelniach polskich.
A Wy nadal zastanawiajcie sie, czy nauczycielowi nalezy sie autorytet, czy nie nalezy? Pamietaj jednak... jesli nie potrafisz sie porozumiec z nauczycielem, to jestes takim samym durniem jak te 80 proc. wiecznie nieprzystosowanego spoleczenstwa. A jak juz nalezysz do tej grupy i ejstes msylacym czlowiekiem, to jak dorosniesz, to przynajmniej nie narzekaj na Zydow, Azjatow, skorumpowanych politykow, generalnie na chujowy kraj bez perspektyw, bo te okreslasz sobie juz dzis swoja postawa.
K_P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
To ze nauczyciele sa zatrudniani po dyplomie to ja wiem, z tym ze dla mnie ten dyplom o niczym nie swiadczy, jest tylko zwyklym o swistkiem papieru bez specjalnej wartosci, uwazam ze inteligencja (a madrosc tym bardziej) nie jest czyms co uzysuje sie dzieki otrzymaniu odpowiedniego swistka. Dlatego mam zwyczaj sprawdzac czyjes kompetencje i umiejetnosci, i to moimi wlasnymi sposobami. Kto test zda zasluguje na szacunek, czy uznanie,kto nie to nie.I tu a propos wypowiedzi stando, nie uwazam zeby wszyscy ludzie zaslugiwali na szacunek (bo jaka on mial by wtedy wartosc ?) to troche jak z zaufaniem, masz je do wszystkich, bo tak sie powinno??. Co do inteligencji uczniow to rownie powazne zastrzezenia mozna miec w do inteligencji nauczycieli, a ze maja problemy ze znalezieniem pracy i pensja...wspolczuje
Natomiast w sprawie kompleksow, to powiem ci Kubus ze wykazujesz ewidentny kompleks polskosci ,moze zmien obywatelstwo moze na cos z krajow azjatyckich,bo widze ze interesują cie Azjaci :)
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?

Mam pytanie: Co na to dyrektor owej szkoly?


Dyrektor o wszystkim wie i ten młody człowiek napewno poniesie (poniósł) konsekwencje, o bezkarności w tym przypadku nie ma nawet mowy.
W tej chwili chodzi bardziej o to aby owa dziewczyna odzyskała pewność siebie i przestała sie bać.
Tylko co byłoby lepsze : konkretna SW czu jakiś przekrojowy kurs samoobrony.
Po za tym chciałem poruszyc ogólny wątek bezpieczeństwa nauczycieli, w czasach 16-letnich dresiarzy z kosą w kieszeni. Co bedzie jeśli zaczną nosic broń ??
Sally a nie uważasz że człowiek, którego nie bedziesz szanował. nie bedzie szanował również Ciebie??? W przypadku kiedy jest to nauczyciel brak szacunku moze doprowadzić do tego ze nie przekaże on tej wiedzy, którą by chciał. Nie dziw się poźniej że 80% społeczenstwa nie rozumie co do niech piszą w gazetach.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
Posluze sie peryfraza... Wiesz, mam znajomego pisarza. Moze nie z pierwszych stron gazet, ale profesjonaliste znanego w swoim gatunku. Pamietam jego spotkanie autorskie. Przyszedl na nie jakis mlody czlowiek i zaczal nap... a, ze tamten tekst pisarza nieudany, a ze nowela mogla miec inne - lepsze zakonczenie, ze widowisko teatralne nie zrobilo na nim wystraczajaco duzego wrazenia, itd. Moj znajomy wysluchal tego wszystkiego i w koncu go zapytal: A jaki Ty masz mlody czlowieku dorobek? Co napisales, pokaz?
A ten, ze jeszcze... Ze nic, ze dopiero pisze "arcydzielo".
A na to moj znajomy: To jak napiszesz, to przyjdz to pogadamy...

Przed Toba Sally rowniez jest to wyzwanie. Ty tez cos "napisz".
A przed Azjatami nie mam kompleksow. Imponuja mi tylko tym, ze wlasnie obdarzaja ludzi szacunkiem, ze tak powiem a'priori. To buduje realistyczne (u Polakow zawsze nierealistyczne, nawet Papiez dla niektorych to nie autorytet, a wiekszosc katolicka) - autorytety. A te daja Azjatom moc dzialania.
Jesli o mnie chodzi miewam sie dobrze. Radze sobie i w sumie zyje tak jak chce. Czego i Tobie zycze.
K_P
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?

Mam pytanie: Co na to dyrektor owej szkoly?


