Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak poprawnie robić przysiady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak poprawnie robić przysiady?
Spotkałem sie z paroma opiniami i już sam nie wiem jak mam w końcu robić przysiady ze sztanga. Jedni mówia żeby nie uginac kolan dalej jak do kąta prostego, ale też spotkałem sie z opinia że przysiady powinno robić sie jak najgłebsze szczególnie przy treningu siłowym. Prosze o wasze opinie z góry dzieki
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

Mefiu

Mefiu
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Damnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
wg mnie to powinno sie robic jak najglębiej ale przedtem musisz dobrze rościągnąc dobrze mieśnie nóg. wtedy bedą najlepsze efekty !
"Bez bólu niema efektów"
Jak boli to rośnie xD

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
Jw przy większym zakresie ruchu pracuje większa część mięśnia więc jak będziesz robił do kąt 90 stopni to będziesz ćwiczył np. 80% mięśnia a na pełnym 100% bo mięsień skurczy się w całości więc w całości będzie się angażował w podniesieniu ciężaru i cały będzie rósł.
  • 0
Dołączona grafika

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
No ja własnie robie tak jak piszecie. Ale sporo ludzi, w tym ludzie ze sporym stażem radzili mi żebym tak nie robił, tylko najwyżej do kąta prostego bo moge miec problemy ze stawami kolanowymi. I w tym momecie nasuwa sie pytanie czy maja racje czy prawia mi jakies cherezje??
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

Mefiu

Mefiu
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Damnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
nie bedziesz miał problemów a jak sie boisz to kup sobie ochraniacze jak maja strong mani !
"Bez bólu niema efektów"
Jak boli to rośnie xD

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
napisz mi czy te przysiady robisz w okresie na mase czy na siłe i jaki masz staż treningowy na te uda...bo akurat ta partia to mój atut i chętnie ci odpowiem... piszą ci tu o jakiś "strongmenach" i tylko sobie krzywde zrobisz...
  • 0

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
Tak na poważnie to ćwicze od ok. 6 miesiecy(wcześniej troche ćwiczyłem i trenowałem pływanie wyczynowo) nogi ćwicze raz w tygodniu i aktualnie jestem w trakcie treningu siłowego. Te przysiady o które pytam robie w 4 seriach 8,6,4,2-3 powtórzenia i ostatnio kończyłem na 120kg jeśli ci to do czegoś potrzebne. Czekam na twoje sugestie
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
No najlepiej jakbyś stosował ściągacze na kolana (ze względów zdrowotnych) i nie powinno być problemów.
  • 0
Dołączona grafika

Mefiu

Mefiu
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Damnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
i pamiętaj żeby zrobić 2-3 seri rozgrzewkowych i trzeba rozciągnąć mięśnie bo jak nie to będzie bolałoooooooo
"Bez bólu niema efektów"
Jak boli to rośnie xD

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
1 - 2 rozgrzewkowe wystarczą.
  • 0
Dołączona grafika

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
Trening siłowy na mieśnie czworogłowe zacznij od solidnej rozgrzewki.Na wstepie dodam jeszcze żebyś nie zaczynał sesji od przysiadów,zrób 4 serie wyprostów 15-20powt.w ten sposób uda bedą dogrzane do cieżkiej pracy. przysiad wykonujesz siadając do ławeczki w rozkroku nico szerszym od szerokości barków, a jezeli chodzi o kolejne ćwiczenia to ruchy typowo na mase.Co tydzien dokładasz 2.5kg na sztange, a obciążenie na treningu progresywnie czyli zwiększasz co serie w pierwszym tygodniu kończysz ostanią serie na 4 powt w następnym na 3 kolejy 2 i 2 ostatnie tygodnie po 1 powt.wygląda to tak
1tydz.8-6-6-4
2.8-6-4-3
3.8-6-4-2
4.6-4-2-1
5.jak w 4tyg.
Pamiętaj że musi asekurować cie dwie osoby {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif
Jest to bardzo ciężki trening ale efekty mówią same za siebie.
wiem ze kilku czołowych zawodników go stosuje.Rzuciłem ci ten ponieważ już uprawiałeś pływanie i nie powinieneś mieć z tym problemu...pozdrawiam
  • 0

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
No nareszcie jakieś konkrety, trening wydaje sie całkiem spoko i na pewno wyprubuje. Mam tylko jedno pytanie do tego co napisałeś, bo nie wem czy dobrze zrozumiałem: mam siadać na ławeczce czy możę robić przysiad do takiej wysokości?
A co do wypowiedzi pozostałych to zachowajcie swoje rady dla siebie bo z pierwszej łapanki nie jestem i takich rzeczy żeby sie rozgrzać czy rozciagnać to mi nie trzeba pisać.
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

Sarcev
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 1
6
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
no nie jesteś hehe...powiem ci że wszyscy popełniamy błędy, widze jak starsi zapominają o rozgrzewkach...a te przysiady to do ławeczki "siadasz" tylko masz jej dotknąć tyłkiem i w góre.
  • 0

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
No to jest fakt, nie którzy wogule sie nie rozgrzewaja bo mówia że szkoda czasu ale to juz ich wybór i ich ciało. Ale nie o tym chciałem pisać przypomiała mi sie jeszcze jedna rzecz która mie nurtuje: przy robieniu przysiadów lepiej patrzeć przed siebie czy może troche w góre-ktoś mi mówił że przy takiej postawie zachowuje sie natualne krzywizny kregosłupa, a co za tym idzie kregosłup jest miej obciażony czy to prawda czy może kompletna bzdura. Co o tym sądzicie
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.

Paweł19
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak poprawnie robić przysiady?
A wiec jednak dobrze mi radził dokładnie tak samo jak pisze slim(a myślałem ze mie wkreca). Dzieki wszystkim za pomoc myśle że to już wszystko co było dla mnie niejasne. W razie jaki mi sie coś przypomnie to jeszcze napisze {SMILIES_PATH}/icon_e_biggrin.gif
  • 0
Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, a złość sprzyja kłamstwu.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024