Dyrektor o wszystkim wie i ten młody człowiek napewno poniesie (poniósł) konsekwencje, o bezkarności w tym przypadku nie ma nawet mowy.
W tej chwili chodzi bardziej o to aby owa dziewczyna odzyskała pewność siebie i przestała sie bać.
Tylko co byłoby lepsze : konkretna SW czu jakiś przekrojowy kurs samoobrony.
Po za tym chciałem poruszyc ogólny wątek bezpieczeństwa nauczycieli, w czasach 16-letnich dresiarzy z kosą w kieszeni. Co bedzie jeśli zaczną nosic broń ??
Sally a nie uważasz że człowiek, którego nie bedziesz szanował. nie bedzie szanował również Ciebie??? W przypadku kiedy jest to nauczyciel brak szacunku moze doprowadzić do tego ze nie przekaże on tej wiedzy, którą by chciał. Nie dziw się poźniej że 80% społeczenstwa nie rozumie co do niech piszą w gazetach.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?

Sally a nie uważasz że człowiek, którego nie bedziesz szanował. nie bedzie szanował również Ciebie??? W przypadku kiedy jest to nauczyciel brak szacunku moze doprowadzić do tego ze nie przekaże on tej wiedzy, którą by chciał. Nie dziw się poźniej że 80% społeczenstwa nie rozumie co do niech piszą w gazetach.
Pozdrawiam.


nie , nie obawiam sie tego ze ktos kogo nie szanuje nie bedzie szanowal mnie, bo przeciez skoro go nie szanuje to mam go w d....jak wiec moglo by mi na tym zalezec??? A wiedzy moze i nie przekaze trudno, musi sobie jakos radzic. Mysle masz ten sam syndrom co Kubus P. stwierdzenie ze wszystkim ludziom nalezy sie szacunek uwazam za rowne stwierdzeniu ze wszystkich ludzi nalezy kochac- oczywiscie w takiej sytuacji nie mozna by bylo kochac nikogo, podobnie z tym szacunkiem gdy okazuje sie go osobom szacunku nie wartym traci on swoje znaczenie. Nie wiem zreszta czy nie mylicie zewnetrznych norm zachowac z autentycznym uczuciem, przekonaniem, jakim jest szacunek. Chyba mowicie poprostu o pewnych konwencjach zachowan-Kubus, to co prezentuja Azjaci to pewien styl zachowania, kulturowy kanon,a niekoniecznie prywatne poglady i emocje.
  • 0

budo_roksia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
Co do nauczycielów to mysle, ze powinni :P cwiczyc jakis styl walki. Jesli czuja sie zagrozeni. ':2gunfire:')

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Znam osobiscie jedna nauczycielke ktora trenuje ju-jitsu i akido lecz podobno dla zdrowia i sprawnosci fizycznej, ale kto wie... :wink:
  • 0

budo_zolniez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
w taki razie co radzicie jak bede wracal ze swojej szkoly i podrodze spotkam nauczyciela nie koniecznie lubianego i juz prawe bijacego go ucznia z mojej szkoly to niby co mam zrobic liczac sie z tym ze moze potem zadzwonic na policje jak miedzy nami np zdarzyla by sie sarpanina? glownie mam namysli moje problemy z policja trenujecie sztuki walki tak jak ja i wiecie czym to moze grozic. Moga sie do mnie dopieprzac
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?

uwazam ze inteligencja (a madrosc tym bardziej) nie jest czyms co uzysuje sie dzieki otrzymaniu odpowiedniego swistka.

Ale często ten swistek się uzyskuje dzięki inteligencji i mądrośći.
Mówisz,że najpierw sprawdzasz kompetencje, a optem masz szacunek... twoja sprawa, ale nie lepiej szanować każdego i potem ewentualnie przestać w razie gdyby nie zasługiwał.

Dzieciaki trzeba nauczyć,żeby szanowały nauczycieli, chociażbvy z racji wielu i pozycji jaką zajmują. Powiesz swojemu dziecku w podstawówce - "sprawdź kompetencje nauczyciela"?
  • 0

budo_rozczochrany_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla nauczycieli ?
Jak widzę tą agresję w szkołach to serio myślę że taki nauczyciel to powinien przynajmniej jakiś kilkumiesięczny kurs samoobrony przejść. Hehehe. Niedługo to pewnie przedmiot "walka wręcz" na studiach pedagogicznych wprowadzą. W ostatnim zdaniu żartuję oczywiście ale coś w tym jest.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024